Şimdi Ara

DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
14
Favori
45.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AKA_33

Bu konuyu monitörü alıp kullanan kişilerin yardımlaşması için açtım, senin gibilerin mesaj kasması ya da trollemesi için değil! Monitörü beğenmedin anladık, daha fazla burda boş yapma! Ayrıca monitörü alıpta beğenmeyenler zaten iadesini aldı, kimsenin mağdur olduğu bir durumda yok ortada.
    sen dedin diye konudan çıkacak değilim seviye yerlerde zaten çıkmak lazım aslında haklısın mesajlarımı da aç bak kaç senede kasılmış mı kasılmamış mı :) komik duruma düşme bi laf ederken altını dolduramayacaksan o lafı etme ;) istediğimi de istediğim yere yazarım boş yapmaymış :) kendin ne güzel dedin bak beğenmeyenler iade aldı diye ha şöyle yola gel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 14 Ağustos 2018; 14:37:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Apexmaster

Kardeş senin bildiklerini ben unutmuşumdur.çoğul konuşma kimle derdin varsa özelden konuş.insanları yanıltacak birşeyler konuşmuyoruz

Alıntıları Göster
    kardeş senin bildiklerinin net 100 katını bildiğimden eminim dert etme bu kadar ya :) "burada yorum yapanlar" diye lafa dalıp çoğul konuşup çoğul konuşma demek de neyin nesi ? komik duruma düşmekten bi bıkmadınız gitti eleman kendi yaptığını bana yapma diyor yahu alenen "color banding" yok diyerek insanları yanıltıyorsun bu kadar basit. sen şimdi yaz açıkla efelen kendi kendine istediğini yap ben konuyu takibi bırakıyorum yeteri kadar hikaye var konuda zaten konu sahibi de kabullenmiş üründe problem olduğunu laga lugaya gerek yok sadece üzgünüm sizin adınıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 13 Ağustos 2018; 23:12:38 >

• durup durup konuyu hortlatıyorlar tarihe karışması gereken konuyu valla azminize hayranım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker burak

durup durup konuyu hortlatıyorlar tarihe karışması gereken konuyu valla azminize hayranım
    Yazmayayım dedim ama dayanamadım. Dostum sizin sorununuz ne? Bu monitör ün color banding ve ghosting sorunu var bunu biliyoruz da g-sync li aynı fiyata başka monitör var mı ondan haber ver. Burada ürünü sürekli kötüleyeyim diye yorum yazıyorsun. Tamam problemleri var da nedir bu kuyruk acın? Burada kiminle tartıştın bilmiyorum ama bunu yeri burası değil özel mesajdan atışın. Zaten içine edilmiş bir kullanıcı kulübü olmuş. Yarısından çoğu tartışma ve ürünü geri verme ile alakalı. Ucuz G-Sync monitör sorunları var zaten bu yüzden ucuz. Color banding istemiyorsanız ve G-SYNC önceliğiniz ise 5000 TL den fazlasını gözden çıkartacaksınız ki doğru düzgün bir monitör alasınız yani bu monitör ün fiyatının neredeyse 2 katını.

• quote:

Orijinalden alıntı: One Shot One Kill

Yazmayayım dedim ama dayanamadım. Dostum sizin sorununuz ne? Bu monitör ün color banding ve ghosting sorunu var bunu biliyoruz da g-sync li aynı fiyata başka monitör var mı ondan haber ver. Burada ürünü sürekli kötüleyeyim diye yorum yazıyorsun. Tamam problemleri var da nedir bu kuyruk acın? Burada kiminle tartıştın bilmiyorum ama bunu yeri burası değil özel mesajdan atışın. Zaten içine edilmiş bir kullanıcı kulübü olmuş. Yarısından çoğu tartışma ve ürünü geri verme ile alakalı. Ucuz G-Sync monitör sorunları var zaten bu yüzden ucuz. Color banding istemiyorsanız ve G-SYNC önceliğiniz ise 5000 TL den fazlasını gözden çıkartacaksınız ki doğru düzgün bir monitör alasınız yani bu monitör ün fiyatının neredeyse 2 katını.

