Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (456. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 454455456457458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    montajı çok kolay klavyede F1-F5-F10-F12-DELETE ve END tuşarının orada çentikler var onlara ince uçlu bir tornavida ile hafif baskı uygularsanız klavye kendini atıyor yukarı doğru sizde yavaşça kaldırın alttaki flex kablosunu yuvadan çıkarmanız yeterli

Aşağıdaki video da mevcut videoyu çeken kişi önlem amaçlı bataryayı çıkarıyor ama gerekli değil
    https://www.youtube.com/watch?v=6gJF70wr8rI
  • Arkadaşlar, yeni BIOS güncellemesi Version: 1.3.0 20 Mart 2019 çıktı.

Önceki sürümü (1.2.9 02 Ekim 2018) yükledikten sonra Bluetooth ses aygıtına bağlandığımda, seslerde kısa aralıklarda kesilmeler meydana geliyordu. Ancak bunun BIOS güncellemesi kaynaklı olacağına ihtimal vermedim. Donanım sürücüsünü güncelledim olmadı, Window 7 imaj backup'ını yükledim çağre olmadı. En son 1.3.0 20 Mart 2019 BIOS sürümüne güncelleyince sorun düzeldi.

Siz de aynı sorundan şikâyetçi iseniz, 1.2.9 02 Ekim 2018 BIOS sürümünü kullanıyorsanız mutlaka güncelleyiniz.

Description: This package contains the Dell system BIOS update for Dell Inspiron 7559 system that runs the Windows and DOS operating systems. BIOS is a firmware that is embedded on a small memory chip on the computer's system board. It controls the keyboard, monitor, disk drives and other devices. This update addresses the Intel security advisory INTEL-SA-00185.

• bu laptopta ekran kartında code 43 hatası alan bir benim sanırım. başka alan yok mu bu hatayı?
  • Selam arkadaşlar.
    Bende uzun süredir 7559 kullanıcısıyım.

Bugün bir SSD takma kararı sonucu Samsung Evo 860 - 500 GB aldım.

Formatlayarak takmayı düşünüyorum başka önerileriniz var mı?

Niyeyse alet son zamanlarda inanılmaz yavaşlamıştı, umarım format + SSD takviyesiyle bir nebze kendine gelir çünkü muadili laptoplar şuan en az 5.5-6 bin lira bandında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertoxe

Arkadaşlar benim gpu'm code 43 hatası vermişti. Aklıma bir fikir geldi arkadaşım 500 tlye bana 1050ti verebilir şu an. Eski kullanmadığım masaüstü bilgisayarımda da 500w'lık bir güç kaynağı var. Bir de şundan alıphttps://www.hepsiburada.com/ryder-pcie-pcie-pci-express-riser-1x-to-16x-usb-3-0-mining-rigleri-icin-ekran-karti-uzatma-devresi-p-HBV0000085IUU?magaza=Gelbura&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=EAIaIQobChMIvPyK8_rh4AIVwqiaCh0GxQ4IEAYYASABEgLHuvD_BwE

ekran kartını dışarıdan bu bilgisayara bağlayabilir miyim. Hem upgrade gibi olur hem de bu sorundan kurtulmuş olurum.
    Bu kadar basit değil malesef. USB protokolü, PCI Express'i desteklemiyor (henüz). Linkini verdiğiniz ürün, hem PCIe x1 slotunu x16'ya dönüştürüyor (PCIe x1 hızında çalışıyor yine), hem de uzatılmasını sağlıyor. Bu uzatılma işini USB arayüzünü kullanarak PCIe verisini ve gücünü USB arayüzü üzerinden geçirerek yapıyor. Dolayısıyla sizin bahsettiğiniz gibi birşeyin imkanı yok malesef.

Sadece EXP GDC ile bahsettiğiniz şeyi yapabilirsiniz.

