Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.676
Cevap
47
Favori
195.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    21,5 ayarladım 22 oldu durmadı, 21 yaptım da anca oyle durdu, migo tam baş belası, hiç böyle yapmazdı seti neden 0,5 aştı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Girithsirion

Hocam konfordan kastım bazı günler gündüzleri sıcak oluyor geceleri çok soğuk, duruma göre dışarıdan müdahale edebileyim veya saatlik programlar yapabileyim, hatta dış hava sıcaklığını da öğrensin ona göre kendisini ayarlasın istiyorum. Normal basit bir termostatımız var (önceden pelet kazanında kullanıyorduk) onu bağlatmak istemiyorum bağlatmışken iyi birşey alayım diyorum ki önümüzdeki yaz müsait olursak dış cephe yaptırmayı düşünüyoruz
    Termostat olayinda benim de pek tecrubem yok ama migo dis sicakliktan dolayi sikintili. Hava durumu yuksek ise ve güneşli ise calistirmiyor. Net yani. İsi egrisini filam yukseltiyorsunuz sunu yapiyorsunuz bu sefer gece veya hava sogudu zaman da cok yuksek yakiyor. Sizin evinizin benzeri olanlar cevremdeki su on off olanlardan kullaniyor. Gunes goren odaya koymuslar. Hava gunesli olursa en azından calismiyor. Gecen ay 800 tl gelen bir arkadasim on off termostati gece 19 derece ayalarmis yine calisti sabaha kadar diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teqali kullanıcısına yanıt
    İki başlığın yorumlarına da bakıyorum, Netatmo bir tık daha sorunsuz sanki, burada Migo ile ilgili çalışmalar yapan arkadaşlar vardı, "biraz daha zaman var Migoyu rahatlıkla önerebilmemiz için" demişlerdi de merak ettim durumu. İlk fırsatta zaten dış cephe yaptıracağım, umarım bu yaz müsait olurum, şimdiden almışken uzun ömürlü bir şey almak istedim
  • quote:

İki başlığın yorumlarına da bakıyorum, Netatmo bir tık daha sorunsuz sanki, burada Migo ile ilgili çalışmalar yapan arkadaşlar vardı, "biraz daha zaman var Migoyu rahatlıkla önerebilmemiz için" demişlerdi de merak ettim durumu. İlk fırsatta zaten dış cephe yaptıracağım, umarım bu yaz müsait olurum, şimdiden almışken uzun ömürlü bir şey almak istedim
    Netatmonun farki kazan sicakligini siz belirliyorsunuz. O yuzden sanirim biraz daha stabil ama deneyimleyemedim icin bilmiyorum.

Benim istedigim ot,
    0.1 hassasiyet olsun
    Uzaktan kontrol, haftalik program filan olsun.
    Kazan sicakligini set degerine yaklaştıkça dusursun ama set degerinden cok dusuk ise 60da filan calistirabilsin.
    En onemlisi dis sicakligi onemli olmadan sicakligi istedigim degerde tutsun.
    Son madde haric hepsi migoda var. Set degerinde yapabilme yetenegi var iken yapmiyor nedense. Ben zaten o yuzden almistjm. Netatmo yu, kazan sicakligini elle ayarlandigi icin elemistim.

• quote:

Orijinalden alıntı: huzey

21,5 ayarladım 22 oldu durmadı, 21 yaptım da anca oyle durdu, migo tam baş belası, hiç böyle yapmazdı seti neden 0,5 aştı
    Evin sicakligi baska nedenlerden dolayi artsa dahi ben de set asimi en fazla 0.2 oldu.

Siz netatmomu kullanıyorsunuz? Peki kombinin garantisini bozuyor mu?

• quote:

Siz netatmomu kullanıyorsunuz? Peki kombinin garantisini bozuyor mu?
    Bende de migo var. Kazan sicakligini elle ayarlama işi oldugundan migoya yonelmistim. Bu forumu okumadan aldim migoyu. Okusam almazdim :)

Yok hocam bisey olmaz garantiye. Yine de olasi durumda servis gelmeden sokebilirsiniz.

Benim migo sapıttı bugunlerde anlamadım. İade edeceğim netatmo alacagım. Zaten bağlantı sorunları var migonun,

• quote:

Benim migo sapıttı bugunlerde anlamadım. İade edeceğim netatmo alacagım. Zaten bağlantı sorunları var migonun,
    İade alirsa netatmoyu deneyin hocam. Ben tam olarak bi incelemesini yapmis birinin yorumlarini okusam direk alacam netatmo yu. Home kit destegi de benim icin bonus zaten :) evde kimse kalmadigi zaman ev bos moduna gecer, eve biri geldigi zaman set degerine gecer ama iste migodaki gibi sete ulasmama sorunu var mi acaba?

