Şimdi Ara

Dark (2017-2020) | Netflix (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
972
Cevap
30
Favori
76.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 günde 1 sezonu bitirdim. Başlamayı düşünen ama başlasam mı diye soran varsa 1 saniye bile beklemeden başlayın.

Yalnız 2.bölümden itibaren kağıda bir isim listesi yapın aile aile. Yoksa kim kimdi kimin oğlu oydu şu kimin çocuğuydu ki derken bölümler geçiyor. En baştan temiz şekilde yapın. Bölüm ilerledikçe durdurup aile içi ve arası ilişkileri yazarsınız çünkü 2.sezona da lazım olacak

Çok güzeldi gerçekten Fringe de böyle etkilemişti beni ama bu 1 günde etkisi altına aldı ne olacak demekten 1 sezonu bitirdim hemen.

Diziye başlamadan şunu kabullenmeniz lazım dizinin girişinde de dediği gibi zaman çizgisel değildir. Yani ama geçmişte şöyle olmuştu şimdi böyle olmaz ki demeyin zaman daireseldir. Bunu kabul edip başlayın.

Dark (2017-2020) | Netflix

https://store.donanimhaber.com/bb/d9/ae/bbd9ae0e720d3708d07fa546f590faa1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 20 Şubat 2018; 19:51:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: equasezy1

quote:

7. Bolum ile ilgili kafama takilan bir sey var

Salı günü sorguya gelecek olan adam yarindan sonraki gun yani sali diyor yani Pazar günü. Ancak o gün okul var.

Pazar gunu okul yoktu ki Almanya da bile. Ceviri hatasi mi ? Ben mi bir sey kacirdim ? Hata midir ?

okuldan kastın ne anlamadım ama oradaki adam nükleer santralde çalışıyor okulda değil eğer onu demek istediysen.

Detay veriyorum o yüzden spoiler kullanacağım:

Egon, Helge'yi sorgulamaya geldiğinde santrale, Helge, yarın değil ondan sonraki gün gelirim saat 10 olur mu diye sordu. Egon da tamam Salı 10 diye defterine not aldı. Hatta 2019'a döndüğümüzde Ulreich deftere bakıp neden orman yolu değil diye okudu. Oradan dönüşte Egon, Jonas'a rastladı ve okulda olman gerekmiyor mu dedi.
    O sahneden önce Jonas zaten okuldan hastaneye gidiyordu. Yarından sonraki gün Salı ise bugün ne oluyor ? Pazar. Yani pazar pazar ne okulu ???
    Bu dizide bunlara takılmamak lazım dün 12 de başladım gece birazdan son bölümü izleyeceğim o derece sardı. Bu diziyi izlerken zamanın döngüsel olduğunu kabullenmek lazım yoksa çok zor.

güzel yakalamışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

quote:

quote:

quote:

Salı günü sorguya gelecek olan adam yarindan sonraki gun yani sali diyor yani Pazar günü. Ancak o gün okul var.

Pazar gunu okul yoktu ki Almanya da bile. Ceviri hatasi mi ? Ben mi bir sey kacirdim ? Hata midir ?

okuldan kastın ne anlamadım ama oradaki adam nükleer santralde çalışıyor okulda değil eğer onu demek istediysen.

Egon, Helge'yi sorgulamaya geldiğinde santrale, Helge, yarın değil ondan sonraki gün gelirim saat 10 olur mu diye sordu. Egon da tamam Salı 10 diye defterine not aldı. Hatta 2019'a döndüğümüzde Ulreich deftere bakıp neden orman yolu değil diye okudu. Oradan dönüşte Egon, Jonas'a rastladı ve okulda olman gerekmiyor mu dedi.
    O sahneden önce Jonas zaten okuldan hastaneye gidiyordu. Yarından sonraki gün Salı ise bugün ne oluyor ? Pazar. Yani pazar pazar ne okulu ???
    Bu dizide bunlara takılmamak lazım dün 12 de başladım gece birazdan son bölümü izleyeceğim o derece sardı. Bu diziyi izlerken zamanın döngüsel olduğunu kabullenmek lazım yoksa çok zor.

güzel yakalamışsın

Reddit'te de 1-2 kişi yakalamış sanırım google'dan araştırdım da. Ben Türkçe altyazı izleyince dedim bir hata mı var acaba çeviride

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 20 Şubat 2018; 20:24:51 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

quote:

quote:

quote:

güzel yakalamışsın

Reddit'te de 1-2 kişi yakalamış sanırım google'dan araştırdım da. Ben Türkçe altyazı izleyince dedim bir hata mı var acaba çeviride

• Egon bir şeyleri anlamaya çalışmış olabilir. Jonas'a kıyafetinden dolayı bugün okulun yok mu diye sormuştur belki Jonas'ı denemek için. Eğer 2.
    sezonda daha fazla flashback görürsek belki açıklarlar ama açıklamazlarsa büyük ihtimalle plot-hole da olabilir.

