Şimdi Ara

D7000 iade oldu, yeni makine öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
2.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. D5100 aldım şansıma sorunluydu iade ettim ve D7000 aldım. 3 gün oldu ve sensörde yağlanma problemi baş gösterdi an itibari ile onu da iade ettim. Sizlerden ricam 2500 TL bütçe ile Nikon da AF motorlu olan 300 dpi baskı alabileceğim, orta segment makine önerileriniz. Üst 2. LCD ekran tercihimdir. İlgi ve alakanıza çok teşekkürler. İyi forumlar

• Durmak yok yola devam D7100 Artik baska yerden alin hep sorun cikmis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Durmak yok yola devam D7100 Artik baska yerden alin hep sorun cikmis.
    Büyük firmaların bu tür problemli makinalar üretmesini anlamıyorum. Sorun bilindiği halde alanları da anlamıyorum. Zaten çok büyük paralar ödeniyor. Tüketici olarak daha bilinçli davranmak durumundayız. Gördüğüm kadarıyla D7000 ve D600'de aynı problemler var. Çok çok iyi makinalar, o ayrı konu ama kalite kontrol mekanizması yanlış çalışıyor, ya da umursamıyorlar. Geçmiş olsun, problemsiz makina alabilmeni ümit ediyorum

Öneriye gelince, D5100 ve D7000 fotoğraf kalitesi olarak üst düzey ve eşdeğer cihazlar. Kullananlar Canon 650D'den de memnunlar, Nikon kadar olmasa da yaklaşık aynı kalitede fotoğraf veriyor. Zaten daha belirleyici olarak lens faktörü devreye giriyor. Canonun lensleri de Nikona göre daha uygun fiyata satılıyor. Bu arada Sony A58'i de incelemeni tavsiye ederim.

• zetnakah kullanıcısına yanıt
    nikon da 2500 tl bütçe ile istediğiniz özelliklerde d7000 birde d7100 var..
    bütçe arttırıp bir üst d600 alsanız ondada toz yağ problemi görülüyor..
    2. el d700 veya bütçeyi 3000 dolarlara çıkartıp spot d800 alabilirsiniz..
    3. seçenek yağlanma toz problemini çok kafaya takmayıp tekrar d7000 alabilirsiniz..
    belli bir çekim sayısından sonra iyice azaldığı söyleniyor bu arada problem olduğunda serviste temizletebilirsiniz,veya şansınıza problemsiz bir makineye denk gelebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kortin -- 27 Temmuz 2013; 23:20:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Büyük firmaların bu tür problemli makinalar üretmesini anlamıyorum. Sorun bilindiği halde alanları da anlamıyorum. Zaten çok büyük paralar ödeniyor. Tüketici olarak daha bilinçli davranmak durumundayız. Gördüğüm kadarıyla D7000 ve D600'de aynı problemler var. Çok çok iyi makinalar, o ayrı konu ama kalite kontrol mekanizması yanlış çalışıyor, ya da umursamıyorlar. Geçmiş olsun, problemsiz makina alabilmeni ümit ediyorum

Öneriye gelince, D5100 ve D7000 fotoğraf kalitesi olarak üst düzey ve eşdeğer cihazlar. Kullananlar Canon 650D'den de memnunlar, Nikon kadar olmasa da yaklaşık aynı kalitede fotoğraf veriyor. Zaten daha belirleyici olarak lens faktörü devreye giriyor. Canonun lensleri de Nikona göre daha uygun fiyata satılıyor. Bu arada Sony A58'i de incelemeni tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Sony Alpha serisi oldukça başarılı. Bunun yanında biraz daha para ekleyip, XPRO1'da alabilirsiniz, gerçekten oldukça kaliteli fotoğraflar ortaya koyabilen çok iyi bir makine.

• quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Alıntıları Göster
    hala nikon diye ısrar edıyorsunuz anlamıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: landscapee

Alıntıları Göster
    Önerileriniz ve bilgilendirmeniz için hepinize teşekkürler. Bir daha D7000 alıp aynı riske gireceğimi zannetmiyorum. 1-2 gün google amca ile haşır neşir olacağım anlaşılan 300 dpi baskı kalitesi benim için çok önemli
  • quote:

60D baskı değeri kaç dpi acaba? Ben 72 diye duymuştum ve inanamadım. 60D gibi orta segment bir makine de 72 dpi çok saçma geldi bana. Kullanıyorsun, bilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetnakah

quote:

60D baskı değeri kaç dpi acaba? Ben 72 diye duymuştum ve inanamadım. 60D gibi orta segment bir makine de 72 dpi çok saçma geldi bana. Kullanıyorsun, bilirsin

Alıntıları Göster
    dpi gerçekten önemli mi bu kadar, şahsen bilmiyorum. Ama eğer öyle olsaydı Canon da 300 dpi yapardı diye düşünüyorum, hiç baskı almadığım için konuya yabancıyım çoğu kişi gibi. Canon sahibi olup da fotoğraf sergisi açanlar problem yaşıyor olsaydı duyulurdu mutlaka.

• zetnakah kullanıcısına yanıt
    fotoğrafı d7000 le aynı boyutlara getirirseniz 300 dpi olur..
    afaki olacak biraz ama
    d7000 çıktısı 20*30 cm 300 dpi
    60 d çıktısı 80*120 72 dpi
    boyutları photoshopta 20*30 a getirin dpi 300 olacak
    sonuçta aaşağı yukarı aynı dpi değeri
    rakamlar afaki birde mp ye göre 3 aşağı 5 yukarı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kortin -- 28 Temmuz 2013; 1:06:24 >
  • kortin kullanıcısına yanıt
    2500 liralık ikinci el nikon D700 ya hor kullanılmıştır yada perde sayısı 100.000 ve üzeri dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 28 Temmuz 2013; 1:12:07 >
  • quote:

quote:

bende daha 1 hafta felan oldu makinemi alalı 60d 72 dpi doğru fakat okadar önemli bi faktör değil araştırısanız çözünürlük olarak zaten 60d daha önde ayrıca psdan dpı degerını ıstedıgınız gıbı cıkarabılırsınız
  • dgnzcn kullanıcısına yanıt
    kim dedi 2500 tl nikon d700?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kortin

nikon da 2500 tl bütçe ile istediğiniz özelliklerde d7000 birde d7100 var..
    bütçe arttırıp bir üst d600 alsanız ondada toz yağ problemi görülüyor..
    2. el d700 veya bütçeyi 3000 dolarlara çıkartıp spot d800 alabilirsiniz..
    3. seçenek yağlanma toz problemini çok kafaya takmayıp tekrar d7000 alabilirsiniz..
    belli bir çekim sayısından sonra iyice azaldığı söyleniyor bu arada problem olduğunda serviste temizletebilirsiniz,veya şansınıza problemsiz bir makineye denk gelebilirsiniz..

yada ben öyle algıladım.
  • dgnzcn kullanıcısına yanıt
    "nikon da 2500 tl bütçe ile istediğiniz özelliklerde d7000 birde d7100 var"
    açık değilmi,ki bunu bile sorgulasanız 2500 ü tutmaz 100 aşağı 200 yukarı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kortin

"nikon da 2500 tl bütçe ile istediğiniz özelliklerde d7000 birde d7100 var"
    açık değilmi,ki bunu bile sorgulasanız 2500 ü tutmaz 100 aşağı 200 yukarı..
    D7000 problemi eskidendi diyenler görsün bu başlığı. Aynı sorun d7100 de de var ama d7000 kadar yaygın değil illa nikon diyorsanız mp ye ve eski olmasına takılmayacaksanız d300s ler sorunsuzdur. Yada canon 60d diğer bir seçenek o bütçeye. Ps de dpi değeri ayarlanıyor problem olmaz. Yazık şu nikon saçma bir problemi halledemedi yok satardı eğer halletseydi makineleri geri çağırıp müşterileri mağdur etmeseydi. Nikon a soğuk bakıyorum bu yüzden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: underdog

D7000 problemi eskidendi diyenler görsün bu başlığı. Aynı sorun d7100 de de var ama d7000 kadar yaygın değil illa nikon diyorsanız mp ye ve eski olmasına takılmayacaksanız d300s ler sorunsuzdur. Yada canon 60d diğer bir seçenek o bütçeye. Ps de dpi değeri ayarlanıyor problem olmaz. Yazık şu nikon saçma bir problemi halledemedi yok satardı eğer halletseydi makineleri geri çağırıp müşterileri mağdur etmeseydi. Nikon a soğuk bakıyorum bu yüzden.

