Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (463. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.805
Cevap
131
Favori
549.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 461462463464465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Bir yerlerden okuduğum yazıları görerek söylesem neyse, ayrıca tecrübe de ettiğim bir durum. i7 HQ serisi işlemciler laptoplar için fazla ne kadar TDP değeri aynı olursa olsun.
    ilginç bir durum, dediğinizde haklısınız ona lafımız yokta, yazana göre söyledik bizde. ama şuan ısınma sorunu olsada iyiki i7 var diyorum, nfs payback oynuyorum aşırı cpu sömürüyor. i7 %100 geliyor hatta dc açarsam oyunda fps düşüyor. i5 olsa neler olurdu tahmin edemiyorum :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metrika

Dün kendim bilgisayarın termal macununu değiştirdim. Benzer durumda olanlar veya termal macun değişimi yapmayı düşünenler için tecrübelerimi paylaşıyorum.

Throttle stop kullanıyorum ve turbo boostu pasif hale getirmiş olmama rağmen oyunlarda işlemci 97-100 derece arasında gidip geliyordu ve 2.8GHz'in de altına iniyordu frekans. 2.6-2.7 GHz bandında oynayabiliyordum. Ekran kartı da keza 73 dereceye kadar ısınıp yine frekans düşümüne gidiyordu.

Macun değiştirme işlemi gerçekten çok uzun ve biraz el beceresi gerektiriyor ama ben sorun yaşamadım işlem sırasında. Yaklaşık 3 saatimi aldı. Arctic-Mx4 kullandım. Şu anda aynı oyun içinde turbo boost kapalıyken 80 derecelerde oynayabiliyiroum bende etkisi muazzam oldu.

Bios pilini çıkardığım için sanırım bilgisayarı yeniden başlatırken sorun yaşadım. Sata modunu raid'den ahci'ye çevirince düzeldi sorunum. Sizin bilgisayarlarda bu ayar hangi seçenekte arkadaşlar?
    bendede aynısı oldu hocam pili çıkardığım için zor açıldı. satayı achi yapsan yeter diye düşünüyorum bende öyle yapmıştım. birde siz arctic mx4 nerden aldınız?

• cnr07 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz olay bende var soldaki usb ye takılan cihazı çıkardığımda ses kendine geliyor sanki mono an streo ya dönüyor kalite
  • Arkadaşlar 1 TB lık HDD bozuldu

bu üründen alayım diyorum
    https://www.yukko.com/crucial-p1-500gb-3d-nand-nvme-m2-ssd-disk-ct500p1ssd8-v-50127233

Tavsiye eder msiniz ?
  • İzmir'deki serviste macun yenileten oldu mu? Fiyatı nedir acaba? Videolara baktım da rahat değiştirebileceğim bir şey değilmiş. Eski cihazımda kapağı açar açmaz değişiyordu
  • Selam herkese.

Webcam ile ilgili bir sürücü bulamıyorum. Dell'in sürücü listesinde de yok. Acil webcam ihtiyacım var, nasıl çözeceğiz bu işi var mıdır bilen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErdenayGuler

Selam herkese.

Webcam ile ilgili bir sürücü bulamıyorum. Dell'in sürücü listesinde de yok. Acil webcam ihtiyacım var, nasıl çözeceğiz bu işi var mıdır bilen?
    Webcam için sürücüye gerek yok, Windows 10 otomatik olarak tanıyor kamerayı.

Windows 10'dan eski bir Windows'da çalıştırmaya çalışıyorsanız sürücüyü nerede bulursunuz bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Webcam için sürücüye gerek yok, Windows 10 otomatik olarak tanıyor kamerayı.

Windows 10'dan eski bir Windows'da çalıştırmaya çalışıyorsanız sürücüyü nerede bulursunuz bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam Win10 sürüm 1809 mevcut.

'0xa00f4244 no cameras are attached' hatası alıyorum. Bununla ilgili Google'da ne kadar şey varsa hepsine baktım, zilyon tane metod denedim fakat aynı hatayı alıyorum sürekli. Ek olarak Aygıt Yöneticisi'nde dahi gözükmüyor kamera.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErdenayGuler

Hocam Win10 sürüm 1809 mevcut.

'0xa00f4244 no cameras are attached' hatası alıyorum. Bununla ilgili Google'da ne kadar şey varsa hepsine baktım, zilyon tane metod denedim fakat aynı hatayı alıyorum sürekli. Ek olarak Aygıt Yöneticisi'nde dahi gözükmüyor kamera.

