Şimdi Ara

Dark (2017-2020) | Netflix (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
30
Favori
76.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dizi gayet akıcı, bir oturuşta bitirilecek bir dizi.

Ama konu çok şey afedersin, atmosfer hariç neredeyse hiçbir şey ilgi çekici değil dizide. 8000 tane karakter var ne geçmiş halleri ne gelecek ne de şimdiki halleri birbirine benziyor. Karakterleri benimseyemediğin için başlarına ne gelmiş, gelecek umursamıyorsun. Gizem ve olaylar nereye varacak merakı karmaşıklığının içinde yok olup gidiyor.

Yani dizide dünya savaşı çıksa, tüm karakterler birbirine tecavüz edip mahalleyi yaksalar veya atom bombası patlasa eee yani? olarak kalıyorsun.

Bunu izleyeceğine American Vandal, Legion falan seyret. Hiç değilse izlediğine değer. Ve olayları, olay örgüsünü , arkadaki gizemi falan gerçekten merak edersin. Ve tempo olarak çok daha hareketli ve zevkli diziler bu kasıntıdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 29 Ocak 2018; 18:46:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felina.

Dizide karakterlerin adını öğrendiğimden beri dikkatimi çeken bir sey var. Mads ve Mikkel isimleri. Mads Mikkelsen geliyordu hep aklima acaba bilinçli mi seçilmiş diye düşündüm hatta

Benim gibi düşünenler varmış demek ki Netflix göndermeli bir post paylaşmış ya da 2. sezon diziye katılıyor

Bunu ilk bölümden beri düşünüyorum, Ulrich mads reyize çok benziyor ama kesinlikle o seviyede değil, ama çok iyi gönderme, tabi göndermeyse

• Diziyi yaklaşık on güne yayarak bitirdim

Öncelikle sinematografi olarak mükemmel olmuş, en iyi Hollywood filmleri ile yarışır seviyede.
    Oyunculuklar da iyi diyebiliriz lakin dizinin ana temasına baktığımızda baştan falso olduğunu görüyoruz, bildiğim kadarıyla geleceğe gitmek gayet mümkün olsa da hatta astronotlar çok çok kısa süreler de olsa geleceğe yolculuk etse de bkz.İkizler paradoksu, geçmişe yolculuk mümkün değil, hele geçmişe gidip bir şeyleri değiştirememek zaman akışını lineer bir çizgiden farksız yapıyor. Mesela İnterstellar olası teorilere sadık kalarak, geleceğe giderek gayet sağlam temellere oturtulmuştu ama dizi bu konuda beni hayal kırıklığına uğrattı açıkcası.

Her şeye rağmen böyle bir konuyu gayet iyi işlemesi bile takdir sebebi, almanlarla ilgili şeylere sempatim bu dizide bir kez daha arttı Özellikle Martha ve Ulrich'in Audi A5'ine bayıldım.

8/10

• lostun başları gibiyid çok gizemli ve heyecanlı. almanlar güzel yapmış bütün sezon boyunca o kasvetli hava çok iyi gitmiş. ayrıca 70 li yılarda almanyada doğup çocukluğunu geçirmiş biri olarak 86 yılı çok etkiledi beni. gelecek geçmiş işlerine kafayı yormuyorum tadını çıkarıyorum been. gürntü kalitesi süper çekimler süper sesler süper
  • çok iyi yorumları görünce beklenti yükseldi o yüzden ilk bölümlerde beklediğimi bulamadım. sezonun sonuna doğru karakterleri tanıyıp her şey kafamda oturmaya başlayınca çok beğendim ama keşke konuyu bağlayıp uzatmadan bitirseydiler.

Bence son sahne 2052 idi önceki yorumlarda denildiği gibi ben de hiç bir şeyin değiştirilemeyeceğini aslında her şey yaşandı ve bu olanlar onların sonucu. 2052'deki sahneyi görünce aklıma direk 12 Monkeys geldi umarım ikinci sezon 12 Monkeys havasında olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soranger -- 3 Şubat 2018; 1:54:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vespucci

quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

quote:

Orijinalden alıntı: Vespucci

Dizi hakkında gene düşünürken aklıma bir şey takıldı

Helge'nin çocukluğu sonda 50'lerden 80'lere ışınlanıyor ya demek ki Helge 60'larda ve 70'lerde yaşamadı. 2019'da 30 küsür yaşında oluyor ama 2019'da kimse Helge'nin genç halini bilmiyor, dizide de gösterilmiyor. O zaman 80'lerde gördüğümüz yetişkin Helge aslında 2019'dan gelen Helge mi?

