Şimdi Ara

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
10
Favori
28.441
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon stoklara getirse de alsak, niye sadece Itopya satiyor acaba?

• Yabancı bir forumda bu modelin AB enerji kurallarına uymadığı için AB ülkelerinde satışının durdurulduğu, bunun yerine bu kurallara uydurmak için sadece ufak tefek güç tüketimi düzenlemeleri yapılan s2721dgfa modelinin satışa çıkarıldığını okudum. Hatta birisi s2721dgf olarak satın aldığını ama s2721dgfa model geldiğini yazmış. Şu an hangi yabancı forum olduğunu hatırlamıyorum.
    Bu ürünün neden başka satıcılarda olmadığı ve muadillerine göre fiyatının uygunluğu konusunda bana mantıklı bir neden gibi geldi.

rtings incelemesinde şöyle denilmiş:

Differences Between Sizes And Variants
    We tested the Dell 27 gaming monitor S2721DGF, which is the only size available. There's an S2721DGFA variant that's only available in Europe but appears to be the same monitor.
  • Ama yurtdışı satış sitelerinde de stok yok her iki model için de. Bu da ilginç. Dell üretimde sıkıntı yaşıyor da olabilir.
  • ahamadaaaaa A kullanıcısına yanıt

10 bit 165 hz veriyor ama yanında hdr da açarsak ne oluyor bilmiyorum

• Dell Türkiye'yi arayıp sormak lazım stok gelir mi diye

• Herkese merhaba. Monitör çok anladığım bir alan değil ama bu model ilgimi çekti. Ryzen 5 5600x işlemci aldım ve hazırda GTX 1070 ekran kartım var. Yaza doğru RTX 3070 almayı planlıyorum. Buna istinaden mevcuttaki 23" 10880P 60 Hz monitörümü de değiştirmeyi planlıyorum.

Asus TUF VG27AQ1LA (ağırlıklı olarak) veya Samsung Odyssey G7'yi düşündüm. Ancak Asus'ta HDR'yi aktif edince 60 Hz'ye düşme durumu ve display port 1.2 olması beni düşündürdü. Samsung'ta güncelleme ile flickering sorunu çözülmüş ama çok fazla backlight bleeding sorunu var.

Monitörle ilgili birkaç sorum var. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) 1 ms hızlı mod kullanımında parlaklık ne kadar düşüyor? Ekran 165 Hz'den 144 veya 120'ye düşüyür mu?

2) Film izlemek için kontrast oranı yeterli mi? 2K çözünürlükte film izlemek keyifli oluyor mu? 2K ekranda film izlerken 1080P mi yoksa 4K mı izliyorsunuz? Hangi görüntü daha iyi oluyor?

3) İleride yeni nesil konsol bağlayacak olursak PS5'ten gelecek 4K sinyali alıp 2K'ya çevirebiliyor mu? Sanırım Xbox kendisi 4K görüntüyü 2K'ya düşürüp verebiliyor ancak PS5'te bu özellik yok diye biliyorum.

4) Gsync veya Freesync aktif edince Hz veya parlaklık kısıtlaması oluyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

@bjkyener

• Arena'dan cevap;

Merhaba

Maalesef şuan için bir stok hareketi yoktur ayrıca Vatan,Mediamarkt ve Teknoa gibi bayilerimizden de araştırabilirsiniz
  • Merhaba,

Bu monitörün tekrar ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi var mı elinizde?

Özelllikle Amazon getirirse ve fiyatı da makul olursa almayı düşünüyorum.

• Merhaba arkadaşlar,

Özellikle bu monitörü alanlara bir sorum var. Bu monitörde sRGB desteği yokmuş dolayısıyla tasarıma uygun değil deniyor. Renkleri fazla doygun gösteriyormuş. Bu konuyla ilgili yorumlarınız nedir?

Ona göre farklı bir monitör arayışına gireceğim.

Çok teşekkürler

• :D Bana niye atar yapıyorsunuz yahu?

Kullanıcı deneyimine göre soru soruyorum suçlamıyorum.

Farkındaysanız da kullandığım dil -miş -mış?

Ben demiyorum okuduklarımı yabancı forumlardaki deneyimlere göre burada alan arkadaşların deneyimini soruyorum!

Bir de atasözünü bulmaya çalış diyo? Hayırdır ya üzerine ne vazife?

Kullananlara yorum sordum, kullanıyorsan yorumla kullanmıyorsan bas git gerginliğini başka yere sal!

• cutebutmely kullanıcısına yanıt

Her duyduğumuzu, başka şeyler duymak için bir başka yere taşıyacaksak bu gemi yürümez. Kaldı ki olduğu iddia edilerek buraya taşınan yorumların tam tersi şekliyle yorumları grafikerlerden ve tasarımcılardan duymak mümkün iken.

• Aynen aynen.

Kullanıcı yorumları ve güncellemeleri gelirse ne ala.

Kolaylıklar

• cutebutmely kullanıcısına yanıt

Var zaten. Türkiye'ye yeni girmiş bir model olduğu için Türkçe bulamasanız bile Reddit'te bir sürü tasarımcı arkadaşın yorumu var. Ayrıca UK kaynaklı forumlarda da 100-110 sayfalık konuları var. Siz de büyük ihtimalle o göreceli doğru olmayan bilgileri bir yabancı forumdan okudunuz.

Tasarımcı değilim, monitörü o yönüyle değerlendiremem. Monitörün ismini ve kodunu aratarak yabancı forumlardaki tasarımcı arkadaşların yorumlarını ve hatta kendi renk ayarlarını okuyabilirsiniz. Bir tanesini şu an kullanıyorum, oyunlarda biraz fazla karanlık olsa da renkleri çok güzel gösteriyor.

• Bir haftadır stok bekliyorum hala tık yok Amazona vs gelse de oradan alsak bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdoacbf -- 8 Ocak 2021; 20:24:6 >
  • rdoacbf kullanıcısına yanıt

Amazon'a gelirse kaçırmayın. Olası bir sıkıntıda iade süreci de çok kolay işler. Yalnız Amazon'a hiç gelmediği için modeli sürekli aratmak gerekiyor. Başka bir satıcıda olsa ya da stokta olmamasına rağmen sepete ekleyebilmiş olsanız sepet kısmından takibini yapmak kolay olurdu.

Ya da Vatan'dan (veya varsa deneyerek alabileceğiniz bir başka firma) alınabilir.

• ahamadaaaaa A kullanıcısına yanıt

Şimdi baktım. Hdr ,165 hz, 10bit (8bit +frc) ve freesync premium pro birlikte çalışıyor. Rx 5700 kartımda.

• sadafa1 kullanıcısına yanıt

Displayport 1.4 ün avantajı üstelik HDR olarak kullanıyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.