Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.512
Cevap
27
Favori
81.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 49 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13170
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cosef (6 mesaj) digiogi (5 mesaj) mkkabaoglu (5 mesaj) jeuneturc (3 mesaj) hvarol (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2232 mesaj)
  • @
Giriş
    171 Mesaj

Hocam eğriyi 0 yap bakalım kazanda değişiklik oluyor mu. En son çare 45 yada 50 ile sinirlarsin kazanı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    halil.ozkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    64 Mesaj
    Burada sizler kadar tecrübeli kişiler varken şimdi yazdıklarım çok basit gelebilir belki ama şu düşüncelerimi de yazmak istiyorum.(yanlışım varsa affola)

Tahmin ve öğrenme durumlarının ilişkisi muhtemelen şöyle olduğunu düşünüyorum. Öğrenme modu aktif olduğunda 15 gün içerisinde evin dış hava sıcaklığına ve alışkanlıklarınıza da bağlı olarak, kaç dereceye ne kadar sürede düşeceğini öğreniyor(Yalıtımı sağlam evlerde bu düşüş zor olacağından dış sıcaklık 20C den 5C düşme gibi ani ve beklenmedik durumlar haricinde). Migo kendini bu düzende evi ne ne kadar sürede ısıtabileceğini de öğrendikten sonra erken çalışmaya ve istenenden daha çabuk sürede, bir sonraki programınızdaki değere ulaştırmaya çalışıyor.

Ama sizlerin yazdıklarından gözlemlediğim kadarıyla. Migo eğrisini (otomatik olduğunda) dış havaya göre oluşturuyor ve dış hava ülkemizde stabil değil. Dolayısı ile 15 günlük periyod bu eğri düzenlemesi için çok sıkıntılı. bunun yerine günlük eğeri düzenlemesi ve nitromixde bulunan min. kazan sıcaklığı değeri değiştirilse çoğu kişinin problemi aşılacak sanırım.

Benim sıkıntım ise, muhtemelen kendimden kaynaklı çünkü biz yatak odasında 22,5C yi yakaladığımızda salon ve oturma odası çoktan 23C yi geçmiş oluyor. bunun ilk sebebi olarak odanın kapısının kapalı olmasını buluyorum.birde şunu merak ediyorum ve aklıma takılıyor. Migo şunu yapabiliyor bildiğim kadarıyla. Daha doğrusu yapabiliyor olması lazım. benim set değerim düşmeye başladığında kazanı bir kaç düşük veya orta dokunuşla set değerinin altına düşmeden yaniden toparlaması gerektiğini düşünüyorum.

İnşallah sizlerinde yardımlarıyla bir çözüm bulacağımızı düşünüyorum.

• Çavuş
    64 Mesaj

tamamdır. önce eğri ile başlayalım o zaman.
    1,4 eğri ile 80-90 lara gelmesi de sizce garip değil mi?
    bu durum sadece eğri değil eğri+dış hava sıcaklığı ile ilgili sanırım.
    |
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kardeş ilkbaşta şunu belirteyim ki yerden ısıtma çok ciddi mühendislik hesabı gerektiren bir konu.
    Zamanında ben de yerden ısıtmalı sistem kullanmama rağmen performans alamadığımdan iptal ettim.
    Yerden ısıtma sistemi için söylenecek çok konu var.

Odalar arası ısı farkını radyatörlü sistemlerde radyatörlere TRV takarak çözüm sağlanabilridi ama yerden ısıtmada bu sorunu ancak odalar arası REGLAj yaparak 1 derece eşitleyebilirsiniz.

Bence TAHMİN Modunu kapayın. TAHMİN Modu bence gereksiz yere fazla gaz tüketimi olmasını sağlıyor. programdan çok daha önce sistem çalışıyor ve gereksiz gaz tüketimine neden oluyor. Onun yerine GECE/EV DIŞI ile EVDE programı arasındaki ısı farkını olabildiğince birbirine yakın tutun ki öyle yapmışsınız.

ısıtma Eğrisini de 1.5 ile 2 aralığında kademeli olarak artırarak deneyebilirsiniz. Bence Otomatikte bırakmayın.

Benim size önerim ilk önce hevinizin ısı haritasını çıkartın bu size fikir verecektir.
    Örneğin aynı saatte farklı odalarda, oda ısılarını kaç C ölçüyorsunuz.

Saat 07:00'de salon kaç C iken diğer odalar kaç C
    Saat 20:00'de salon kaç C iken diğer odalar kaç C gibi...gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 28 Kasım 2019; 17:5:48 >
    |
    |

• Çavuş
    64 Mesaj

yeni yaptığım programı 3 gün kullanacağım yani cumartesi sabah 07.30 a kadar sonra tahmin modunu kapatıp bir üç gün daha kullanacağım. bakalım hangi durumda daha az gaz tüketimi olacak.
    |
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam 1.6 dan 1.4 e kac gunde dustu

|
    |
  • Er
    11 Mesaj

Inanim tam hatirlamiyorum ama yine bir 5-10 gun vardır.

