Şimdi Ara

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
10
Favori
28.441
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cumartesi günü kargoya verildi. O günden beri kargoda ölüm sessizliği vardı.

Teslimat tarihi ise Çarşamba görünüyordu.

Bu akşam (Salı) İzmir'e teslim edildi.

Hareketler bu şekilde.

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biten fırsatlara

• XanthiN kullanıcısına yanıt

Fiyat güncellensin, başlık düzenlenip sıcak fırsat olarak devam edebilir. Kampanya devam ediyor.

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

Başlık düzenlenirse 3399₺ üzerine konuşulan sohbet yeni fiyata kayar, yani konuya giren yeni kişiler yanılabilir. Şu an 3.587₺ olmuş, neredeyse 200₺ fark var fakat bu fiyat da fırsat ise konuyu geri aldım.

Edit. bir de monitör bölümüne yansıma yarattım:

https://forum.donanimhaber.com/monitor--f300

Fırsat tamamen bittiğinde söylerseniz yansımayı kaldırıp direkt oraya taşıyabilirim. Ürünün hakkında konuşulan bir ana konusu olması iyi olur, açarız derseniz yansımayı kaldırayım siz konu başlatın. SF'deki ürün konularına bir müddet sonra mesaj kesilir hem kendi bölümünde konu daha kalıcı olur, ileride almak isteyen / araştıran kolayca ulaşır.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bende almayı düşünüyordum fakat konudaki bir arkadaşın yazdığı refurbished ürün olabilir demesi kafamı karıştırdı açıkçası. Bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olan arkadaşlar var mı ? Dell 2721dgf yada lg 27GL83a arasında kaldım bir kaç güne kesinlikle alıcam itopyanın kargo konusunda gördüğüm kadarıyla iyileşme var. Bu sebeple biraz daha dell tarafına yoğunlaştım ama bu refurbished durumu gerçekten var mı tam bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerros

Alırsınız, bir aya gelirse mutlu olursunuz, ölü piksel çıkarsa iade etmek için bir ay daha uğraşırsınız, servis raporu isterler iki üç ayda öyle geçer.

1 problem yaşarsak Mesut Çevik beyfendiyide arayıp destek isteyebiliriz, webcam sohbet geçmişi var neticede, öve öve bitirememişti.

• Arkadaşlar.
    Bu monitörü almayı düşündüm. İncelemek için
    Epey karşılaştırma listesinde yoktu. Cumartesi günü Epey sitesine Dell s2721dgf ürünü listelerine eklemeleri için mesaj attım.. dün itibarıyla eklemişler. 82 puan almış.
    Bilgi edinmek isteyen arkadaşlar bakabilir.
    https://www.epey.com/monitor/dell-s2721dgf.html

• bjkyener kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba bu ayarlarla çok çok karanlık olmuyor mu monitör?

Brightness %16 ile çok zor değil mi günlük kullanım? Diğer ayarları da yaptım ama pek bir şey değişmedi.

• 16 yazmıyor ki

kutudan parlaklık 75 kontrast 75 çıkıyor siyah kalitesi 0,21 - 0,23 cd/m² oluyor

custom color

no gamma setting

parlaklık 29 (en fazla 3-5 arttırın yoksa siyah kalitesi düşer)

kontrast 77

RGB 94-95-100

gama 2,18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 23 Aralık 2020; 14:37:15 >

Ben de parlaklığı 30'da kullanıyorum. Kontrastı 85'e getirdim. Biraz fazla tok oldu renkler, ufak bir ayar yapacağım.

ICC profilini şuradan indirmenizi salık vereyim, rtings'inki pek kafama yatmadı ama takdir sizlerin;

https://www.dell.com/support/home/tr-tr/product-support/product/dell-s2721dgf-monitor/drivers

Driver'ı indirdiğiniz klasörün içinde S2721DGF yazar.

Bende LG 27GL83A var, ona istinaden söyledim.

30'un üzerinde ancak rahat ediyorum. Çok ışık giriyorsa odaya 40'lara çıkarıyorum hatta. Bende mi sorun var anlamadım 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: cnkakb

Bende LG 27GL83A var, ona istinaden söyledim.

