Şimdi Ara

Fujifilm Instax Mini 11 (Fotoğraf Çekimi Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu fotoğraf makinesini yeni aldık, yanında gelen filmlerle denemek için 7-8 fotoğraf çektik ama çok tatmin edici sonuçlar çıkmadı malesef, odaklanma ve bulanık çıkma sorunu yaşıyoruz.

Nerde yanlış yapıyoruz acaba ?

internette araştırdım ama hiç bilgi bulamadım , bu cihazla çekim hakkında hiç trick veren yok, youtubeda genelde kutu açmışlar googleda da sürekli alışveriş siteleri çıkıyor :D

• Hocam o birazda ışığa vb. göre değişiyo. Ben alalı nerdeyse 3 yıl oldu. Şunu gözlemledim. Güneşte çekersrm bembeyaz çıkıyo. Gece odamda çekersem yüz bölgem harici karanlık oluyo.https://www.youtube.com/watch?v=DhbkLCuK2JA&feature=youtu.be belki bu video bir nebze de olsa işe yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

Hocam o birazda ışığa vb. göre değişiyo. Ben alalı nerdeyse 3 yıl oldu. Şunu gözlemledim. Güneşte çekersrm bembeyaz çıkıyo. Gece odamda çekersem yüz bölgem harici karanlık oluyo.https://www.youtube.com/watch?v=DhbkLCuK2JA&feature=youtu.be belki bu video bir nebze de olsa işe yarayabilir.

teşekkürler hocam bu attığınız video instax mini9 içinmiş, bizdeki 11 mod seçenekleri yok onda otomatik ayarladığını söylüyor ama her türlü ortamda flaş patlıyor mesela kapatma tuşu da yok.

selfie moduyla bir fotoğraf çektim yüz baya beyazdı hoş olmadı , karanlıkta selfie çektik dış mekanda sadece öndeki çıktı , kar yağan ortamda yine kişiler net değildi selfide de sadece öndeki netti vs vs. :D yani biraz hayal kırıklığı oldu açıkcası

ama fark ettiğimiz bir şey var ilk çekildiğimiz foto karanlıktı ve renkler aslından daha cansızdı ama 1 hafta sonra falan aydınlık seviyesi ve renklere canlılık geldi . 2-3 dakika içinde görüntü oluşuyor ama fotoğraf bekledikçe daha da güzelleşiyor galiba

başka dikkat ettiğiniz neler var peki hocam şu ortam ve şekilde daha iyi fotoğraf çekilir, şu şekilde çekmeyin berbat oluyor dediğiniz var mı? malum filmi pahalı şimdilik sorun değil ama sürekli kötü fotoğraf çekmek de maddi manevi yoracak :D

• Monsieur Vincent kullanıcısına yanıt
    Hocam ben aldım ancak filmi pahalı olduğundan dolayı nerdeyse son bir buçuk yıldır el sürmedim. Ama şunu söyleyebilirim ki ben genellikle fotoğrafları gece odamın normal ışığında çekerdim. Fotoğrafın farklı rustik bir havası olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

Hocam ben aldım ancak filmi pahalı olduğundan dolayı nerdeyse son bir buçuk yıldır el sürmedim. Ama şunu söyleyebilirim ki ben genellikle fotoğrafları gece odamın normal ışığında çekerdim. Fotoğrafın farklı rustik bir havası olurdu.

Teşekkürler hocam , film için piyasada hiç alternatifi olmaması da saçma tüm internet sitelerinde yaklaşış olarak aynı fiyatta çoklu alsan bile fazla farketmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.