Şimdi Ara

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
10
Favori
28.434
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    zipmaker kullanıcısına yanıt
    Sir.Eko kullanıcısına yanıt

Âmin hocam inşallah. Buradan yine sipariş ve kargo durumu ölü piksel vs durumları hakkında birbirimize bilgi verelim. Diğer arkadaşları da etiketleyelim. Bilgi paylaşımı olsun.

@zipmaker @Sir.Eko

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sir.Eko kullanıcısına yanıt

Bu model amazon'a gelseydi ve 3700 liradan bile satışa sunulsaydı ben oradan alırdım. Hem Amazon'un iade kolaylığı var, hem taksit olayı var, hem World'e puan avantajı var, hem de 150/30 indirimi var, fiyat olarak uyguna gelir ayrıca kafamız rahat olurdu.

Bu ürün için bu fiyat yine uygundur. Muadili LG ve Asus'un modelleri 4000 civarında olduğu için biraz da piyasayı onların fiyatı belirliyor. Yoksa dolar da düşmüşken şu an olması gereken fiyata aldık biz de.

• Bu ürün amazona iilla ki gelir ki ölü piksel çıkarsa yandınız aylarca ugrastırır iade için mahkemelere kadar uzar pandemi zamanı çok zor işler.

• R-10 kullanıcısına yanıt

Ben sizi rahatlatayım dell markasını iyi tanıyorsam giriş seviyesi olmayan ürünlerde piksel hatası çıkma olasılığı %1dir

25 tane monitör sattılar biraz ışık sızması olabilir buda gündüz kullanımda fark edilmez çok aşırı olursa iade edersiniz

25 tane monitörde piksel hatası 4-5 kişide çıkarsa firma defolu ürünleri ülkeye getirmiş demektir

Ben satılan 25 monitörde piksel hatası çıkacağını zannetmiyorum ama ışık sızması olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 20 Aralık 2020; 2:22:3 >
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Hocam mesafeli satışlarda ilk 15 gün tüketicinin iade hakkı var,sonrası sorun olabilir belki.
  • Sir.Eko kullanıcısına yanıt

umarım sorun olmaz herkes 0 sorunlu alır şansa ama biildiğim kadarıyla firma ölü pikselde iade hakkı tanımıyor 15 gün kuralı falan hak getire forumda araştırabilirsiiniz iyice bu konu yüzünden başı ağrıyan bir sürü insan oldu mesajlardan görebilirsiniz.

Ölü piksel çok rahatsız edici bir şey monitör dünyanın en kaliteli monitörü de olsa ekranın kenarında köşesinde tek bir ölü piksel olması her şeyi mahvediyor göz sürekli ona takılıyor. Baltalı ilah gibi bir şey. Ömür törpüsü ölü piksel ile yaşanmaz.

• itopyadan bir arkadaş DELL 32" S3220DGF aldı 4.090 tl den, şimdi 3.900 e düşmüş ben çok aradım hatta amazon almanya dan bulup almaya çalıştım alamamıştım. demem o ki ellerinde var ve geliyor olmayan ürünü satmıyorlar. tek sıkıntı kargo süreleri oda efsane cumada baya sıkıntı olmuştu. o zamanlar da arkadaşa 5 günde gitti izmirde kendisi. bana ürünlerim 10 günde gelmişti. alışveriş yapacaklar için yazdım. arayan kaçırmasın. ışık sızması çok az belli belirsiz ölü piksel çıkmadı. 32 inç bakanlar bu modeli araştırsın

https://www.itopya.com/dell-32-s3220dgf-165hz-4ms-2xhdmi-dp-2hdr-qhd-freesync-curved-gaming-monitor//

• Cumartesi kargoya verilen ürünün neden Çarşamba teslim edileceği yazılır, ilginç. UPS'te her zaman en kötü ihtimali yazıyorlar herhalde.
    Umarım bir sürpriz olur ve Pazartesi kargo elime ulaşır.

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL

@bjkyener hocamın mesajına katılmakla, bu segmentteki üründe ölü piksel çıkmayacağına inanmak istiyorum:)

Örneğin daha önce 2 kez alıp ölü piksel nedeniyle Amazon'a iade ettiğim "LG 32GK650F" modeli ile daha sonra 2 kez alıp sorunsuzca bugüne kadar kullandığım "LG 27GL850" aynı segment ürünler değil.

Konudaki Dell'in de aynı paneli kullanan, 27GL850 ile aynı segment ürün olduğunu düşününce inşallah sorunsuz ürünler teslim alacağız.
    Itopya üzme bizi

• Sıfır hava soğutma aldım itopyadan bozuk çıktı.iade için ups kargo 5 gün geçti gelmedi gittim kendim verdim .ordaki eleman bunda macun var kullanılmış dedi 😂.sabır ettim kibarca izah ettim.neyse ki aldılar.Çopu kişi iade hk. Şikayetçi bende böyke bir durum yaşadım.ups hala gelecek...
  • mgunsiray kullanıcısına yanıt

Oradaki eleman dediğiniz kargocu mu Itopya çalışanı mı hocam? Kargo ürünün kullanılıp kullanılmadığıyla ilgilenmiyordur herhalde?

