Şimdi Ara

Daikin kombi için netatmo dışında en kaliteli oda termostatı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
8.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Netatmo haricinde kullanışlı akıllı, problemsiz oda termostatı yok mu şimdi.
    Yoksa Daikin markalı kablolu ot almak zorunda kalacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Santek öneren ve kullanan var gayet memnunlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim. Santek diye bir termostat varda, henüz kendisini görebilmiş değilim nedir ne değildir bilgim yok.

• Santek al, başlığı var ordan ulaşırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doktor.Penguen -- 5 Aralık 2019; 12:31:12 >
  • Az önce cosa v4 almak için kredi kartı bilgilerini girdim son anda geri iptal ettim. Tekrar foruma bakayım diye. Cosanın uzaktan erişimi olduğu için hemen beni al diyor ama bağlantı hataları düşündürücü

• Honeywell modülasyonlu open-therm akilli termostat.
    Y87RF2008.

900 TL civarı.

Dış hava sensörü ile ayrılmaz ikili olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Cosa v4 te dış hava sensörü ile uygun çalışıyor mu acaba.

• Kombiniz open-therm protokolunu destekliyor.
    Open-Therm uyumlu termostat tavsiye ederim, dış hava sensörü ile müthiş bir uyum içinde çalışır.

• Cosa ile dis hava sensorunun bir ilgisi yok.dis hava sensoru kombi ile alakali

• Elimde eski evimde kullandigim intherm mrl300 rf var. Kombiye dhs ve bu termostati bağladım ama aklımda modülasyonlu bir termostat mi alsam sorusu var. On/off ile modülasyonlu termostat çok fark eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyg -- 6 Aralık 2019; 0:15:27 >
  • orhanyg kullanıcısına yanıt
    Etmez interm den memnunsaniz masraf yapmayın.durumunuz varsa onu bilemem tabii.on off termostadda daha nasıl çalışıyor kazan sıcaklığını kendi mi ayarlıyor ?
    Kombiniz ne marka bu arada

• Diğer konuda da sordum ama yanıt alamadım.
    Daikin kombi ile Vaillant eRelax oda termostati kullanabilir miyim uyum sorunu olur mu? Bilen birisi cevaplayabilirse sevinirim.

İlginize çok teşekkür ederim. Keşke dediğiniz şeyden yani open therm den anlasakda alsak bir tane. Bir sürü çeşit var hangisini alacaz :)
    Benim sorunum evde sabah 6 akşam 18 e kadar kimse yok ev boş.
    •Sabah evden çıkarken kombiyi (daikin) 30 derece yapıyorum akşam altıya kadar boşuna bu şekilde yanıyor.
    •İşin kötü tarafı ev sabahtan akşama kadar 20 derecenin altına inmiyor. İnmediği halde termostat olmadığı için kombi boşuna yanıyor.
    • termostat olsa 20 derece ayarlarım bu sayede kombi boşuna yanmamış olur.
    •bu şekilde olduğu halde gaz tüketimi 4-5-6 metreküp
    •termostatla biraz daha düşer gibi :)
    •evin yalıtım durumu güzel bir yıllık bina. En üst kat olmasına rağmen tavana bile yalıtım yaptırdım.
    Ve almışkende kötü bir termostat almak istemiyorum iyi birşey olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

Cosa ile dis hava sensorunun bir ilgisi yok.dis hava sensoru kombi ile alakali
    Nasıl ilgisi yok? Dış hava sensörü kullanılacaksa termostat ve kombi modülasyonlu olmalı.

Yanlisiniz var forumda dış hava sensörü kullanıp on off termostad kullananlar var. dhs kazan sıcaklığını ayarliyor.on off ta oda sıcaklığını.sadece oda sıcaklığına göre modülasyon gerçekleşmiyor

• Kombi daikin ndj. Eski evimde kombi konvansiyoneldi ve ev hiç istediğim sıcaklığa gelmediği için termostati verimli kullanamadım.
    Modulasyonlu alırsam honeywell almayı düşünüyorum, 900 lirayı çıkartacak kadar tasarruf etmem muhtemelen çok uzun sürecektir.

disintegration on off termostad ile ECA. nin dhs ni kullanıyor.

Sanırım kombi ECA proteus premiks ti,

Cloud nine bugün size cevap olarak bir mesaj yazmıştım. İlginize teşekkür ederim diyerek başlamıştım. Rica etsem o mesajı okuyup fikrinizi bana yazar mısınız? Fikrinizi öğrenmek istiyorum.

• İnternetten daikin kendi termostatından sipariş verdim biri göndermedi sipariş iptal oldu diğeri siemens gönderelim fabrika bundan gönderiyor artık dedi. Onu da ben istemedim. Son durum nedir ne yapabiliriz bu termostat konusunda arkadaşlar. Birde havadan sudan garanti dışı olur diyor ondan da tırsıyorum işin açığı. Servis syntech diye birşey takalım dedi internette 189mtl yazıyor adam 500 istedi ona da bile bile lades yapmayalım dedik. İyice can sıkıcı boyuta geldi. Kazık yemeden garanti dışı bırakmayacak ot arayışım sürüyor.

• murteki kullanıcısına yanıt
    İstediğiniz termostati alıp takin, arıza durumunda servis çağırmadan önce sokun. Ben öyle yaptım şahsen. 180 TL'lik termostata 500 TL verilmez. Hatta kombi kapağını açmak istemiyorsanız honeywell'in modulasyonlu termostatin alın, kombinin altında ki porta takılıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.