Şimdi Ara

DARK SOULS / Prepare To Die Edition (2012) [ANA KONU] (153. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
20
Favori
148.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dark Souls 3'ü bitirdikten sonra 1'e başlayayım dedim. İlk boss u kesmem 10 saniyemi aldı. Hani 1 daha zordu?

Oyunun ilerleyen safhalarında bu lafımı hatırlayacağım, merak etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Remastered hoşuma gitti oyunun yağ gibi akmasına aşina olmayınca sanki farklı bir oyun oynuyormuş gibi oldum bir kez daha bitirebilirim. Yalnız gamepadi gösteremedim oyuna bir türlü x360ce kullanıyorum elimde de Logitech f310 var görmesi lazım ama görmedi nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇevikAtmaca61

Dark Souls 3'ü bitirdikten sonra 1'e başlayayım dedim. İlk boss u kesmem 10 saniyemi aldı. Hani 1 daha zordu?

Oyunun ilerleyen safhalarında bu lafımı hatırlayacağım, merak etmeyin.
    Banada aynısı oldu, çoğunluk en zor oyun birinci oyun dediler, bir başladım çatara patara gelen geçen yıkılıyor. boss lar desen aşırı derecede rahattı. yardım almadan bitiyor. bir kerede remastered denemek lazım bakalım yeni hali nasıl olmuş.
  • İlk kez souls serisinden bir oyun oynuyorum cahilliğimi mazur görün. Bir kaç noktayı çözemedim.

1. Türkçe yamayla oynamama rağmen online sistemini merak ettiğimden risk alıp çevrimiçi oynamaya karar verdim. Bağlantı ayarlarında yerel ve global olarak iki seçenek var ve yerel seçili geliyor. Burdaki yerel LAN bağlantısı anlamında mı yoksa ülke veya bölge anlamında mı ? Eğer LAN ise manasız olur çünkü global seçeyim.

2. Seviye atlama menüsündeki statları dağıtırken kararsız kaldım. Bu konuda rehber de bulamadım hangi sınıf için hangisini yükseltmeliyim vs.

3. Silahlar konusunda da sınıflandırma yapamadım; hangi kılıç ağır bir savaşçı için, hangisi atik ve savunması düşük bi karaktere uygun, tek elle mi kullanmalıyım yoksa çift elle mi vs.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BuraktheDentist kullanıcısına yanıt
    Dostum stat konusunda yardımcı olabilirim mesela vermen gereken 2 satat var vit ve end bunları vermezsen olmaz. str ve dex'e gelince str'yi 40 yapıyosan dex'i de 40 yap yani ikisini de eşit tut örnek stat dağılımı vereyim sana

40 vit
    45 end
    40 str
    40 dex

ben böyle kullanıyorum, çoğu kişi de böyle kullanır genel olarak.
  • Dark Souls REMASTERED'i Beraber oynamak istiyenler ekliyebilir

Steam nick : Flakel
    https://steamcommunity.com/id/Flakel/
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    Bluetooth aparatın varsa hiç uğraşma, ayarlardan göster kolu pc'ye oyna kablo vs uğraşmadan ben öyle yapıyorum
  • https://darksouls.wiki.fextralife.com/Ornstein+and+Smough

bu bossları nasıl yenebilirim ? defalarce kez denedim yenemeyince bıraktım oyunu şimdi tekrardan başladım ama yok geçemiyorum . kafayı yemek üzereyim
  • ornstein'in atak paterninden kaçınmak daha zor. o yüzden ilk önce ornsteini kesmeni öneririm. Nasıl bir build yaptın bilmiyorum ama bazı büyülerle çok rahat bir şekilde eritebilirsin. Ardından Smough , ornsteinin bazı özellikerlini alıp daha da güçlenecek . Ama atak animasyonları son derece yavaş olduğundan dodgelamak çok kolay olacak .
  • kortor K kullanıcısına yanıt
    Büyü hiç açmadım şimdi onun pişmanlığını yaşıyorum :( hallettim o bossları daha doğrusu “ hallettiler” . Oyunda şans eseri iki imza bulup çağırdım ikisinide onlar kesti . Baya sağlamdı namussuzlar :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15-18 fps alıyorum. bazen 30 oluyor. çamur gibi grafikler, neden bu kadar kasıyor ki?

• 1 haftadır bunla uğraşıyorum, delireceğim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Banzai! -- 18 Şubat 2019; 15:20:27 >
  • Takip.
  • "tombs of giant" ın çıkışına geldim ama kapı mühürlü. yanlış yere geldim galiba. burdan nasıl çıkacağım? nereye gitmem gerekiyor?
  • Merhabalar.
    Oyuna ilk çıktığında bakmıştım pek sarmamıştı ama tekrar bakmak istiyorum.
    Steam'da Dark Souls: Prepare to die edition olarak çıkan orijinal sürüm satın alınamıyor. Fiyat falan yok yani. Remastered olanı da 90 lira fiyatı var şu anda. Dark Souls 3 indirimle 45 lira iken remastered bir oyuna 90 lira vermek istemedim açıkçası. Sonuçta biraz grafik iyileştirmesi, çoğu zaman texture değişimi ile geçiştiriyorlar remaster olaylarını.

