Şimdi Ara

daewoo matiz motor tekliyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende de 2001 matiz var alırken usta araçta üfürme var seni idare eder şehir içinde dedi ve bende hemen baskı balata triger buji ve yağ gibi rutin bakımlarını yaptırdım ve 1 hafta sonra araç teklemeler yaparak yolda kaldı aracı çekerek tamiriciye geldim araç conta patlatmış dedi ve kapakçıya gitti ve conta ve segman değişti ama araç düzgün çalışmadı rolantide normal çalışıyor ama gaz vermeye çalıştığında hemen gaz yemiyorr yediğinde de teklemeler devam ediyor sente ayarı düzgün yapıldı
    distribütör kapak değişti tevzi makarası değişti ama yine düzelmedi oto elektirkçide bilgisayara bağlandı sıfır hata çıkıyor ama tekelemeler bir türlü düzelmiyor aracın ateşlemede bir düzensizlik olduğu ondan yaptığı söylendi distribütör modülü aldım ondan değil dedi distribitör komple değişmesi gerek dediler nette yaptığım araştırmalarda distribütör değiştrenlerde de bu sorun düzelmemiş 35 tl distrüitör kapağını 125 tl modüle verdi 20 tl tevzi makrasına verdim şimdide 420 tl komple distribitör için vermem istiyorlar şaştım kaldım aynı araçtan tanıdık olsa onun kini denicem ama yok 425 tl daha verip yine çözüm olamamamıs durumu var

bu bahsettiğim tekleme sorunu yaşayıpta çözen varsa yardımcı olursa sevinirim tel:5057596169

• Motor yakıt aktarımı yapan elemanın ayarlarının 18mm'den 20mm'ye yükseltilerek teklemeden kurtarıp performanslı bir şekilde çalışması sağlananılır.Bu şekilde güzelce kullanırken yağ pompam arızalandı ve sibop kırdı eee haliyle eski araç komple motor yaptırdım matizler motor yapılınca tekler zaten sorun değil dedim usta gene eski ayarı verir vardım 3 sefer denedi çıkamadı işin içinden.Yani işiniz zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temsilci1 -- 13 Temmuz 2015; 8:16:16 >
  • Arkadaş güzel cevap vermiş, görüşün. Geçmiş olsun ama çözüm bulunur.
  • yukarda arkadaş herhalde sırf bu konu için üyelik açmış bence de istifade edin biliyor belli ki,çok kullanıcısı yok bu aracın hazır bulmuşsunuz da zaten
  • Yazdığım sorunlar ilgili yıllardır beni arayıp soranlar nasıl çözdüğümü soruyor.. kısaca sorunu çözen ustanın dediğini yazıyorum

Daewoo matiz motor tekleme sorunu çözümü

Matizlerde motor sentesi ve distribütör sentesi çift sente ayarı varmış. Sentelerden herhangibiri yapılmazsa tekleme devam ediyor hem motor hem ditribütör sebtesi uyumlu olması gerekiyor.

Umarım sorun yaşayanlara faydası olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.