Şimdi Ara

Deadpool [12 Şubat 2016] (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.796
Cevap
30
Favori
47.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deadpool karakterini bilmeden, cap amerika, batman vs. gibi ciddi kahraman edaları ile ciddi bir film diye gidip izleyenler keşke gereksiz yorumlarını kendilerine saklasalar. Konu fazlasıyla kirleniyor zaten bunu yapanların yarısı da bu amaçta ki fanboylar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Altyazılı ne kadar orijinal dilini korusa da bence bizim dublajlarımız cok başarılı hele ki bu tarz filmlerde dublaj daha keyifli oluyor tabi yine de kişiden kişiye göre değişir ama bence dublajı bekleyin derim

her filmin dublajı rezildir. arka plandaki sesleri bastırırlar. seslendirme yapanlar bile altyazı izlemeyi tercih ediyor, dublaj +60 yaş üstüne hitap ediyor bence.
  • film çok güzel olmuş bu arada 2.film için marvel karakterini sölediler farkeden varmı bilmiyorum cable diye bir karakter
  • Beyler Imax salonda izlemesek çok şey kaybeder miyiz

• Resmen çizgi romanı alıp beyaz perdeye yapıştırmışlar,helal olsun.

• IMAX'de 7 TL'ye izlemenin verdiği zevkle hemen salona geçtim. İlk seansa girmiştım Cuma günü. Salondaki espirileri sadece belli bir kitle anlıyordu. Ben çok güldüm ama tıklım tıklım salonda o kadar gülen olmadı. Film hoşuma gitti. Extra sahneyi görmek için filmin sonuna kadar bekledim ve nedense hiç şaşırmadığım bir tepkiyle karşılaştım. Ayrıca alt yazıları hiç sevmedim doğru düzgün çevirmemişler. Bütün güzelim küfürleri hafif ağızla çevirmişler . BluRay şeklinde torrente düşer düşmez sağlam bir alt yazıyla izlemeyi düşünüyorum.

Edit : Bazı arkadaşlarda benim gibi filmin süresine takılmış. Keşke bir 20 dk daha fazla olsaydı da doya doya izleseydik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neroXIII -- 13 Şubat 2016; 19:18:36 >

• Çok iyi olmuş film, beklentimin üstünde bile çıktı. Açıkçası bir yandan şüphelerim vardı hani filmden önce, karakterin bu tarzı sinema perdesinde biraz olsun eğreti durabilir mi veya on yılı aşkın süreli beklentinin altında ezilir mi diye ama bunun izlediğim "en çizgi roman" olduğunu hissettiren film olduğunu söyleyebilirim, Deadpool neyse o verilmiş; ne eksik, ne fazla. Filme dair olan korkum fragman ve de TV Spot'ları gördükçe minimuma inmişti elbet ama bir yandan Ryan Reynolds ve yönetmen Tim Miller'ın da boş iş yapmayacağını düşünüyordum, nitekim özellikle Reynolds olmak üzere ikisi de bu filmi çekmeyi çok istediler ve FOX içerisinde yıllardır yaptıkları bir lobi var, ikisi de Deadpool'u seven ve çok iyi bilen adamlar olunca bu konuda bir olumsuzluğa sebebiyet vermemişler. Özellikle Ryan Reynolds, bunu söyleyecek kaçıncı kişiyim bilmiyorum ama tam anlamıyla Deadpool olmuş, sanki hayatı boyunca bu rolü beklemiş ve oynadığı Deadpool da bildiğin çizgi roman sayfalarından sinemaya fırlamış gibi. Filmi görmeden evvel bir tek kafasındaki iki ses muhabbetini nasıl ele aldıklarını merak ediyordum ama nedense o topa girmemeyi tercih etmişler. Colossus da nihayet Colossus gibi olmuş, o Rus aksanı, görüntüsü ve her zamanki aşırı efendi ve kibar, erdemli hali şahane yansıtılmış filme.

Elbet filmin süresi birazcık daha uzun olsa veya aksiyon dozajı biraz daha fazla olsaymış daha iyi olabilirmiş, mesela fragman ve TV Spot'ların tamamını kaçırmadan izleyenler için filmde bunlarda gösterilenlerin üstüne görebilecekleri yeni aksiyon sahnesi çok çok az ama 58 milyon dolar gibi düşük bir bütçeyle çekildiği için ve de bu bir nevi bir Deadpool'a giriş 101 filmi olduğu, bir nevi tepkilerin ölçüldüğü bir deneme filmi gibi görülerek kabul edilebilir. Rated R bir süper kahraman filminin gerek gişe gerek de diğerlerinden farklılığı anlamındaki başarısı ve de Cable'ın da gelişiyle devam filminde bunun bile üstüne çıkılmaması için herhangi bir sebep yok, sonuçta artık Deadpool nedir bilmeyenler de karakteri bilmiş olacak ve bu filmin sırtında olan Deadpool'un ne iş bir karakter olduğunu bilmeyenlere anlatma yükü sırtında olmayacak devam filminin.