• cohannan kullanıcısına yanıt
    keşke kasa açılmasını farkettiğinizde bu başlıkta aynı sorunu yaşayan arkadaşların bende dahil olmak üzere, kasa vidalarını iyice sıkıştırarak bu sorundan tamamen kurtulduk sizde yapabilirdiniz biraz masraflı olmuş sizin için

geçmiş olsun bu arada n11 de ışıklı klavyenin Türkçe versiyonu var
  • Merhabalar ben 2016 kasım ayından beri dell 7759 kullanıyorum, 2 haftadır ekranımın görüntüsünde sıkıntı var, kesinlikle düşürmedim, darbe almadı ama bir anda ekran titremeye başlıyor, kapağını ileri geri oynatınca geri geliyor görüntü, sınav döneminde olduğum ve bilgisayara ihtiyacım olduğundan idare etmeye çalışıyorum şimdilik ama ne yapsam bilemedim, garantisi de doldu,ekranın değişmesi mi gerekir yoksa bir temassızlık problemi midir?
     -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

• melisvivis M kullanıcısına yanıt
    ekran kablosunda sıkıntı olabilir birde cihazın kasasında gevşeme olmuştur alt kapağı açın yıldız tornavida ile alt kasanın tüm vidalarını sıkıştırın muhtemelen düzelecektir ama yapmazsanız menteşe kasa kırılabilir ekran kablosu kopabilir ki başlamış yavaştan
  • Bugün Dell 7559 model bilgisayarımı değişim kararı cıktı.

Bana muadil olarak Dell G5 15 - 5587 verebileceklerini ilettiler.

Bende Dell tipinden dolayı G3 15 - 3579 verebilir misiniz diye sordum.

sizce hangisi daha mantıklı kafam karıştı.
  • Photoshop programındayken benim laptopun bir anda klavyesi çalışmamaya başladı. Bilgisayarda ayarlar kısmına girmeye çalışınca sayfası kendi kendine kapandı vs. Ancak tarayıcı ve diğer fonksiyonları vs normal çalışıyordu. Touchpad konusunda da sıkıntı yoktu. Ben de kapattım laptopu ancak kapanmadı ekran karardı ama güç tuşu ve fan açık. Hatta fan son hız çalışmaya devam ediyor şu anda. Güç tuşuna basılı tutmak da fayda etmedi. Başına böyle bir şey gelen oldu mu? Şu anda bataryanın bitmesini beklemekten başka bir çarem yok gerçi. Garantisi de bitti iki buçuk yıllık cihaz. Hiç sorunu olmadan çalışıyordu. Korkum ana karttan kaynaklı bir sorun olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdlsln -- 23 Mayıs 2019; 2:0:52 >
  • rdlsln kullanıcısına yanıt
    hocam ayni problemi bende yasiyorum arada sirada ve tek cozum pilin kablosunu cekmek oluyor. arastirdigimda ram uyumsuzlugu diyolar ama her hangi bir soruna rastlamadim. ramleri tek tek dd denedim skinti yoktu. cozum arayisindayim ben de.

• Arkadaşlar bilgisayar uyku moduna geçmemeye başladı, sadece ekran kararıyor ama uyumuyor. Eskiden kapatma tuşuna bir kere basınca uykuya geçerdi şimdi o da olmuyor sadece ekran kararıyor. Güncelleme vardır belki dedim ve dgüncellemeleri denetle tuşuna bastım ama hata veriyor. Sorun nedir biliyor musunuz arkadaşlar?
     -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQhttps://resmim.net/f/wIIpG3.png?nocache

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzyCreek -- 27 Mayıs 2019; 16:54:22 >

• Lanet olsun şu bilgisayarı aldığım güne, meteşesi kırıldı servis 1500 tl fiyat çıkardı garantisi bittikten 15 gün sonra anakart yandı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BlackHeart89 kullanıcısına yanıt
    Menteşe ile ilgili çok şey yazıldı forumda 2 vida gevşiyor zamanla sadece sıkmanız gerekiyor sonrasında bir daha karşılaşmıyorsunuz.

Elektronik cihaz ne olacağı belli olmaz herhangi bir markada da yaşayabilirdiniz anakart yanma olayını geçmiş olsun ama anakart kolay kolay yanmaz dandik casper anakartlarında bile böyle birşeyle karşılaşmadım cihaza gelen voltajla alakalıdır. birde bazen anakart üzerinde bulunan anakarta güç veren entegreler var onlar yanmış olabilir iyi anlayan bilgisayarcıya baktırın mutlaka, servis tabikide yüksek fiyat çıkaracak ben TR'de daha müşterinin menfaatine işlem yapan servis görmedim
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    Hocqm hiçbirşey yapmamama rağmen menteşe kırıldı servise gönderdim 1500 tl para talep ettiler altkasa için bende aliexpressten 30 dolara aldım kendim değiştirdim

