Şimdi Ara

Dell Format atmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkeze merhaba. Bundan 6 ay önce Dell 3521 ürününü aldım. Vatanbilgisayardan aldım. Win8'i aktif olmuş bir şekilde geldi. Şimdi problemim basit, ben bu Dell laptobuna nasıl format atıcam ? Yani kafama göre msdn Win8'i iso halinde indirip, bilgisayarıma format atsam. Nasıl aktif edicem daha sonradan? çünkü ben zamanında bana gelen kağıtlara baktım da hiç bir yerde aktifleştirmek için giriceğim ürün anahtarı yoktu.

• taran9313 kullanıcısına yanıt
    Sağ tarafta Ayarlar/Bilgisayar Ayarlarını Değiştir/Genel sekmesine tıkla, sağ taraftaki menüde en altta seçenekler var oradan istersen dosyaların etkilenmeden bilgisayarını yenileyebilir veya fabrika ayarlarına yükleyebilirsin (bir nevi format)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 5 Ağustos 2013; 11:37:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Sağ tarafta Ayarlar/Bilgisayar Ayarlarını Değiştir/Genel sekmesine tıkla, sağ taraftaki menüde en altta seçenekler var oradan istersen dosyaların etkilenmeden bilgisayarını yenileyebilir veya fabrika ayarlarına yükleyebilirsin (bir nevi format)

Çok teşekkürler. Windows 8.1'e geçmiştim, şimdi denemicem de üniversite başlamadan bi 2hafta önce yapıcam bu işlemi. Windows 8'emi geri dönücem yoksa 8.1 de mi kalıcam bilmiyorum :) Deniyip görücem. Windows 8.1 de,

1. Sağ tarafta Ayarlar/Bilgisayar Ayarlarını Değiştir
    2. Güncelleştirme ve Kurtarma
    3. Kurtarma

Burda :3
    Menü farklı olabilir ben Win8 Pro'ya göre yazdım. Ama mutlaka sistem yedeklemesi ve sistem onarım diski oluştur. Sistem onarım diskinin faydası herhangi bir yazılım arızasında veya sistem açılmayınca cd'den başlatıp sistemi onarabiliyorsun. Sanırım 8.1 güncelleme olarak gelir gelmez ise de o zamana nasıl yapılacağı açıklanır, ona göre davranırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 5 Ağustos 2013; 13:08:06 >
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    Sistem onarım diski oluşturmam için, Windows'u Premium versiyona yükseltmem gerkiyormuş. Dell Backup and Recovery yedekleme diski oluşturmuyor. 75dolar civarı bir şey istiyor -.-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taran9313 -- 6 Ağustos 2013; 3:23:51 >
    Söylemek istediğim Recovery Diski oluşturmak değil, Denetim Masası/ Windows7 Dosya Kurtarma bölümünden mevcut sistemini harici bir diske yedeklemek. o her sürümde mevcut. http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/products/features/backup-and-restore
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.