Alıntıları Göster
    yazmayayım dedim ama dayanamadım :)

sizin sorununuz ne ? ben konuya nerede ne yazmışım aç oku sonra bu çıkarımlarını varsayım olmaktan çıkarıp somut verilere ulaşırsın kolayca

senin şu yazdığının aynısını ben aylar önce yazdım ne beynimiz kaldı ne kuyruğumuz uğraşmak istesem uğraşırım da uğraşmıyorum çoluk çocukla zaman kaybı yazıp geçiyorum. seni de sağduyuya davet ediyorum ve monitörü "bu fiyat bandında rakipsiz" demekten ziyade aynen bu şekilde sahip olduğu sorunları belirterek önermeye devam edin rica ediyorum zira komik duruma düşüyorsunuz konuya yazmayanlar sizin bu yazdıklarınıza bakıp gülüyordur ben yine de yazıyorum anlarsınız belki diye ama ı ı hala sorunun ne bilmem ne cidden adam olmayacaksınız siz uğraşmayım ben sizle en güzeli kafam rahat olur en azından.

• quote:

kardeş senin bildiklerinin net 100 katını bildiğimden eminim dert etme bu kadar ya :) "burada yorum yapanlar" diye lafa dalıp çoğul konuşup çoğul konuşma demek de neyin nesi ? komik duruma düşmekten bi bıkmadınız gitti eleman kendi yaptığını bana yapma diyor yahu alenen "color banding" yok diyerek insanları yanıltıyorsun bu kadar basit. sen şimdi yaz açıkla efelen kendi kendine istediğini yap ben konuyu takibi bırakıyorum yeteri kadar hikaye var konuda zaten konu sahibi de kabullenmiş üründe problem olduğunu laga lugaya gerek yok sadece üzgünüm sizin adınıza

Alıntıları Göster
    bir de ne konuştuğunu bilsen neler anlatacaksında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 13 Ağustos 2018; 22:48:53 >

• neyse uzatmak istemiyorumda ben 27 inç olanını aldım herhangi bi problemım yok
    24 lerde sorunluymus ınternetten baktıgım kadarıyla .

herkese iyi oyunlar..
  • quote:

yazmayayım dedim ama dayanamadım :)

sizin sorununuz ne ? ben konuya nerede ne yazmışım aç oku sonra bu çıkarımlarını varsayım olmaktan çıkarıp somut verilere ulaşırsın kolayca

senin şu yazdığının aynısını ben aylar önce yazdım ne beynimiz kaldı ne kuyruğumuz uğraşmak istesem uğraşırım da uğraşmıyorum çoluk çocukla zaman kaybı yazıp geçiyorum. seni de sağduyuya davet ediyorum ve monitörü "bu fiyat bandında rakipsiz" demekten ziyade aynen bu şekilde sahip olduğu sorunları belirterek önermeye devam edin rica ediyorum zira komik duruma düşüyorsunuz konuya yazmayanlar sizin bu yazdıklarınıza bakıp gülüyordur ben yine de yazıyorum anlarsınız belki diye ama ı ı hala sorunun ne bilmem ne cidden adam olmayacaksınız siz uğraşmayım ben sizle en güzeli kafam rahat olur en azından.

Alıntıları Göster
    Ben sorunsuz demiyorum. Color banding TN panellerin çoğunda var bu monitör de daha fazla var. Ghosting 1 ms de oluşuyor. 3 ms de problem yok. Ben alın yada almayın demiyorum zaten. Sorunları bunlar fiyatı da bu. Bütçene göre bu sorunları görmezden geleceksen monitör fiyat/performans kategorisinde, yok ben bu sorunlara dayanamıyorum diyorsan illa da G-SYNC diyorsan 5000 TL yi gözden çıkartacaksın.

