Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
9.333
Cevap
130
Favori
236.112
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dell >> -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ
Giriş
    1984 Mesaj

Menteşe ile ilgili çok şey yazıldı forumda 2 vida gevşiyor zamanla sadece sıkmanız gerekiyor sonrasında bir daha karşılaşmıyorsunuz.

Elektronik cihaz ne olacağı belli olmaz herhangi bir markada da yaşayabilirdiniz anakart yanma olayını geçmiş olsun ama anakart kolay kolay yanmaz dandik casper anakartlarında bile böyle birşeyle karşılaşmadım cihaza gelen voltajla alakalıdır. birde bazen anakart üzerinde bulunan anakarta güç veren entegreler var onlar yanmış olabilir iyi anlayan bilgisayarcıya baktırın mutlaka, servis tabikide yüksek fiyat çıkaracak ben TR'de daha müşterinin menfaatine işlem yapan servis görmedim
    |
    |
    BlackHeart89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocqm hiçbirşey yapmamama rağmen menteşe kırıldı servise gönderdim 1500 tl para talep ettiler altkasa için bende aliexpressten 30 dolara aldım kendim değiştirdim

Çok öncesinde bilgisayar ekran kartını görmemeye başladı bi süre sonra touchpad arada bir çalışmqmaya başladı garantiye gönderdim anakarttaki çip kısa devre olmuş dediler anladığım kadarıyla kuzey köprüsü bga lehimşeri sıcaklıktan yapışmış anlayacağınız yeni anakart almanız gerekiyor 2900 dediler ben bilgisayarı 3300e almıştım yani anlayacağınız dell servisinden illet ettim
    Şuan bilgisayarsızım yakın zamanda bilgisayar alacağım ama bu kesinlikle dell olmayacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    sezar61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1984 Mesaj

Hocam sizde haklısınız elektronik işinde birazda şans olması lazım
    bende n11 den aldım pc yi geldiğinde ekranda aşırı derecede ışık sızması üstüne 20 nin üzerinde ölü piksel vardı fabrikasyon hatası bariz belliydi bende servisle görüşüp koç sisteme yolladım pc yi ama şunu söylim koç sistem gerçekten berbat servis konusunda 2 günlük pc nin ekranını değişelim dediler bende değişmeyin değişim raporu verin ben aldığım yerden yenisini alayım dedim uzattıkça uzattılar konuyu
    bende dell türkiye müşteri hizmetlerini aradım konuyu aktardım sağolsunlar öyle yardımcı oldularki mail ile ekran görüntülerini istediler bende yolladım.
    değişim kararı çıktı ertesi gün hatta beni yurtdışı bir numara aradı dell türkiye temsilcisiymiş bilgi verdi değişim formunuz hazır servise gönderdik, sizede mail atıyoruz sorun olursa bizimle iletişime geçin dediler.
    Koç sistemi aradım değişim çıktı dedim yine zırvaladılar dedim siz servis dkümleriyle birlikte cihazı bana yollayın gerisini hallederim
    cihazı değişim raporuyla aldığım yere gönderdim ve değiştirdim cihazı
    ben çok memnunum cihazdan çok şükür 2.5 sene oldu taş gibi kendim söküp içini temizleyip termal macunu da değiştirdim
    yine cihaz alsam DELL alırım derim tabi alternatifleride düşünürüm
    yaşadığım olumsuzluk yüzünden markalara sırt çevirmem
    Hayırlısı artık
    Yinede benim dediğimi yapın işin ehli bilgisayarcıya gösterin iyice baksın mutlaka çıkar bir yol bulur arıza büyük değilse servisler kestirip atıyor sorunları
    |
    |
    BlackHeart89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1243 Mesaj
    arkadaşlar laptobumun garantisi bitti oyunlarda ısınıp kapanma sorunu yaşamaya başladım 10 dk içinde aşırı ısınıp kapanıyor laptop vidaları söktüm fanı temizledim çözülmedi termal macun aldım fakat anakartın olduğu kısmı sökemedim türkçe bir söküm termal macun sürme videosu varmı ?
    |
    |
    Merhaba bilgisayarıma ram eklemek istiyorum halihazırda 8 gb ram mevcut. 4 gb ram almamda bir sorun varmıdır. Diğer forumlarda 8+8 alınması daha iyidir denmiş. 12 gb kullanan var mı?
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar. Cihaz garantisinin bitiminden bir ay sonra ekranın ışıklarını söndürmeye başladı. Fakat o süreçte yurtdışında olduğumdan 6 ay öyle kullandım. Ülkeye döndüğümde hatırı sayılır özel bir servise verdim, bir haftalık uğraşın sonunda sorunun kabloda değil anakartta cpuya yakın bir chipte olduğunu, chipte stress test uyguladıklarında chipin yandığını, yenisinin takıldığını fakat onun da yandığını, buna neden olan asıl sorunu ise bulamadıklarını söylediler. Zaten son dönemlerinde CPU boşta bile 80 derece uzerinde çalışıyordu. Gpu buz gibi olsa da CPU 100 dereceleri görüyor, oyunlarda thermal throttling yüzünden fps inanılmaz düşüyordu. Şimdi ise cihazda komple görüntü yok.
    Şimdi yetkili servise gidip arıza tespit isteyeceğim. Yaşadığım gelişmeleri düzenli olarak buraya yazacağım çünkü benzer şeyler yaşayıp çözüm yolu önerecek arkadaşlar olabilir, olmasa dahi servis sürecine (yetkili Göktürk, ve şimdilik isim vermek istemediğim özel servis) tanık olmanızı istiyorum.
    Anakart için 400 dolar gibi fiyatlar konuşuluyor internette. Zaten cihazı 3 küsür bin liraya almıştım. Sonumuz hayrolsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vuh -- 12 Temmuz 2019; 12:45:30 >