Alıntıları Göster
    BIOS'da kapatmış olabilir misiniz hocam kamerayı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

BIOS'da kapatmış olabilir misiniz hocam kamerayı?

Alıntıları Göster
    Orada da açık gözüküyor. Denemediğim yol kalmadı.
  • ErdenayGuler kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın arka kapağını açın fanın hemen altında bir kablo olması gerekiyor. Çıkmış olabilir kontrol edin. Resim atarsanız yardımcı olabilirm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

İkinci senesine girmesine 3 ay kaldı.
    Hocam hangi uygulamanın içerisinde geliyor Dell in bu pil uygulaması
  • okko kullanıcısına yanıt
    QuickSet olması gerekiyor.
  • okko kullanıcısına yanıt
    Biostan da yapılabiliyor

• Selamünaleyküm arkadaşlar.
    Bilgisayar 2.ci senesini doldurmak üzere ben sadece lol oynuyorum bu sıralar. Throttle stop yüklü. Takım savaşlarında yani tüm karakterlerin toplanıp yeteneklerin habire kullanılmaya başladındıoğında drop yiyorum hafiften özellikle bugün farkettim ama sanki her zaman olmuyor.
    Throttle stop uygulamasının içindfeki ts bench uygulaması ile test yaptığımda işlemci 90 derecelere varıyor.
    İşlemci anormalliklerini ölçebileceğim bir benchmark programı önerebilri misiniz ve bu 90 derece nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat Burç

Selamünaleyküm arkadaşlar.
    Bilgisayar 2.ci senesini doldurmak üzere ben sadece lol oynuyorum bu sıralar. Throttle stop yüklü. Takım savaşlarında yani tüm karakterlerin toplanıp yeteneklerin habire kullanılmaya başladındıoğında drop yiyorum hafiften özellikle bugün farkettim ama sanki her zaman olmuyor.
    Throttle stop uygulamasının içindfeki ts bench uygulaması ile test yaptığımda işlemci 90 derecelere varıyor.
    İşlemci anormalliklerini ölçebileceğim bir benchmark programı önerebilri misiniz ve bu 90 derece nasıl?
    90 derece gayet normal termal macunu yenilemediyseniz.

MSI Afterburner ile OSD değerlerini açıp drop düştüğü zamanki GPU ve CPU sıcaklıklarına bakabilirsiniz. Eğer CPU, LOL gibi bir oyunda bile 97 derecelere çıkıyorsa o zaman termal macunu yenilemelisiniz.

Ayrıca genelde o tür takılmalar belleğin tek kanal çalışmasından da kaynaklanıyor olabilir.

• Arkadaşlar son 1 aydır şu sorunu yaşıyorum.
    Pcde lol,spotify,discord açık oluyor mesela google chrome açıyorum üstüne kasmalar başlıyor cpu 100 leniyor hemen, cpu throttle yapmadım,lolde çok nadir de olsa fps drop yiyorum. Lol oynarken rün falan yapmak için chrome açtıgımda kasıyor discord seslerinde cızırtı vs oluyor. 2 ay önce pc yi tanıdıgım bi pccide temizlettim termal macunu vs degiştirdim. 90 dereceleri görüyorum su sıralar throttle stop yapsam bana fayda eder mi ? birde ben daha önce içini pc cide açtırdıgım için servise yollasam temizletmek için kabul ederler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delevero48

Arkadaşlar son 1 aydır şu sorunu yaşıyorum.
    Pcde lol,spotify,discord açık oluyor mesela google chrome açıyorum üstüne kasmalar başlıyor cpu 100 leniyor hemen, cpu throttle yapmadım,lolde çok nadir de olsa fps drop yiyorum. Lol oynarken rün falan yapmak için chrome açtıgımda kasıyor discord seslerinde cızırtı vs oluyor. 2 ay önce pc yi tanıdıgım bi pccide temizlettim termal macunu vs degiştirdim. 90 dereceleri görüyorum su sıralar throttle stop yapsam bana fayda eder mi ? birde ben daha önce içini pc cide açtırdıgım için servise yollasam temizletmek için kabul ederler mi?
    Bilgisayarda oyun açık iken başka bir işlem yapmaya çalışırsanız (özellikle Chrome veya Discord gibi) işlemci ağır bir throttle'a uğradığı için işlemci yetmez ne yazık ki.

Eğer yarım saatlik bir oyun seansı sonrasında, yine oyun esnasında işlemciniz 77 dereceyi geçmiyorsa ThrottleFix'i uygulayabilirsiniz.

• Garanti uzatma işlemini nasıl gerçekleştiriyoruz ?
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    77 az değil mi yahu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 461462463464465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.