Şimdi Ara

DEMİRDÖKÜM NEVA F04 ARIZASI HK. YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
130.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrh demirdöküm neva kombi f4 hatası veriyor ve ısıtmıyor.ekranda sıcak suyu açtığında alev sembolü çıkmıyor,baca fanı,su pompası,3 yollu vana vs.çalışıyor o esnada ateşleme yapması gerektiği anda gaz kokusuda geliyor fakat ateşleme yapmayıp ekranndada alev sembolü çıkmıyor ve bir süre sonra f4 hatasına geçiyor.3 yollu vana,pompa,basınç termostatları vs kontrol ettim sağlamlar

• aynı hatayı bir defa bende almıştım. igdaş gazımı kestiği için gaz gitmiyormuş meğersem.

bu kod kombinizde bir sebepten dolayı alev yokluğu sebebi ile oluşur.

alev neden olmaz..?

1-gaz yoktur, gaz vanası kapalıdır. yada gaz olduğu halde bir kombi içinde tıkanıklık olabilir.
    2-ateşleme olmamıştır, ateşleme sensör ve elektrotlarında arıza olabilir, iyonizasyon elektrotları kirlenmiş olabilir.
    3-ateşleme sistemi sağlamdır ama anakart bu sisteme güç vermiyor olabilir, anakart bozuktur.

kombiniz hiç ateşleme yapmamış. ama gaz kokusu geliyor dediğinize göre gazda bir sıkıntı yok.

iyonizasyon elktrotları kirli olabilir brülor korumasını söküp elektrotları temizleyin. geçirgen hale gelsinler.
    ateşleme sistemine enerji geliyorsa anakartta sorun yoktur. eğer gelmiyorsa anakat arızalıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevizkabugu -- 8 Ekim 2013; 12:45:41 >
  • emrah0011 E kullanıcısına yanıt
    gaz kokusu gelip hiç alev oluşmuyosa ateşleme devresinde arıza var.Ana kart yada ateşleme trafosu arızalıdır.Yok alev oluşup sönüyosa iyonizasyon devresi arızalıdır.Kartınızın değişmesi yada tamir edilmesi gerekiyor.
  • s.a arkadaşlar bu arıza benimde başıma geldi bızım semtte kart tamiri yapan bir firma var oraya götürdüm 60 tl tamir ücreti aldılar değiştikleri parça 1 lira etmicek parçalar soldaki trafonun yanında iki adet plastik kondansatör var onu değiştirmişler düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

gaz kokusu gelip hiç alev oluşmuyosa ateşleme devresinde arıza var.Ana kart yada ateşleme trafosu arızalıdır.Yok alev oluşup sönüyosa iyonizasyon devresi arızalıdır.Kartınızın değişmesi yada tamir edilmesi gerekiyor.

hocam merhaba biz elektronik servisiyiz.Demirdöküm nepto kart var elimizde bu neva nın sarımtrak olanının bir benzeri.F04 hatası veriyor.Başka kartla denedim diğer iyonizasyon elektrdounda topraklamada vs sorun yok.Elektrirkler gidip gelmişti.Sigorta besleme diotu ve kondansatör değiştirdim kart çalıştı.Fakat bu sefer ilk zaman ateşleme yapıyor sonra röle çekiyor alev sönüyor.F04 veriyor.Musluktan su açınca alev yanıyor kesilmiyor.Ama normalde ilk baş yanıp 2 sn sonra sönüyor.

Nasıl çözebiliriz yardımcı olabilir misiniz.

