Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.491
Cevap
27
Favori
80.059
Tıklama
Giriş
    152 Mesaj
    ERelax aldım arkadaşlar servis Aydın için tahmin ve öğrenme modunu açma dediler ısıtma eğrisinide 2.7 yaptı kazanı 60 a sınırladı bu ayarlarda düzgün çalışıyor dedi sizin yorumunuz nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Demirdöküm müşteri hizmetleri üzerine basa basa sadece 35 KW lık nitromixlerin modülasyonlu oda termostatına uyumlu olduğunu söyledi ve model oalrak sadece migo kullanabileceğimi söylediler. Ama yarın tekrar arayıp teyit alacağım.

Modülasonlu kombiye on/off termostat bağlarsak ne farkı olur peki? yine kombi ısısını 50 derece yapıp on /off termostat alsak tüketim mi artar yada çok mu dur kalk yapar? Benim bir şekilde kombiyi içeriden kontrol ettirmem lazım anne-babaya..

Fena karışmış vaziyetteyim. Yarın Demirdökümü tekrar arayacağım. Bakalım ne diyecekler.
    |
    |
    hardcrss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Herhangi bir on off alip da baglayabilirsiniz modulasyon olacak diye sart yok. Modulasyon olunca alev boyunu kisip daha fazla tasarruf ettirebilir ama cok da elzem bisey degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sistemix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam hiç tatlı canını yorma hasanemmi nin santek i yada netatmoyu tak bidaha da arkana bakma
    Yoksa o müşteri hizmetleride Migo da seni verem eder

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    15 Mesaj
    Migo 4 gündür kullanıyorum şimdilik olumsuz bir durum ile karşılaşmadım.Oda sıcaklığını istediğim gibi yönlendirebiliyorum.Oda sıcaklığı ayarladığım derecede kombi çalışmayı kesiyor ve sıcaklık ayarlanan derecenin altına inince hemen çalışıp dereceyi yakalıyor.Ortalama 50 ile 60 derece arasında kazan yakıyor.4 günlük kullanım sonucu ortalama günlük tüketim 6-7 metreküp arası.Bu şekilde devam ettiği sürece benim için oldukça memnun edici bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartuemir -- 8 Aralık 2019; 22:38:2 >

• Binbaşı
    1394 Mesaj

hocam exacontrol e var yeni cikti modulosyonlu onu al 219 tl

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

exacontrol e var yeni cikti modulosyonlu al bak keyfine

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

hocam bu cizelgedeki sicakliklirdan memnunsan fiyecek laf yok. kedke daha ucuz bir ot alsaydin ayni isi fazlasiyla gorurdu

|
    |
    bartuemir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    15 Mesaj
    Otomatın fiyatı 580 tl.Sıcaklıktan memnunsan derken ne demek istediğiniz anlayamadım.Size çokmu düşük geldi sıcaklık.Yada benim gözümden kaçan bir durummu var.Yanlış anlamayın lütfen.Tamamen iyi niyetle soruyorum bunu.

hocam bu cihazin ozelligi fazla salinim olmadan isitmasi. sizin suan 1 dereceyi gecen yerler var diye gordum(sonradan dikkatli bakinca 23 den geri duserkenki deyermis) ilk iki hafta normal bunlar. siz bu haliyle bile memnun iseniz cok daha ucuz cihaz da sizi memnun ederdi demek istedim. bizim bu forumdaki amacimiz. cihazi fazla salinim olmadan calismasini saglayabilmek. sizin suan guzel sikinti yok. ayarlari paylasirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 9 Aralık 2019; 2:26:27 >
    |
    |
    bartuemir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    15 Mesaj
    Bizde sabahları 08:00 dan sonra evde kimse bulunmaz.Akşamlarıda eve dönüş saatimiz net belli değildir.Bu yüzden uzaktan kontrol edilebilen bir otomat seçtik.Kombimiz yeni alındı ve kombimizin garanti dışı kalmaması için Migo yu tercih etmek zorunda kaldık.Fiyatın diğer otomatlarla karşılaştırdığımda çok yüksek bir fark olmadığını düşünüyorum.Fikirlerinize değer veriyor bilgi birikiminize güveniyorum sizin.Benimde kullanım verilerini paylaşım sebebim,farklı kullanıcı verilerinin görülerek karşılaştırma yapılmasının sürece katkı vereceğini düşünmemdir.