Ben hata olmadığını düşünüyorum çünkü 33 yılda bir döngü oluşuyordu örneğin Ulrich'in karısını aldatması - 33 yıl önce Ulrich'in babasının da karısını aldatması - hatta 66 yıl önce Ulrich'in babaannesinin kocasını aldatması vs. Hatta üzerinden biraz zaman geçti tam hatırlamıyor olabilirim fakat polis kadın da Ulrich'e 33 yıl döngüsünden bahsetmişti sanırım. Demek istediğim Ulrich olayı nasıl çözmeye başladıysa 33 yıl önce onun konumunda olan Egon olayları yavaş yavaş çözmeye başlamış olabilir. Umarım anlatabilmişimdir biraz karışık oldu çünkü

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Kurs ya da etkinlik tarzı bir şey olması mümkün mü acaba

Bu kadar büyük bir hatayı yapmış olamazlar herhalde
  • Henüz izlemedim ama konusu bana Lost Room dizisini hatırlattı. La Casa De Papel gibi adını sıkça duyduğum bir dizi. Vaktim olursa izleyeceğim
  • Yeni bitirdim. Iyiydi.
  • 1sezon 2günde bitti. Düşündüğümden çok farklı yöne gitti dizi ama muhteşem olmuş. Zaman algınız paramparça oluyor.

Bardaktan boşanırcasına yağmurun yağdığı, orman ve kasabanın bir arada bulunduğu alman Atmosferi, mekanlar, gerim gerim geren müzik; dört dörtlük olmuş. Hikaye bazen baysa da merak duygusunu köreltmiyor.

Dizide gerçeklik de üst düzey birkaç hatayı göz ardı edersek. Hikaye de muhteşem

SPOILER İÇERİR OKUMAYIN

Sezon finali benim hayal kırıklığım oldu. 58-86 lı yıllara dönüp nostaljinin kralını yaşat, sonra bir anda 2052 ve post apokaliptik bir dünya. Olmadı sanki ama bakalım ikinci sezona.
    Erik ve Yasin’in cesetleri 53’te inşaat alanında bulunuyor, Mads’in cesedi ise 2019 yılına düşmüş. Noah vs Claudia - aydınlık vs karanlık olayını anlayamadım. Noah’ın çocukları kullanıp o düzenekte ısrar etmesinin amacı ne? Mağaralardan da yolculuk yapılabiliyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tesla_Reyiz

1sezon 2günde bitti. Düşündüğümden çok farklı yöne gitti dizi ama muhteşem olmuş. Zaman algınız paramparça oluyor.

Bardaktan boşanırcasına yağmurun yağdığı, orman ve kasabanın bir arada bulunduğu alman Atmosferi, mekanlar, gerim gerim geren müzik; dört dörtlük olmuş. Hikaye bazen baysa da merak duygusunu köreltmiyor.

Dizide gerçeklik de üst düzey birkaç hatayı göz ardı edersek. Hikaye de muhteşem

SPOILER İÇERİR OKUMAYIN

Sezon finali benim hayal kırıklığım oldu. 58-86 lı yıllara dönüp nostaljinin kralını yaşat, sonra bir anda 2052 ve post apokaliptik bir dünya. Olmadı sanki ama bakalım ikinci sezona.
    Erik ve Yasin’in cesetleri 53’te inşaat alanında bulunuyor, Mads’in cesedi ise 2019 yılına düşmüş. Noah vs Claudia - aydınlık vs karanlık olayını anlayamadım. Noah’ın çocukları kullanıp o düzenekte ısrar etmesinin amacı ne? Mağaralardan da yolculuk yapılabiliyor.

kendi zaman makinesini yapmak

• equasezy1 kullanıcısına yanıt
    [spoiler]Zaten mağaralar üzerinden yolculuk mümkünken buna gerek mi var çok açık bir cevap olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tesla_Reyiz -- 3 Mart 2018; 15:57:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tesla_Reyiz

Zaten mağaralar üzerinden yolculuk mümkünken buna gerek mi var çok açık bir cevap olmadı

mağaralar üzerinden 33 yıl aralıklarla zamanda yolculuk yapılıyor. zaman makinesi her zamana gidebilir yapabilirse

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://twitter.com/DarkNetflix/status/972189998442262529?s=19

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• https://twitter.com/netflixturkiye/status/974315441811312640
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 8. bölümü bitirdim bi yerden sonra takip edememeye başladım. kim kimdir noluyor. saldım çayıra mevlam kayıra izliyorum şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

8. bölümü bitirdim bi yerden sonra takip edememeye başladım. kim kimdir noluyor. saldım çayıra mevlam kayıra izliyorum şuan.

Ben 2. Bolumde bir kagida ailelerin soyagacini cikardim.

Bolumleri izlerken de durdurdum ara sira 5. Bolumden sonra alistim

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    bende yaptım onu hocam elimde kağıt kalem dizi izliyorum.
  • tereddütteyim başlasam mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andres Iniesta

tereddütteyim başlasam mı sizce?

neyin tereddütü? fragmanı izleyip 1-2 bölüm izleyip kararı verebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equasezy1 -- 18 Mart 2018; 14:53:42 >
  • beyler anlamadığım bi nokta var 7.bölümdeyim.

7.bölümde jonas mikkeli alıp mağaraya geri götürecekti,eleman ''eğer mikkeli geri götürürsen kendi varlığını silersin annenle hiç tanışmamış olur'' falan dedi.Fakat jonas, mikkel mağaraya girip geriye gitmeden önce de vardı ki?/spoiler]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 23 Mart 2018; 20:33:31 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.