Şimdi Ara

DELL S2721DGF/2K-165Hz-IPS HDR400/10Bit/DCI P3 %98/DP 1.4/3399 TL (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
10
Favori
28.441
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

MSI 27" OPTIX MAG274QRF-QD displayport 1.2a var. Bu 4'ü birlikte çalışmaz mı dersiniz. Bununla ilgili bakabileceğimiz bir site var mı? Bu monitörün konusu varsa gidip sorayım. Merak ettim. Konusunu bulamadım.

• sadafa1 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle çalışmaz

Nedeni MAG274QRF-QD cihazda kalitesiz LCD modül denetleyici var

Displaypor 1.2x, Displayport 1.3x KESİNLİKLE HDR yi DESTEKLEMEZ

• Monitöre her baktığımda hayran oluyorum. Bir renk kalibrasyonu yapmışım ki, üf.

Oğlum olursa ismini Dell S2721DGF koyacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Monitöre her baktığımda hayran oluyorum. Bir renk kalibrasyonu yapmışım ki, üf.

Hocam alt tarafı monitör işte. Çokta şey etmemek lazım. 30-40k'lık profesyonel monitörleri görünce nikahlamaya çalışmayın diye diyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Monitöre her baktığımda hayran oluyorum. Bir renk kalibrasyonu yapmışım ki, üf.

Stoklara gelse de biz de hayran kalsak. Çok uzun zamandır stokta yok. Bir de DGF sürümü Avrupa'da güç tüketimi yüzünden sorun yaşamış DGFA olarak değiştirilmiş ve revizyona uğramış. Gpu alsak stok yok, monitör alalım diyoruz onda da stok yok gerçekten sinir bozucu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temet Nosce kullanıcısına yanıt

Bizdeki de DGFA modeli. Güç tüketimi sorunundan ötürü değil de, arada yalnızca yazılım farkı olduğuna dair Dell yetkililerinden gelen cevabi yazıyı paylaştıklarını görmüştüm Reddit'te.

Ekran kartı hususunda ise Nvidia 3000 Serisi Fırsatları kısmında yeteri kadar üzülüyoruz, gözyaşlarımız buraya sıçramasın.

• Üzecek gibi olsam da acı gerçeği paylaşmak lazım. Bu ürünün üretimi durdurulmuş. Bir daha üretilir mi bilemiyorum.

• Diğer dell modelleri baltalamamak için durdurmuşlardır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sadafa1

Üzecek gibi olsam da acı gerçeği paylaşmak lazım. Bu ürünün üretimi durdurulmuş. Bir daha üretilir mi bilemiyorum.

Kaynak?

• Dell Support bir yetkili paylaştı. Bana başka bir monitör önerdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadafa1 -- 14 Şubat 2021; 23:37:58 >
  • Ne kadar doğru bilmem ama geçen hafta İtopya'yı aradım bu monitörü sordum. sipariş verdiklerini ve yakında stoklara geleceğini söyledi haberiniz olsun

• Bakalım. Dell den yetkili ile itopya çarpışıyor. Görelim kim haklı çıkacak 😀

• sadafa1 kullanıcısına yanıt

18 Aralık 2020 Dolar kuru 7,8 tl iken

itopya 3400 (435 dolar) tlden elindeki malı 5 günde sattı

435 dolardan 50 ürünü 10 günde rahat bitirir

istek çok oldu diye fiyatı yüksek tutarlarsa elinde patlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 15 Şubat 2021; 22:16:27 >
  • @sadafa1 @ahamadaaaaa

Forumdaki İtopya temsilcisine mesaj attım. Verdiği cevap--> "Şu an için ürünün Türkiye'ye gelişi görünmüyor maalesef ancak gelmesi durumunda mutlaka stoklarımızda olacaktır.

Muhtemelen Dell yetkilisinin söylediği doğru.

İlk listelendiğinde İtopya'dan çekindiim için almamıştım. Şu an kur da düşmüşken stokta olsa azlında 3000TL gibi bir fiyata rahat rahat satardı.

• Bana da konuştuğum temsilci "sipariş verdik stoklara gelecek" dedi ama muhtemelen salladı. Boşuna beklemenin mantığı yok piyasadan muadil bir monitör almak lazım. Var mı önerisi olan LG gl 850 b var dp 1.4 ama kontrastı kötü diyorlar. Asus un modelleri dp 1.2 kullanıyor. En ideal buydu yazık oldu kaçırdık monitörü.

• ahamadaaaaa A kullanıcısına yanıt

Can sıkmaya gerek yok, bir sorun olmayacağını bilemezdiniz. Alanlar da iki kere düşünüp sipariş vermişti. İyi ki sipariş vermemişiz, mağdur olmamışız diyeceğiniz bir konumda da olabilirdiniz şu an.

• Bu ürün yeni versiyon display port ve hdmi ile gelse cok iyi olurdu revize edilerek.

• m-99 M kullanıcısına yanıt

DP 1.4 ve HDMI 2.0 zaten var

• Bunu izleyip geldim. Aylardır LG 27GL850 takip ediyordum artık bir de bunu takip edecem sanırım. Ama hep kaçan fırsatları görüyorum, üzücü :)

• bjkyener kullanıcısına yanıt

Bunun farkında değildim arabimler eski sanıyordum. Stoklara girmemesine hiçbir anlam veremiyorum olsa alacağım ama yok artık. İtopyaya güvenim olmadıgı için almamıştım. Monitör konusunda sıkıntılı bir firma.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.