Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.491
Cevap
27
Favori
80.107
Tıklama
Giriş
    1425 Mesaj

Hayırlısı olsun hocam
    Benim dönüşten umudum yok hocam
    Osman beyde yazmış yukarda zor ısıttığını ama trv akıllı cihazlarda ciddi sıkıntı bunu tartışmaya bile gerek yok
    Söktüğünde fikrimi biliyorsum
    Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam sabit kullandım ben dönüşü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 11 Aralık 2019; 12:39:7 >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    103 Mesaj

Yanı Sacit hocam. Bu trv leri iptal mi edelim. Hatta reglajida mi iptal edelim migonun daha sağlıklı çalışması için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

hocam d17:0 kullaniyorsan sikinti yok fakat d17:1 kullaniyorsan suan icin var gibi, sizde trv varmi sikinti yasiyormusunuz

|
    |
    abcd_1234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    103 Mesaj

D17:1 Hocam ve evim 85 metrekare civarı 20 gün öncesine kadar günlük 3.5 metreküp tüketim vardı. Şu anda günlük 7 metreküp civarı tüketim. Trv var. Reglaj vanaları var ve ayarlı.

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

hocam sete gelmesinde sikinti yok ise yani +-0.1 calisiyorosa elleme ama sete ulasamiyirsa devamli alltinda kaliyor ve bazende seti fazla geciyorsa.

suan tecrubeyle sabitledim kendi adima sabahltan beri sete uladsamayan migo sabit. dis slicaklik ve kazanla

vanalarin hepsini actirdim evdekilere 10 dak sete ulasti

|
    |
  • Teğmen
    103 Mesaj

Sete ulaşıyor hocam ama 90 derecelerle ulaşıyor. Kazan ısısı yüksek. Ama sizin ve de @kayiboyu nunda daha önce belirttigi gibi belli birsüre dokunmayayım diyorum. Isıtma eğrisi otomatik. D17:1 bekliyorum hocam

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

memleket neresi ve egri kac hocam. 90 olsa bi max 75 gecmez. ama 75 kazanda tuksek hernekadar 75 olsa dahi 60 ustune cikmiyordur sanirim

|
    |
  • Teğmen
    103 Mesaj
    Memleket Gaziantep. Egri otomatik 3.8 de.
    Aşağıdaki grafikte 22 ye doğru düşme sebebi elektrik kesintisi hocam

• Binbaşı
    1425 Mesaj

Antepte 75 derece :((

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

90 dereceyle bile zor sette zor durmus nerdeyse.

|
    |
  • Teğmen
    103 Mesaj
    Egriyi manuel olarak dusursem nasil olur acaba?

• Teğmen
    171 Mesaj

1.5 yapıp set değere ulaşıp ulaşamadığına bakabilirsin. Deneme yanılma yani

|
    |
  • Teğmen
    103 Mesaj

Peki set değere ulaşma süresini deneyerek mi ayarlayayım o zaman üstadım ısıtma eğrisini. Bende daha önceki siz ve diğer kullanıcılarının tecrübesinden dolayı belli bir süre sonra asagiya dogru duser diye bekliyorum.

|
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    171 Mesaj

Sete ulaşamaz ise eğriyi bı iki tık arttirirsin

|
    |
  • Teğmen
    103 Mesaj
    Bir de öyle deneyelim o zaman üstadım. Bu arada kazan belli ısıyı asmasın diye set değeri koysak bile eğri yüksek olunca kazan set değer dinlemiyor yukseliyor

• Teğmen
    171 Mesaj

Set koyma bence. Kombi menüsünden koyarsan verdiğin değeri en fazla 1-2 derece geçer. Fakat veriye bakınca yüksek çıkar yani birbirini tutmaz Ben set koymuştum o şekilde ileri moda geçmisti. Sonra seti kaldırınca hep yüksek kazan ile yaktı.

|
    |
  • Binbaşı
    1425 Mesaj
    Arkadaşlar hep diyorum iniş çıkışlı programlar hem fazla yaktırıyor hem konforu bozuyor diye ve sürekli deneme yapıyorum hava şartları aynı olduğu zamanlarda. Ama Migo şöyle istikrarlı çalışıpta sabit seti zor tutturduğundan kanaat getiremiyordum değişken ve sabit set denemelerime, genelde birbirlerine yakın değerler çıkıyor ama sabit set daha ekonomik gibime geliyordu.
    Netatmo öğreneli acayip derecede stabil %99 tek çizgi ve sette oynama çok nadir. 24 saatlik mutlaka ve arada farklı zamanlarda sürekli tüketim endeksimi not ediyorum 2 senedir. Özellikle kıyaslama yapacağım zamanlarda tüketim içerisinde banyo kullanımı olacaksa bunu ayrıca kayıt edip ısınma tüketiminden düşüyorum, dün ve bugün hava hep kapalıydı ve ciddi derecede hava soğuk, sıcaklık değişmedi değişse bile binaya hemen yansımaz güneş görmedikçe. Mutfaktaki ocak hep endeksin içinde zaten onu ayırma şansı yok hatta komşularımın tüketim alışkanlığı dahi bu test sürecinde sabitti
    Bir gün önceki değişken programda ( sabah 08:00 15:15 arası 23.5 derece sonrasında hep 24 derece)
    24 saatte net olarak 5.54 metreküp tüketim oldu
    Bugün sabit sette 24 derece ev sıcaklığında net 5 metreküp tüketim oldu
    Ekleyeyim dün değişken programda iç ısı saat 10:00 da sınır olan 23.5 dereceye düştü ve saat 14:39 a kadar seti korumak için gerektiğinde yandı ve sabit tuttu, bu saat itibariyle program gereği 24 dereceyi yakalamak için sürekli çalışmaya başladı
    0.5 metreküp belki çok büyük bir fark gibi görünmeyebilir ama totale vurursak 30 günlük ısınmada 3 gün bedavaya gelmiş olur, evin hep sabit ısıda olmasına artık ne derseniz :)))
    Yeni okuyacaklar için ekleyeyim bu tüketim ve test değerleri evime özeldir; içten yalıtımlı pvc leri yeni değiştirdim kesinlikle on numara yalıtım yapıyor, alt üst sağ sol tarafım hep daire ön doğu arka cephe batı yönünde. Tam anlamıyla ara daire. Her ne kadar sağ sol daireler bu sene ısınmada zayıf olsada korunaklı durumdayım. Demek istediğim sabit set ekonomik derken lütfen bunları göz önünde bulundurun

|
    |

• Binbaşı
    1425 Mesaj

Hocam kazan 90 istiyor baksana, nerden baksan 75 yakmış. Sürekli böyle gitmez yazık günahtır cihaza, dayanmaz fazla bu şekil. 80 metrekaredeki tüketime bak antepte el insaf diyorum

|
    |
  • Teğmen
    171 Mesaj

D71 50 yap geç. En iyisi

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

Kurtarmaz ısınamaz dönüşe göre bu iş olmuyor
    Şimdi çalıştığı aralıktan daha soğuk hava olduğunda senin derecelerde artacak ve dışarısı ısınsa bile düşmeyecek
    Ahanda buraya yazıyorum dönüşe göre bu iş olmuyor

|
    |
Reklamlar
Sohbet
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
2,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.