Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardes anasina atlamissin pcnin resmen 5 yildir kullaniyorum daha cizik bir parcasi yok. Ne yaptinda bu hale geldi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya almak istiyorumda en uygun hangi sitede satılıyor daha önce alan arkadaşlar link atabilir mi acaba?
  • Muco022 M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben alttan direk batarya hdd ramleri çıkarttım sonra o 4 vidayı açtım sonra klavye diye öyle öyle gidiyor youtube da açıklayıcı videolar var
    onlara bakman lazım https://www.youtube.com/watch?v=Vp7AW5jXNKM&t=105s

Ben bu videodan yardım aldım ama ben wifi kartı v.s v.s sökmedim hiç ve o üst ve alt kısmı ayırırken çok ama çok dikkatli aç biraz güç gerektiriyor. Ben ilk açtıgımda problem olmadıda 2.sinde baya kasanın tırnaklarını kırdım sol ve sağ taraf oturmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xb455 -- 27 Mayıs 2020; 14:56:10 >
  • Arkadaşlar benim laptop ekranında sıkıntı var da değiştireceğim. Orijinaliyle mi değiştireyim yoksa farklı bir panel tavsiye eder misiniz?
  • Selamlar,
    4 Yıldır kullanıyorum. Cokta memnundum.. Su sıralar bir sorun yasıyorum.. Bazen acılmıyor..7 beyaz 2 turuncu ısık yanıyor..

Bi yolunu buldum.. HDMI kablosu takıyorum, ucu baska bir yere takılı olmasada acılıyor. Sanırım ekran kartındaki enerjiyi cekiyor.. Nasıl cozerim ? bilmem anlatabildim mi :) Saglıklı gunler
  • xb455 X kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Sorunsuz bi şekilde değiştirdim fanları. Bir de ssd ve ram takviyesi yaptım. Formattan sonra canavar oldu. Klavyeyi değiştirmeyi düşünüyorum. Yurtdışında aydınlatmalı tr klavye bulamadım. Değiştiren olduysa tavsiye verebilecek var mı?
    Hocam aldığınız ürünlerin modellerini yazabilir misiniz veya linkini atabilir misiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bantume B kullanıcısına yanıt
    Aynı sebepten mi bilmiyorum ama bende de güç düğmesine basmama rağmen açılmıyordu. Şarj ışığı yanıp sönüyodu bir çok kez denemem gerekiyodu. Sürekli video larda ses takılması oluyodu. Ssd aldıktan sonra formatladım ve bütün sorunlar çözüldü. Yani hdd ile alakalı bir durum olabilir.
  • togo1593 T kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/item/32818575830.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1bce4c4diQp617

Yaklaşık 25 günde geldi. çift fan şeklinde.
    ram i laptoptaki ramin aynı modelinden aldım şuan satışa kapalı. Hynix 8 gb bi ram di link atamıyorum .
    Ssd https://www.n11.com/urun/samsung-860-evo-mz-n6e500bw-500-gb-m2-ssd-616702?magaza=dokuzteknoloji
    Çok teşekkürler hocam ben de alacağım yakın zamanda. Upgrade zamanı geldi bilgisayarın :)

• Merhabalar. Bilgisayarı 4 senedir kullanmaktayım daha önce hiçbir sorunla karşılaşmamıştım ama son 1 hafta içerisinde birkaç sorun oluşmaya başladı.
    İlk önce bilgisayar uykuya girdikten sonra uyandırmaya çalıştığımda monitörde köşelerde ışık sızması gibi bir şey olduğunu fark ettim, ekran açıldığındaysa beyaz çerçeve ortaya çıkmaya başladı. Kendim o anı yakalayamadım ama sorun attığım görseldeki gibi
     -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ
    Daha sonra bilgisayarı açmak için güç tuşuna bastığımda güç ışığından 2 turuncu 7 beyaz ışık yanmaya başladı. Birkaç kere denedikten sonra bilgisayar düzgün açılıyor ama yine o zamanda ekranda beyaz çerçeve çıkıyordu.
    Dell SupportAssist ile bilgisayarı tam taradığımda Intel HD Graphics 530 için "çalıştırılamaz" ibaresi geldi. Nvidia için herhangi bi uyarı vermedi ve "geçti" ibaresi geldi. Kartları ayrı ayrı tek tek taradığımda da aynı sonuçla karşılaştım.
     -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ
    Mesleğimi bu bilgisayardan idame ettirdiğim için içime korku düştü, bu sorunları yaşayan var mı aranızda, ne yapmam gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hezekielci -- 13 Haziran 2020; 13:40:36 >

1-2 saniyelik cızt diye bir ses çıkıyordu bende video izlerken. Dell'in gereksiz uygulamalarını kaldırınca çözülmüştü.
  • Elinde kullanmadığı/bozuk klavye olan var mı? Birkaç tuş için yeni klavye satın almak istemiyorum.

