Şimdi Ara

D-Smart USB'ye kayıt edilen programları bilgisayarda açmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorunum başlıktaki gibi usbye kaydettim bilgisayara takıyorum çok farklı uzantılarda dosyalar var. Flash diskin ana dizininde .db3 .db4 .cp0 adında uzantılar var ve flash diskin içinden hiçbir şey çıkarmaya izin vermiyor. D smart kutusunda harici izlememek için elinden geleni yapmış. Filmleri kaydettiğimde ayrı r1 r2 diye dosyalar açıyor onun içinde .xma .xmb xmd. xmı şeklinde dosyalar ve asıl kayıtın olduğu dosya büyük boyutlu dosya STREAM.str şeklinde bunu hiçbir şekilde açamıyorum açabilen varsa lütfen söylesin.

• http://www.codecguide.com/download_kl.htm buradan full versiyon download edip kurun codec ile gelem media player ile seyretmeyi deneyin olmadı kısa bir kayıt yapıp bir upload sitesine ( dh site izin verirmi bilemiyorum ) kucuk megabaytlı örnek kayıt gönderin test edip bir yol bulan sorunuzu cevaplar

ayrıca kullandığınız reciever nedir kaydı neyle nasıl yapdınız tarzında bilgi de vermeniz iyi olur sanırım
  • ozcanser O kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizin hiçbiri bir işe yaramadı. D-Smart HD kutusu ile kayıt yapıyorum baya korumalı anlaşılan olmayacak.
  • usb ye kayıt nasıl yapıyorsunuz ? cihazı m.h mi açtırdınız
  • caprice C kullanıcısına yanıt
    Evet ayda 3 tl daha ödeyerek hd cihazınızdaki pvr özelliğini açtırıyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba. konunun üzerinden zaman geçmiş ana forumda bununla ilgili bir konu bulamadım. mh ne derdimi anlatamadım. ayda 3 tl ye usb takıp kayıt ediliyormuş diyorum. yok olmaz ayda 10 tl fark verip kutuyu da değiştirmeniz lazım filan dediler. size birkaç sorum olacak.

1) kutu aynı kalıyor değil mi herhangi bir yazılım veya donanım yüklemek zorunda mıyız ?
    2) kayıt etme sisteminin kullanımı pratik mi ?
    3) kutu kapalıyken yani stand-by konumunda kayıt yapıyor mu yoksa kutuyu açık bırakmamız lazım mı ?
    4) bir kanalda program kayıt ederken aynı anda başka bir kanal seyredebilir miyiz ?
    5) örneğin 2 saatlik bir film flasta kaç gb yer kaplıyor ? kayıt yapmak için flash fat32 mi nfts mi formatlı olması lazım ?
    6) kayıta başlamadan önce elektrikler kesilip geri gelirse kayıt sistemi bozuluyor mu ?

sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam merhaba. konunun üzerinden zaman geçmiş ana forumda bununla ilgili bir konu bulamadım. mh ne derdimi anlatamadım. ayda 3 tl ye usb takıp kayıt ediliyormuş diyorum. yok olmaz ayda 10 tl fark verip kutuyu da değiştirmeniz lazım filan dediler. size birkaç sorum olacak.

1) kutu aynı kalıyor değil mi herhangi bir yazılım veya donanım yüklemek zorunda mıyız ?
    3) kutu kapalıyken yani stand-by konumunda kayıt yapıyor mu yoksa kutuyu açık bırakmamız lazım mı ?
    4) bir kanalda program kayıt ederken aynı anda başka bir kanal seyredebilir miyiz ?
    5) örneğin 2 saatlik bir film flasta kaç gb yer kaplıyor ? kayıt yapmak için flash fat32 mi nfts mi formatlı olması lazım ?
    6) kayıta başlamadan önce elektrikler kesilip geri gelirse kayıt sistemi bozuluyor mu ?

1- Kutudan kutuya değişiyor benimki vestel uydu alıcısı menüye girdiğinizde sağ üstte hd+ yazıyorsa pvr özelliği vardır demektir.
    2-HD cihazlar için pek söylenemez ara sırma kasmalar yaşanabiliyor ve kayıtlar çok yer kaplıyor ben 16 gb flash bellek taktım. Mesela bi yayını geri saramıyorsunuz yayını durdurmadan açtığınız andan itibaren timeshift özelliği yok. O sadece hd+ cihazlarda
    3-Denemedim
    4-Tek lnb girişli cihaz hd cihaz o yüzden yapamazsınız onun için hd+ geçmeniz gerekir.
    5-4 5 gb yer kaplıyor. Flashı taktığınız anda kendisi formatlayıp hazırlıyor
    6-Kayıt sistemi elektrikler gittiği anda duruyor geldiği anda o anki yayından itibaren kayda devam ediyor.

