Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .Tolga

Site kafayı yedi sanırım linkler açılmıyor ssd için olan :) rica etsem tekrar alabilir miyim ?

Ssd elime ulaştı aynen geri iade ediyorum hiç kutuyu açmadan

Ssd gelince üzerindeki sabit hdd ile birlikte kullanmak faydalı olacak mıdır yoksa onu da sökmeli mi sistemi de ssd kurmak gerekiyor sanırım ek olarak.

Alıntıları Göster
    Evet sitede 1 haftadır var böyle bi sıkıntı. Linkleri uçuruyor bi zaman sonra.

Bahsettiğim SSD;
    https://www.hepsiburada.com/wd-240gb-sata-green-m-2-ssd-wds240g2g0b-p-HBV00000AVMZI

Eğer link yine patlarsa "WD 240GB Sata Green M.2 SSD" şeklinde aratırsanız bulabilirsiniz. 220-260 Tl arasında değişiyor fiyatı.

SSD ile HDD'yi beraber kullanmak en mantıklısı. Tabi, dediğiniz gibi sistemi SSD'ye kurmanız lazım hızından yararlanabilmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Evet sitede 1 haftadır var böyle bi sıkıntı. Linkleri uçuruyor bi zaman sonra.

Bahsettiğim SSD;
    https://www.hepsiburada.com/wd-240gb-sata-green-m-2-ssd-wds240g2g0b-p-HBV00000AVMZI

Eğer link yine patlarsa "WD 240GB Sata Green M.2 SSD" şeklinde aratırsanız bulabilirsiniz. 220-260 Tl arasında değişiyor fiyatı.

SSD ile HDD'yi beraber kullanmak en mantıklısı. Tabi, dediğiniz gibi sistemi SSD'ye kurmanız lazım hızından yararlanabilmek için.

Alıntıları Göster
    Hadi hayırlısı artık teşekkür ederim :)

Servise gönderip bir güzel macun yenilettirip eklemeleri yapmalarını rica edeceğim. Nisan sonu gibi olur sanırım.
    Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

Bursa’da bildiği servis önerisi olan var ise değerlendirebilirim :) farkediyor mu bilmemekle birlikte ebrar bilgisayardan almıştım sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mir

Merhabalar,
    Mesaj üzerinden çok geçmiş PM atmaya çalıştım ancak sistem sürekli hata verdi o nedenle buraya mesaj yazıyorum.

@FearMaster
    1-2 günce bir dell notebook aldım. Tiz seslerde ciddi bir cızırtı var. Driver güncelleme vs herşeyi denedim gideremedim. Senin mesajındaki gibi bilgisayarı havaya kaldırınca bu cızırtı ortadan kalkıyor.

Sen probleme bir çözüm getirebilmiş miydin ?

Alıntıları Göster
    Merhabalar, servise yollayıp iade etmiştim hocam. Donanımsal bir şey olduğu için maalesef bir çözüm bulamamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 10 Nisan 2019; 14:39:5 >

• Arkadaşlar merhaba bios sürümüm ve windows sürümüm görseldeki gibi. Bios güncellemesi yapmalı mıyım?Dell Inspiron 7567 - Ana KonuDell Inspiron 7567 - Ana Konu

• Merhabalar,

Verdiğim ram siparişi yanlış gelmiş kontrol ettim sipariş doğru fatura doğru ürün 2666 mhz :) İade etmeli miyim ?

Mhz olarak yüksek olanı gelmiş ama üzerinde 2400 Mhz takılı. Sorun çıkartır mı ?

incehesap.com/dell-inspiron-7567-4b30f81c-gaming-notebook-fiyati-36941/

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu
  • quote:

Merhabalar,

Verdiğim ram siparişi yanlış gelmiş kontrol ettim sipariş doğru fatura doğru ürün 2666 mhz :) İade etmeli miyim ?

Mhz olarak yüksek olanı gelmiş ama üzerinde 2400 Mhz takılı. Sorun çıkartır mı ?

incehesap.com/dell-inspiron-7567-4b30f81c-gaming-notebook-fiyati-36941/

Hiçbir sorun çıkartmaz

Belleği taktıktan sonra CPU-Z programı ile belleklerin çift kanal çalıştığından emin olun.