• 78erhan78 kullanıcısına yanıt
    c31 kondansatörü ve optoyu değiştirin yollara iyi bakın c31 in bulundugu bölgeye ayrıca iyonizasyon devresi direnç degerlerini kontrol edin r60 r126 özellikle
  • quote:

c31 kondansatörü ve optoyu değiştirin yollara iyi bakın c31 in bulundugu bölgeye ayrıca iyonizasyon devresi direnç degerlerini kontrol edin r60 r126 özellikle

hangi opto hocam bir kaç tane var burda

teşekkürler bu arada cevabınız için
  • 78erhan78 kullanıcısına yanıt
    sorununuzun çözüldügüne sevindim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah0011

mrh demirdöküm neva kombi f4 hatası veriyor ve ısıtmıyor.ekranda sıcak suyu açtığında alev sembolü çıkmıyor,baca fanı,su pompası,3 yollu vana vs.çalışıyor o esnada ateşleme yapması gerektiği anda gaz kokusuda geliyor fakat ateşleme yapmayıp ekranndada alev sembolü çıkmıyor ve bir süre sonra f4 hatasına geçiyor.3 yollu vana,pompa,basınç termostatları vs kontrol ettim sağlamlar

Eski bir mesaj ama toplumsal bir katkı olması için yazıyorum. Kombinin ateşlemeden sonra alev almayıp F4 hatası vermesi sorununu ben de ateşleme odasına örümcek girmiş olduğu için yaşadım.

Ayrıntıları:
    Bizim demirdöküm nitron kombi de alev almadığı için F4 hatası veriyordu. Sıcak suyu açıyorum, fan çalışıyor sonra çıt çıt çıt çıt ateşlemeye çalışıyor başarısız oluyor. Sonra tekrar çıt çıt çıt çıt ateşlemeye çalışıyor. Üç denemede başarısız olursa F4 hatasını basıyor idi. Servis çağırdım. Nazla niyazla üç dört gün sonra bir eleman geldi sorunu çözemedi. Bizim tecrübeli usta eğitimden gelince baksın dedi. Bir iki gün de onu bekledik. Sonra adam gelmiş ben yokken kombiyi götürmüş. Nazla niyazla adam birkaç gün sonra geldi. Kombiyi taktı. Kapağını açınca çalışıyor, kapatınca çalışmıyordu. Ben ofiste de denedim çalıştı dedi. Sorun bacada diye tutturdu. Bacayla kendileri ilgilenmiyorlarmış. Merkezden servis parasını alabilmek için sahte hata tamir raporu düzenleyeceğini söyledi. Ne arızası yazdı bilmiyorum. Ertesi gün tesisatçı çağırdık bacaya baktı. Birkaç yerini düzeltti bacada sorun yok dedi. Servisi aradık telefonlarına kaç saat ulaşamadık. Çağrı merkezine şikayet ettik, ulaşırsanız bize haber verin diye. Çağrı merkezinden başka biri aradı ek garanti ister misiniz diye. Az önceki şikayetimizden haberi yok. Tesisatçı gitti yapacak bir şey olmayınca. Kombi iki haftaya yakındır sorunlu. Kovalarla yıkandım kaç defa. En son nasıl olduysa bulunduğum şehirde başka bir servis olduğunu öğrendik. O başka servisin adamı akşam vakti geldi. Kombiyi açtı baktı. Tornavidayla bir yerini temizlemeye çalıştı. Elektirikli süpürgeyle çekti. Meğer ateşleme odasına örümcek girmiş. Bu diğer servis acıyıp hayrına mı yaptı bilmiyorum. Kombinin numarasını falan almadı. Para da sormadı. Çağrı merkezinin haberi yok birkaç gün sonra aradı. Ek garanti işlemleri şöyle böyle yarım kaldı neye karar verdiniz, hem kombi sorununuz çözüldü mü dosya kapanmamış. Ben böyle servisin ek garantisini istmem bozulursa ya kendim yaptırırım ya da çöpe atarım diye yaptırmadım. Tabi telefondaki adama böyle söylemedim. Kibar davranıp ek garanti yaptırmamaya karar verdiğimi söyledim. Başka bir servisin gelip arızayı giderdiğini söyledim. Adam ek garanti istmediğimi söyleyince bozuldu. O zaman dosyayı kapatıyorum, garanti için ve arıza için tekrar bizi aramayın gibi ezberden birşeyler söyleyip telefonu yüzüme kapattı. Aramam zaten böyle garantiyi. Şu an iki hafta oldu kombi sorunsuz çalışıyor. Seneye parasını verip bakım yaptırmayı düşünüyorum ek garantinin bedava bakımlara kanmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevenkul -- 28 Ekim 2015; 14:17:10 >