• Arkadaşlar çok uzun süredir bu bilgisayarı kullanıyorum ve şu ana kadar giç sıkıntı çıkarmadı iyi ki almışım, uzun süre kullandığımdan dolayı termal macunlarının değişmesi gerekiyor ama ben kendime güvenmediğim için yapmaya korkuyorum daha önce bir deneyimim yok, başına birşey gelirse tamir ettirme veya çöp etme korkusu var içimde
    Ben sakarya'da oturuyorum ve bazı arkadaşların dediği üzere bilgisayarcılar çok parça çalıyormuş vs. bu yüzden onlara vermek istemiyorum, dell'in kendi servisi var mı burada, internette arattığımda farklı marka adları dell'in servisini yaptıklarını söylüyorlar ama güvenemedim pek, servise rica etmek istiyorum termal macun değişimi için, ücret ile değişim yaparlar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bantume

Selamlar,
    4 Yıldır kullanıyorum. Cokta memnundum.. Su sıralar bir sorun yasıyorum.. Bazen acılmıyor..7 beyaz 2 turuncu ısık yanıyor..

Bi yolunu buldum.. HDMI kablosu takıyorum, ucu baska bir yere takılı olmasada acılıyor. Sanırım ekran kartındaki enerjiyi cekiyor.. Nasıl cozerim ? bilmem anlatabildim mi :) Saglıklı gunler
    sdd+ram+format tan sonra düzeldi sandım. Bugün tekrar aynı sorunu yaşadım. Nasıl çözeriz bunu
  • Arkadaşlar sadece termal macun değiştiren bir video bulamadım,, adamlar laptopu komple söküyorlar hem alttan hem üstten, ben sadece macunları değiştirmek istiyorum nerden açmalıyım, üstten açacaksam belki alttan bir kablo oraya bağlı olabilir, daha önce mutlaka yapan vardır yardımcı olabilir misiniz, yada hayrına bir video çekip koysanız çok iyi olur herkes yararlanır hem
  • OzzyCreek kullanıcısına yanıt
    Ben degiştirdim 10 ay kadar oldu komple sökmen gerekiyor malesef. O videoların hepsi doğru onun harici macunu değiştirmek imkansız. Ben yaparken bu video yoktu çok güzel bir video olmuş macun yenilemesi yapacak kişiler için.
    https://www.youtube.com/watch?v=SfTEpd8Nq0A&feature=youtu.be

• Arkadaşlar bilgisayarı 4 yıl oldu alalı, şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamamıştım. Ama dünden beri bir anda kapatıveriyor kendini şarja bağlı haldeyken. Ve bu kapanmayı ben sanırım bir şekilde tetikliyorum çünkü her seferinde klavyeden tuşlara bastığımda oldu bu kapanma. Ama birbirinden bağımsız tuşlar tamamen mesela o tuşuna basınca oldu az önce. Açma kapama düğmesine basınca da hemen geri açılıyor. Çok sıkıntı bir durum değil aslında ama bugün online sınav esnasında oldu ve üniversite herhangi bir nedenden sınavdan ayrılmayı kabul etmiyor, telafi yapmıyor. Neyseki chrome falan kapanmamıştı pcyi geri açtığımda da devam edebildim sınava (yani aslında uykuya geçiyor bir anda tamamen kapanma değil de). Başına böyle bir şey gelen var mı? Neden olabileceği hakkında her türlü tahmine açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gin and tonic -- 26 Haziran 2020; 17:31:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gin and tonic kullanıcısına yanıt
    olay gunluklerıne bakın sıstemsel bır hata kodu var mı bakın kapanma saatını hatırlıyor iseniz..Buyuk ıhtımal sorun macununun degısmesı lazım anı ısınmalarda laptop kapatır kendını boyle
  • 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.