30'un üzerinde ancak rahat ediyorum. Çok ışık giriyorsa odaya 40'lara çıkarıyorum hatta. Bende mi sorun var anlamadım 😊

bir şeyleri yanlış yapıyorsun o değer çok fazla ekran kartı mı monitör mü neyi kullandığınızı bilmiyorum

kontrast oranını ve siyah kalitesini düşürüyorsunuz

sadece kontrastı arttırarak kontrastı arttıramazsınız www.rtings.com verileri bana göre daha iyi

örneğin parlaklığı arttırdığınızda kontrast 684 siyah kalitesi de 0,2 cd/m2 oluyor bu da bana saçma geliyor

www.prad.de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 23 Aralık 2020; 15:20:53 >

• Ya hocam bu sayılara zaten bağlı kalmayın, bunlar sadece rehber olsun diye verilen değerler. 29 olmasın 30 olsun, çok bir fark yok. Siz lavabodayken biri gizlice 29'u 33'e getirse farkı anlamazsınız zaten.

40'lar da çok değil. Ben kalibre ederken 75'te başladım DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL 

İlk sayfada internetteki gözü yoruyor mesajları paylaşılmış. Doğrudur, yorabilir. Nano IPS'ler gözü biraz daha yormasıyla meşhurdur. Ama herhangi bir denk monitör ile de gözü yorulabilecek bünyeye sahip birisi bu monitörü kullanınca gözü yoruluyor diye bu modeli göz yorması ile itham etmesi doğru değil. Gerçi hangi birini düzelteceksin, adamlar her ayar için ayrı bir başlık yapmış, gözüne göre ayarlayabiliyorsun. Buna rağmen güzel gözüküyor diye basıyorlar parlaklığı, adamın yüzünü ekran ışığında görsen efsunlu sanırsın, sonra kör oldum.

40 üstü güzel gözüküyorsa 40 üstü kullanın. Hatta 41, 43, 47 sayılarından birini kullanın. Asal sayı iyidir. Sayı dediğin asal olur. Delikanlı sayı öyle üçe beşe bölünmez.

• ShinQda kullanıcısına yanıt

Eğer öyle bir şey varsa, Mesut Bey bir el atsın. Black Friday'de sipariş verdiğim MSI 360R Sıvı Soğutucuyu Kasım ayında kargolamayıp, bir çok kampanyadan yararlanmam engellendiği için iptal etmiştim.

Kazançlarım düşülerek, yeniden ürün satılsın bana.

:))

İtopya'ya 2 yıl önceydi herhalde icra takibi yaptım, adamlar olayın 2 ay sonra farkına vardı. Yani art niyetli olsan adamları soyup soğana çevirirsin, iki ay sonra ayıkırlar.

• Sıkıntılı şekilde ürününü alan, veya hiç alamayan var mı?

• Benim kargom hala gelmedi 2 gündür arıyorum UPS inatla dağıtıma çıkarmıyor, şubede bekliyor monitör. Gelip aliyim diyorum olmaz korona var diyor, parası neyse veriyim özel kurye ile gönder diyorum öyle bir hizmetimiz yok diyor.

• lumdox L kullanıcısına yanıt
    UPSin böyle uyuzlukları var. Ama genelde sağlam şekilde teslim yapıyorlar.
  • Neden Amazon bu monitörü satmıyor arkadaş bir türlü anlamadım. Alan arkadaşlar monitörde herhangi bir sıkıntı yaşadı mı acaba? Fiziksel yönden yada görüntü yönünden? Kutu açılışını yaptığınızda kullanılmış izlenimi verdi mi? Yoksa gercekten tamamen sıfırmıydı? Bu cevaplarınız bizler için çok önemli.

• Bende bu konu üzerinde belirtilenler üzerine 20/12/2020 12:55:55'de sipariş verdim. Salı günü UPS'ten kargoya verildi. Aynı gün İzmir Hub'a ulaştı gösteriyor. Öngörülen Teslimat Zamanı 29.12.2020 (09:00-18:00) olarak gösteriyor. Bir de benim ikamet ettiğim bölgeye sadece salı ve perşembe günleri servis çıkartıyorlarmış. Yani bugün gelmezse muhtemelen haftaya salıya kalacak. Heyecanla bekliyorum bende.

• Tam almaya niyetlendik stokta bitmiş görünüyor...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.