Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (464. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.581
Cevap
120
Favori
260.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 462463464465466
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha önce denemiştim aynı sorundan dolayı olmamıştı ama driveri yükleyip uygulamayı yükletmemesi oldukça garip, program olarak indirebilsek ne ala illa microsoft store dan mı indirmemiz gerekli
  • yenersonmez kullanıcısına yanıt
    hocam bugün başka bir sitede çözümü buldum ve hemen uyguladım biraz önce gayette basitmiş olay

ilk önce laptopta windows 10 geliştirici ayarlarını açmanız lazım bunun için

Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Geliştiriciler için kısmını seçip Geliştirici Modu'nu açın

sonra aşağıda microsoft store'dan indirilmiş olan direkt yükleme dosyası var onu indirip yükleyin bu arada mutlaka yukarda paylaştığınız linkte bulunan driveri yükleyin
    https://cdn.hubsadda.com/windows10/ScreenovateTechnologies.DellMobileConnect_3.0.9268.0_neutral___0vhbc3ng4wbp0.AppxBundle

bunları yaptıktan sonra programı kullanabilirsiniz

en güncel versiyonu yüklemek için yukarda saydığım işlemlerden sonra microsoft store da oturum açın sonrasında Dell Mobile Connect i bulun ve oran güncelleyin son sürüm olarak kullanabilirsiniz

Telefon iOS ise App Market, Android ise Google play store dan Dell Mobile Connecti indirin ve programları açarak PC ile telefonu eşleştirin

Bu yazdıklarımı herhangi bir PC'den yapabilirsiniz illaki dell olmasına gerek yok bulduğum sitede öyle yazıyor ama herhangi bir deneme yapmadım başka bir PC bulunca orada da yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezar61 -- 26 Nisan 2020; 1:10:44 >
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    oldu teşekkürler.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    1tb-16gblık versiyonu 2016 yılında almıştım. Hiç içini açıp temizlememiştim, önümüzdeki hafta sonu içini açıp güzelce bir temizlik yapmak istiyorum. İçini açmışken macununu falan da değiştirmek istiyorum.

- Bu iş için kullanacağım, önereceğiniz macun markasını verebilir misiniz

- m2 tip ssd takmak istiyorum, bu konuda önereceğiniz marka modeller nelerdir. PCI desteği yok mu?
    https://www.hepsiburada.com/wd-500gb-sata-blue-m-2-ssd-wds500g2b0b-p-HBV00000AVMZO bu ssd bizim bilgisayarlar ile uyumlu mudur?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sir-newton -- 26 Nisan 2020; 17:49:51 >
  • sir-newton S kullanıcısına yanıt
     -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

ekteki resme göre m2.sata var.
    hatta bende SCSI\DiskSamsung_SSD_850_EVO_M.2_EMT2 v<r :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir-newton

Merhaba Arkadaşlar,
    1tb-16gblık versiyonu 2016 yılında almıştım. Hiç içini açıp temizlememiştim, önümüzdeki hafta sonu içini açıp güzelce bir temizlik yapmak istiyorum. İçini açmışken macununu falan da değiştirmek istiyorum.

- Bu iş için kullanacağım, önereceğiniz macun markasını verebilir misiniz

- m2 tip ssd takmak istiyorum, bu konuda önereceğiniz marka modeller nelerdir. PCI desteği yok mu?
    https://www.hepsiburada.com/wd-500gb-sata-blue-m-2-ssd-wds500g2b0b-p-HBV00000AVMZO bu ssd bizim bilgisayarlar ile uyumlu mudur?

Teşekkürler
    hocam üst kapağı açarken dikkatli olun tırnakları kırılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell Mobile COnnect yüklemek isteyen arkadaşlar başka sitedenpaket falan yüklemenize gerek yok, Microsoft Store'dan uygulamanın sayfasına gelin biraz aşağı kaydırın, yükle butonu değişecek farklı bir stile geçecek. O stildeki yükleme butonu model sorgulaması yapmıyor direk storedan yükleyebiliyorsunuz
  • Arkadaşlar bu bilgisayarla red dead redemption 2 oynayan var mı buralarda? Ortalama grafikte falan nasıl rahat oynanabiliyor mu?

