Şimdi Ara

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
10
Favori
28.441
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar curved ekrana alışmam birkaç saatimi almıştı, şimdi düz ekran çok garip geliyor DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL  @R-10 Umarım can sıkacak seviyede değildir. Dediğim gibi, fotoğraflarda hep fazla çıkar.

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL

Hayatımda gördüğüm en sorunsuz IPS panel. Bir IPS panele göre ekran görüntülerinde sıfır ışık, sıfır ışık yansıması var. İlk iki fotoğraf 720p filmden. Son fotoğrafta gözüken kısımları görebilmek için fotoğrafı çektikten sonra dört beş kez ekrana baktım, ekranda görünmüyor. Siyah ekranda monitörün ışık verdiğini anlamasak kapalı sanırım, o derece başarılı.

Ama sanki ekran hâlâ kavisli ekranın tersine, ortası dışa dönük gibi geliyor. 25 günlük kullanımla nasıl alıştıysam curved ekrana.

Ölü piksel yok. Malzeme kalitesi çok iyi. Kutunun içinden HDMI, DP ve USB kabloları çıkıyor. Ön tarafı klasik Dell sadeliği. Monitörün arkası Dell için radikal olmuş. Benim gibi pavyon renklerini sevmeyen birisi için arka ışık şık ve hoş bir detay. Büyük ihtimalle birkaç saat sonra kapatırım hehhe.

Renkler arasında bu kadar fark olacağını tahmin edememiştim. Bendeki VA paneli renklerden pek anlamayan biri olduğumdan VG27AQ ile karşılaştırmamda başarılı bulmuştum. Ama şu anki hâliyle bile -henüz kalibrasyon yapmadım- renkler çok net ve ne ise o. Siyah, beyaz ve RGB renkleri olması gerektiği gibi. Kaldı ki bu model kalibrasyon öncesi ile kalibrasyon sonrası arasında olağanüstü bir farka sahip olmasıyla biliniyor.

Bu fiyata kesinlikle kaçırılmaması gerekiyor diye düşünüyorum. Cumartesi verdiğim siparişi Pazartesi öğleden önce kargoya verip Salı günü teslim edilmesini sağlayan İtopya'ya teşekkürler. Şimdi İtopya'yı gerekli mecralarda övme zamanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 22 Aralık 2020; 20:43:7 >

• bjkyener kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 22 Aralık 2020; 20:32:47 >
  • R-10 kullanıcısına yanıt

çok iyi

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

güzel kalibrasyonu yaparsan daha da güzel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 22 Aralık 2020; 20:46:41 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt

Sağolasın hocam, yapıyorum şimdi, incelemeyi tamamlarım.

Edit: Çoğu arkadaşımız monitörü takıp kullanıyor, driver'ını yüklemiyor. Yüklemeyince bir sorun olmuyor ama kimi monitörlerde ufak rötuşlar yapılmış oluyor. İyi bir monitör biraz daha iyi oluyor. Bunun için Bilgisayar>Sağ Tuş>Yönet>Aygıt Yöneticisi>Monitörler>Genel PnP bilmem ne yazar>Sağ Tuş>Sürücüyü Güncelleştir diyip şu linkten indirdiğiniz monitör driver'ını hedef göstermeniz gerekiyor.

Seksi fotoğrafları için tıklayınız: Support for Dell 27 Gaming Monitor S2721DGF | Drivers & Downloads | Dell US

Bir edit de 10 bit için. Nvidia Denetim masasından Çözünürlük Değiştirme>3 numaralı ayardan çıkış renk derinliğini 10 bpc seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 22 Aralık 2020; 21:17:8 >

• Arkadaslar selamlar hepinize bu itopyadan s2721dgf monitör konusmalarınızı 2 3 gündür okuyorum çünkü ben de bu monitörü almak istiyorum. Ama baya bir bilgim var bu monitör hakkında cünkü aylardır inceleyip testlerine bakıyorum. Yalnız itopyada satılması hele hele bu fiyata satılması pek mantıklı gelmedi bana. Ben de bir araştırma yaptım ve satılan bu monitörlerin büyük ihtimalle "refurbished" olduğu kanaatindeyim. Çünkü en az 4 bin küsür liradan girmesi gerekiyordu muadili monitörleri düsündügünüzde. https://www.itcsales.co.uk/acatalog/Dell-Certified-Refurbished-Monitors.html lütfen bu linke tıklayıp dikkatli bir şekilde okuyunuz. İngilizce öğretmeni olduğum için bu şekilde çok yazı okudum. Ayrıca lütfen monitör seri numaralarınızı google da bir aratıp ne yazdığını burada paylaşır mısınız?"Refurbished" olup olmadıklarını bulmaya çalışalım.