• Bu monitörde onlarca oyun oynadım, hiçbirisinde color banding yaşamadım veya benim dikkatimi çekmedi. Fakat öylesine indirdiğim the long dark oyununda sabahları sıkıntısız geçmesine rağmen, geceleri öyle bir color banding yaptı ki oyunu oynayamadım. Resmen siyah kocaman bir yuvarlağın içinden oyuna bakıyorsunuz, bu hissiyatı veriyor. Bir takım programlar ile bu sorunu çözebilen var mı acaba? İade etmem bu saatten sonra çok zor, 1.5 ay oluyor monitörü alalı. Zaten bunu iade etsem bile alacağım başka bir monitör yok, şu an f/p açısından en iyisi Oyundan bir kaç ss:
    http://hizliresim.com/Z3pAM0
    http://hizliresim.com/oVpY0o

Edit: Daha önce hiç dikkatli bir şekilde color banding var mı diye bakmamıştım fakat maalesef monitörde bariz bir şekilde color banding sorunu var. Bütçe sıkıntım olduğu için 1-2 yıl böyle idare edeceğim fakat yeni alacak arkadaşlar, eğer ben çok dikkat etmem diyorsanız alabilirsiniz fakat bazı arkadaşlar kafasına takıyor olabilir, onlar için tavsiyem bu monitörden uzak durun. Witcher3'ü 50 saate yakın oynadım bu monitörle, bir tane bile hata görememiştim fakat dikkatli bakınca bariz bir şekilde color banding olduğunu farkettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unimenam -- 19 Ağustos 2018; 18:44:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unimenam

Bu monitörde onlarca oyun oynadım, hiçbirisinde color banding yaşamadım veya benim dikkatimi çekmedi. Fakat öylesine indirdiğim the long dark oyununda sabahları sıkıntısız geçmesine rağmen, geceleri öyle bir color banding yaptı ki oyunu oynayamadım. Resmen siyah kocaman bir yuvarlağın içinden oyuna bakıyorsunuz, bu hissiyatı veriyor. Bir takım programlar ile bu sorunu çözebilen var mı acaba? İade etmem bu saatten sonra çok zor, 1.5 ay oluyor monitörü alalı. Zaten bunu iade etsem bile alacağım başka bir monitör yok, şu an f/p açısından en iyisi Oyundan bir kaç ss:
    http://hizliresim.com/Z3pAM0
    http://hizliresim.com/oVpY0o

Edit: Daha önce hiç dikkatli bir şekilde color banding var mı diye bakmamıştım fakat maalesef monitörde bariz bir şekilde color banding sorunu var. Bütçe sıkıntım olduğu için 1-2 yıl böyle idare edeceğim fakat yeni alacak arkadaşlar, eğer ben çok dikkat etmem diyorsanız alabilirsiniz fakat bazı arkadaşlar kafasına takıyor olabilir, onlar için tavsiyem bu monitörden uzak durun. Witcher3'ü 50 saate yakın oynadım bu monitörle, bir tane bile hata görememiştim fakat dikkatli bakınca bariz bir şekilde color banding olduğunu farkettim :)
    Kalibrasyon yapılması lazım. Color banding gammayı kısarak azaltabilirsin. Renklerin bozulmadığı noktaya kadar gamma yı azalt.

