Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şahsen bana yeterli geldi fakat bu kişiden kişiye göre değişen bir şey olduğu için cihaza canlı canlı bakıp ona göre karar verin derim ben...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 3 gündür oyunlarda sonradan FPS düşmesi yaşıyorum. İlk 5-10 dakika en ufak sorun yok gayet akıcı bir biçimde oynanıyor. Daha sonra FPS %30 oranda düşmeye başlıyor. Sonra yeniden normale dönüyor ve sürekli kendini tekrarlıyor. Sıcaklıkta bi anormallik yok maximum 75 dereceye çıkıyor bilgisayar. NBA oynarken 70'in üstünü görmüyor. Sabit 60 FPS, 59'a bile düşmeyen oyun 40'a düşüyor bi anda. Çözüm için fikri olan?
  • The BlackMamba 24 kullanıcısına yanıt
    Cihazınız şarjda ve yüksek performans modunda mı

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Cihazınız şarjda ve yüksek performans modunda mı

Evet
  • 7559 un 4k panelli modelini almayi dusunuyorum ama butce kisitli oldugundan en iyi bilgisayari almam lazim.

F/P krali olarak zaten bu cohaz cogu forumda oneriliyor ama 4k ekran biraz kafami kurcaliyor.

Genel olarak cihazi oyun, adobe programlari gibi seyler icin kullanicam beni yillarca götüreceğini düşünüyorum ama bir de kullanicilarina sormak istedim.

• dawras kullanıcısına yanıt
    Yıllarca dediğiniz şey en fazla 3 yıl sonradan sonraya oyunlar daha fazlasını isteyecek. 4K olmasının avantajı oyunlarda değil filmlerde ve çizim uygulamalarında avantaj sağlıyor. Windows 10 arayüzü daha kalliteli daha net olduğu için. Şimdi en az FHD ekranlı sonraki zamanlarda 4K illa ki gerekcek. Bu makineden önceki dizüstü bilgisayarımda ekran HD idi. Şimdi ve HD ekranlı makine kullanmak istemiyorum.

Sonuç olarak en iyi ekran kartı Nvidia 1080 daha laptoplara girmedi ancak dizüstülere geldiğinde 3-4 yıla zaten alınası fiyatlara inecek. Öngörüm bu şekilde ...

@dawras üstünüze alınmayın !

Bazı arkadaşlar bekliyor yok fiyatlar inecek neden insin kardeşim sırtımıza daha da biniyorlar. Wireless olan makinelerden ekstra %2 TRT gibi vergileride geçirmeye başlandı. Dolar zaten iyi ki kontrol altında yoksa tekeri patlamış kamyon gibi ezecek. N11 bayram indirmleriyle 3100-3150 TL alınabilrdi.

• Arkadaşlar biliyorum yeri değil ancak 8gb sshd'li modele ayrıyetten ssd takılabiliyor mu?Ve sshd tam olarak ne oluyor bana açıklama şansınız var mı? 128gb ssdli alırsam ssd takılıp gönderiliyor yazıyor sanal marketim'de.Bu durum garanti kapsamından çıkarır mı?Cevaplarınızı bekliyorum çok teşekkürler şimdiden.

• Evet. 8GB RAM gibi SSD ile birlikte 1TB HDD. SSD'li HDD yani. Sistem ve uygulamalar 8 GB SSD bölüm üstünden açıldığı diğer HDD'lerden hızlı olur. Bu türlü parçaların değişiminde garanti bozulmaz diğer dizüstü bilgisayarlardan avantaj sağalayan unsurlardan temizliğinde vs şeylerde kapak açılıp kapanması sorun olmaz.
  • Forumdaşlar bu mpdel nasıldır? Klavyesi ışıklımıdır ?Ekranında ışık sızması varmıdır ?yardımcı olacak herkeze şimdiden teşekkürler
    http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7559-utb70w81c-i7-6700hq-8gb-1tb-4gb-gtx960m-156-windows-10-pmu349904

• Merhaba,
    Turkiyedeki modellerin hicbirinde isikli klavye yok diye belirtilmis konuda, UHD dokunmatik ekranli modellerinde de isik sizmasi gorulmemis hic diye biliyorum.