• Ayrıca gelen garanti belgesi dell garantisi mi yoksa sadece itopyanın kendi garantisi mi?

• brokenrock B kullanıcısına yanıt

refurbished olarak ithal edebileceklerini sanmam. yukarıdaki fotoğraflarda dell garanti belgesi görülüyor

• Benim monitör Ekim 2020'de fabrikadan çıkmış. İtopya'ya sorduğumda öyle bir şey söz konusu bile olmaz cevabı almıştım. Kutusunda refurbished olduğunu gösteren herhangi bir ibare yok, monitörde Dell Türkiye garanti belgesi var. Seri numarasını sorguladım, hiçbir şey çıkmadı. Bu işlerden çok anlamamakla birlikte, ne ara garantiye gitti de refurbished oldu da satıldı da İtopya aldı da sonra bize sattı?

Dell'in mağazasının soyulup da ürünlerin bu yüzden uygun fiyata satıldığı fikri daha mantıklı geliyor. Ankara'da bir ara alacak muhabbetine ayakkabı fabrikasını basıp ayakkabıları toplayıp 25 liradan satan bir yer vardı. Güzel ayakkabılar vardı işin doğrusu.

• Almayı önerir misiniz arkadaşlar? Özellikle kullanan arkadaşlar için soruyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ürünün yurt dışı fiyatı £269.00 + satılan ülkedeki vergi

https://www.itcsales.co.uk/acatalog/Dell-S2721DGF-27--QHD-Gaming-Monitor-210-AVWE-20025.html

Türkiyede olsa £269.00 + KDV olur + 100 -150 tl = 3400 tl

• İnanın boyle bir monitörün bu fiyattan satılması hiç mantıklı değil arkadaşlar. Ayrıca neden sadece itopyada var da baska kimsede yok? ayrıca refurbished olduktan sonra Dell yetkili satıcısı olan herhangi bir satıcı bunları sitesinde satabilir diye dusundum. seri numarasını girdiğinizde hangi bilgiler çıktı karşınıza?

Hocam bende çok anlamam ama bana da tuhaf geldi hele ki Türkiye'de satan da yok ve de fiyatı daha önce kullandığım tn paneline göre fiyatı da aşırı uygun geldi.
  • Ayrıca bjkYener arkadasın hesabı benim söylediklerimi doğrular nitelikte. Çünkü linkindeki monitör refurbished fiyatı.

• ya da yurtdısından boyle toplu refurbished satan bir yerden alındı baya bir sayı ve simdi burda satıyorlar. Dell amerikan sitesinde bile indirim zamanlarında 400 dolardan satılıyor.

• https://www.dell.com/en-us/shop/accessories/apd/210-AXEH Gördügünüz üzere su anda indirimde olmasına rağmen 450 dolar ki Amerika bu monitörün en ucuz satıldığı yer.

• Benim bilmediğim bir sey mi var? Biri bana bu nasıl oluyor açıklayabilir mi?

Ararsınız İtopya'yı, Dell'i sorarsınız. Biri neden size bir firmanın nasıl bu fiyata sattığını açıklasın? Her cümle için peşpeşe mesaj atmayın, firmaları arayıp öğrenin, hem bizi de bilgilendirirsiniz hem de merakınızı giderirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: brokenrock

https://www.dell.com/en-us/shop/accessories/apd/210-AXEH Gördügünüz üzere su anda indirimde olmasına rağmen 450 dolar ki Amerika bu monitörün en ucuz satıldığı yer.

oradaki vergiyi de düş

30 tane sipariş et 150-200 dolar indirimli alırsın

ayrıca burada £269

https://www.itcsales.co.uk/acatalog/Dell-S2721DGF-27--QHD-Gaming-Monitor-210-AVWE-20025.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 22 Aralık 2020; 22:35:32 >

• 3400 liraya bir kez mi indi yoksa fiyat dalgalanıyor mu? Yakından takip eden oldu mu? Tekrar inerse gtx 1070 kartıma rağmen almayı düşünüyorum, gördüğüm kadarıyla backlight bleeding, clouding gibi konularda çok sıkıntılı değil sizlere gelen paneller.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.