• AYNI F4 HATASI İÇİN BACA YERİNDEN ÇIKINCA DA VERİYOR. YANİ BACA OYNATILINCA BACA İÇİNDEKİ BORU DA YERİNDEN ÇIKIYOR VE ATEŞLEME YAPIYOR AMA ISITMAYA GEÇİNCE ÇALIŞMIYOR KOMBİ...
    BACA YI SÖKÜP TEKRAR TAKTIK İÇİNDEKİ BACA YERİNDEN ÇIKMIŞ DÜZELTTİK SORUN ÇÖZÜLDÜ ARKADAŞLAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.KARABIYIK -- 26 Kasım 2015; 10:17:27 >
  • arkadaşlar benimde demirdöküm neva marka kombim var ve f4 hatası veriyor bir farkla saat 16:00 ile 21 yada 22:00 a kadar devem ediyor resetlediğim zaman petek sıcaklığı 22 dereceye düşmüşse çalışıyor yoksa çalışmıyor saat 22 den sonra sabaha kadar sorunsuz çalışıyor bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.
  • Bizim hermetik de f04 hatasi verdi, ama fisini cekip takinca duzeldi cok sukur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deep47 -- 29 Ekim 2016; 17:45:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kombi sadece gece 24:00 den sonra sorun çıkartıyor. Gece 24:00 den önce hiç sorun yok ama sabaha karşı sorun çıkarmaya başlıyor. Sürekli f4 hatası veriyor. Resetliyorum uğraşıyorum çalışıyor sonra bir ara uyanıyorum yine f4 hatası var. Ama gündüz sorunsuz çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Çocuklar donuyor geceleri.
  • Fikri olan yok mu?
  • Ben de demirdokum neva sahibiyim.bende de f4 hatasi mevcut.evden 4 te ciktim 11 geldim kombi f4 hatasi vermis resetledim yirmi dakika sonra tekrar verdi yine resetledim 20 dakika sonra yine yapti tekrar restledim sabah uyandigimda calisiyordu ve osekilde ciktim evden.bu basligi da gorunce yazayim dedim.bir hafta oncede mutfakta sicak su acildiginda banyo da akan sicak su sogumaya basladi.Bu yeni olusan birsey daha once ayni anda iki taraftan da sicak su verebiliyordu.acaba f4 hatasinin bu isle bir baglantisi olabilrmi?makinanin garantisi yok yetkili servis mi yoksa normal tamircimi cagirayim
  • fireattack kullanıcısına yanıt
    elk kart tamir edilecek veya deyişecek maks 200 tl
  • arkadaşlar bizim kombimizde de aynı problem vardı vehttp://www.istanbulkombiservisim.com/ servisinden gelen arkadaşlar gerçekten başarılı ve hızlı servisleriyle hallettiler. iyonizasyon hatasıymış. gelip hallettiler ve bakımlarını yaptırdık. İstanbuldaysanız tavsiye ederim. Profösyönel bir ekipler ::)
  • quote:

merhabalar, kombimde neva kombimde f4 arızası alıyorum. Ateşi algılamadan 3 deneme sonunda f4 e dusuyor,

fakat sizin soyledıgınız gibi daha önce benım kartımda da bir opto değişmiş. degısen opto c31 (bu arada bu smd olan kondansatör mü) in yanında olan opto, bu optoyumu degıstırmemız gerekli? yanı hangi kondansatör ve optoyu değiştirmem gerekli?

yardımınız için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarbarosTUGRUL -- 5 Haziran 2017; 10:49:30 >
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    c30,c31,opt7,r126,r60 bunları ölçün degeri düsenleri değiştirin.butun komponentlerin yanında isimleri numaraları yazıyor.Kolay gelsin
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    yardımınız için teşekkür ederim, youtube linkinede ki kompanetleri değiştirince problem giderildi
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.