• Yüzbaşı
    802 Mesaj

Hocam bga fazla ısıdan dolayı lehimleri birleştirmiş olabilir eğer öyle birşey olduysa şimdiden geçmiş olsun aynı modelr sahiptim şuan bikgisayar arıyorum kısaca

|
    |
    Vuh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    238 Mesaj
    Yeni Bios sürümü yayınlanmış "acil" olarak tanımlanmış bilginize;

Version: 1.3.1

Description: This package contains the Dell system BIOS update. It is supported on Dell Inspiron 7559 system that runs the Windows and DOS operating systems. BIOS is a firmware that is embedded on a small memory chip on the system board. It controls the keyboard, monitor, disk drives, and other devices. This update addresses the Intel security advisories INTEL-SA-00233 and INTEL-SA-00213. A security advisory is a statement when a product is impacted by a security vulnerability and a remedy is available.

Güvenlik yaması ilk fırsatta yükleyecem

|
    |
    metinolmetin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Evet 2 bucuk yıllık inişli çıkışlı dell deneyimimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu bilgisayarı aldığım güne lanet olsun. Bilgisayar daha 1 yıllıkken menteşeleri açıldı kasa dağıldı 2 kez toparlattırdım, şarj kablosu değişti, grafik kartında hata var diye gittim tamir ettiler neymiş sorun dedim anakart değişti dediler şok oldum 1 bucuk yıl kullanılan cihazın anakartı neden değişir nasıl dandik bir cihazdır bu dedim. Neyse garanti bitti 2 3 ay sonrasında yine yandı anakart. Arıza tespiti için 30 dolar artı kdv diyor. Götürdüm başka yere anakart yanmış tamirine 1k para istiyorlar. 3 5 aydır öylece yatıyor pc. Yaptırsam yine bişey olup yanacak bozulacak para harcamama değmez. Aldığımızda döneminin canavarıydı 3 yıl önce. Ama bir pc 2 3 yılda bu hale gelmez be kardeşim. Lanet olsun sana dell. Lanet olsun Koçsistem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam geçmiş olsun senin sıkıntın servisle
    Bendeki cihaz çok şükür taş gibi çıktı
    Türkiyede servisler berbat maalesef sağlam cihazı temizletmeye yollarsın bi yerini bozup yollarlar yetkin olmayan çok personel var teknik servislerde