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1446 Mesaj

Hocam birşncisi eğri ile sürekli oynayarak bu işi çözemezsiniz çözülmüyor
    İkincisi programı doğrudan yenilemenizin faydası olmaz
    Haftalık programlarınız birden fazlaysa hepsini silin
    Daha sonra haftalık programı sil kısmından girerek yeni programınızı oluşturun
    Daha sonra eğriyi 1.5 yada 1.6 yapın otomatiğe almayın tahmin açık yada kapalı farketmez.
    Bugün ve yarın ayarlara dokunmayın
    Bu arada daha önce yazdığım parametrelere bakıp mutlaka buraya yazın

|
    |
  • Binbaşı
    1446 Mesaj

|
    |
  • Er
    11 Mesaj

Geç dönüşüm icin kusura bakmayin evde 13 aylik bir canavar olunca. Onunla boğuşmaktan vakit bulamadım. 😊

Buda aksam uzeri setin altina inince kazan sicaklik değerleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil.ozkn -- 28 Kasım 2019; 23:10:38 >
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1446 Mesaj

Söylediğim gibi
    Tüm programları silip haftalık programı sıfırlayın, daha az iniş çıkışlı bir program yapın yada sabit deneyin
    Nitromixe de bi reset atın ama önce D50 ve D51 değerlerini bir yere kayıt edin her ihtimale karşı
    Yine olmazsa kazan sınırlarsınız

|
    |
    halil.ozkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj

Tesekkur ederim. Deneyelim bakalım.

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    171 Mesaj

Tahmin kapalı
    Eğri 1.2 manuel (1 haftadır değiştirmedim)
    D17 1

İlk başta çizelge ile kazan sıcaklığı farklı oluyordu. Şimdi aynı. Akşam kombiden kontrol edecem tekrar.

• Yüzbaşı
    902 Mesaj
    Merhaba arkadaslar nitromix p24 kombiyi taktirali yaklasik 1 ay oldu. Bugun petekleri kulanmaya basladik fakat bir sorun var gibi banyoyu kullaninca petekler sogudu, banyodan sonra tekrar isinmasi gerekiyorken isinmadi kombi yanmiyor ama bir ses geliyor beklemede gibi bu bir arizami yoksa aninda devreye girmiyormu. Bu arada mode ayari ile oynadim petekler devreye oyle girdi.fikri olan varsa yardim rica ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sıcak su kullanırken tesisat ısıtması durur, usul böyle. Her ikiside aynı anda olsa iyi olurdu :)))
    Çeşmeler hareket etmezse bir müddet sonra tekrar devreye girer

|
    |
    classmanxx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1446 Mesaj

Meret herkeste farklı çalışıyor orta yolunu bulamadık
    Bu arada Tahmin in erken ateşleyip vaktinde seti yakalama çabasından başka bir marifeti vede yeltenmesi yok diye düşünüyorum yani Tahmin suçsuz görünüyor
    Bize bunca sıkıntıyı yaşatan galiba otomatik eğri. Sabit 1.6 eğri ile fena gitmiyor şuan, sabit olmasına rağmen 3-4 günde bir dış sıcaklığa göre kazan sıcaklıklarına çeki düzen veriyor gibi. Sabite geçtiğim ilk günlerdede çok memnundum dışarısı 20 derece ölçerken bile yakıp evi ısıtmıştı Migo (Migo 20 derece dış ısı alırken)
    Sonra birden Çetin bey devreye girdi ve tekrar allak bullak oldu sistemim baktım gidişat kötü son kez net birşekilde göreyim dedim ve Çarşamba öğleden önce haftalık programı sıfırladım D17 0 olmak kaydıyla
    Şimdilik fena değil yüksek kazanlar biraz seti geçiriyordu ama onlarıda düşürmüş şimdi daha stabil olabilir
    Tahmin açık kulkanıyorum Hafta sonu set derecem 24 olarak sabit, hafta içi 08:00-15:15 arası 23,5 derece
    15:15-08:00 arası 24 derece
    Yarın hava baya sert ciddi bir sınavdan geçecek migo

|
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    829 Mesaj

Tahmin kapali
    D17: 1
    Egri: 2
    Dis sicaklik gunduzleri 13-16, geceleri 9-10 derece.

Gelismis mod hala acilmadi. Son 1 haftadir 24 saat kis modunda. Oncesinde gunduzleri evde olmadığımız icin havalansin diye 1-2 pencere acik biraktigimizdan yaz moduna aliyorduk.

Yaklasik 20 gundur bu sene ilk kez dogalgaz kullaniyoruz.
    24.5 ayarliydi ama sicak gelmeye baslayinca 24 e ayarli. Ev bos modunda da 23.5

Sorunsuz cidden. Umarim boyle gider. Son 2 gundur surekli yagmur var. Güneş yuzu gormedik.

Tuketim de gunluk 5-6 arasi. Ocak cok etkilemiyorda sicak su kullanimi sanirim 1 dir. Sicak su kullanimi oldukca fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teqali -- 1 Aralık 2019; 22:2:36 >

• Binbaşı
    1446 Mesaj

Hocam ileri düzey menü açılıncaya kadar mümkün olduğunca dokunmayın hiçbir ayarına
    O kadar çabuk açılır

|
    |
    teqali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    40 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: teqali

Tahmin kapali
    D17: 1
    Egri: 2
    Dis sicaklik gunduzleri 13-16, geceleri 9-10 derece.

Gelismis mod hala acilmadi. Son 1 haftadir 24 saat kis modunda. Oncesinde gunduzleri evde olmadığımız icin havalansin diye 1-2 pencere acik biraktigimizdan yaz moduna aliyorduk.

Yaklasik 20 gundur bu sene ilk kez dogalgaz kullaniyoruz.
    24.5 ayarliydi ama sicak gelmeye baslayinca 24 e ayarli. Ev bos modunda da 23.5

Sorunsuz cidden. Umarim boyle gider. Son 2 gundur surekli yagmur var. Güneş yuzu gormedik.

Tuketim de gunluk 5-6 arasi. Ocak cok etkilemiyorda sicak su kullanimi sanirim 1 dir. Sicak su kullanimi oldukca fazla.
    Bu ısınma raporunu nasıl alıyoruz hocam

• Yüzbaşı
    931 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

MiGo kullanıyorsanız;

https://auth.migo-thermostat.com/en-gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 2 Aralık 2019; 9:56:23 >
    |
    |
    mr.citakoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,412
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.