Şimdi Ara

Danışman olmadan yurt dışında okula kayıt olmam mümkün mü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba yurtışında danışmansız kayıt olmak istiyorum mümkün mü? Mümkünse ne yapmam gerek?

• Mümkün doğrudan okulla iletişime geçmelisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her okulun sitesinde yazar başvuru için neler gerektiği, tek yapman gereken gerekli belgeleri toplayıp göndermek. Danışman firmaların da yaptığı tek şey bu zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Danilo Thann

Her okulun sitesinde yazar başvuru için neler gerektiği, tek yapman gereken gerekli belgeleri toplayıp göndermek. Danışman firmaların da yaptığı tek şey bu zaten.

Hocam bende ukrayna yada polonyada okuyacagim ne zaman iletisime gecmeliyim simdiden gecmelimiyim yoksa mayis gibi gecsem olurmu ?
  • KillerPrince kullanıcısına yanıt
    Her üniversitenin sitesinde başvuru tarihleri yazar, o tarihlere bakarak iletişime geç.
    Selam. Varşova'da yaşıyorum. Üniversite seçimine bir an önce başlasan iyi edersin. Bir tavsiyem var Vistula Üniversitesi'nden uzak dur. İngilizcen ne seviyede?
  • m_karadagli M kullanıcısına yanıt
    Orta iyi arası iyi diyebiliriz.
    başvuru yaptın mı bende ukrayna dusunuyorum
  • ismael35 İ kullanıcısına yanıt
    yapmadım daha
  • Merhaba

Polonya'da kendiniz okul ile iletişime geçerek kayıt olabilirsiniz.

Ancak Ukrayna'da işler böyle yürümez.Çünkü her okulun bir acenta ile mutlaka antlaşması vardır.Onlardan başkasına asla davetiye vermezler.Çünkü acentalar zaten yılda en az 50 hazırlık öğrencisi kayıdı sözü vermektedir.Bu yüzdende tekil olarak kayıt yapamazsınız.

Yapsanızda kayıt olabileceğiniz okullar popüler olanlar değil daha iç kesimde olanlardır.Bunlar içinde iyi derecede rusça bilmelisiniz.Çünkü Ukrayna'nın %90'ı ingilizce bilmez.Anlaşamazsınız.

Ukrayna'ya 2450$'a herşey dahil ile kayıt yapmaktayım.Tüm işleri kolayca siz hallediyorsunuz ben kayıt ve davetiyenizi hallediyorum..

İlginizi çekerse iletişime geçebiliriz.
  • Okulla iletişime geçtiğimde bu cevabı almadım, sizin gibiler hep boyle diyorlar

• İster kendiniz gidin ister başkasıyla.sadece seçenek sunup durumu anlatıyorum.Başarılar eğitim hayatınızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazretidentist -- 6 Mayıs 2017; 19:34:55 >
  • '''Ancak Ukrayna'da işler böyle yürümez.Çünkü her okulun bir acenta ile mutlaka antlaşması vardır.Onlardan başkasına asla davetiye vermezler.Çünkü acentalar zaten yılda en az 50 hazırlık öğrencisi kayıdı sözü vermektedir.Bu yüzdende tekil olarak kayıt yapamazsınız.''' bunu dedıkten sonra uslubun cok yanlış. burda guvenın varsa ınsanlara karşı sarma. gayet ukrayndada da unıversıtedekıler ıngılızce bılıyor. kendın basvuru da yapabılıyorsun. ınsanları yanıltma. sonra ne demek ıster kendın yap ıster bılmem ne
  • ayrıca bı secenekte sunmuyorsun 2450 dolar dıyıp duruyosun. bır ıyılık yapmak ıstıosan ınsanlara dersın kı kardesım kendım yapsan boyle boyle zorlanırsın x paraya cıkar ama ben yapsam vercegın bıraz komısyon ama her ısını halledıyorum... bıraz pazarlama stratejını gelıstır.
  • Ben birşey pazarlamıyorum.Danışmanlıkta yapmıyorum.

Ukalalık,bilmişlik yapmanın manası yok.

5 senedir burada yaşıyorum ben buranın nasıl bir ülke olduğunu bırakında sizden iyi bileyim.

Hiç gelmediğiniz bilmediğiniz bir ülke hakkında atıp tutmayın.

Popüler olan okullara davetiye kolay kolay alınmaz.Popüler olmayan 2.plandaki okullara biraz daha kolay alınır eidlir.özellikle kayıt zamanı bi bakın bakalım bu kadar kolay mı o popüler okullardan davetiye almak..İç kesimlerden almakta hiç sorun yok hemde daha iyi rusça öğrenilir.Yabancı olmaz çünkü.

Bişeyleri yanılttığım ettiğim yok.Gayette sözlerimin arkasındayım.

Herkes burayı Avrupa felan zannediyor heralde yok kardeşim işte ingilizce bilmiyor çoğu kişi.Gelin görün ondan sonra konuşun.Bilgisayarlı not sistemi bile olmayan bir ülkeye geliyorsunuz.

Ukrayna'da gezmediğim şehir kalmadı Kiev başkent olmasından dolayı kolay kolay ing bilen birine rast gelmek çok zor.Üniversite hocalarımdan bazıları bile ingilizce bölümlerin derslerine girdiği halde dil bilmezken bişeyleri iddaa etmeyin.

Tekil başına kayıt olmak her zaman zordur.Bu bir gerçek.Yol yordam bilmiyorsun çünkü.

Turist olarak gelmek çok başka öğrenci vizesi ile gelmek daha bir başkadır her zaman.

Danışmanı aradan çıkartayım derken harcayacağınız masraf dahada yükselecek çünkü bu konuda tecrübesizsiniz.Birşey bilmiyorsunuz.Neyi nereden nasıl ucuza halledebileceğinizi bilmiyorsunuz?

Senin 1 ayda Türkiye'ye getirtebileceğin davetiyeyi ben 5 günde getirtiyorum.Senin 1 haftada aldığın vizeyi ben 3 günde alıyorum.Çünkü yolu biliyorum yordamı biliyorum.

Danışmanların 3500$'a kayıt ettiği okula 2450$'a kayıt ediyorum aradaki farka rağmen hala şöyle böyle diyen kişiler var.

Kendine güvenen herkes tabikii de gidip kendi başına kayıt olabilir.Benim burada sunduğum sadece bir seçenek.Bu seçenekten yola çıkarak bişeyleri bilmişlik yapmanın manası yok.Oraya altınızı çizerek ''İlginizi çekerse'' demişim zaten.

Adam altına yazmış ''sizin gibiler hep boyle diyorlar'' ee bu adama daha nasıl bir üslub kullanablirim?

Hah bu arkadaş bana deseydi ki

''Yok ben sadece kendim yapmak istiyorum,kendim merak ediyorum'' deseydi bende uzun uzun kendisi geçmesi gereken tüm süreçleri anlatırdım.

Kendisi benden yardım istedi de yardım mı etmemişim?

Soru soranların sorularına cevap mı vermiyorum?

Sormuş mu arkadaş hangi yolu izlemem lazım diye?

Sormuş mu başıma neler gelebilir diye?

Sormuş mu nelere ihtiyacım var diye?

Yok buyrun sorun cevaplayayım.Çok merak ediyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazretidentist -- 6 Mayıs 2017; 20:1:13 >

• İngiltere düşünüyorsanız, London Vizyon Yurtdışı Eğitim acentesini tavsiye ederim, ücretsiz hizmet veriyorlar. Diğer ülkeler için ücret var sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.