• dmclskn D kullanıcısına yanıt
    http://www.sanalmarketim.com/dell-gaming-7559-b70f161c-core-i76700hq-16gb-128gb-ssd-1tb-gtx960m-4gb-156-fhd-ips-freedos-sirt-cantasi-hediye/p_63805/

Peki buradan alınır mı? Bu arada cevabınız için de çok teşekkür ederim.

• Alınır, buradan alıp da memnun olanlar vardı konuda...
  • sametykcll kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ediyorum.Daha cazip yer var mı anlamında sordum yoksa memnun olanları gördüm.Sayfalarca okudum konuyu.Konuyu yıpratmamak lazım ama güncel bir soru olduğu için sormak durumunda kaldım.

• Ebrar bilgisayar'da:
    Dell Inspiron 7559 B70W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 4GB GTX960M 15.6 Windows 10 3373 TL
    Dell Inspiron 7559 UTB70W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 4GB GTX960M 15.6 Windows 10 3585 TL

UHD dokunmatik ekran farkı 200 TL, oyun oynamayan birisi olarak siz olsanız hangisini tercih edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enfarktus

Ebrar bilgisayar'da:
    Dell Inspiron 7559 B70W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 4GB GTX960M 15.6 Windows 10 3373 TL
    Dell Inspiron 7559 UTB70W81C i7-6700HQ 8GB 1TB 4GB GTX960M 15.6 Windows 10 3585 TL

UHD dokunmatik ekran farkı 200 TL, oyun oynamayan birisi olarak siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Oyun harici ne yapacağınıza bağlı.

Eğer çizim, kurgu, vs. yapacaksanız o zaman 4K model daha mantıklı.

Ama yukarıdakiler dışında bir şey yapacaksanız o zaman 4K ile FHD ekran arasındaki fark pek anlaşılmaz...

• Rica ederim hocam

SSD'li modellerin fiyatları aşağı yukarı bu şekilde, pek fiyat farkı yok...

• işlemcinin boştayken ki sıcaklık değerleriniz nelerdir acaba arkadaşlar? Benimkiyle karşılaştırmak için sordum
  • Merhaba arkadaşlar,

http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-gaming-7559-intel-core-i7-6700hq-2-6ghz-3-5ghz-16gb-1tb-8gb-sshd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-b70f161c-p-BD602153

Linkteki üründe çanta da hediye ediyorlar hoşuma gitti. Bu model revize model midir? Bir de freedos olarak gelirken hiç mi işletim sistemi yok, yoksa herhangi bir linux dağıtımı var mıdır? Ankarada yaşıyorum ancak bu bilgisayarı canlı gözle görebileceğim bir yer bilmiyorum, zaten teknoloji mağazalarında satmıyorlar. Ne diyorsunuz, yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ohan kullanıcısına yanıt
    Selamlar!

Linkteki ürün revize model değil, diğer satıcılarda da halihazırda satılan 16 GB RAM'li model.
    FreeDos modellerde Ubuntu işletim sistemi yüklü olarak geliyor.
    Bir üye, foruma bu ürünü Ankara'da satan bir mağazanın linkini atmıştı fakat adını şu an hatırlayamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Selamlar!

Linkteki ürün revize model değil, diğer satıcılarda da halihazırda satılan 16 GB RAM'li model.
    FreeDos modellerde Ubuntu işletim sistemi yüklü olarak geliyor.
    Bir üye, foruma bu ürünü Ankara'da satan bir mağazanın linkini atmıştı fakat adını şu an hatırlayamadım...

Bu konuda mı paylaşıldı hocam

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.