Nikon hayranı biri olarak sana hak veriyorum. Ben de eski serilerdedir diye aldım D7000 ama maalesef benim de başıma geldi. 2800 TL verdim ve bana denen, kullandıkça yağ azalıyor ve sorun gidiyor. Servise gönderen başka bir arkadaşımla konuştum servise 420 shutter da göndermiş 3500 shutter da gelmiş. Kullandıkça yağ azalıyor ya hani paso basmışlar shutter a Koskoca Nikon KARFO KARACASULU servisini bir görse müdahale eder ama nerde.

Ama yine de Nikon sorunsuz D7000 tarzı DX makine çıkarsın koşarak alacağım da kesin

Şu sıralar Canon 60D - 7D - 650D ve Nikon D90 bakıyorum. Hadi hayırlısı diyelim

• quote:

quote:

Nikon hayranı biri olarak sana hak veriyorum. Ben de eski serilerdedir diye aldım D7000 ama maalesef benim de başıma geldi. 2800 TL verdim ve bana denen, kullandıkça yağ azalıyor ve sorun gidiyor. Servise gönderen başka bir arkadaşımla konuştum servise 420 shutter da göndermiş 3500 shutter da gelmiş. Kullandıkça yağ azalıyor ya hani paso basmışlar shutter a Koskoca Nikon KARFO KARACASULU servisini bir görse müdahale eder ama nerde.

Ama yine de Nikon sorunsuz D7000 tarzı DX makine çıkarsın koşarak alacağım da kesin

Aynen bende senin gibi nikon hayranıydım ama bu sorunlardan dolayı 60d aldım. Birde temizlettikçe sorun azalıyor diyorlarya anlaşılır gibi değil hem bir ton para bayılcam hemde ikidebir servise götürcem sensör temizletcem yok öyle bir dünya. Canon alırken hani istemediğin biriyle zorla evlendirilmiş gibi bir duyguyla aldım Ama büyükler doğru söylüyormuş şu an çok mutlu mesutuz canonun kesinlikle nikondan aşağı kalır bir tarafı yok lens çeşitliliği ve ucuzluğuda en büyük artıları.

• quote:

quote:

quote:

Aynen bende senin gibi nikon hayranıydım ama bu sorunlardan dolayı 60d aldım. Birde temizlettikçe sorun azalıyor diyorlarya anlaşılır gibi değil hem bir ton para bayılcam hemde ikidebir servise götürcem sensör temizletcem yok öyle bir dünya. Canon alırken hani istemediğin biriyle zorla evlendirilmiş gibi bir duyguyla aldım Ama büyükler doğru söylüyormuş şu an çok mutlu mesutuz canonun kesinlikle nikondan aşağı kalır bir tarafı yok lens çeşitliliği ve ucuzluğuda en büyük artıları.

Ben aslında iade etmeyecektim. Tamam dedim temizleteyim ama Bursa'dan gönderip temizlenip geri gelmesi 21 iş günü demezler mi? benim film orada koptu. Şimdi arkadaşlar diyecek başka yere yaptırsaydın? 2800 Garantili alıp ta 30 - 50 TL temizletmeye veremem. Kendin yap derseler de o kadar para verip de hamallığını çekemem (toz kaçmaları temizlemesi hariç )

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben aslında iade etmeyecektim. Tamam dedim temizleteyim ama Bursa'dan gönderip temizlenip geri gelmesi 21 iş günü demezler mi? benim film orada koptu. Şimdi arkadaşlar diyecek başka yere yaptırsaydın? 2800 Garantili alıp ta 30 - 50 TL temizletmeye veremem. Kendin yap derseler de o kadar para verip de hamallığını çekemem (toz kaçmaları temizlemesi hariç )

Bir soru sorucaktin canon 70d nezman gelir ulkemize ve fiyati nekdar olur?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.