Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (459. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scorn

windows defender, ntfs günlüğü vs gibi windowsun saçma sapan işleri kasıyor laptopu boştayken.
    zamanlayıcıdan bir arkadaşın önerdiği gibi defender'ı yapılandırdım uzun süre baş ağrıtmadı sonra gene başladı, tekrar yaptım şimdilik oldu gibi. ama arkaplanda çok fazla uygulama çalışıyor laptop'ta. win8 böyle değildi ama format atmaya üşeniyorum şu an.
    belki bir aya kafam rahata erince atarım formatı. win10 iyi güzel de durup dururken harddiskin çalışması, arada fanın coşması vs çözemedim bir türlü

Alıntıları Göster
    Windows 10 home kokteyl sürümü kurmanı tavsiye ederim

Bende şuan kurulu fan hiç açmıyor arada hdd açıyor ama baya nadir oda windowsun işlerinden kaynaklı normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ranegade95 -- 27 Mart 2019; 22:43:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• lakers45 kullanıcısına yanıt
    SupportAssist, SupportAssistAgent ve Smartbyte silmeme rağmen hala devam ediyor. Ses ayarlarından tüm bit ayarlarınıda denedim ona rağmen genede düzelmiyor 16bit 44100hz ve 24bit 48000hz ayarında bıraz azalıyor ama yinede rahatsızlık veriyor.

Servise yolladığımda çoğu şey değişecek gibi umarım değiştikten sonra aynı sorunlarla bir daha karşılaşmam.
    Ekran sorunları: menteşe yamuk, mıcrosoft edge üzerinde netflixden herhangi bir şey izlediğimde ekranda beyaz hareket eden çizgiler çıkması ardından ekranın yarısının gitmesi(458.sayfa 12.mesajdaki absinthes isimli arkadaşdada varmış aynı sorun), ışık sızması ve bazı oyunlarda ekranın köşelerinde renk sapıtmaları oluyor. Fandaki sürtünme sorununuda çözemedim hala devam ediyor.
  • 1.5 senedir kullanıyorum. konuya yazmıyorum pek ama ara sıra bakıyorum bi sıkıntı çıkarmadı şu güne kadar. genel anlamda çok memnunum cihazdan.

sadece assassin creed originste biraz throotle yiyorum. ve throotlestop kullanmama rağmen durum böyle.

bunun eski bi versiyonu vardı forumber in konusunda ki

epey süre onu kullanmıştım o aşırı fark ediyordu, sanki bu yeni yüklediğim eskisi kadar verimli olmadı bilemedim . oyundan da kaynaklanıyor olabilir yüksek grafik isteyen oyunlardan oynarsam sonucuna bakacağım.

ekleme: yarım saat 1 saat gta5 oynadım hiç fps düşüşü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaresssma -- 30 Mart 2019; 13:19:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quaresssma

1.5 senedir kullanıyorum. konuya yazmıyorum pek ama ara sıra bakıyorum bi sıkıntı çıkarmadı şu güne kadar. genel anlamda çok memnunum cihazdan.

sadece assassin creed originste biraz throotle yiyorum. ve throotlestop kullanmama rağmen durum böyle.

bunun eski bi versiyonu vardı forumber in konusunda ki

epey süre onu kullanmıştım o aşırı fark ediyordu, sanki bu yeni yüklediğim eskisi kadar verimli olmadı bilemedim . oyundan da kaynaklanıyor olabilir yüksek grafik isteyen oyunlardan oynarsam sonucuna bakacağım.

ekleme: yarım saat 1 saat gta5 oynadım hiç fps düşüşü yok.
    Ben de aynı şekilde 1.5 senedir kullanıyorum, ben de gayet memnunun cihazdan. Bazen keşke ekran parlaklığı daha fazla olsaydı diyorum. Bir de Dell, 16GB'lık model için bellek konfigürasyonunu 16GB+0GB değil de 8GB+8GB şeklinde yapsaydı da çift kanaldan yararlanabilseydik dediğim de oluyor.