Helge'nin 1986'dan 1953'e nasıl gittiğini bilmiyoruz ama gittiğini biliyoruz. Çünkü 86'da babası hala nükleer santralin başındayken Claudia'yla konuşmuştu. Yani 1953'e geri dönüp çocukluğundan yetişkinliğine 33 yıl yaşamış o zaman diliminde.

Sen yazınca benim de aklıma geldi Helge ilginç bir karakter gerçekten, kendi loop'unu oluşturdu diyebiliriz.

2019 Helge'si yaşlı ve alzheimer olmasa da bunaklık söz konusu. 2019 Helge 1986 halini durdurmak için geçmişe gidiyor ama söz dinletemiyor kendisine ve araba kazasını yapıyor. Araba kazasıyla Jonas'ın kaçırılmasını önlemek istiyor ama 1986 Helge ölmüyor ve ikinci kez kafasına darbe alıyor. Bu darbe muhtemelen 2019 haline dönüşmesine sebep olan kaza. Hafızası gidip geliyor Noah'a karşı da çıkamıyor artık.

İlginç olan bir başka şey kazanın olduğu kırmızı ışıkta Helge bir şarkı dinliyor, şarkının sözleri şöyle:
    "Somehow the future starts somewhere sometime. I won’t wait for long… Love is created through bravery, so don’t think about it twice. We ride on fiery wheels towards the future to the night"
    O an yüzünde garip bir ifade var belki de artık Noah'ın peşinden gitmemeyi seçecek ama gelecekten gelen kendisi kazayı yaparak hem bunu engelliyor hem kendisini öldürüyor.

Bu arada Helge isminin anlamı "holy, blessed" ve soyadı Doppler o da Doppler Etkisi'ni düşünürsek sesle ilgili bir deney.

Vay be Almanlardan bu kadar sağlam bir dizi çıkacağını tahmin etmezdim. Helge konusu bu kadar karışıksa Noah'yı düşünemiyorum

unsere mutter unsere vater dizisini izlersen almanların bu işi daha iyi yaptıklarını görürsün.2. dünya savaşı içerikli en iyi dizi.

• Türkçe dublaj gelmeyecekmi acaba.

• Son zamanların en iyi dizilerinden, harikaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

quote:

yasin ve erik şimdilik noah'ın makinesinden geçen başarısız denekler ama ikinci sezon altından başka şeyler de çıkabilir tabii.
    aslında kaçırdığı kişilerde şöyle bir alaka olabilir
    mads'in babası tronte karısını aldatıyor
    mikkel'in babası ulrich karısını aldatıyor
    eric'in babası jürgen hapçı
    yasin'in babasını bilmiyoruz, belki onda da vardır bi kötülük

öylesine aklıma geldi bunlar tamamen alakasız muhtemelen

Bence Jonas 2052ye gitti, 1920 olsa o helikopterler silahlar olmaz, hatta santral zaten 1953te bile yoktu ama dizinin sonunda santrali gördük bombalanmışti büyük ihtimalle. Bide insanlar zaman yolculugunun olabilecegini de biliyorlarsa bu mutlaka gelecekten bir yıl. Neyse bakalim artik 2. sezon :)

1x10

Hocam dizinin en başında şey diyordu bu santralle ilgili işte faaliyetini önümüzdeki günlerde sonlandıracak olan winden nükleer santrali falan diye haber falan vardı. Eğer işte bir kaza olmazsa almanyanın en eski ve hiç kaza olmamış santrali falan tarzı bir şeydi. Zaten onu dediği an aklıma geldi aha dedim kesin patlıycak bu bişey olacak finalde öyle de oldu Yani o gösterilen gelecek muhtemelen reaktör patlamış radyoaktif sızıntılar var insanlar maskeli The 100 tarzı gibi geldi bana o gelecek kısmı. Bir kaos bizi bekliyor.
    Ama şahsen ben hala Claudia'nın olayını anlamadım. Ve bir de ikili bir olay örgüsü var gibi bir tarafta Aleksander'ın neler karıştıdığı diğer tarafta da bu zaman olayı. Çünkü santralle ilgili o variller patlamalar falan onlar açıklanmadı sanırım.

