Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (461. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.805
Cevap
131
Favori
549.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim de uzun zamandır fan problemim vardı. Steam - Discord - Spotify uygulamalarını açınca bile fanlar biraz rahatsız edici düzeyde çalışıyordu. Siz nvidia denetim masası taktiğini söylemeseydiniz benim hiç aklıma gelmezdi valla :D Bir baktım uygulamaların çoğunu nvidia ile birlikte çalıştırıyor. Orayı ayarladım ve artık çoğu masaüstü uygulaması intel hd graphic ile çalışıyor. Fan sesleri de artık yok. Sorun çözüldü sayenizde teşekkürler
  • Arkadaşlar pc yi ilk açıtğımda bu ekran geliyor. Son sağ altta yazan shutdown a basıyorum pc kapanıyor tekrar açıyorum açılıyor. Bunu neden yapıyor anlayaiblmiş değilim. Yardımcı olabilirsenizç ok sevinirim.

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

Arkadaşlar pc yi ilk açıtğımda bu ekran geliyor. Son sağ altta yazan shutdown a basıyorum pc kapanıyor tekrar açıyorum açılıyor. Bunu neden yapıyor anlayaiblmiş değilim. Yardımcı olabilirsenizç ok sevinirim.

SSD var mı sistemde?

• Senin hazırladığın Throttlestop config'i, özellikle yazın çok işe yarayacak

Turbo boost kapalı ve undervolt ile (ben -0,135 mv yaptım) bayağı düşüş oluyor.

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

Normalde 50-55 derece olan masaüstü değerler bunlar, ama tabii bazı oyunlarda turbo boost'u açmam gerekiyor, o zaman da 90-95 derece arası gelip gidiyor. (Bazen oyununa göre çok kısa bir anlık 96-97 derece)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 22 Nisan 2019; 15:29:47 >

• BJK kullanıcısına yanıt
    Ben 15 Nisan'da elden teslim ettim. Bugün aradım hala serviste cihaz yapılmadı. Sadece fan temizliği ve macun değişimi istemiştim, yeni heatsink sipariş etmişler o yüzden bekliyorum. Sizde de böyle bir sipariş olursa 2 hafta içinde hallolur sanırım. Ücretsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thonci08

Ben 15 Nisan'da elden teslim ettim. Bugün aradım hala serviste cihaz yapılmadı. Sadece fan temizliği ve macun değişimi istemiştim, yeni heatsink sipariş etmişler o yüzden bekliyorum. Sizde de böyle bir sipariş olursa 2 hafta içinde hallolur sanırım. Ücretsiz.
    Temizlik için gerçekten çok uzun bir süre
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Evet hocam windows ona kurulu
  • Thonci08 kullanıcısına yanıt
    Sizin de ebrarbilgisayar mı peki ?

Cidden fazla uzun bir süre değil mi ? :) beni hala şeytan dürtüyor açıp ssd RAM takıp temizleyeceğim sonunda bir günümü alır en fazla :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Evet hocam windows ona kurulu
    SSD'de sorun olabilir hocam o zaman.
    Valla bilmiyorum dostum 128 lik bir SSD 256 ile değiştireyim bakalım ssd den mi ama bana değil gibi geliyor.
  • .Tolga . kullanıcısına yanıt
    Evet ben de Ebrar Bilgisayar’dan almistim. Ben bir kere actim cihazi fan temizligi yaptim (gecen sene) ama macun degistirmeye cesaret edemedim. Ayrica cok ugrastirici oldugunu gordugumden tekrar acarken kirabilirim diye dusundum.

Bence de uzun bir sure, en fazla 3 gune hallederler diye dusunuyordum 2 hafta olacak. Bari bu islemlerden sonra sicaklik dususu olsa.

Edit: Cihaz servisten döndü. Turbo Boost açıkken 96 dereceyi görüyordum, aynı oyunda şu an maksimum 80 derece gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thonci08 -- 25 Nisan 2019; 18:42:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bilgisayara format attıktan sonra bu ses açıp kapatırken yada parlaklığı değiştirirken çıkan seviye bildirimi artık tam ekran uygulamalarda gözükmüyor. Bu sizdede bu şekilde mi? formattan önce böyle değildi Windows 10 1809 kurulu.Dell Inspiron 7567 - Ana Konu
    Dostum bu SSD yi önerir misin acaba. Bende 128 lik var bununla değiştireyim diyorum.
  • quote:

Dostum bu SSD yi önerir misin acaba. Bende 128 lik var bununla değiştireyim diyorum.
    Kullanmadığım için yorum yapamayacağım malesef. Alınabilir en ucuz 240 GB M.2 SSD o olduğu için onu yazmıştım ben.
  • Arkadaşlar bu ram bizim makineye olur dğeil mi ?