Kombi de herhangi bir ayar yapılmadı fabrika verileri geçerli.(Gelen servis elemanı benden daha bilgisizdi.İlk defa Migo montajı yaptığını söyledi.)

Isıtma eğrisi otomatik.İlk gün 2.6 idi şu an 1.0

Tahmin açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartuemir -- 9 Aralık 2019; 12:57:54 >
    |
    |

• Binbaşı
    1418 Mesaj

Teknoline2002 hocam doğru söylüyor amca ile teyzenin yaşam alanı olan odalarına kablo ile uzatıp takın istedikleri gibi içerden ayarlasınlar. Sadece düğmeyi çevirip ısıyı ayarlayacaklar
    Bencede güzel ucuz ve işini iyi yapacak bir cihaza benziyor

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj
    D17:1 calisma prensibini merak edenler icin, gözlemlerim sunlar

D17:0 in tam tersi mantigi ile calisiyor. nasil migo +5-8 prosudurune etki etmiyorsa bunada mudahaledsi yok.

d09 deyeri 52 (kazan deyeri)

ilk calismada
    d41=d09-14 yani 52-14=38
    olana dek kombi calisir.
    genelde ekranda kapandigi vakit d41+9/10 yani 46/47 gibi kazan gorunur. tekrar devreye girmesi icin
    d41 deyeri 38 den 5 derece altina dusmesi gerekir. yani 33 derece oldugu vakit calisir. baska bir deyisle cizegedeki kazan deyerinin -19 altina dstuyu vakit calisir.
    ve bu donguyu migo mudahale etmez.
    onun icindir set deyere ulasmasi uzun zaman alir. hele donus suyu sogutamadigi vakit bu cok daha uzun zaman alir. d17:1 iken sirkulasyonun iyi ve peteklerin isiyi disari atmasi gerekir. benim evdeki gibi petek arkasi yalitim ve milimetrik ayar yapilmis trv reglaj var ise sorun yaratabilir.

D17:1 iken ekranda gorunen en son kapanmadan onceki rakamin uzerine 5 eklersek cizelge kazanini buluruz. eyerki gidis donus arasindaki fark coksa direk cizelgedeki rakami atesler ve sonrasinda yukaridaki periyodu uygular. (ilk setten dustugu zaman ateslediginde olur)

geri donus suyu farki cok olursa veya belli bir surede ateslemez ise kazani cizelgedeki rakama yaklastirir uzakladtirir yani d17:0 a gire modulasyon araligi cok fazladir. kazan oda sicakligina yaklastiginda cizelgedeki rakam dusebilir belli durumlarda genelde uzun zaman ateslemelrde girunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 11 Aralık 2019; 8:33:50 >

• Yüzbaşı
    923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

D17:1 calisma prensibini merak edenler icin, gözlemlerim sunlar

D17:0 in tam tersi mantigi ile calisiyor. nasil migo +5-8 prosudurune etki etmiyorsa bunada mudahaledsi yok.

d09 deyeri 52 (kazan deyeri)

ilk calismada
    d41=d09-14 yani 52-14=38
    olana dek kombi calisir.
    genelde ekranda kapandigi vakit d41+9/10 yani 46/47 gibi kazan gorunur. tekrar devreye girmesi icin
    d41 deyeri 38 den 5 derece altina dusmesi gerekir. yani 33 derece oldugu vakit calisir. baska bir deyisle cizegedeki kazan deyerinin -19 altina dstuyu vakit calisir.
    ve bu donguyu migo mudahale etmez.
    onun icindir set deyere ulasmasi uzun zaman alir. hele donus suyu sogutamadigi vakit bu cok daha uzun zaman alir. d17:1 iken sirkulasyonun iyi ve peteklerin isiyi disari atmasi gerekir. benim evdeki gibi petek arkasi yalitim ve milimetrik ayar yapilmis trv reglaj var ise sorun yaratabilir.