Üşenmeyip zaman bulsam bir daha gideceğim bir film olmuş hakikaten, Deadpool nedir bilen ve seven bir adamın bu filmden aşırı memnun ve de tatmin olmuş bir biçimde çıkmaması mümkün değil,

Marvel evreninden tut X-Men -Özellikle bu konudakiler müthiş, McAvoy ve Stewart muhabbetinden tutun Deadpool'un Xavier ve öğrencilerini tanımlama şekline kadar- ve tabii ki Hugh Jackman'a, maskesi, Taken -Filmin en komik birkaç yerinden biri de bu- ve Stallone'ye, Spider-Man'e, Nick Fury'e ve Batman'e, oradan Limp Bizkit'e
    kadar gırla şahane gönderme var ki filmde, çıktıktan sonra buna benzer bazı gönderme ve esprileri aklınızda tutmak zorlaşabiliyor, eminim unuttuklarım vardır. Cable'lı bir devam filmi kadar onun sonrasında da araya bir X-Force filmi sıkıştırırlar umarım, hazır Cable da geliyor ve Ryan Reynolds da önümüzdeki yıllarda bir X-Force filmi yapmayı istiyorken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 13 Şubat 2016; 19:13:58 >

• heyecanla bekliyorum izlemeyi, aslında imaxte izlesem daha iyi olur
  • Filme girmeden önce: PEEEH
    Filmden çıktıktan sonra: ASDNGDSANDSANDSA

• Altyazı sansürlü mü ?

• filmde bir espiriye çok güldüm özellikle yarıldı millet ya matematik ile ilgili bir espiri vardı filmin başında yarıldım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratalper55

filmde bir espiriye çok güldüm özellikle yarıldı millet ya matematik ile ilgili bir espiri vardı filmin başında yarıldım ya

Aynen

• Ne yapın edin DUBLAJLI izleyin. Bir de perdeye çok yakın izlemeyin; çok hareketli bir film olduğundan sahne kaçırırsınız mazallah :D
    Aileyle gidilmeyeceğini söylememe gerek olmadığını düşünüyorum.

Ve son olarak dikkatli dinleyin; çünkü bazı esprileri laf arasında yapıyor ve ayrıca anlayabilmek için Marvel'ı da iyi bilmeniz gerekiyor. Koca salonda bazı esprilere tek gülen ben oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

Filme dün akşam gittim, film baya eğlenceliydi.Göndermeler ve diyaloglar çok güzel, seneryo kısmından vasat olsada oraya hiç ama hiç takılmıyorsunuz zaten.

Özellikle kıza seni vurunca mı yoksa vurmayınca mı cinsiyetçi oluyorduk dediği kısmı ile iyi güldürdü.

Şimdi sana Limp Bizkit'in doksanların sonunda müzik dünyasına yaptığını yapıcağım falan da efsaneydi.

Film boyunca ben.

• Filme dun aksam gittim. Gayet guzel ve eglenceli bir film. Bekledigimden guzel bile diyebilirim. Efektler guzel. Senaryodan cok arkadaslarin dedigi gibi diyaloglar falan filmi daha etkileyici yapmis. Bunun disinda ben izleyecek olanlara altyazili izlemesini tavsiye ederim, dublajla gercekten iyi olmuyor

Edit: Cogu izleyici filmin sonundaki credit sahnesini beklemeden kactilar, bekleyin derim ben spoyler veriyor deadpool reyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L. Kilmister -- 13 Şubat 2016; 19:53:04 >
  • kelimeler kifayetsiz bu filmi anlatmaya ya o son credit sahnesine ne demeli yarıldım yarıldım çok ama çok düşünülmüş bence bu film için gerçekten muazzam.Bu arada IMAX'te bu film izlenir. Çeviride sıkıntı vardı biraz.
  • Espriler göndermeler mükemmeldi Deadpool absürtlüğünü beyaz perdeye mükemmel aktarmışlar fakat senaryo gerçekten vasattı. Resmen çizgiromanda okuduğum adamı beyaz perdeye aktarmışlar helal olsun. Fakat dediğim gibi senaryo kötüydü mizah olarak harikaydı ama aksiyon olarak tatmin olmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: arnold3528

quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

Özellikle kıza seni vurunca mı yoksa vurmayınca mı cinsiyetçi oluyorduk dediği kısmı ile iyi güldürdü.

Görünce aklıma geldi, altyazıda batırılan esprilerden biriyde buydu.

Hocam hangi sahneydi hatırlayamadım

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.