AC:Origins'de yaşadığınız şey throttle değil, işlemci darboğazı. 7700HQ, tek kanal bellek ile ucu ucuna yetiyor bu oyuna. Özellikle şehirde bi hayli yoruluyor. Bu bahsettiğim darboğaz GTA V'de de oluyor. Bu darboğazın önüne geçmek için yapılabilecek tek şey belleği çift kanal çalıştırmak.

ThorttleFix'in en etkili sürümü en son sürümü, bundan emin olabilirsiniz

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    hocam ilk geldiği haliyle bende pek memnun değildim parlaklıktan, sonra intel grafik denetimleri-renk ayarlarından biraz kendime göre ayarladım 4 ayar var sırasıyla 0 50 0 0 olarak kullanıyorum şuan ve o konudada gayet memnunum.

siz daha bilgilisiniz bu konularda muhakkak ama 7700hq 1050ti yi hayli hayli besleyebilecek bir işlemci olduğunu hatta bazı makinelerde 7300hq nün bile dar boğaz yapmadığını hatırlıyorum gerçekten şaşırdım o yüzden dediğinize. biraz daha detaya girecek olursam askere gitmeden oynadığım originste arada 1-2 saniye takılma geliyordu umursamıyordum şimdi o 3-5 saniyelere çıkınca biraz sinir bozucu :) sıcaklıklar ise güvenli seviyelerde ilk aldığımdan ortalama bir 5 derece daha fazla değerler alıyorum fakat kullanım süresine göre normal karşılıyorum. biraz 80 üzerine çıktığında işlemci yine fanlar tam verimde çalışıp 75 civarına düşürüyor sıcaklığı. öyle olunca tabi bende cpu throotle ye yordum.

16+0 olmasını ise başından beri olumlu karşılamıştım geliştirmeye daha açık gibi görünüyordu sizin dediğinizi 8+8 olsa mesela originste daha iyi performans alırdık gibi mi anlamalıyım. sadece işlemci de değil o zaman olay :)

ekleme : hocam dediğiniz gibi işlemci darboğazıymış %100 de çalışıyor işlemci ve ardından takılmalar :) 7700hq nasıl yetmez inanılır gibi değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaresssma -- 31 Mart 2019; 15:58:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Quaresssma

hocam ilk geldiği haliyle bende pek memnun değildim parlaklıktan, sonra intel grafik denetimleri-renk ayarlarından biraz kendime göre ayarladım 4 ayar var sırasıyla 0 50 0 0 olarak kullanıyorum şuan ve o konudada gayet memnunum.

siz daha bilgilisiniz bu konularda muhakkak ama 7700hq 1050ti yi hayli hayli besleyebilecek bir işlemci olduğunu hatta bazı makinelerde 7300hq nün bile dar boğaz yapmadığını hatırlıyorum gerçekten şaşırdım o yüzden dediğinize. biraz daha detaya girecek olursam askere gitmeden oynadığım originste arada 1-2 saniye takılma geliyordu umursamıyordum şimdi o 3-5 saniyelere çıkınca biraz sinir bozucu :) sıcaklıklar ise güvenli seviyelerde ilk aldığımdan ortalama bir 5 derece daha fazla değerler alıyorum fakat kullanım süresine göre normal karşılıyorum. biraz 80 üzerine çıktığında işlemci yine fanlar tam verimde çalışıp 75 civarına düşürüyor sıcaklığı. öyle olunca tabi bende cpu throotle ye yordum.

16+0 olmasını ise başından beri olumlu karşılamıştım geliştirmeye daha açık gibi görünüyordu sizin dediğinizi 8+8 olsa mesela originste daha iyi performans alırdık gibi mi anlamalıyım. sadece işlemci de değil o zaman olay :)

ekleme : hocam dediğiniz gibi işlemci darboğazıymış %100 de çalışıyor işlemci ve ardından takılmalar :) 7700hq nasıl yetmez inanılır gibi değil :)
    İşlemci gücünden tam faydalanabilmek için belleği çift kanal çalıştırmalısınız, çift kanal çalıştırabilmek için de bellekleri 8+8 veya 16+16 şeklinde kullanmak gerekiyor.