|
    |
    beratarikan01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    459 Mesaj
    Benim cihazımda 3yıl oldu alalı. 2.El bursadan almıştım UHD Dokunmatik olan versiyonu.
    Halen bir sorun çıkarmadı. Çok şükür masada sabit duruyor hareket etmiyor kolay kolay.
    Daha termal macun bakımlarını bile yapmadım 3-4 ayda bir fandaki tozlarını temizliyorum yumuşak fırça ile.
    Temizlik konusuna gelirsek kendim temizlemeyi tercih ederim youtubede 3-4 tane sökülüş videoları mevcut.
    Zaten flex kabloları çek tak şeklinde degil hepsinin pimini kaldırıp cıkartıyorsun ne deniyor ona anımsayamadım. Kolay yani
    |
    |
  • Binbaşı
    1401 Mesaj

Arkadaşlar bilgisayar uyku moduna geçmemeye başladı, sadece ekran kararıyor ama uyumuyor. Eskiden kapatma tuşuna bir kere basınca uykuya geçerdi şimdi o da olmuyor sadece ekran kararıyor. Güncelleme vardır belki dedim ve dgüncellemeleri denetle tuşuna bastım ama hata veriyor. Sorun nedir biliyor musunuz arkadaşlar?
    |
    |

Parça parça satacaksınız cihazın para eden kısmı anakartı, işlemci ve ekran kartı anakartta gömülü
    Pek para veren çıkmaz ama parça parça fiyat yazarsanız satmanız kolay olur

|
    |
    Vuh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    497 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

Parça parça satacaksınız cihazın para eden kısmı anakartı, işlemci ve ekran kartı anakartta gömülü
    Pek para veren çıkmaz ama parça parça fiyat yazarsanız satmanız kolay olur
    Teşekkürler hocam. Cihaz yetkili servisler arasında mekik dokuya dokuya hiç oldu, yolculuğa ilk başladığı yetkili servisine piyasasının yarı fiyatına verdim. İşinin ehli olmayan birisine asla ve asla bilgisayar tamiri yaptırılmaması gerektiğini acı bir şekilde öğrenmiş olduk
    |
    |

ben beğendim cihazı gayet güzel duruyor hem görünüş hemde özellik olarak ancak ram eklet cihaza 2x4gb olarak gördüm sanki

rami 2x8gb yaparsan daha iyi olur
    |
    |
    Sheva24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cihazi 2.5 sene sonunda temizledim arkadaşlar. 1 hafta olacak çok ısınıyordu performans kaybı yoktu ama ısınıyordu. Macun çimento gibi kurumuştu zor sildim kolanya işe yaramadi tineri döktüm geçtim
    Şuan ise artik standart kullanimda eskisi gibi fan açmıyor. Nette vb gezerken

Ve mutlu son

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan0725 -- 17 Ağustos 2019; 21:13:2 >
    |
    |

• Çavuş
    99 Mesaj
    klavyemin Q tuşu bozuldu, yerinden çıkıyor. yeni klavye satın almak istiyorum. 70 TL bandında satılıyor n11, gittigidiyor tarzı sitelerde. daha önce alan, memnun olan var mı? orijinal olduğunu sanmıyorum.

• İnternetten 3-4 farklı klavye aldım, hepsi rezalet. Çalışanı yok, çalışan da 3 gün anca çalışıyor. Servisten klavye siparişi vermek daha iyi olabilir

|
    |
    god tier kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,016
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.