Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.581
Cevap
120
Favori
260.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, bu konudaydı hocam.
    Ama revize model değildi, Ubuntu'yla gelen 16 GB RAM'li modeldi diye hatırlıyorum...
  • KeN() kullanıcısına yanıt
    Benimkinin şarja takılı değilken, %40 ekran parlaklığındayken ve boştaykenki değerleri:

• _DarthVader_ kullanıcısına yanıt
    Ankara firması olan sanalmarketim.com satıyordu.
  • sametykcll kullanıcısına yanıt
    Cevabınız ıçın teşekkür ederim. Revize modelleri hangisi peki hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim

Revize model aşağıdaki linkte bulunan B6700W161C kod adlı model hocam:

http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-gaming-7559-intel-core-i7-6700hq-2-6ghz-3-5ghz-16gb-1tb-8gb-sshd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-b6700w161c-p-BD512928

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 10 Temmuz 2016; 14:35:55 >
    Revize denilen modelllere inanmayın zira 300 - 400 lira fazladan istenileniyor. Windowslu modele 8 GB RAM takıp 16 GB diye satılıyor. Neye göre revize işlemci, ekran kartı, kasa aynıyken revize dedikleri dalga geçer gibi 8GB RAM ekleyip satmaları mı. 8GB gayet yeterli yerinizde olsam M2 Sata SSD eklenmişlere bakardım yine takdir sizin.
  • dmclskn D kullanıcısına yanıt
    Oyle olsa urun kodu B70W161C olmasi gerekmez miydi? Bu urunun kodu B6700 ama hakli da olabilirsiniz alan kisilerin geridonuslerini alabilirsek karar vermek daha kolay olur.

• Meld M kullanıcısına yanıt
    DH'den Erdi Özüağ, Dell Türkiye'den konuk ettiği sorumlu kişi Dell 7559 dahil olmak üzere birkaç tane makine tanıtımı ve gelecek politikaları hakkında bazı bilgiler aktarıldı. Kaldı ki bazı arkadaşlara söylenen bende dahil olmak Teknosa , Vatan Bilgisayar gibi bazı firma çalışanının söylediğinin aksine Dell'in Türkiye'nin satış yapılan ülke bazında ilk onda olduğunu söyledi. Güzel bir röportaj olmuş özellikle Dell 7559 üzerinde fazla konuşulması almayı düşünen arkadaşlar için yardımcı olacaktır. http://www.donanimhaber.com/tasinabilir-bilgisayarlar/haberleri/Dellin-oyun-ve-profesyonel-bilgisayarlarini-konustuk.htm

Mesela birkaç satıcı Pandora ismiyle satmaya başladı amahttp://www.dell.com/us/p/inspiron-15-7559-laptop/pd?ref=PD_OC http://www.dell.com/tr/p/inspiron-15-7559-laptop/pd yerli ve yabancı sitesininin hiçbirinde Pandora ismine raslamadım. Dell sorumlu kişiden bile Pandora ismini duymadım. Dahası benzeri satışı Asus bilgisayarlarda da gördüm satıcı RAM takar seri numarasını kendi göre yazar. Emin olun 3-4 ay önce bu makine ile birlikte 2. bir makine alacaktım kardeşime. Böyle ufak ufak farklılıklar ile satışına denk geldim.

Belki de satıcı revizyondan kastetdiği ülkemize yeni gelen seriyi kastetdi. Donanım neredeyse aynı, portlar aynı RAM dışında değişiklik yok. Yerinizde olsam yeni seri dediklerine aldanmadan hesabıma geleni alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 10 Temmuz 2016; 17:14:54 >

Revize dememin sebebi (kullanıcı deneyimlerinden görüldüğü kadarıyla) önceki serilerde olan problemlerin hemen hemen hepsinin çözülmüş olması. Tabii eski partideki sorunlar sizi çok rahatsız etmiyorsa 500 TL'nizin cepte kalması daha mantıklı

Ama çoğu kişi bu problemleri çok taktığı için revize olan modeli öneriyorum.

Hem zaten sadece 8 GB RAM artışı olsaydı model numarası @Meld'in de dediği gibi B70W161C olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 10 Temmuz 2016; 17:14:26 >
    O zaman bendeki eski seri ama forumda bahsi geçen sorunlar yok. Galiba şansıma. Dediğiniz yeni seri makinelerde de benzer sorunlar olursa tabi umarım sıkıntı olmaz da sorunlar giderilmiş olsun.
  • 10 gündür 4K modelini kullanıyorum. Başka birisi yaşadı mı veya çözümü var mı sormak istediğim bir sıkıntım var.

Bilgisayarda beyaz arka planı olan program veya sitelerde gezerken linklerin üzerine gelince veya hareketli giflerin olduğu kısımlarda gifler oynadıkça ışık azalması-çoğalması, beyaz arka planın çok hafif grileşmesi gibi sorunlar var. Sürücüler güncel, bios güncel, Windows güncel. Acaba kurduğum bir yazılım mı etkiliyor diye format attım yine durum aynı. Sorun yazılımsal gibi görünüyor ancak oyunda klasörlerde gezerken veya oyunlarda da yapıyor bu sorunu. Cihazda ışık sensörü var sandım önceleri, sensör göremedim. Ekran ışığını otomatik ayarlayan bir şey yok. Bunu yaşayan başkası var mı?

İkinci sorum ise bu aldığım 2. Dell cihaz. 12 yıl önce Dell kullanmıştım sadece ve bu zamana kadar servis politikaları değişmiştir diye tecrübeli birine sormak istedim. Ekranımda sadece siyah renkte belli olan ölü veya donmuş piksel var. Dell de Sony gibi en az 5 piksel hatası mı istiyor yoksa 1 piksel olsa bile makine 1 ayı doldurmadığı için değişim veya onarım yapıyor mu?

• Aynı sorunu çok önceki sayfalarda görmüştüm sanırım çözümü yoktu emin değilim.
    İkinci durum ise değişim veya iade sağlarlar kanımca. Bende 9 yıldır Dell kullanıyorum ondan dolayı böyle düşüyorum

• Merhabalar legend paneli Dell Inspiron 7559 notebook nerelerde satılıyor? Dostlar

Evet şanslısınız

Umarım revize model patlak vermez...

• THE_MAX_BJK kullanıcısına yanıt
    Belirli bir yeri yok. Hangi mağazaya hangi seri gelirse o satılıyor.

Sadece bazı satıcılar özellikle belirli partileri talep edip onları satıyor. O durumda da zaten satış ilanının altına "Legend panel" diye özellikle belirtiyorlar...

• İlk sorun Windows veya uygulamanın 4k uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. İsterseniz çözünürlüğü değiştirerek deneyin.

İkinci sorun ise servisle iletişime geçin makine yeni olmasından dolayı değişim kararı çıkacaktır.
  • CS GO oynayamıyorum arkadaslar inanılmaz LAG oluyor bu lag sorununu herşeyi denedim, biosu bile güncelledim ama çözemedim. Bir fikri olan varmı ?
  • mactotherack kullanıcısına yanıt
    Hangi ayarları yaptınız mesela ? Ekran 4K mıydı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmclskn

Hangi ayarları yaptınız mesela ? Ekran 4K mıydı ?

full hd versiyon, gerçekten bi sorun olduguna inanıyorum artık internette lag ile ilgili ve varsa denedim, artık en son win 10 u win 7 ye çevirip bakmayı düşünüyorum.
  • mactotherack kullanıcısına yanıt
    İnternetinizden kaynaklanıyor olabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.