Yukarıdaki mesajlarda akıcılık ile ilgili bir şeyler gördüm. Orijinal sürüm remasterede göre daha mı hantal?
  • Merhaba goodorevil,

Alttaki yorumum Remastered vs PtD arasinda kalanlara rehber olabilecek bir gorus olarak nitelendirilebilir.

Orjinal surum remastera gore daha hantal degil. 'Remastered' adina aldanma orjinal oyuna gore duzelttikleri bir sey yok, tam tersi daha beter yaptiklari unsurlar var, gorsel ve oyun ici olarak... Bugune dek gordugum 'remastered' adi altinda yapilmis en buyuk soygun olmustur benim gozumde ve Bandai Namco'ya hak etmedigi parayi kazandirmis olursun remastered satin alirsan.

Remastered, DSFix'in sunamadigi bir sey saglamiyor. 60 FPS kilidi ve (tercihen) XBoX kolu ile sorunsuz ve rahat oyun keyfi surebilirsin.
    Remastered'in tek artisi Player to Player'dan özelleştirilmiş sunucuya gecmis olmalari, eh zaten server sisteminde hilebazlara karsi kati onlem alinmadigi icin ve hile yapacak adam birsekilde o karakterle oyuna girip baskalarinin oyunlarini (kalici) mahvedebiliyor ve Bandai Namco'nun buna karsi aldigi adam akilli bir durusu yok, oyuncularini umursamiyor.
    Meshur hilecilerden birine ornek, spoil icerir:

Bu hilenin karsisina serinin diger oyunlarinda da gecilemiyor, en fazla soft ban yiyor ve sonra tekrar hesap acabiliyor o zat. Online ozellik kisa surede olumsuza donusup seni oyundan uzaklastirabilir, bunu goz onunde bulundurmalisin. Ha bu demek degildir ki her online oynanista hilecilerle karsilacaksin, zira remastered serinin en son cikan oyunu oldugu icin ve zaten buyuk bir cogunlukla serinin en iyi oyunu olarak nitelendirildigi icin populerligi bir hayli yuksek ve dolayisiyla revacta.

Not: Boyle hilebazlar ilk basta ne kadar itici ve nefret edilseler de bence tam tersi, oyunun ve yapimcilarin aciklarini ifsa ettigi icin sonunda bu tarz hacklere karsi onlem almadiklarinda oyuncularini esasinda ne kadar umursamadiklarini gozler onune sermis oluyorlar ve bundan dolayi da isin asli oldukca kullanisli oluyorlar.

Ben suan baslayacak olsam herhalde korsanlayacagim nadir oyunlardan biri olurdu.

DS:PtD'yi SP'si icin; DS2:Sotfs'yi MP'si icin oynamani oneririm.

Remastered edinmeyerek kacirdigin 2 unsur;
    1. Remastered destekli modlari oynayamaman ki bu bir eksi olarak gorulmemeli. Modlarin cogu online destegi sunmamakta, sunan oldugunu iddia edenlerden de uzak durmak en sagliklisi, ayrica yeni baslayacak herkes mutlaka oyunu yalin haliyle en azindan bir defa oynamali en basta.
    2. DS3 ile gelen sifreli co-op destegi. Yukaridaki gibi, yeni baslayacak kisinin oyunun ozunu anlamasi ve deneyimlemesi icin tek basina bitirmen esastir diyebilirim.

Yapabilecegin sey oyunu sevdiysen, oyun en azindan %50 indirime girdiginde alman ki tahminim sene sonu indiriminde gorulebilir en erken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 2 Mayıs 2019; 11:21:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bobafett

Merhaba goodorevil,

Alttaki yorumum Remastered vs PtD arasinda kalanlara rehber olabilecek bir gorus olarak nitelendirilebilir.

Orjinal surum remastera gore daha hantal degil. 'Remastered' adina aldanma orjinal oyuna gore duzelttikleri bir sey yok, tam tersi daha beter yaptiklari unsurlar var, gorsel ve oyun ici olarak... Bugune dek gordugum 'remastered' adi altinda yapilmis en buyuk soygun olmustur benim gozumde ve Bandai Namco'ya hak etmedigi parayi kazandirmis olursun remastered satin alirsan.