Aslında dediğiniz gibi 7700HQ gayet yetebilecek bir işlemci fakat Nvidia GPU tam yüke girdiğinde işlemciye verilebilecek maksimum güç sınırlandırılığı için (en azından 7567'de bu şekilde) (güç paylaşımı) işlemcide yaklaşık %30'luk bir performans kaybı oluyor tam yüklenildiğinde.

• şu çift kanal yüzünden ram almam gerekecek :( 16 tek modül var bi' 16 daha almak istiyorum uzun zamandır ama fiyatlar uçuktur kesin :)
  • ram yükseltmesi yapan var mı hiç? varsa performansta yüzde kaç gibi bi artış oldu
  • Direniyorum 1608 sürümdeyim daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Direniyorum 1608 sürümdeyim daha.
    1607 demek istediniz hocam sanırım.

Saçma sapan ekran takılmaları (sağ click gibi) vardı o sürümde. 1809'a geçebilirsiniz, sorunsuz çalışıyor.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Aynen :)

Yok ya şimdilik iyiyim sekiro high detayda vsync açık 50+ fps alıyorum.

Ama Windows bana her an sürpriz yapacak gibi hissediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: donnarumma

Hocam aynı sorunu ben de birçok oyunda yaşadım. Çözümünü de cpu'nun turbo modunu kapatmada buldum. 3.4 yerine 2.8 ile oynuyorum ve zerre eksilme olmuyor bataryada.
    Hocam dediğinizi denedim daha az azalma oluyor fakat yinede oluyor. Sizin gibi gram azalmadı olmadı diyemiyorum maalesef.

Örnek olarak 3.5 ghz ile %10 gidiceğine 2.8 ghz ile %5 gidiyordur
  • The division 2 oynarken turbo boost kapalı olmasına rağmen 90-91 dereceleri görüyorum işlemcide. Termal macun değişimi için garantiye göndersem ne kadar düşüş olur? Daha önce gönderen var mı? Cihazı 2 yıldır kullanıyorum garantisi bitmek üzere.
  • Arkadaşlar DELL INSPIRON 15 CORE İ7 7700HQ 7567 -16GB -1TB+128Ssd-GTX1050Tİ ips ekramin laptopum satılıktır. Temmuz 2019 kadar garantisi var. İlgili arkadaşlar pm ile iletişime geçebilir. Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu SSD'den aldım da sormayı unuttum bize bilgisayara olacak mı bu :)
    https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682?magaza=Hepsiburada

@-forumber-

mesajı vardı ama bulamadım RAM önerisi yapabilir misiniz 16 ya yükseltmek istiyorum. i5 7300hq versiyonu mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Tolga -- 7 Nisan 2019; 16:16:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

Son birkaç gündür yük altında sol bölgeden cızırtı geliyor. İşin ilgin. tarafı ise W-A-S-D ve F tuşlarına basarken veya laptopu havaya kaldırınca ses kesiliyor. Böyle bir sorunu yaşayıp çözen var mı? Cihazı bu yüzden servise yollamak istemiyorum ama bazen sinir bozucu olabliyor.
    Merhabalar,
    Mesaj üzerinden çok geçmiş PM atmaya çalıştım ancak sistem sürekli hata verdi o nedenle buraya mesaj yazıyorum.

@FearMaster
    1-2 günce bir dell notebook aldım. Tiz seslerde ciddi bir cızırtı var. Driver güncelleme vs herşeyi denedim gideremedim. Senin mesajındaki gibi bilgisayarı havaya kaldırınca bu cızırtı ortadan kalkıyor.

Sen probleme bir çözüm getirebilmiş miydin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

Bu SSD'den aldım da sormayı unuttum bize bilgisayara olacak mı bu :)
    https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682?magaza=Hepsiburada

@-forumber-

mesajı vardı ama bulamadım RAM önerisi yapabilir misiniz 16 ya yükseltmek istiyorum. i5 7300hq versiyonu mevcut.
    Link açılmıyor.

RAM olarak da herhangi bir 8GB DDR4 2400MHz veya üstü bir bellek alabilirsiniz yükseltmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Link açılmıyor.

RAM olarak da herhangi bir 8GB DDR4 2400MHz veya üstü bir bellek alabilirsiniz yükseltmek için.

