Şimdi Ara

D7000 iade oldu, yeni makine öneri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
2.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onun ayari makine alacaksan fark zaten yo gibi ama paraya kiyacaksan Dx2x yada 3 al bu konuda sana yardimci olacak süper fotografci arkadas var kendisine mesaj atin size yardimci olacaktir
    ALPER MANDALIK Türkiye´nin en iyi gece fotografcisi ve hasta nikoncu
    http://portfolyo.fotografturk.com/?uye=laconte
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetnakah

quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Hangi lenslerden bahsediyoruz mesela? Lens üzerinden gidersek daha somut tavsiyelerde bulunmak mümkün olur. Hangi tarz fotoğraflar çekmek istiyorsun? Lens seçimi daha titiz yapılmalı, @cwr'nin belirttiği durum bir gerçek çünkü.

Benim forumlarda gördüğüm en büyük yanlış, odak kapatma anlayışı ve tavsiyeleri. 18mm'den 300mm'ye kadar olan odaklar varsa set tamam oluyor çoğu kişiye göre. Bu yüzden insanlar 1-2 ay sonra hiç kullanmayacakları 70-300mm, 55-250mm türü lenslere para yatırıyorlar. Yanlış anlaşılma olmasın, forum geneli hatta fotoğrafçılığa heves edenlerin geneli böyle.

Örneğin 50mm f1.4

50 mm f1.4 le hiç fotoğraf çektiniz mi? Tavsiye ederim Nikon F3 le Nikkor f1.4 ü yıllardır kullanıyorum. Zoom lenslere hiç işim düşmedi

• quote:

Benim forumlarda gördüğüm en büyük yanlış, odak kapatma anlayışı ve tavsiyeleri. 18mm'den 300mm'ye kadar olan odaklar varsa set tamam oluyor çoğu kişiye göre. Bu yüzden insanlar 1-2 ay sonra hiç kullanmayacakları 70-300mm, 55-250mm türü lenslere para yatırıyorlar. Yanlış anlaşılma olmasın, forum geneli hatta fotoğrafçılığa heves edenlerin geneli böyle.

Hocam haklısınız, böyle bir anlayış var. Ama ben bu anlayışı çok da yanlış bulmuyorum. Hatta özellikle fotoğrafçılığa yeni başlayan birisinin, ne tür fotoğraflar çekmekten hoşlandığını bulana kadar bu ekipmanları tanıması ve bu süreci yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Belki de kendim de bu yoldan geçtiğim için böyle düşünüyorum. Ama bütün bu ekipmanı kullanarak çok şey öğrendim; hala daha öğreniyorum.

Makine tavsiyesine gelince, Canon öneren arkadaşlar olmuş ama ben Canon 550d kullanıcısı olarak (550d Canon'un hali hazırda tüm apsc makinelerinde kullandığı 18mp sensörü kullanmaktadır. EOS 60d ve 7D ile aynı raw fotoğrafı verir. Bu durum 70d ile değişecek.), Canon'un mevcut apsc sensörlerinin iso800 üzerindeki performansını pek parlak bulmuyorum. Canon alınacaksa ya 70D beklenmeli ya da imkan varsa full frame alınmalı.

Daha önce de bir yerde canonun iso performansının kötü olduğunu söyleyip omd em5'in m43 sensörüyle, canon 7d'den daha iyi olduğunu söylemiştim, sayın @ozturert hocamdan itiraz gelmişti o nedenle bir de link koyuyorum buyurun bu sitenin yalancısıyım :

http://www.imaging-resource.com/PRODS/omd-em5/omd-em5A.HTM

• Pentax iyidir Pentax
  • nikon d5100 le 5200 ü hiç yabana atmayın. çok kullanan çok memnun olan ve çok tavsiye eden var.

ayrıca yurdışı sitelerini araştırın bu söylediklerime hak verirsiniz.
  • Yeni body arayışlarım sonuçlandı. Eşim bana hediye olarak D7000 body siparişi vermiş fotografium.com'dan :)) yapma etme diyemedim onun canı sağolsun. Yarın elimde olcak makine heyecanlansam mı? :))))
  • D700
  • quote:

Yeni body arayışlarım sonuçlandı. Eşim bana hediye olarak D7000 body siparişi vermiş fotografium.com'dan :)) yapma etme diyemedim onun canı sağolsun. Yarın elimde olcak makine heyecanlansam mı? :))))

Hayırlı olsun hocam :) Düğün ağustosta değilmiydi :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

quote:

quote:

Hangi lenslerden bahsediyoruz mesela? Lens üzerinden gidersek daha somut tavsiyelerde bulunmak mümkün olur. Hangi tarz fotoğraflar çekmek istiyorsun? Lens seçimi daha titiz yapılmalı, @cwr'nin belirttiği durum bir gerçek çünkü.