Remastered, DSFix'in sunamadigi bir sey saglamiyor. 60 FPS kilidi ve (tercihen) XBoX kolu ile sorunsuz ve rahat oyun keyfi surebilirsin.
    Remastered'in tek artisi Player to Player'dan özelleştirilmiş sunucuya gecmis olmalari, eh zaten server sisteminde hilebazlara karsi kati onlem alinmadigi icin ve hile yapacak adam birsekilde o karakterle oyuna girip baskalarinin oyunlarini (kalici) mahvedebiliyor ve Bandai Namco'nun buna karsi aldigi adam akilli bir durusu yok, oyuncularini umursamiyor.
    Meshur hilecilerden birine ornek, spoil icerir:

Bu hilenin karsisina serinin diger oyunlarinda da gecilemiyor, en fazla soft ban yiyor ve sonra tekrar hesap acabiliyor o zat. Online ozellik kisa surede olumsuza donusup seni oyundan uzaklastirabilir, bunu goz onunde bulundurmalisin. Ha bu demek degildir ki her online oynanista hilecilerle karsilacaksin, zira remastered serinin en son cikan oyunu oldugu icin ve zaten buyuk bir cogunlukla serinin en iyi oyunu olarak nitelendirildigi icin populerligi bir hayli yuksek ve dolayisiyla revacta.

Not: Boyle hilebazlar ilk basta ne kadar itici ve nefret edilseler de bence tam tersi, oyunun ve yapimcilarin aciklarini ifsa ettigi icin sonunda bu tarz hacklere karsi onlem almadiklarinda oyuncularini esasinda ne kadar umursamadiklarini gozler onune sermis oluyorlar ve bundan dolayi da isin asli oldukca kullanisli oluyorlar.

Ben suan baslayacak olsam herhalde korsanlayacagim nadir oyunlardan biri olurdu.

DS:PtD'yi SP'si icin; DS2:Sotfs'yi MP'si icin oynamani oneririm.

Remastered edinmeyerek kacirdigin 2 unsur;
    1. Remastered destekli modlari oynayamaman ki bu bir eksi olarak gorulmemeli. Modlarin cogu online destegi sunmamakta, sunan oldugunu iddia edenlerden de uzak durmak en sagliklisi, ayrica yeni baslayacak herkes mutlaka oyunu yalin haliyle en azindan bir defa oynamali en basta.
    2. DS3 ile gelen sifreli co-op destegi. Yukaridaki gibi, yeni baslayacak kisinin oyunun ozunu anlamasi ve deneyimlemesi icin tek basina bitirmen esastir diyebilirim.

Yapabilecegin sey oyunu sevdiysen, oyun en azindan %50 indirime girdiginde alman ki tahminim sene sonu indiriminde gorulebilir en erken.
    Merhaba bobafett,

Öncelikle yorumun için teşekkürler.

PtD sürümünü kursam üzerine DSFix mi kurmam gerekir? Açıkçası Remaster bir oyuna 90 lira vermem, normal şartlarda bile çok istisna oyunlar dışında öyle paralar vermem. Gerekirse 2-3 yıl sonra 20-30 liralık indirimde denk getirir öyle satın alırım. PtD ise Steam'da satışta değil galiba, oynarsam yıllar sonra bir oyunu korsanlamış olacağım. Red Faction Guerrilla mesela severek bitirdiğim bir oyundu, Remaster'ını oynadım, inanın hiç bir fark hissetmedim. Burnout Paradise'ın remasteredine baktım gene bir fark göremedim.

Online konusuna gelince, en son online oyun ne zaman oynadığımı MMORPG'leri saymazsak hatırlamıyorum bile. Son MMORPG'yi de 1 seneden fazla olmuştur. Single Player oyuncusuyum ben. Hikayesi güzelse, oynayışı güzelse zevkle oynarım. Bir de 60 FPS takıntım var. Sonraki monitörüm 144 Hz olacak hatta.

Mod konusunda da eğer Transport Fever gibi lojistik bir oyuna otobüs ve kamyon modu yüklemiyorsam, pek modla aram yoktur.

O yüzden bu seriyi oynamaya karar verdim ama Steam'da PtD satılmıyor sanırım. Bakalım bir şeyler yapacağım.

İlginize teşekkürler.

• prepare to die edition steam den kaldırılmış bu arada mecbur korsan mı indireceğiz yok mu orjinal almanın başka yolu? şuan remastered oynuyorum ps4 de. bitmesine az kaldı remaster ve orjinalin karşılaştırma videolarını izledim ptd daha atmosferik daha çok hoşuma gitti ptd ile yeniden bitirmek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: splinterfalcon4798

prepare to die edition steam den kaldırılmış bu arada mecbur korsan mı indireceğiz yok mu orjinal almanın başka yolu? şuan remastered oynuyorum ps4 de. bitmesine az kaldı remaster ve orjinalin karşılaştırma videolarını izledim ptd daha atmosferik daha çok hoşuma gitti ptd ile yeniden bitirmek isterim.
    Remaster olayı resmen para tuzağı. Aynı oyunu bir kez daha satmak için yapılan bir dümen bana göre. Hakkını vererek yapılsa gam yemeyeceğim de, Red Faction Guerrilla'nın Remastered sürümünü denedim, inanın hiç bir fark hissetmedim. Hayır bari bir kaç modellemeyi değiştirin göze hoş gelsin o da yok. Texture Pack modu gibi bir şey çıkıyor ortaya.

Zannedersem korsan oynayacağım. Umarım oynatır kendini.

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.