Alıntıları Göster
    SSD ürün bu :https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-2400mhz-ddr4-ram-kvr24s17s8-8-p-HBV0000031D3U-yorumlari?filtre=5

RAM için 8 GB DDR4 2400 mhz takılı gözüküyor. Aynısını takmak gerekir sanırım değil mi ? 2400 mhz'den fazlasını destekliyor mu emin değilim ve yüksek takılırsa 2 tane almak gerekir sanıyorum ?

Yorumlarda 7567 serisi için 16'ya yükselten olmuş fakat 2 tane almış. Benim 1 mi 2 mi almam lazım problem olmaması için2400 mhz'de ? :)

Yeni adam akıllı sistemler yalnızca kasa 5500-6000 arası değişiyor ben de ucuz yollu idarelik bir şeyler yapıyorum bakalım hayırlısı monitörüm de bugün geliyor.

Aklıma şaşayım yine önceki tercihim gibi laptop aldım masaüstü almak varken adam akıllı performans varken :)

• quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

SSD ürün bu :https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-2400mhz-ddr4-ram-kvr24s17s8-8-p-HBV0000031D3U-yorumlari?filtre=5

RAM için 8 GB DDR4 2400 mhz takılı gözüküyor. Aynısını takmak gerekir sanırım değil mi ? 2400 mhz'den fazlasını destekliyor mu emin değilim ve yüksek takılırsa 2 tane almak gerekir sanıyorum ?

Yorumlarda 7567 serisi için 16'ya yükselten olmuş fakat 2 tane almış. Benim 1 mi 2 mi almam lazım problem olmaması için2400 mhz'de ? :)

Yeni adam akıllı sistemler yalnızca kasa 5500-6000 arası değişiyor ben de ucuz yollu idarelik bir şeyler yapıyorum bakalım hayırlısı monitörüm de bugün geliyor.

Aklıma şaşayım yine önceki tercihim gibi laptop aldım masaüstü almak varken adam akıllı performans varken :)

Alıntıları Göster
    Eğer sizin bilgisayarda M.2 bir SSD takılı değilse alacağınız SSD nedeniyle depolamanız sadece 240GB olacak. Böyle yapmak yerine sistemdeki HDD'yi tutup linkink verdiğim SSD gibi M.2 bir SSD almak daha mantıklı olacaktır;
    https://www.hepsiburada.com/wd-240gb-sata-green-m-2-ssd-wds240g2g0b-p-HBV00000AVMZI?magaza=BT%20Teknoloji

7567, 32 GB'a kadar bellek destekliyor. Sizin yapmanız gereken şey bir önceki mesajımda da söylediğim gibi bir adet 8GB DDR4 2400 MHz bellek. Hızı 2400 MHz'den fazla da olabilir, sistem onu otomatik olarak 2400 MHz'de düşürecektir.

Linkte verdiğiniz uyum gayet uyumlu

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Eğer sizin bilgisayarda M.2 bir SSD takılı değilse alacağınız SSD nedeniyle depolamanız sadece 240GB olacak. Böyle yapmak yerine sistemdeki HDD'yi tutup linkink verdiğim SSD gibi M.2 bir SSD almak daha mantıklı olacaktır;
    https://www.hepsiburada.com/wd-240gb-sata-green-m-2-ssd-wds240g2g0b-p-HBV00000AVMZI?magaza=BT%20Teknoloji

7567, 32 GB'a kadar bellek destekliyor. Sizin yapmanız gereken şey bir önceki mesajımda da söylediğim gibi bir adet 8GB DDR4 2400 MHz bellek. Hızı 2400 MHz'den fazla da olabilir, sistem onu otomatik olarak 2400 MHz'de düşürecektir.

Linkte verdiğiniz uyum gayet uyumlu

Alıntıları Göster
    Site kafayı yedi sanırım linkler açılmıyor ssd için olan :) rica etsem tekrar alabilir miyim ?

Ssd elime ulaştı aynen geri iade ediyorum hiç kutuyu açmadan

Ssd gelince üzerindeki sabit hdd ile birlikte kullanmak faydalı olacak mıdır yoksa onu da sökmeli mi sistemi de ssd kurmak gerekiyor sanırım ek olarak.

• 
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.