Şimdi Ara

Deadpool [12 Şubat 2016] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.795
Cevap
30
Favori
47.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EknCn

Şimdi dublajlı mı izleyelim yoksa alt yazılı mı? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse iyi olur ona göre gideceğim bende.

kesinlikle altyazili izleyin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UcanTospa

quote:

Orijinalden alıntı: EknCn

Şimdi dublajlı mı izleyelim yoksa alt yazılı mı? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse iyi olur ona göre gideceğim bende.

kesinlikle altyazili izleyin derim

Dublajlı da karar kılmıştım niye böyle yaptınız herkes övmüş de zaten.
  • EknCn kullanıcısına yanıt
    burada dublaj izleyip dublaj kötü diyen olmadı hiç, bende dublaj izledim. hepimizin dublaja bir ön yargısı var olumsuz yorumların hepsi izlemeyenler büyük ihtimal. bu filme yakışmış dublaj, altyazılı izlemedim karşılaştırmasını onu izleyince yapabilirim ancak ama dublaj kesinlikle kötü değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 13 Şubat 2016; 20:24:04 >
  • Filmi izledim ve çok beğendim senaryo namına çok bir şey beklemeyin ama göndermeler, espriler özellikle after credit sahneleri (2 tane var üst üste) efsane olmuş. Deadpool'u neredeyse tamamen beyaz perdeye yansıtmışlar. Filmin soundtrack de çok iyiydi bence.

İnce göndermelerin eksi yönü ise salon tıklım tıklım olmasına rağmen bir ben katıla katıla gülüyordum göndermelere çok az kesim anlıyordu maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 13 Şubat 2016; 20:41:17 >
  • Bu filmi kesinlikle ama kesinlikle dublajlı izleyin arkadaşlar. Filmi bugün altyazılı izleyedim, yarın da dublaj izleyeceğim.

Bir kere altyazı da sansür gibi şeyler vardı. Kimi kelime sansürlüyken kimisi değildi.

Dublajda ise böyle değil Deadpool'u seslendiren kişi yani Harun Can bunu onlarca kez söyledi, her küfür yakası açık bir şekilde filme işlendi, daha önce sinemada izlediğiniz hiçbir dublaj gibi olmadı diye.

O yüzden tavsiyem dublaj, filme gelecek olursa ben tabiri caizse bayıldım, çok güzeldi baya eğlendirdi. Anti-Hero havası gayet iyi işlenmiş, baya da komikti zaten film başlarken ki oyuncular kısmında anlayacaksınız.
  • deadpool u bilmeyen ti ye almış ama unutmayın ki bütün marvel evrenini yok edebilecek bi güçte (yazarları dahil)
  • Dublajlı mı izleyelim? Dalga mı geçiyorsun? Film orijinal dilinde izlenir anlamıyorsan sıkıntı sende. Olsa altyazısız orijinal dilinde izlerdim. (Dublajlı da altyazılı da gittim) Dublajda tüm espriler olduğu gibi verilmemişti malum dil farkı. Altyazıda en azından duyup esprileri anlıyorsun.
    Dublajlı izlediğimde farklı film izliyormusum gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliodastablet -- 13 Şubat 2016; 20:42:08 >
  • Dublajlı da altyazılı da gittim. Bu film ALTYAZILI izlenir. Turkcesinde farklı film izliyor gibiydim esprileri türkçeleştirmeye çalışmışlar. Altyazida en azindan orijinal sesten bazı esprilerin orjinali de anlaşılıyordu.

• Filmi izledim ve çok beğendim senaryo namına çok bir şey beklemeyin ama göndermeler, espriler özellikle after credit sahneleri (2 tane var üst üste) efsane olmuş. Deadpool'u neredeyse tamamen beyaz perdeye yansıtmışlar. Filmin soundtrack de çok iyiydi bence.