• dhyeyolgosterenadam kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam bende fan değişimi için açmıştım sol hoparlör kısmının menteşesi kırıldı yamuk duruyor şimdi :(
  • Arkadaşlar bilgisayara bugün fan değişimi yaparken biraz zorladım ve hep plastik parçarl düştü küçük küçük üst kapağı açarken herneyse şimdi topladım ama bu sol hoparlör kısmı hafif havada ve takamıyorum oturmuyor acaba yeni menteşe alıp değiştirtsem herhangi bir serviste düzelir mi ? birde yan plastik kısımlarda havaya kaldırınca açılıyor baya moralim bozuldu ilk açışımda hiç bir sıkıntı yaşamamıştım ama ikincisinde baya bi üzüldüm şuan
  • Fanı nasıl çıkardınız ben dün temizlemek için içini açtım fakat fanı çıkaramadım baya toz var üstünde

• Cümleten selamün aleyküm, ben bu laptopu Mart 2016'da almıştım, zamanında bu forumda bilgi alışverişi yapmıştım çok faydası olmuştu şimdi yine size danışmak istediğim şeyler var ilk olarak şimdiye kadar bilgisayarımın başına gelenleri yazayım
    -sol menteşe sıkıntısı yüzünden üst kapak ve alt kapağın sol tarafı tam oturmuyor biraz havada ve fanın üzerindeki ızgaralar kırık
    -klavyenin üzerine dökülen su nedeniyle(kurulama işlemini biraz abartmıştım sanırım) klavyede çalışmayan "h" tuşu ve f1 tuşu var "a","s" tuşları da eridi
    -wifi anteni bozuldu şuan harici usb wifi anteni ile kullanıyorum

bu karantina günlerinde bu bilgisayara bakım yapayım daha uzun süre kullanayım diye düşündüm malum yeni bir pc almak büyük masraf dün kasayı açıp fanın üzerindeki toz yumaklarını süpürgeyle temizledim şimdilik ama termal macun sürmek gerek
    sizce klavye,alt-üst kapak,wifi anteni gibi şeyleri mi yenilemek mantıklı(bunlar olmadan da kullanıyorum şuan)
    yoksa ssd+ram takviyesi yapsam (daha masraflı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: samco.ua

Cümleten selamün aleyküm, ben bu laptopu Mart 2016'da almıştım, zamanında bu forumda bilgi alışverişi yapmıştım çok faydası olmuştu şimdi yine size danışmak istediğim şeyler var ilk olarak şimdiye kadar bilgisayarımın başına gelenleri yazayım
    -sol menteşe sıkıntısı yüzünden üst kapak ve alt kapağın sol tarafı tam oturmuyor biraz havada ve fanın üzerindeki ızgaralar kırık
    -klavyenin üzerine dökülen su nedeniyle(kurulama işlemini biraz abartmıştım sanırım) klavyede çalışmayan "h" tuşu ve f1 tuşu var "a","s" tuşları da eridi
    -wifi anteni bozuldu şuan harici usb wifi anteni ile kullanıyorum

bu karantina günlerinde bu bilgisayara bakım yapayım daha uzun süre kullanayım diye düşündüm malum yeni bir pc almak büyük masraf dün kasayı açıp fanın üzerindeki toz yumaklarını süpürgeyle temizledim şimdilik ama termal macun sürmek gerek
    sizce klavye,alt-üst kapak,wifi anteni gibi şeyleri mi yenilemek mantıklı(bunlar olmadan da kullanıyorum şuan)
    yoksa ssd+ram takviyesi yapsam (daha masraflı)
    ben olsam ssd+ram+klavye+wifi anteni yaparım
  • samco.ua S kullanıcısına yanıt
    hocam resim atsaydınız kırık yerleri

menteşe kırıksa yeni menteşe alın değiştirin sonrasında daha kötü sonuçlar olabilir zamanında toshiba vardı az kalsın ekran esneyip kırılıyordu 30 tl ye menteşe alıp değişmiştim çözülmüştü sorun sonradan büyük masraf çıkmaması için iyi olmuştu

klavyeyi değiş mutlaka n11 de 60-70 tl ye var

bulabiliyorsan wifi kartı al tak kullan yok kart sağlam sadece antenlerde sıkıntı var diyorsan anten kablosunda kopukluk vardır o kablolardan al daha az masraflı nette küçük araştırmayla bulursun hepsini

fanın ordaki ızgaralar çok sorun olmaz ama resim vs olsa daha net birşey söylerdim
    kırık yerler:https://imgur.com/RknlXlD

https://imgur.com/1ZKdaiv

2 gün önce kasayı açtığımda ana kartı çıkartmak istedim onun için şu kabloyu çıkartamadım.İlk bandı çektim sonra o mandalı tutup çektim koyu renkli şerit yırtılacak gibi oldu ben de zorlamadım onun bir püf noktası mı var (https://imgur.com/d5mvKgZ )