D17:1 iken ekranda gorunen en son kapanmadan onceki rakamin uzerine 5 eklersek cizelge kazanini buluruz. eyerki gidis donus arasindaki fark coksa direk cizelgedeki rakami atesler ve sonrasinda yukaridaki periyodu uygular. (ilk setten dustugu zaman ateslediginde olur)

geri donus suyu farki cok olursa veya belli bir surede ateslemez ise kazani cizelgedeki rakama yaklastirir uzakladtirir yani d17:0 a gire modulasyon araligi cok fazladir. kazan oda sicakligina yaklastiginda cizelgedeki rakam dusebilir belli durumlarda genelde uzun zaman ateslemelrde girunur
    Gözlemlerinizde haklısınız,

d:17:1 iken ve Isıtma eğrisi sabit 1.5 / 1.9 aralığında iken hedef ısıya erişmede ciddi uzun süre yaşamaktaydım.Ancak;
    Isıtma Eğrisini otomatiğe aldığımda ki şuanda 2.9 olarak görülmekte ve hedef ısıya erişimde sıkıntım ortadan kalkmış durumda.
    Kazan ısısı max. 55C üzerini görmedim ve genelde ilk başta 5.kademede çalışan kazan, iç oda ısısındaki artışa bağlı olarak 1süre sonra 1.kademeye düşerek 50C-55C kazan ısısı ile hedef ısıya erişmekte ve hedef ısıya eriştikten sonra Nitromix durmaktadır.
    |
    |

• Yüzbaşı
    923 Mesaj
    Arkadaşlar 3 Aralık'ta d:17:0 yaptığımda kazan 75C ısıda çalıştı ve ardından tekrar d17:1 yaptım.
    Ancak 3 Aralık tarihinden itibaren kazan basıncım her gün "0" inmekte.
    Servis 2 kere geldi, Nitromix'de kaçak yok, tesisatınızda var demektedir.
    Ama ne kollektörlerde, ne de radyatör bağlantılarında en ufak 1 nemlenme, kaçak bulunmamaktadır.
    Bugün tekrar farklı 1 servisin gelmesini talep ettim.
    Sizce sorun nerede olabilir? Sorun kazanın 75C'de çalışmasından sonra ortaya çıktı.

Nitromix basıncı 0,8 düştüğünde kazan çalıştığında kısa sürede 1,5 seviyelerine çıkıyor ama ardından 0 seviyesine kadar düşmeye başlıyor.
    Nitromix ve tesisatta gözle görülür 1 nem veya kaçak görülmemektedir.

Hergün Nitromix'e 1 sabah, 1 de akşam olmak üzere 2 kere su basmak zorunda kalıyorum. Nereye gidiyor bu su?
    Neden 75C'de çalıştıktan sonra yaşamaya başladım bu sorunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 11 Aralık 2019; 9:53:54 >

• Binbaşı
    1394 Mesaj

hocaam sikinti buyuk, insjallah tesisatta birsey yoktur, ama servis cok tifil deyilse genlesme tankinin patlak oldhugunu anlamasi lazim. bisiklet pompasi vzarsa genlesme tankinin en ustunden haava bas.servis basktiysa ondan bizlil bisey yok diyebilir. ama sikayetleriniz genlesme tasnkini gosteoriyor

|
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

hocajm diyer anlama yoluda 3 bar in cikis hirtumu altyan gurtlak boruyla t seklinde birlestirilmistir yogusma borusu degil diyer birunun altina bidon koyun eyerki su akiyorsa genlesme tanki patlak veya 3 bar ventil arizali

su hemen akmaz birgun bekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 11 Aralık 2019; 10:0:47 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1418 Mesaj