Ancak dediğim gibi hd+ cihaza geçerseniz yukarıdaki problemlerin birçoğu olmaz benimki hd cihaz.

• Cevaplar için teşekkürler hocam. odada tek anten hattı var bu nedenle hd+ geçemem. zaten bu 3 tl nin taahhütü filan yokmuş bi denemeyi düşünüyorum memnun kalmazsam bir sonraki ay iptal ederim..
  • quote:

Hocam merhaba. konunun üzerinden zaman geçmiş ana forumda bununla ilgili bir konu bulamadım. mh ne derdimi anlatamadım. ayda 3 tl ye usb takıp kayıt ediliyormuş diyorum. yok olmaz ayda 10 tl fark verip kutuyu da değiştirmeniz lazım filan dediler. size birkaç sorum olacak.

Hocam müşteri hizmetleri bilmemezlikten geliyorsa, bu linkten kayıt bırakın geri dönerler.https://www.dsmart.com.tr/Kampanyalar/Landing/kaydedin-kacirmayin

1) Dsmart kutunuz DS830NDS, DZS3002NDS, DSI729DST, HBR-2002S ve S7560 bunlardan biriyse bişey yapmanıza gerek yok. Minimum 2 GB USB bellek takmanız yeterli. Dsmart HD+ özelliği aktif olacaktır.

2) Uydu alıcısına göre değişiyor. Bende HBR-2002S modeli var. Çok hantal kalıyor.

3) Programla ile kayıt yapabiliyor.

4) Uydu sisteminiz destekliyorsa, yapabiliyorsunuz. Merkezi sistemler genelde destekliyor.

• Cevaplar için teşekkür ederim hocam. bende de hbr-2002s modeli var. bir ay denemeyi düşünüyorum memnun kalmazsam iptal ederim zaten.
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Bu 3 tl ile açtırılan hiç kullanışlı değil. HD+ modele geçicem ben. Bir programı kaydetmeden yada durdurmadna geri saramıyorum anca o andan itibaren timeshift yapmaya başlıyor ve cihazda tek lnb girişi var bu yüzden 2 yayını aynı anda kayıt veya birini izlerken diğerini kayıt imkansız.
  • Ben zaten daha çok evde olmadığım zamanlarda kaçırdığım bir programı kaydetmek için kullanmayı düşünüyorum. örneğin bütün gün evde yokum ama saat 14-16 arasında bir program var. onu kaydedip akşam eve geldiğimde o programı izlemek istiyorum. aynı anda bir programı kaydedip diğerini izlemek çok kullanacağım bir özellik değil. onu sadece merak ettiğim için sormuştum 3 tl ile imkanı var mı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haacar -- 20 Nisan 2016; 17:02:47 >
  • saçam bi durum ya cihazınız uyumlu değil diyorlar. yazılımlarını hazırla donanımlar hazır ama yok ne gerek var zahmete desteklemiyor demek daha kolay geliyo dsmarta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcantekin -- 20 Nisan 2016; 23:24:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknojix

Dediklerinizin hiçbiri bir işe yaramadı. D-Smart HD kutusu ile kayıt yapıyorum baya korumalı anlaşılan olmayacak.

Öncelikle geç cevapladıgım için beni mazur görün her zaman bu foruma ugrama şansım olmuyor

cevabınızda dediklerimin hiçbirinin işe yaramadıgını yazmışsınız sizden ilk mesajımda yazdıklarımı yeniden okumanızı rica ediyorum minik bir kayıt yapıp herhangi bir upload sitesiye yada buraya upload edip dosyayı buradaki kullanıcı arkadaşlara ulaştırmanız halinde deneyip sonuca ulaşanların konuya katılımda bulunmasını saglamadınız buda 1. mesajımda yazdıklarımın hepsini yapmadıgınız gösteriyor.