Çok öncesinde bilgisayar ekran kartını görmemeye başladı bi süre sonra touchpad arada bir çalışmqmaya başladı garantiye gönderdim anakarttaki çip kısa devre olmuş dediler anladığım kadarıyla kuzey köprüsü bga lehimşeri sıcaklıktan yapışmış anlayacağınız yeni anakart almanız gerekiyor 2900 dediler ben bilgisayarı 3300e almıştım yani anlayacağınız dell servisinden illet ettim
    Şuan bilgisayarsızım yakın zamanda bilgisayar alacağım ama bu kesinlikle dell olmayacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BlackHeart89 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde haklısınız elektronik işinde birazda şans olması lazım
    bende n11 den aldım pc yi geldiğinde ekranda aşırı derecede ışık sızması üstüne 20 nin üzerinde ölü piksel vardı fabrikasyon hatası bariz belliydi bende servisle görüşüp koç sisteme yolladım pc yi ama şunu söylim koç sistem gerçekten berbat servis konusunda 2 günlük pc nin ekranını değişelim dediler bende değişmeyin değişim raporu verin ben aldığım yerden yenisini alayım dedim uzattıkça uzattılar konuyu
    bende dell türkiye müşteri hizmetlerini aradım konuyu aktardım sağolsunlar öyle yardımcı oldularki mail ile ekran görüntülerini istediler bende yolladım.
    değişim kararı çıktı ertesi gün hatta beni yurtdışı bir numara aradı dell türkiye temsilcisiymiş bilgi verdi değişim formunuz hazır servise gönderdik, sizede mail atıyoruz sorun olursa bizimle iletişime geçin dediler.
    Koç sistemi aradım değişim çıktı dedim yine zırvaladılar dedim siz servis dkümleriyle birlikte cihazı bana yollayın gerisini hallederim
    cihazı değişim raporuyla aldığım yere gönderdim ve değiştirdim cihazı
    ben çok memnunum cihazdan çok şükür 2.5 sene oldu taş gibi kendim söküp içini temizleyip termal macunu da değiştirdim
    yine cihaz alsam DELL alırım derim tabi alternatifleride düşünürüm
    yaşadığım olumsuzluk yüzünden markalara sırt çevirmem
    Hayırlısı artık
    Yinede benim dediğimi yapın işin ehli bilgisayarcıya gösterin iyice baksın mutlaka çıkar bir yol bulur arıza büyük değilse servisler kestirip atıyor sorunları

• arkadaşlar laptobumun garantisi bitti oyunlarda ısınıp kapanma sorunu yaşamaya başladım 10 dk içinde aşırı ısınıp kapanıyor laptop vidaları söktüm fanı temizledim çözülmedi termal macun aldım fakat anakartın olduğu kısmı sökemedim türkçe bir söküm termal macun sürme videosu varmı ?
  • Merhaba bilgisayarıma ram eklemek istiyorum halihazırda 8 gb ram mevcut. 4 gb ram almamda bir sorun varmıdır. Diğer forumlarda 8+8 alınması daha iyidir denmiş. 12 gb kullanan var mı?
  • Merhaba arkadaşlar. Cihaz garantisinin bitiminden bir ay sonra ekranın ışıklarını söndürmeye başladı. Fakat o süreçte yurtdışında olduğumdan 6 ay öyle kullandım. Ülkeye döndüğümde hatırı sayılır özel bir servise verdim, bir haftalık uğraşın sonunda sorunun kabloda değil anakartta cpuya yakın bir chipte olduğunu, chipte stress test uyguladıklarında chipin yandığını, yenisinin takıldığını fakat onun da yandığını, buna neden olan asıl sorunu ise bulamadıklarını söylediler. Zaten son dönemlerinde CPU boşta bile 80 derece uzerinde çalışıyordu. Gpu buz gibi olsa da CPU 100 dereceleri görüyor, oyunlarda thermal throttling yüzünden fps inanılmaz düşüyordu. Şimdi ise cihazda komple görüntü yok.
    Şimdi yetkili servise gidip arıza tespit isteyeceğim. Yaşadığım gelişmeleri düzenli olarak buraya yazacağım çünkü benzer şeyler yaşayıp çözüm yolu önerecek arkadaşlar olabilir, olmasa dahi servis sürecine (yetkili Göktürk, ve şimdilik isim vermek istemediğim özel servis) tanık olmanızı istiyorum.
    Anakart için 400 dolar gibi fiyatlar konuşuluyor internette. Zaten cihazı 3 küsür bin liraya almıştım. Sonumuz hayrolsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vuh -- 12 Temmuz 2019; 12:45:30 >

• 
Sayfa: önceki 454455456457458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.