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa gerekli kalibrasyon ayarlarını özel mesajla aktardım. Bu ayarları uyguladığında, color banding'in rahatsız edici olmayan seviyeye geldiğini söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyau -- 20 Ağustos 2018; 10:9:6 >
  • Selam arkadaşlar hepinize iyi bayramlar 2018 de halen bu monitör alınır mı yeni revizyonları sorunsuz mu dolar fırlamadan önce 3.300 liraya 32gk850g almıştım ama va panelin en çok övündüğü siyahlar çok kötüydü o nedenle iade ettim eğer yeni revizyonları sıkıntısız ise ve kalite kontrolü iyi ise bu monitörü almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 22 Ağustos 2018; 1:40:24 >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Hocam 5-6 kişi aynı anda aldık hepimizde aynı problemler oldu 27 inc ve 24 inc versiyonlarında aşırı color banding var. Gama gibi ayarlarla biraz yumuşuyor ama o zamanda detaylar kayboluyor.
    5-6 kişinin hepsinde bu problem olduğuna göre bütün cihazlar sıkıntılı DELL TN panel cihazları almamanızı tavsiye ederim.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim dikkate alacağım fakat ben şimdi ne alacağım resmen açıkta kaldım samsung cfg70 27",chg70 32",philips 349x7fjew/00 34",lg 32gk850g 31.5",asus pg279q ya kadar denemediğim monitor kalmadı hatta youtubeda monitor inceleme kanalı falan bile kurabilirdim bu igrenç süreçte o kadar çok iade süreciyle ugraştım ki yıldım artık hepsi mi facia olur ben anlamadım lcd teknolojisi bu kadar zamandır piyasada olmasına rağmen nasıl hala bu kadar yavan,kalitesiz,problemli olabilir anlamıyorum. Gerekirse limitimide 5000e kadar zorlamaya razıyım ama tüm bunlara ragmen hala düzgün bir monitor elde edebilecegimin garantisi yok bence acilen oled teknolojisi monitorlerede gelmeli diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 22 Ağustos 2018; 16:18:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    OLED monitörler yurtdışında satılıyor, lakin son derece pahalılar. Ayrıca OLED'in de kendine has sorunları var; "image burn" mesela. Plazma panellerden aşina olduğumuz görüntü yanığı sorunu OLED panellerde de mevcut.

Neredeyse 1 yılı aşkın süredir S2716DG Rev07 kullanıyorum. Doğru ayarlarla kullandıktan sonra color banding, ghosting vs. hiçbir rahatsız edici sorunla karşılaşmadım. Oyun sistemimde kullandığım bir önceki monitör 144Hz VA panele sahip bir Samsung C24FG70 idi (ki hala 2. sistemime bağlı). Bundan önce de IPS panelli bir DELL kullanıyordum. S2716DG'yi bu iki monitöre de değişmem. Özellikle G-SYNC'ı deneyimledikten sonra en kaliteli IPS paneli de getirseler, oyun oynamak için bu monitörü kullanmaktan vazgeçmem.
  • Tn g-sync isteniyorsa AOC AG273QCG beklenebilir veya freesync olacaksa gelecek olan Dell S2719DGF modeli düşünülebilir.Va panel isteniyorsa çıkacak olan 32GK850-F de olabilir,bu model daha kaliteli renklere sahip olacak ve hdr10 destekli ama malesef free-sync 2 olarak gelecek,buna alternatif olarak AOC AG273QCX de olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 25 Ağustos 2018; 1:9:12 >
  • Beyler bu monitör şuan hepsiburada da 3400 TL ye satılıyor. Bu fiyata değermi ? Bir iki ay önce fiyatı ne kadardı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Selam arkadaşlar hepinize iyi bayramlar 2018 de halen bu monitör alınır mı yeni revizyonları sorunsuz mu dolar fırlamadan önce 3.300 liraya 32gk850g almıştım ama va panelin en çok övündüğü siyahlar çok kötüydü o nedenle iade ettim eğer yeni revizyonları sıkıntısız ise ve kalite kontrolü iyi ise bu monitörü almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz?
    kesinlikle tavsiye ederim çok memnunum. gsynch 144 hz renkler doğru ayarlarda müthiş... fiyatına göre cok cok ıyı monıtor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoruSorcam

Beyler bu monitör şuan hepsiburada da 3400 TL ye satılıyor. Bu fiyata değermi ? Bir iki ay önce fiyatı ne kadardı?
    2900 e aldım ben 3 hafta once falan ama o fıyatada alınır tereddut etme
  • Merhaba tavsiyeniz icin tesekkur ederim 300 lira daha koyup samsung c32hg70 piyangosunu oynadım bakalım düzgün gelirse samsungu kullanacagım ama sorunlu gelirse iade edip s2716dg ye geçecegim

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.