Şimdi Ara

DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC) (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
888
Cevap
14
Favori
45.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wolwes

Merhaba tavsiyeniz icin tesekkur ederim 300 lira daha koyup samsung c32hg70 piyangosunu oynadım bakalım düzgün gelirse samsungu kullanacagım ama sorunlu gelirse iade edip s2716dg ye geçecegim
    Bu mönitorde kronik titreşim problem varmış. Monitör eline ulaşmadıysa Bi araştır istersen. Aynı monitörün 27 olanını alabilirsin onda bi problem yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı oolsun guzele benzıyor umarım sorunsuzdur.gsynch olsaymış iyimiş ama olsun gule gule kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 1 Eylül 2018; 18:34:6 >
  • arkadaşlar ekran falan sorunsuz 6-7 aydır kullanıyorum yalnız şöyle bir sorun yaşıyorum daha önce yaşayan oldu mu , hani ekranı açtığınızda ekranı tanıyor ya windows , dın dı dı dın diye ses çıkarıyor usb bellek takılmış gibi , (display port plug and play oldugundan)ama windows açılınca sürekli üst üste bi tanıyor bi yok oluyor kapanıp kapanıp açılıyor monitor 1 dakka boyunca sürekli dın dı dı dın diye açılıp kapanıyor.Driverını yükledim olmadı.. 1-2 aydır var bu sorun 1 dakika boyunca yapıyor sonra birdaha windowsu kapatana kadar hiç sorun olmuyor.. Acaba içinden çıkan display port kablosu mu dandik ondan mı yapıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 5 Eylül 2018; 1:8:21 >
  • 2300 tl ye aldım ve iade ettim.

Bütün DELLER Color Banding problemi var alanlar bunu bilerek alsın. Benim cihazımda sorun yok,Problemsiz demeyin istisnasız hepsinde bu problem var
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

2300 tl ye aldım ve iade ettim.

Bütün DELLER Color Banding problemi var alanlar bunu bilerek alsın. Benim cihazımda sorun yok,Problemsiz demeyin istisnasız hepsinde bu problem var
    bence hepsinde yok.. şöyle örnek vereyim

Bu banding sorunu olan bir dell

DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC)

Bu benim dell

Buda 2. samsung led monitorum

Ayrıca bunun Dell ile hiçbir ilgisi yok Rededit de birsürü konu var orada adamlar söylüyor bu bir Nvidia problemidir ,gerçek 8 bit panel e 6 bit driver üretiyorlar diye.Nvidia ile deneyip banding sorunu alanlar amd takıp düzeldiğini yazıyorlar.Ha birde şu var film izleyecekseniz , grafik çalışacaksanız vs bu panel zaten önerilmez , dell de değil bütün TN paneller böyledir , renk ve siyah düzeyi sebebi ile sadece oyun monitörüdür bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 10 Eylül 2018; 6:53:47 >

• Tn panel g-sync düşünenler xb271hua alabilir ama g-sync kullanımında sorunlu olduğu söyleniyor revizyon görüp görmediğini bilmiyorum güncelleme yapıldıysa düşünülebilir

https://www.sinerji.gen.tr/acer-27-predator-xb271huabmiprz-1ms-165hz-hdmidpport-2k-g-sync-gaming-monitor-pmu416187
  • Şu an sizce bu monitör alınır mı ? Yoksa Asusun ips 2K ama g-sync olmayan bir modeli mi alınmalı ? Sadece oyun ve günlük internet kullanımı için düşünüyorum. Film ve dizi için 4K tv kullanıyorum. Hepsiburada satıcı hb olarak indirimle fiyatı 3000 falan bu fiyata değer mi ? Ekran kartım 1070
    Veya 2K yerine 1080p tercih edilir mi ? Arada aşırı bir fark var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemencamagac1 -- 1 Ekim 2018; 12:13:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bandingini yiyim monitör taş gibi çalışıyor.