• quote:

Hiçbir sorun çıkartmaz

Belleği taktıktan sonra CPU-Z programı ile belleklerin çift kanal çalıştığından emin olun.

Alıntıları Göster
    Cl döngüleri biri 17 biri 19 etki etmiyor mudur yani

• Acaba servis, fan temizleme ve macun yenileme işlemini garantiden mi yapıyor yoksa para mı alıyor, yaptıran arkadaş var mı?
  • quote:

Cl döngüleri biri 17 biri 19 etki etmiyor mudur yani

Alıntıları Göster
    Etki etmez.

Büyük bir ihtimalle 2400 MHz CL17 bellek ile aynı modüllere sahipler. Anakart bellek frekansını düşürüp aynı zamanda CL değerini de düşürecektir muhtemelen.
  • quote:

Etki etmez.

Büyük bir ihtimalle 2400 MHz CL17 bellek ile aynı modüllere sahipler. Anakart bellek frekansını düşürüp aynı zamanda CL değerini de düşürecektir muhtemelen.

Alıntıları Göster
    Anladım teşekkür ederim.

@BJK
    Ben de önümüzdeki hafta göndermeyi düşünüyorum ama zannetmiyorum para alınsın.

• quote:

Anladım teşekkür ederim.

@BJK
    Ben de önümüzdeki hafta göndermeyi düşünüyorum ama zannetmiyorum para alınsın.

Alıntıları Göster
    Gönderme sürecinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • Arkadaşlar asla sessiz bir deneyim elde edemiyorum.
    güç tasarrufunda kullanıyorum odna bile birşeyler susmuyor sanırım daha çok çalışan hdd.
    Görev yöneticisine bakıyorum aşırı hdd kullanan birşey yok. Fanlar da çalışıyor hafiften. Gerçekten sinirlenmeye başladım sıcaklık umrumda bile değil. İşlemci 45 derece dolaylarıonda çalışıyor zaten.
    Bu fanları nasıl susturabilirim. FAn çalıştıracak bir işlem yapmıyorum. Mozilla'da 6 sekme word ve görev yöneticisi açık sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat Burç

Arkadaşlar asla sessiz bir deneyim elde edemiyorum.
    güç tasarrufunda kullanıyorum odna bile birşeyler susmuyor sanırım daha çok çalışan hdd.
    Görev yöneticisine bakıyorum aşırı hdd kullanan birşey yok. Fanlar da çalışıyor hafiften. Gerçekten sinirlenmeye başladım sıcaklık umrumda bile değil. İşlemci 45 derece dolaylarıonda çalışıyor zaten.
    Bu fanları nasıl susturabilirim. FAn çalıştıracak bir işlem yapmıyorum. Mozilla'da 6 sekme word ve görev yöneticisi açık sadece
    Fanlar çalışıyorsa bi sebep vardır mutlaka. Zorla durdurmamyı denemeyin, zira ben birkaç test yaptım sonu pek iyi olmuyor. Benim işlemci genelde Chrome kullanırken 55 derecelerde dolanıyor. Ona rağmen fan çalışmıyor.

Büyük bir ihtimalle sizde Nvidia GPU'su sürekli çalışıyordur. Bu nedenle fanlar durmuyor. GPU'yu yoracak hiçbir şey yapmamanıza rağmen 10 saniye aktif kalması bile fanları çalıştırmaya yetiyor.

NVIDIA Denetim Masası'nı açın, yukarıdaki "Masaüstü" menüsünden "Bildirim Alanında GPU Etkinliği Simgesini Görüntüle" seçeneğini işaretleyin. Sağ alttaki bildirim alanında kare şeklinde bir ikonun oluşacağını göreceksiniz. Eğer o ikon renksiz ise Nvidia GPU kapalı, renkli ise Nvidia GPU açık anlamına geliyor. O ikona basarsanız da o GPU'yu aktif tutan uygulamaları görebilir, ona göre önleminizi alabilirsiniz.

HDD genelde durmak bilmiyor evet. Yapabileceğiniz en iyi şey gelişmiş güç seçenklerindeki "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre"yi 1 dakika olarak ayarlamak.