şuan klavyeyi değiştirmek en basiti ilk onu yaparım

wifi kartın değil de anten bozulmuş gibi ben yanlış yazmışım çünkü 5 diş çekmesi gerekirken 1 diş zar zor görüyor evdeki modemi ve çevreden hiç ağ görmüyor bazen bir tane gördüğü oluyor anten kablosu ana karta mı bağlı onu göremedim nasıl değiştirebilirim onu?
    hocam vidalar gevşediğinden esneme yapıyor cihaz bende de oldu ama erken farkedip vidaları iyice sıktım menteşe sorunum kalmadı yoksa senin gibi olacaktı o kısım, eğer sizinkinde menteşeler kırılmamışsa vidaları iyice sıkın düzelir menteşe kırılmışsa sol menteşe almanız lazım

faz ızgaralarının kırıklığı önemli değil sadece gözü rahatsız eder

o çıkaramadığın kablo sol usb kabloları aşağıdaki videyu mutlaka izlemeni tavsiye ederim görsel olarak daha rahat öğrenirsin n-ben ne kadar yazarsam yazayım yanlış yapma ihtimaliniz olabilir
    https://www.youtube.com/watch?v=RREj7NMP_6Y&feature=youtu.be&t=129

anten kablosu direkt wifi karta bağlıdır 2 adettir siyah ve beyaz olmak üzere bu kablolar uzundur ekranın içine doğru uzanır bir nevi anten görevi görürler onlar kopmış ya da zedelenmiş olabilir
    https://www.youtube.com/watch?v=RREj7NMP_6Y&feature=youtu.be&t=61

eğer hepsinden rahatsızsanız aliexpres gibi sitelerden kasa alıp değiştirmenizi öneririm şu sıralar bu ayardaki pc ler 4-5 binden aşağı değil
    sol menteşede sorun yok vidaları sıktım ama şu (https://imgur.com/dXW0UdO ) delik kırılmış zamanla orada vida tutmadığı pek sağlam değil dikkatli kullanıyorum ekranı pcyi taşımak zorunda olduğum zaman kapatıyorum

wifi anten kabloları ekranın içine doğru uzuyorsa onlar zarar gördü büyük ihtimal, kabloyu yurt dışında satan bir kaç yer var ben usb adaptörü kullanmaya devam edeyim en iyisi

1.ssd:https://imgur.com/yiHPKRV

2.ssd:https://imgur.com/FsHu46J

bu pc ye 1.ssd uyumlu diye biliyorum ben girişleri olarak doğru mudur?
    yeni üst kasa alıp ya da fal alıp sorunu çözebilirsin veya böyle kullanmaya devam

M.2 2280 SSD'lerin hepsi uyar sorun çıkmaz ama bunların 3 boyutu var uzun orta kısa onlara dikkat etmen lazım resimdekiler uzun olan bizimkine uyan modeller bende m2 ssd 2280 128 GB samsung var sistem ona kurulu bariz farkediyor normal hdd ye göre
  • Fanımdan tıkır tıkır sesler geliyor. Büyük ihtimal fanlar değişecek fakat ali expressten banatoplam maliyet 300 tlye geliyor. Ve 2 ay çnce 150 tlye almamıştım. Mecbur alacağım artık. Fan nereden bulabilirim? Biginiz var mı?
  • Merhaba,
    4 senelik laptopumu 5-6 ay önce fan temizliği ve macun değişimi yapmama rağmen yine ısınma sorunları başladı, üstten bakınca da fazla olmasa da fanların tozlandığı görülüyor. Laptopu altına ciltli kitap koyarak kullanıyorum , hava akışını sağlaması için ama ne derece etkili oluyor bilmiyorum, bu noktada fan temizliği mi yapmalıyım, soğutucu mu almalıyım, ne tavsiye edersiniz bana?
  • 
Sayfa: önceki 462463464465466
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.