• bugün migo şu şekilde çalışıyor, 21,5 ayarlıyorum dereceyi. Oda ısı 21 oldugunda çalışıp 22 yapıyor duruyor sonra oda ısısı 21 oldugunda calısıp 22 yapıyor. Cok saçma :( cozumu nedir ?

Kazan sıcaklığı netatmoda belirleyebiliyoruz derken, zaten normalde kombiden belirliyoruz, farkı nedir? Min ve maks sıcaklık belirleme gibi mi yani?

• Servis menusune girmeden olabilir kasıt

HomeKit hakkında birşey söylemek isterim, bildiğim için söylüyorum, HomeKit evinizde hali hazırda kuruluysa kullanabiliyorsunuz (yani evinizde hub olarak kullandığınız bir iPad, HomePod veya bir AppleTV hub olarak varsa)

• Girithsirion G kullanıcısına yanıt
    Home kit olmasın daha iyi set değerini aşmasın, dışarısı sıcakkende istediğimiz sıcaklıga evi getirsin bu yeter he birde kombiyi modulasyonlu kullansın

• quote:

Kazan sıcaklığı netatmoda belirleyebiliyoruz derken, zaten normalde kombiden belirliyoruz, farkı nedir? Min ve maks sıcaklık belirleme gibi mi yani?
    Migo da kombinin kazan sicakligini ayarlayamiyoruz. Migo kendi komut gönderiyor, 40 veya 50 de calis gibi.

Netatmo da ise siz kombiden diyelim 50 derece ayarladiniz, sadece o derece de kazan yanar. Netatmo, set degerine ulasinca kombiye kapat komutu gonderir. Set degerinden dusuk ise kombiye ac komutu gonderirir. On off adi burdan zaten hocam. Butun on off termostatlar bu sekilde zaten.

• quote:

HomeKit hakkında birşey söylemek isterim, bildiğim için söylüyorum, HomeKit evinizde hali hazırda kuruluysa kullanabiliyorsunuz (yani evinizde hub olarak kullandığınız bir iPad, HomePod veya bir AppleTV hub olarak varsa)
    Evimde homebridge zaten var. Tum lambalar philips hue. Diger sensorler de Xiaomi aqara. Hali hazirda homekit kullaniyorum. Netatmo olsaydi pencere actigimda dahi kombiyi kapat komutu ayarlayabilirdim.

Hue hub’ı ise onu bi araştırmak lazım, netatmo gibi diğer HomeKit uyumlu cihazlara köprülük yapabiliyor mu diye, yapamama ihtimali var, ama köprü olarak ortak bir Apple cihazı kullanabilirseniz marka farketmeksizin tüm HomeKit cihazlarını uzaktan kontrol edebilirsiniz. Bi sorun derim, ben tecrübe etmedim

• quote:

Hue hub’ı ise onu bi araştırmak lazım, netatmo gibi diğer HomeKit uyumlu cihazlara köprülük yapabiliyor mu diye, yapamama ihtimali var, ama köprü olarak ortak bir Apple cihazı kullanabilirseniz marka farketmeksizin tüm HomeKit cihazlarını uzaktan kontrol edebilirsiniz. Bi sorun derim, ben tecrübe etmedim
    Hub olarak hue kullanilmiyor. Dediginiz gibi homepod, ipad veya apple tv olmasi lazim. Veya homebridge kurulu olmasi lazim.https://www.home-assistant.io/ Bunun gibi. Raspberry aldim ona kurdum. Hem guc tuketimi dusuk. Hem de xiaomi gibi diger cihazlari da sisteme ekleyebiliyorum. Hatta home assistant in desteklediği herseyi.

Raspberry’i bilmiyordum, ben de bir bakayım o zaman, teşekkürler... Ben sadece hue köprüsü var sandım 👍🏻

• quote:

Homebridge veya ana hub (apple tv ipad vs) olmadan zaten uzaktan erisim saglanmiyor. Ayrica otomasyon kurallari ekleyemiyorsunuz. Mesala, havalandirmak icin pencerenin biri acildiginda kombiyi kapat gibi. Aslinda bunlari bulut uzerinden ifttt yapiyor ama ios daki kisitlamalar uzerinden ios destegi cok az. Ana hub olmadan hepsi bulut uzerinden calisabilir sonucta hepsi internete cikiyor ama nedense yapmadilar :)

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.