• quote:

Fanlar çalışıyorsa bi sebep vardır mutlaka. Zorla durdurmamyı denemeyin, zira ben birkaç test yaptım sonu pek iyi olmuyor. Benim işlemci genelde Chrome kullanırken 55 derecelerde dolanıyor. Ona rağmen fan çalışmıyor.

Büyük bir ihtimalle sizde Nvidia GPU'su sürekli çalışıyordur. Bu nedenle fanlar durmuyor. GPU'yu yoracak hiçbir şey yapmamanıza rağmen 10 saniye aktif kalması bile fanları çalıştırmaya yetiyor.

NVIDIA Denetim Masası'nı açın, yukarıdaki "Masaüstü" menüsünden "Bildirim Alanında GPU Etkinliği Simgesini Görüntüle" seçeneğini işaretleyin. Sağ alttaki bildirim alanında kare şeklinde bir ikonun oluşacağını göreceksiniz. Eğer o ikon renksiz ise Nvidia GPU kapalı, renkli ise Nvidia GPU açık anlamına geliyor. O ikona basarsanız da o GPU'yu aktif tutan uygulamaları görebilir, ona göre önleminizi alabilirsiniz.

HDD genelde durmak bilmiyor evet. Yapabileceğiniz en iyi şey gelişmiş güç seçenklerindeki "Sabit diski kapatmak için beklenecek süre"yi 1 dakika olarak ayarlamak.

Alıntıları Göster
    Teşşekür ederim cevabınız için. Bunları deneyeceğim bakalım ne olacak.

• Chrome'da yüklediğiniz sayfaya göre de fanlar çalışabiliyor.

Mesela içinde flash reklamlar olan, dinamik resimlerle süslü bir siteyi açmak anlık olarak işlemci sıcaklığını arttırdığı için, hemen fanlar anlık devreye girip susuyor.

Ama daha sade web sitelerinde çalışmasına gerek kalmıyor.

Mesela bende normal web sitelerinde çalışma sıcaklığı 50-55 derecelerde

Twitch ya da flash playerdan video seyrederken ya da daha yoğun içerikli sitelerde 55-60 derecelerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/b9k5cy/dell_inspiron_7577_fps_drops_fixed/

bunu gördünüz mü?
    Bende herhangi bir FPS drop yok, zira 7577'deki FPS dropları da sürücü kaynaklı değil. Bizim ki gibi CPU kaynaklı malesef.
  • undervolt ve throtle stop yapınca pc mis gibi oldu. bende orj haliyle drop oluyordu işlemci çok kısıyordu kendini anlam veremiyordum sonra konuyu okuyunca uyguladım sağolsun arkadaşlar her detayı yazmış.
  • quote:

Bende herhangi bir FPS drop yok, zira 7577'deki FPS dropları da sürücü kaynaklı değil. Bizim ki gibi CPU kaynaklı malesef.

Alıntıları Göster
    Senin hazırladığın throttlestop'da, turbo boost'u da kapatınca, inanılmaz sıcaklık düşüşü oluyor

Özellikle de vsync açık oynanıyorsa ve cpu bağımlısı değilse, çok işe yarıyor .

Turbo boost açık olarak 90-95 derece arasında ki normal bir değer, turbo boost kapalı olarak max 80 derece oluyor.

Burada tabii ihtiyaç meselesi çok önemli. O kadar yüksek hızda çalışmasına ihtiyacım var mı diye sorgulamak lazım.

Çok CPU'ya bağımlı olmayan uygulamalarda ve oyunlarda, en iyisi turbo'yu kapatmak, boşuna 3,5 GHZ'lere çıkıyor çünkü hatta masaüstünde bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 15 Nisan 2019; 13:14:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Gönderme sürecinizi paylaşırsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Firma ile görüştüm gönderme konusunda yardımcı olacaklardı ancak tam bilgi alamadım seri numara yanımda olmadığı için. Termal macun ve temizlik konusunda garanti kapsamında yardımcı oluyorlar ancak aldığım SSD ve RAM takılması konusunu sorduğumda 30 $ işçilik ücreti çıkarıyorlar :) zaten açacaksın temizlik için termal macun için ve altı üstü soket takacaksın... + KDV demişti sanırım. Kendim açıp takasım geldi hem de 15-20 iş günü beklemekten hem de paramdan kurtarırırım gibi.

Dur bakalım tekrar arayabilirim yine.

• 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.