İnce göndermelerin eksi yönü ise salon tıklım tıklım olmasına rağmen bir ben katıla katıla gülüyordum göndermelere çok az kesim anlıyordu maalesef. Tamamen kafa dağıtmalık yani tam bir deadpool filmi olmuş gidin eğlenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 13 Şubat 2016; 23:50:59 >
  • dün akşam bende izledim salon doluydu, çoğu liseliydi.

açıkçası beğenmedim. bir kaç yerde güldüm sadece(bir grup insan bir yerlerini yırtarak ayrıca beni güldürdü)
    çeviriyi hiç beğenmedim. Bizim argoya çevirmeye çalışmışlar ama olmamış. 2. yarıda altyazıya bakmadan izlemeye çalıştım daha zevk aldım. altyazıya takılırsanız zevk almıyorsunuz. Ama genel olarak beklentimin altında.
  • Deadpool çizgi romanlarına başlayasım geldi. Deadpool Marvel Evrenini Öldürüyor ilgi çekici duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: originalwolf

Dublajlı da altyazılı da gittim. Bu film ALTYAZILI izlenir. Turkcesinde farklı film izliyor gibiydim esprileri türkçeleştirmeye çalışmışlar. Altyazida en azindan orijinal sesten bazı esprilerin orjinali de anlaşılıyordu.

Dublajlı izlemediğim için bilmiyorum şuan yarın izleyince editlerim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Snow'

dün akşam bende izledim salon doluydu, çoğu liseliydi.

açıkçası beğenmedim. bir kaç yerde güldüm sadece(bir grup insan bir yerlerini yırtarak ayrıca beni güldürdü)
    çeviriyi hiç beğenmedim. Bizim argoya çevirmeye çalışmışlar ama olmamış. 2. yarıda altyazıya bakmadan izlemeye çalıştım daha zevk aldım. altyazıya takılırsanız zevk almıyorsunuz. Ama genel olarak beklentimin altında.

Marvel evrenini (bu filmde X-men ağır basıyor) ve birazda deadpool un nasıl bir karakter olduğunu bilmeyen birine bu film çok boş gelir.Çünkü espiriler bu yönde yapılmış espirileri anlayamadıktan sonrada filmin bir espirisi kalmıyor

• Bu tip filmleri dublajlı izleyecekseniz hiç izlemeyin paranız boşa gitmesin daha iyi.

Eğlenceli bir film ancak Marvel yapımı olmasına kanıp çocuklarla falan gidilmemeli, bence +18 gibi bir sınır dahi konulabilirmiş rahat rahat...
  • Surveillance kullanıcısına yanıt
    Marvel yapımı değil zaten.
  • Filmden sonra eve gelip asılanlar alıntılasın Ben beğendim zaman kaybı değil ama Marvel evrenini pek bilmiyorsanız lütfen gelmeyin espri paylaşınca güzel oluyor boş boş bakınca ekrana ortam soğuyor.İstiyorsun ki herkes espriyi paylaşsın sağa sola bakıyorsun kimse gülmüyor anlamıyor heyecanın azalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord of Atlantis

Marvel yapımı değil zaten.

filme dün gittim filmin başında marvel yazıyodu diye hatırlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01virüs01 -- 13 Şubat 2016; 21:57:19 >
  • 01virüs01 kullanıcısına yanıt
    Orada yazan "Marvel Comics". Eğer "Marvel Studios" yazarsa Marvel yapımıdır. Deadpool karakteri her ne kadar Marvel tarafından ortaya çıkarılmış olsa da karakterin film hakları Fox'ta.
  • 2 günlük hasilat 114.000.000 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Vengeful -- 13 Şubat 2016; 22:14:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratalper55

filmde bir espiriye çok güldüm özellikle yarıldı millet ya matematik ile ilgili bir espiri vardı filmin başında yarıldım ya

o espiriyi bare siz söylemeyin yav sinemadan çıktık gittiğim arkadaş 10 saat nasıl espiriydi ahahahaha diye onu söyleyip durdu ama güzel espiri yalan yok kahkaha attırdı
    bizim sinemadakiler galiba cahil değildi göndermeler konusunda en ufak göndermede anırıyordu millet
    filmin süresi dahada uzun olabilir kesmedi açıkcası
    ve bu filmin dublajına kesinlikle laf etmeyin kaliteli iş konulmuş ortaya hem küfürü bol filmde gidilmesi lazım nedenmi çünkü hangi altyazılı filme gitsem ana bacı sövselerde altyazıda yazan lanet olsun seni şerefsiz en ağır küfür bu oluyor hele taksicinin seslendirmesi ayrı hoşuma gitti
    film ise güzel gülmediğim sahne çok az aşırı küfür kullanımı var ama gereksiz kullanım olmamış türk filmleri gibi küfürle güldürmeye çalışmıyor izleyin yani kısacası film yorumlama yeteneğim hiç yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.