• Şunu şuraya bırakayım

• equasezy1 kullanıcısına yanıt

Yahu bu benim de dikkatimi çekti. Büyük Jonas küçük haline 'Ben senim.' dedi de göz renkleri değişik. Küçük Jonas'ın Mikkel'i 1986'da ilk kez gözetlerken büyük Jonas arkasından yaklaşıp birkaç şey söylemişti de o zaman dikkatimi çekmişti göz rengi olayı. O zamana kadar 'Bu da kesin Jonas'tır.' derken 'Yok değilmiş.' demiştim ama sonradan 'Ben senim.' deyince şaşırdım.

Dizi güzelmiş, hızlıca bitirdim; şimdi muhtemelen 1 yıl bekleriz Cevaplanmayan çok da soru kaldı, senaryo zora girmez;
    bir sonraki sezon da güzel olur kanaatindeyim.

• Benim anlamadığım

Delikten 33 yıl ileri 33 yıl geri gidilebilirken Ulrich 2019'dan 1953'e nasıl gidiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

Ama konu çok şey afedersin, atmosfer hariç neredeyse hiçbir şey ilgi çekici değil dizide. 8000 tane karakter var ne geçmiş halleri ne gelecek ne de şimdiki halleri birbirine benziyor. Karakterleri benimseyemediğin için başlarına ne gelmiş, gelecek umursamıyorsun. Gizem ve olaylar nereye varacak merakı karmaşıklığının içinde yok olup gidiyor.

Yani dizide dünya savaşı çıksa, tüm karakterler birbirine tecavüz edip mahalleyi yaksalar veya atom bombası patlasa eee yani? olarak kalıyorsun.

Bunu izleyeceğine American Vandal, Legion falan seyret. Hiç değilse izlediğine değer. Ve olayları, olay örgüsünü , arkadaki gizemi falan gerçekten merak edersin. Ve tempo olarak çok daha hareketli ve zevkli diziler bu kasıntıdan.

diğer dedikleriniz kişisel yorumunuzdur ama karakterlerin benzemediğini kabul etmiyorum.

4k açın izleyin gayet de iyi bulmuşlar cast'ı bence

• Mesele nasıl yaptığı değil ne zaman yaptığı. Dizi gerek kurgusu gerek atmosferi gerekte işlediği konu ile benim en beğendiğim dizilere girdi
  • Ben hayatımda böyle dizi izlemedim.

9 bölümdeyim, bu gece bitiririm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tom.waits

diğer dedikleriniz kişisel yorumunuzdur ama karakterlerin benzemediğini kabul etmiyorum.

4k açın izleyin gayet de iyi bulmuşlar cast'ı bence

hocam link açılmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: equasezy1

Benim anlamadığım

Delikten 33 yıl ileri 33 yıl geri gidilebilirken Ulrich 2019'dan 1953'e nasıl gidiyor?

2 delik var. biri 1953'e,diğeri 1986'ya çıkıyor. yanlışlıkla ve bilmeden 1953'e gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcan402 -- 7 Şubat 2018; 23:4:54 >
  • Dizi bitti ama bizde bittik. Amerikan dizisi olsa herhalde yer yerinden oynuyordu büyük ihtimal.

Severek izlediğim stranger things çöp şuan gözümde ve o dizi için bile nasıl reklamlar döndü inanası gelmiyor insanın.

Şahsi puanım ilk sezonda bitirilmeli ve noktalanmalı olarak düşündüğüm için 9 olur. Gönlümden geçen puan ise 10. Nasıl bir şekilde ilerleyecek merakla bekliyoruz.

Birbirinin aynısı saçma sapan dizilerden sonra bu Almanlar yeni bir soluk getirdi gerçekten.

Müthiş olmuş. Ötesi Yok.

• Uzun zamandır böyle bir seriye ihtiyacım vardı ilaç gibi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

quote:

Orijinalden alıntı: equasezy1

Benim anlamadığım

2 delik var. biri 1953'e,diğeri 1986'ya çıkıyor. yanlışlıkla ve bilmeden 1953'e gidiyor.

tamam da dizide demiyor mu sadece 33 yıl ileri veya geri gidilebilir o delikten diye?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.