Hocam geçmiş olsun
    Bu durumlarda ilk akla gelen genleşme tankı oluyor, Sacit hocam da durumu izah etmiş
    Üçüncü günü bu D17 1 muhabbetinin sıkıntı çıkaracağını anlamıştım kazan hep yükselerek gidiyor ısıtamadıkça artırıyor. Bugüne kadar pompanın sürekli çalışması hariç hep yüksek kazandan rahatsız oldum her nekadar kazan kabul değerleri içinde olsada yüksek ısıların öncelikle pompa dahil diğer aksamlara zarar vereceğini düşünmekteyim zamanla conta ve keçeleri kurutacaktır her nerelerde var iseler.
    En son kazanı 69 dereceye ayarlayınca migo ki bunun altında yanıyor dönüşe göre ama sürekli artıığı için ciddi tedirgin oldum ve dönüşü iptal ettim bidahada geçmedim. Daha da kimseye tavsiye etmiyorum
    Şuan Netatmo takılı ve oh be dedim, kafam rahat ev sıcak yakıt az konfor maximum yoğuşma bile migodan fazla, her türlü izah edebilirim
    Migo bence sadece sabit eğri ve gidişe göre düzgün çalışabiliyor oda set +- 0.1 olacak şekilde sette tutma süresi çok nadir
    Netatmo iki gündür iki yada üç kez seti kaçırdı inanılmaz ama hep tek çizgi hep sette. Bunu migonun daha kolay yapabilmesi gerekirken sadece açıp kapayabilen bir cihazın yapıyor olması çok üzücü bence
    Sacit hocam hep dedi dış sıcaklığa göre modülasyon göz boyama yoğuşma göz boyama diye malesef üzülerek söylüyorum Sacit hocam doğru demiş diyor
    Neymiş on off sık devreye girip çıkıyormuş çok yaktırırmış yahu bana ne nası yaparsa yapsın ısıtsın az yaksında gerisi hikaye
    Şu şartlarda migoya dönmeyi düşünmüyorum, ama migonunda ısıtabildiğini kendi adıma gördüm, Sacit hocamda görebilsin istiyorum çok uğraşıyoruz inşallah oturur sistemi
    Sonrasında seti geçebilir geçer lafım yok +0.1 olur 0.2 olur ama her şartta ısıttığını gördüm kabahat otomatik eğride bunada adım kadar eminim Tahmin arızasını ben söyledim servis elemanının ağzıylan ama baktımki tahmin sadece erken açıp seti tutturmaya çalışıyor
    Ama otomatik eğri ben bu ortamı önceden bu kazanla ısıtmıştım yine ısınır diyor 15 gün ısrar ediyor anca 15 gün sonunda düzeltme yapıyor
    Sabit eğride daha hızlı düzeltme yapıyor bence
    Dedim ya Sacit hocamdada bendeki gibi çalışsa bi görsem son tavsiyem ile bu defteri kapatacağım artık yeter

|
    |

• Binbaşı
    1418 Mesaj
    Alttaki grafik Netatmo nun dün öğleden sonra 15:15 ile bu sabahki 08:00 saatleri arasına ait
    Tüketimim kesinlikle daha düşük
    Taktirde yorum da sizlere ait

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

hocam isitamama sorunu egrinin sacmalamasindan. yanlis neduda arkadas d17:1 tam bana goremis diyor ve neredeyse hatasiz ilerliyor..aksam mecbur kaldim hocam evi isitmak icin degisiklik yapmaya yoksa ev buz olacakti. anlayacagin bekleyemedim sozumde duramadim mecbur kaldim.

ama aksam bu d17:1 e kafa yordum cetin beyin yazdiklarini omudum tekrardan. mantik acisindan d17:1 super olmasi lazim. benim evde de super oldugu anlar oldu. aksam tam 3 saat gizlemledim d17:1 calisma seklini d17:0 den cok daha iyi modulasyon yaptigi kesin.
    yeterki geri donus isis sabit olsun. yoksa benim evdeki gibi trv olan evlerde trvler kesime gittigi vakit. donus suyu sogumadigindan yani cizelgedeki kazan sicakligi ile donus suyu arasi daki fark 14 dereceye ulasmadigindan kombi atesleyemiyor hele bu dusuk kazanda daha da guclesiyor. eyerki butun vanalar hepsi acik alt vanalarda tam acik olunca donus suyu cabuk sogudugundan atesleyebiliyor. ve her seferinde donus suyu isisi sabit ildugundan nitromix daha stabil calisiyor.

neduda arkadasla benim ev yalitim haric migonun konumu birebir ayni. onda sikinti olmayip bende olmasinin tek sebebi trv olmamamsi

cunku trv tam kombi normal calisirken actigi vakit donus suyunun birden sogumasina ve kombinin harlamasina sebep iluyor boyle oluncada seti geciyor. trvlerin hepsi kesime gittigi vakitte donus suyu sogumuyor ve kombi ateslemediginden ev soguyor.

onun icin d17:1 de cizelgedeki kazani ateslese dahi isinma ilerledikce o kazan degerinden geri dusuyor. hatta arada ful alev yapip 30 saniyeligine tepkisini bile olcuyor sistemin.

hocam son kez d17:1 i bu sekil deneyecegim olmaz ise pes edecegim artik

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
Sohbet
Media Sözlük
SEO
Lastik Avcısı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,278
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.