Benim makine 8 gb lık
    https://urun.n11.com/bellek-ram/crucial-8gb-2400mhz-ddr4-cl17-notebook-ram-ct8g4sfs824a-P288593168
  • okko kullanıcısına yanıt
    Uyar hatta fiyat iyiymiş bende alayım.
    https://www.dell.com/community/Inspiron/Can-i-upgrade-the-ram-memory-dell-inspiron-7567/td-p/5939423
  • begamermc kullanıcısına yanıt
    Yaşadığınız sıkıntı i7 işlemciden ötürü... i7 HQ serisi hangi jenerasyon olursa olsun hep ısınma yapıyor. Bu yüzden i5 HQ modelini satın almıştım, hiç bir ısınma problemi yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Yaşadığınız sıkıntı i7 işlemciden ötürü... i7 HQ serisi hangi jenerasyon olursa olsun hep ısınma yapıyor. Bu yüzden i5 HQ modelini satın almıştım, hiç bir ısınma problemi yaşamadım.
    Yanlışınız var hocam. Sizin bahsettiğiniz olay "H" işlemcili serilerde oluyor. "HQ" serilerinde öyle bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

şimdilik çözümü fanları temizleyip macunları yenileyip filtreyi söküp, altına soğutucu koyarak çözdüm gibi. 90-95 arası takılıyor işlemci maks kullanımda genelde.
    edit. bu arada tahmine göre i5tede çok fark yoktur. bildiğim kadarıyla i7nin threatsiz versiyonu, işlemcinin threatleri kapatırsamda çok bir. fark olmuyordu. zaten iki cpununda tdp değerleri aynı çok yaklaşık ısı değerlerine sahip olurlar aynk soğutma sistemlerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begamermc -- 1 Mayıs 2019; 21:10:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle Merhaba arkadaşlar
    2 yıl önce nerdeyse bugünlerde bu laptopu almıştım.Nerdeyse 5 6 aydır laptop un bataryası ölü durumdaydı yani şarjdan çekince 2 dakika bile dayanmıyor kapanıyordu garantiye de yollayamadım laptop un gerekliliğinden dolayı.Son 2 aydır da laptop kendi kendine özellikle ağır yük altındayken kapanıyordu.Thottlestop programını bende kullanıyordum ve orda min max işlemci dereceleri yazıyordu ordan da kontrol ettiğimde işlemcininin ısısı 85 - 88 i geçmiyordu.Güncel olarak en fazla 75 i görüyordum.Aklıma hemen termal macundan kaynaklandığı geldi.Bilgisayardan az çok anlayan bi arkadaşa bu durumu sorduğum da termal macunun bitmiş olsaydı pc kapandığında hemen açılmaz demişti ama bende açılıyordu. Ayrıca pc ye Benchmark testi yaptım ve ordaki kıyaslamada ekran kartının diğer 7567 lere göre az perfmans verdiğini de gördüm ve hemen Dell in müşteri temsilcisini aradım.Pc nin id sini filan istediler söyledim garanti geçmiş dedi . Bende daha 1 ay var fatura tarihime göre dedim o zaman sıkıntı yok gönderin dediler(Faturanın kopyasıyla birlikte).Şikayetimi az çok anlattım ama pek dinlemedi telefondaki bayan.Bende bütün şikayetleri Word a yazıp çıktısını alıp faturanın içine koydum öyle gönderdim.Son olarak şuan parça bekleniyor yazıyor Koç Sistem' in sitesinde bakalım nolcak sizce para isterler mi ? Ya da bu sıkıntının sebebi ne olabilir ?

Aklıma gelmişken pubg mobile yi pc ' m 60 fps te oynatmıyordu(Genellikle 50 -55 droplanıp 30 a düşüyor ) aranızda pc ye pubg mobile yükleyip benim gibi kasma sorunu yaşayan var mı ?

Ayrıca garantisi bitmiş saçmalığına da dikkat edin faturanıza göre garanti durumunuz ortaya çıkar id vs ye göre değil

• 
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.