• zipmaker kullanıcısına yanıt
    İtopyada ki eleman hocam

Ups genelde en geç teslim tarihi giriyor sistemine.1 gün önceden de teslim oluyor orada yazan tarihten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 20 Aralık 2020; 13:21:8 >
  • Samsung Odyssey G5 27 modeli nasıl ? Dell ile bunun arasında kaldım bende. Karşılaştırma videosunda Samsung daha canlı geldi bana ama o videolara da güven olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: akif_gamer

Samsung Odyssey G5 27 modeli nasıl ? Dell ile bunun arasında kaldım bende. Karşılaştırma videosunda Samsung daha canlı geldi bana ama o videolara da güven olmaz

Samsung Odyssey G5

- max tepki süresi 27,4ms

- max input lag 24,2

- çok fazla titreşimli

- Va panel olmasına rağmen siyah kalitesi çok kötü

- renk kalitesi çok çok kötü 6bit (15 yıl önce satılan eski hd dizüstü panel gibi) 8bit olma ihtimali bile yok

- displayport 1.2

- rec. 2020 %42 (çok kötü)

- kavisli 8 köşe ışık sızması

- doğru renk verme ihtimali sıfır

SON YILDA ÇIKAN EN KÖTÜ PANEL DEĞERİ 900 TL ANCA EDER

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/odyssey-g5-lc27g55t

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 20 Aralık 2020; 14:26:26 >

• Bu da benden olsunDELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL 

Siyah Kalitesi (Düşük olan değer daha iyidir)

LG 27GN950-B 0,094 (yerel karartma ile)

Dell S2721DGF  0,104 (yerel karartma ile)

LG 27GL83A-B   0,109 cd/m²

LG 27GL850-B   0,134 cd/m²

IPS için mükemmel değer 0,06 - 0,7 cd/m²

Va panel için mükemmel değer 0,01 - 0,02

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 20 Aralık 2020; 15:35:7 >

• bjkyener kullanıcısına yanıt

Bu tarz bilgilendirme mesajlarıyla ya ilk doğacak çocuğumuzun adını Dell koyacaktık, ya da bu monitörü alacaktık DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL 

Ben ELMB'nin ne kadar etkili olduğunu ve multi oyunlarda tepki süresi açısından VG27AQ'dan daha iyi olup olmadığını merak ediyorum. CoD: MW, R6: Siege, Apex Legends gibi hızlı oyunları oynuyoruz arkadaşlarla. 27" monitöre geçtim diye aim'im bir darbe yedi, 2k'ya geçtim diye de bir darbe yedi. Şu an kullandığım monitörde ELMB özelliği var, psikolojik mi bilmiyorum, aktif edince multi oyunlarda daha akıcı gibi geliyor.

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, baya eksiği varmış

Yazdıklarına göre benq çok daha iyi seçim
  • @zipmaker Hocam selamlar, LG LG850'yi Amazon üzerinden satın aldım. Işık sızması çok fazla var. Oyunlarda belli olacak derecede. Ayrıca gözlerimi aşırı derecede yoruyor. Bundan sebeple iade edip konuda ki monitörü alacağım.

Size ayrıca bir sorum var. @bjkyener hocam sizde cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.

• LG GL850'nin göz ağrıtması normal midir?
    • İade edip konu başlığında ki monitörü almak mantıklı bir hamle mi olur?
    • Amazon'a stok gelir mi? Türkiye için.
    • @zipmaker Hocam sizin de gözünüzü ağrıtıyor mu? Veya ağrıttıysa nasıl çözdünüz?
  • menectras kullanıcısına yanıt

Selamlar. Aynı monitörün 1080p olanını arkadaşım kullanıyor. Kalibrasyon sonrası ekran parlaklığını kısarak kullandığını söylemişti. Bizde ekran ne kadar fazla ışık verir, ne kadar parlak olursa o kadar iyidir anlayışı var. Elektronik aletleri son ayarda kullanmayı seviyoruz. Eğer ışığını kısmayı denemediyseniz deneyin, gözünüz kısık ışığa da alışır. Işık sızması IPS ekranların mâkus kaderi. Bazen fazla olur, bazen az. İşin kötü yanı telefonla fotoğrafladığımızda gözün gördüğünden daha fazla gözükür. Rahatsız ediyorsa iade edin. Etmiyorsa, tolere edebilecek gibiyseniz kullanmaya devam edin.

Ayrıca Amazon'dan aldığınız için iade süreniz de var. Biraz daha kullanın, neticede güzel bir model. Ölü pikselden bahsetmemişsiniz, ölü piksel yok anladığım kadarıyla. Dell ile LG muadil ürünler. Dell biraz daha iyidir. Ben tasarımını daha çok beğeniyorum ve markaya sempatim var.

Edit: Arkadaştaki 1080p imiş. Ben 24" diye hatırlıyordum, düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 21 Aralık 2020; 11:14:26 >

UPS'ten mesaj geldi, siparişinizi teslim aldık diye DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL 

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.