Örneğin 50mm f1.4

50 mm f1.4 le hiç fotoğraf çektiniz mi? Tavsiye ederim Nikon F3 le Nikkor f1.4 ü yıllardır kullanıyorum. Zoom lenslere hiç işim düşmedi

50mm f1.4 hayran olduğum bir lens

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yeni body arayışlarım sonuçlandı. Eşim bana hediye olarak D7000 body siparişi vermiş fotografium.com'dan :)) yapma etme diyemedim onun canı sağolsun. Yarın elimde olcak makine heyecanlansam mı? :))))

Hayırlı olsun

Umarım bu sefer yüksek F değerlerinde düz bir zemini çekince 2 3 tane nokta lekesi çıkıyor diye iade etmezsiniz makineyi Normal fotoğrafta belli bile olmuyorlar kafaya takmaya hiç gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

quote:

Hayırlı olsun hocam :) Düğün ağustosta değilmiydi :D

Aynen hocam 17 ağustos :))

• quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Hayırlı olsun

Umarım bu sefer yüksek F değerlerinde düz bir zemini çekince 2 3 tane nokta lekesi çıkıyor diye iade etmezsiniz makineyi Normal fotoğrafta belli bile olmuyorlar kafaya takmaya hiç gerek yok

Kesinlikle haklısın

• Arkadaşlar bu arada yeni öğrendiğim bir bilgiyi paylaşmak istedim. Sorunlu D7000'im yeni almama rağmen 2011 ocak çıkışlıymış ve mağaza da satılmadığından dolayı beklemede kalmış ve almak bana nasip olmuş. Shutter 56'ydı aldığım da ve KARFO jelatini açıktı. Anlayacağınız teşir ürünüymüş. Denizli mağazadan getirtildi zate. Yeni seriler sorunsuz deniyordu. Ben alınca sorunlu olunca kafam karışmıştı ama bunu duyunca acaba gerçekten yeni serilerde sorun yok mudur demekten kendimi alamadım. Şimdi ki cihazım 2013 çıkışlı bakalım neler olacak ama kesinlikle f22 ile gök yüzü resmi çekmeyeceğim

• ahh ahhh biride kalkıp ya ne d7000 ni karşında 35 mm mke uçak savar duruyor demıyor ha,al bi slt a77 ben daha ne diyim,dpi felan geçtik meydanda seri çekime al tetiğe bas millet girecekk delik arar.. şaka bir yana sony slt a77 ve slt a99 modeli ile canon ve nikona "allah belamızı verdi" dedirtti ,lens konusu tartışılr ancak body olarak elınıze alıp deklanşöre bastığınızda " şlık " diye çıkan o ses slt a serisiyle olan nikahınızı her seferınde bir kere daha yeniliyor.. denemenızı tavsiye ederım , şu an ülkemızde hala fiyatları yuksek ancak yurt dışından getirtme ımkanı olanlar hiç beklmesınler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Bang Bang Club

ahh ahhh biride kalkıp ya ne d7000 ni karşında 35 mm mke uçak savar duruyor demıyor ha,al bi slt a77 ben daha ne diyim,dpi felan geçtik meydanda seri çekime al tetiğe bas millet girecekk delik arar.. şaka bir yana sony slt a77 ve slt a99 modeli ile canon ve nikona "allah belamızı verdi" dedirtti ,lens konusu tartışılr ancak body olarak elınıze alıp deklanşöre bastığınızda " şlık " diye çıkan o ses slt a serisiyle olan nikahınızı her seferınde bir kere daha yeniliyor.. denemenızı tavsiye ederım , şu an ülkemızde hala fiyatları yuksek ancak yurt dışından getirtme ımkanı olanlar hiç beklmesınler...

Eğer Sony Lens konusunda Ülkemiz de sıkıntılı olmasa ciddi ciddi almayı düşündüğüm bir cihazdı D7000 kullandığım için şunu söyleyebilirim. Saniyede 6 fps çekim hızı çok tatminkar ve makine gerçekten ben profesyonel kişilerin makinesiyim diyor

• Orta sekment alabileceğin Nikonlar belli D90 - D7000 - D7100.
    D90 sıfır olarak alınmaz. Parana yazık olur. Alabiliyor isen D7100 tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker_tr

Orta sekment alabileceğin Nikonlar belli D90 - D7000 - D7100.
    D90 sıfır olarak alınmaz. Parana yazık olur. Alabiliyor isen D7100 tavsiye ederim.

Sıfır D7000 Karfo cihazı Body aldım
  • quote:

ahh ahhh biride kalkıp ya ne d7000 ni karşında 35 mm mke uçak savar duruyor demıyor ha,al bi slt a77 ben daha ne diyim,dpi felan geçtik meydanda seri çekime al tetiğe bas millet girecekk delik arar.. şaka bir yana sony slt a77 ve slt a99 modeli ile canon ve nikona "allah belamızı verdi" dedirtti ,lens konusu tartışılr ancak body olarak elınıze alıp deklanşöre bastığınızda " şlık " diye çıkan o ses slt a serisiyle olan nikahınızı her seferınde bir kere daha yeniliyor.. denemenızı tavsiye ederım , şu an ülkemızde hala fiyatları yuksek ancak yurt dışından getirtme ımkanı olanlar hiç beklmesınler...

fakat sony slt sisteminin geleceği meçhul. ayrıca zaman geçtikçe transparan madde geçirgenliğini yitiriyor diyorlar. ben hala perde sisteminin daha iyi olduğunu düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Metabolism

quote:

fakat sony slt sisteminin geleceği meçhul. ayrıca zaman geçtikçe transparan madde geçirgenliğini yitiriyor diyorlar. ben hala perde sisteminin daha iyi olduğunu düşünüyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rocker_tr

Orta sekment alabileceğin Nikonlar belli D90 - D7000 - D7100.

Sıfır D7000 Karfo cihazı Body aldım

Hayırlı olsun. ^^
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.