Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Girithsirion

Raspberry’i bilmiyordum, ben de bir bakayım o zaman, teşekkürler... Ben sadece hue köprüsü var sandım 👍🏻
    Rica ederim. Boyle bir dusunceniz varsa ios olsun andriod olsun Raspberry en ucuz ve en iyi secim. Sadece home assistant degil, benzer uygulamalar da var. Andriod tarafi cok daha zengin zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • normalde oda 22 derece ama migo 21 gösteriyor termostatın hassasiyeti bozuldu sanki, 21 gösterdiği için de benim ayarladıgım 21,5 derece sıcaklıga ulaşamıyor. bunu nasıl ayarlarım? ısı ayarı zorla ya +1 mi yapmam gerek ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzey

normalde oda 22 derece ama migo 21 gösteriyor termostatın hassasiyeti bozuldu sanki, 21 gösterdiği için de benim ayarladıgım 21,5 derece sıcaklıga ulaşamıyor. bunu nasıl ayarlarım? ısı ayarı zorla ya +1 mi yapmam gerek ?
    Siz baska bir termometreden mi olcuyorsunuz?

Migonun sicaklik olcumu cok iyi aslinda

• teqali kullanıcısına yanıt
    Bakın aştı set değerini

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

• quote:

Orijinalden alıntı: huzey

Bakın aştı set değerini

Excel cizelgesini gonderebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Bu mesaj silindi.
    Elimden geldigince cok teknik detaya girmeden yazmak istedim. Dd her zaman diyor ya bize boyle bir sorun gelmedi diye. Umarim faydasi olur. Aslinda yazacagim cok sey var. Ekleme yaparim tekrar.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Yazilimdaki algoritmada degisiklik yapip, oncelikli olarak sette tutma egilimini yukseltmeleri lazim. Suan sanki set tutturma onceligi son siralarda. Bu kadar zor degil ama Demirdokum bunu yapamaz. Netatmo dan talep etmeleri gerekir. Cunku cihaz tamamen netatmonun bulutunda calisiyor. Hadi demirdokum de iş yok diyecegim de vaillant grubu buna nasil goz yumuyor anlamiyorum. Kac tane markasi var. Hepsinde de akilli termostat migoyu kullaniyor. Yada vaillant tamamen bundan vazgecti baska bir akilli termostat gelistiriyor veya baskasina yaptiriyordur.

Bu arada bu isitma grafiğini daha gormus muydunuz? Benim migo sanki boyle davraniyor.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

• migo verdiğin dereceyi yakalasada devre dışı kalmıyor, ben anlamadım bugün kafayı yedi gündüz güneş olduğu için mi böyle oldu?

Dert sahibi yaptı bizi migo dert!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huzey -- 12 Ocak 2020; 0:6:50 >
    hocam bu dokumani paylasirmisin

hocam resmen icini dokmussun ya. migodan soguttun beni, brn m gecen seneden beri dile getirdiklerimin farkina varilmasi beni ayrica memnun etti. eline saglik

sete ulasamama sorunu 10000000 de 0 herturlu ulasir sete

hicam netatmoda bunlar olmaz migo da da bu 39 kazan 15 gun sonra olmaz. suan ogrendigi sicakligin disinda calistigi icin oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

hocam bu dokumani paylasirmisin
    Vaillant in montaj kilavuzunda yer aliyor. Sanki mantik migo veya erelax ile ayni ama bu termostat da cok ayrintili ayar var.

https://www.vaillant.com.tr/pdf/vrc-700-4f-montaj-klavuzu-1100524.pdf

• arkadaslar, soyle bir durumda olabilir ihtimal dahilinde. ben hep egrigi isliyor diyorum fakat bunu cihazin egrisi sabit yani bir grafik var 20 oda sicakligina gore cizilmis. bizim istefigimiz oda sicakligina gore egrideki karsilik gelen sicakliklarin deyerlerini artirip veya azaltiyor. dikkat ediyorum hava sogukken dusuk egri isindigi vakit yuksek egri seciyor. kis boyu sabit egride durmaniz imkansiz mecbur oynamak zorundasiniz. bende dis sensor varken disarisi 20 iken kazan 38 olacak sekilde egri belirlemistim ve kaxani 55 te sinirlamistim. getisini erken acma kapama yaparak rev24 hallediyorfu.
    ama bu cihazda erken acma kapama olmadigindan dis sicaklik verisine gire kazani dusurup alcaltarak yapiyor onun icinfir ki bu cihazin ellenmeden iynanmafan kis geciremez ve sabit sicaklik sunamaz .

netatmo sabit kazan ve erken acma kapama yaparak dabit tutar sicakligi. migo dis hava verisine gore kazan alcaltip yukserlterek yapar. yani migoda duzeni bozacak birsuru etken var ama netatmoda yok. hangisinin calisma sekli mantikliysa onu alin

• arkafaslar sabit oda sicakligi kedinlikle fazla yaktiriyor. evde yoksaniz ve gece derece dusurun. kesinlikle isinma plani yapin bu sene hep sabit kullaniyordum dun ilk defa plana gectim az buz m3 dusmuyor

• quote:

hocam resmen icini dokmussun ya. migodan soguttun beni, brn m gecen seneden beri dile getirdiklerimin farkina varilmasi beni ayrica memnun etti. eline saglik
    Rica ederim hocam. Hani biz turk milleti olarak duyarsiz kurumsal firmalara alisigiz da vaillant group buna nasil müdahale etmiyor anlamadim. Sattiklari urun ucuz bir urunde degil. Bir yerlerde yazarsak belki fark ederler hatalarini.

• quote:

sete ulasamama sorunu 10000000 de 0 herturlu ulasir sete
    Bu sezon boyle kullanirim. Bir degisiklik olmazsa yazin netatmo alirim artik.

Suan disarisi 11-12 derece migo hala 5 derece olarak goruyor. Dis hava verisi benim bulundugum bolgede ciddi gecikmeli. Kazani 57 de yakiyor.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Siz netatmoya gecmistiniz degil mi hocam?

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    hocam konum degisikligi ile cozulmuyor. bu sene bariz sicaklik farki ve gecikme var

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.