Bende bir d'smart kullanıcısıyım fakat sizden bir kaç tık ilerideyim sanıyorum öncelikle ben d'smartın cihazını Asla kullanmam Kullanacagım cihazın öncelikle mülkiyetinin bana ait olmasını isterim buda ek olarakda kesemin yettigince cihaz seçimini de ben yaparım d'smartın secimlerine mahkum olmam

yukarıda yazdıgım kullanım şekline açıklık getireyim ki diper okuyucu arkadaşlara da bir nebze faydamız olsun
    ilk olarak d'smart üyeliginiz modül üyeligi olsun şimdilerde buna d fix deniliyorhttps://www.dsmart.com.tr/Teknolojiler/D-Fix

2. olarakda kesenize uygun bir hd reciever satın alın şu an kullandıgım cihaz Golmaster 1090 HD pwr uzun yıllar kullandım eskidi artık almayı düşündügüm cihaz ise DREAMBOX 7080 HD

yukarıdaki modül ve reciever işi halledildiginde tamamı ile dsmartdan ve korumalardan muaf bir sekilde kayıtlarınızı yapabilir gönül rahatlıgı ile bilgisayarınıza kayıtlarınızı aktarabilirsiniz.
    bu hususta son olarak Modül üyeliginde eski üyelerin fiat avantajı vardır şahsen ben full mega paket için ( gece kuşagı+fulbol her ne varsa ) aylık 10 tl ödeyen biriyim sanırım bu paket aylık 45 lira yada daha yukarılarda :)

• ozcanser O kullanıcısına yanıt
    buraya uploadlasam ne farkedecek ki hocam imkansız bunun açılması ayrıca kimse uğraşmaz yinede saolun hocam.
  • Ben aşagıda link verdigim yazılım ile çok şey yapabiliyorum mesela kimse ugraşmayabilir bunda haklı olabilirsiniz fakat nerden bilebilirsiniz denemeden ayrıca ne kaybedersiniz ?
    ömrünün yarısını bilgisayar karşısında gecirmiş biri olarak imkansız diye bir şey olmadıgını rahatlıkla söyleyebilirim belki siz belki ben yapamayabilirim ama bilgisayarda imkansız diye bir şey yoktur sadece yapılmamış durumlar vardır :)

aşagıdaki programı bir inceleyip denermisiniz
    http://www.cypheros.de/tsdoctor2_e.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcanser -- 27 Ocak 2017; 14:34:12 >
  • Yokmudur hala şunu kıran

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknojix

quote:

1- Kutudan kutuya değişiyor benimki vestel uydu alıcısı menüye girdiğinizde sağ üstte hd+ yazıyorsa pvr özelliği vardır demektir.
    2-HD cihazlar için pek söylenemez ara sırma kasmalar yaşanabiliyor ve kayıtlar çok yer kaplıyor ben 16 gb flash bellek taktım. Mesela bi yayını geri saramıyorsunuz yayını durdurmadan açtığınız andan itibaren timeshift özelliği yok. O sadece hd+ cihazlarda
    3-Denemedim
    4-Tek lnb girişli cihaz hd cihaz o yüzden yapamazsınız onun için hd+ geçmeniz gerekir.
    5-4 5 gb yer kaplıyor. Flashı taktığınız anda kendisi formatlayıp hazırlıyor
    6-Kayıt sistemi elektrikler gittiği anda duruyor geldiği anda o anki yayından itibaren kayda devam ediyor.

Ancak dediğim gibi hd+ cihaza geçerseniz yukarıdaki problemlerin birçoğu olmaz benimki hd cihaz.

Hoşgeldin paketi üyeliğim yeni başladı.
    Cihaz DSI729DST.
    Kayıt yapmak için USB hafıza bağladım ama kayıt başlatmak istediğimde "lütfen diskinizi takınız ve plus modunda çalıştırınız" mesajı veriyor..
    Sorun nedir? Neden USB flash diski tanımadı?

Alıntıda arkadaş;
    "1) Dsmart kutunuz DS830NDS, DZS3002NDS, DSI729DST, HBR-2002S ve S7560 bunlardan biriyse bişey yapmanıza gerek yok. Minimum 2 GB USB bellek takmanız yeterli. Dsmart HD+ özelliği aktif olacaktır. " demiş.
    O zaman ben neden çalıştıramıyorum??

• sas_sas kullanıcısına yanıt
    Uydu alıcınız tek lmb girişli mi? PVR cihazların kendine ait harddiski oluyor uyumlu değildir büyük ihtimal.
  • bende kayıt özelliği var ama aktif hale getiremedim bir türlü. önerebileceğiniz bir çözüm yöntemi var mı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.