O kedicik resmi harici ve bazı siyah-gri sahneler harici hiçbir sıkıntı yok.

Ayrıca denediğim tüm monitörler de o kedicik resminde sıkıntı gözüküyor.10 bit ips panel dahil

• 15 gündür kullanıyorum, özellikle redditte bulduğum kalibrasyon sonrası çok farketti, çok memnun kaldım, banding farkedilmeyecek derecede, yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. 2.9 bine de bu kadar monitör alıyoruz artık.
  • eee aklın yolu 1 monitör gerçekten çok iyi halen kullanıyorum. Yanına bide 1080ti aldım tadından yenmiyor :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 9 Ekim 2018; 19:5:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

15 gündür kullanıyorum, özellikle redditte bulduğum kalibrasyon sonrası çok farketti, çok memnun kaldım, banding farkedilmeyecek derecede, yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. 2.9 bine de bu kadar monitör alıyoruz artık.
    Hocam bulduğunuz kalibrasyonu veya adresi paylaşabilir misiniz, aynı ürünü kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mistakey_87

Hocam bulduğunuz kalibrasyonu veya adresi paylaşabilir misiniz, aynı ürünü kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/7fer65/perfect_settings_dell_s2716dg/

Ben kendi zevkime göre mavi yeşil ayarlarını biraz daha değiştirdim ama bu ayar oldukça farkettirdi standarda göre.

• zinedine_zidane kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, bir şeyler yapmaya çalışacağım.
  • Üründen elimde mevcut ihtiyacım dolayısıyla satışa koydum 5-6 aylık daha ihtiyacı olan DM üzerinden anlaşılabilir.
  • Dell S2716DG a09 revizyon amazon Türkiye üzerinden satın aldım, 1.sayfada yada diğer sitelerdeki profil ve renk ayarlarını denedim, internet kullanımı sırasında beyaz renk ile ilgili göz yorması olmakta, parlaklığı azalttığımda renk doygunluğu kaybolmakta, şuan %50 olarak kullanıyorum, önceki monitörüm Samsung P2250 %100 parlaklıkta kullandığımda ışık şiddeti rahatsız etmemekte, bunun öneriniz ne olabilir.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

15 gündür kullanıyorum, özellikle redditte bulduğum kalibrasyon sonrası çok farketti, çok memnun kaldım, banding farkedilmeyecek derecede, yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. 2.9 bine de bu kadar monitör alıyoruz artık.
    Valla hocam ben mayısta 24" olanı 1700 e aldım milletten yemediğim laf kalmadı hatta benle birlikte alanlar iade etti onlar bile bana laf çaktı. Banding var fakat kalibrasyon direk çözüyor olayı. Kullandım her gün keyifle sonra başka arkadaşa 1700e sattım ( dolar 7 tl idi bedavaya verdim) alan arkadaşta mis gibi kullanıyor. Yani takılmayın insanlara mis gibi monitör

• arkadaşlar s2417dg acaba revize edilmiş versiyon mu? kullanan var mıdır bunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: road35

Valla hocam ben mayısta 24" olanı 1700 e aldım milletten yemediğim laf kalmadı hatta benle birlikte alanlar iade etti onlar bile bana laf çaktı. Banding var fakat kalibrasyon direk çözüyor olayı. Kullandım her gün keyifle sonra başka arkadaşa 1700e sattım ( dolar 7 tl idi bedavaya verdim) alan arkadaşta mis gibi kullanıyor. Yani takılmayın insanlara mis gibi monitör

Alıntıları Göster
    Bu paraya bu kadar, ben de gayet memnunum monitörden.
  • mistakey_87 kullanıcısına yanıt
    Hocam faydasini gordunuz mu?

• Arkadaslar, dell s2417 aldim yeni hepsiburada dan. 1 adet olu pixel , 1 adet cok silik varla yok arasi olu pixel benzeri bir nokta var. Color banding sorunu da goruluyor. Paketi kapatip iadeye mi yollayayim ? Sizce ne yapmali?

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.