Şimdi Ara

D segmentinde premium harici VAG grubundan araç aldırtacaklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi diğer bayiler D segmentinde bayrağı çekmiş. Yanlış anlaşılmasın satış rakamları filan beni ilgilendirmez. Ben aliciyim ama diğerleri keriz avcısı gibi mübarek.

1- Talisman fiyatları ilk girişte çok yüksekti. Yükseklik şuradan belli ilk çıktığında 133k olan 160 lık edc şimdi 144k lira 2016 model. Yaklaşık %50 zam yedi araçlar ÖTV+kurdan dolayı ama gel gör ki araba fiyatı satilamayinca %10 zam gördü. Yani inanılmaz bir kâr var ortada. Reno bu politika ile batırdı.
    2- Mondeo dizel otomatik yok. Manueli passattan pahalı. Satmak istemezsen anca bu yapılır zaten.
    3- Avensis c segment kalitesi ile bence iyi satıyor.
    4- 508 belkide en iyi d segment dizel otomatik kombinasyonuna sahip. Ama PSA genel fiyatlandırma politikası Talisman ile aynı
    5- Mazda, Honda, Subaru, Nissan d segment te nerdeyse hiç yok.
    6- Insignia. En sona seni bıraktım. Buradaki fan boylar sayesinde seni bekledim. 3 kere test sürüşü yaptım. İyisin güzelsin de seni satanlar enteresan. İlk defa opele adım attım. İlk çıktığı zaman Insignia koştuk bayiye. Araç bana 136k dendi. Sonra liste fiyatı geçerli 144k dediler. Şimdi de 10k zam yedi dediler. Keriz avcıları...

Passat az bile satıyor bunların karşısında

Edit; Insignia aisin marka tam otomatik blue hdi kombinasyonu 2018 de gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halalaluya -- 5 Haziran 2017; 21:1:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nasıl yani insignia gelir gelmez zam mı yedi ?
  • Insignia bence o parayı hak etmiyor gerçekten passata mecbur kalıyor insanlar. He gerçi ben olsam 170 e Passat alacağıma e180 falan alırım daha iyi

• Insignia o parayi bu motor sanzimanla hak etmiyor bence. Aisin sanziman ve blue hdi ile gelirse alinir.. en azindan az yakiyor dersiniz. Ama şu şartlar altinda bencede Vagdan başka secenek kalmiyor geriye. Vagda ürün gamıda çok geniş mutlaka birinden birini alirsiniz..

• Superb var yine ayni grup ama daha kasli daha yakisikli ayni zamanda daha ucuz daha dolu alternatif olabilir.bende yazdıklarınizin birkaçıni düşünüp en sonda superb de karar kıldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölümlerden ölüm beğen passata nasıl iyi dersin akşam evinden gelip kaldırırlar DH anti vagcılar seni dikkatli ol.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • D segmentte fiyat şişiren kaybeder . İnsanlar SUV ye yöneldi , doğal olarak firmalar da Suv üretmeye başladı . Etrafımdaki herkes alçak araba sevmiyorum jip seviyorum diyor :) . Zaten hanımları ikna edemezsin alçak araba almaya ( bekarsan sorun yok ) ... D segment işine gelmedi mi yapıştır qasqai , xtrail , kadjar, 3008 , 5008 yolda , kia sportage , tucson , kodiaq , karoq yolda , kuga , crv , hrv , chr , vitara , mokka ... alternatif çok ..,

• Volvoya neden oksuz muamelesi yaptiniz.?pardon premium haric demissiniz. Gormedim. Ama zaten hep tartismali volvo premiummu degilmi diye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 5 Haziran 2017; 22:9:35 >
  • arkadaş vag grubu araç almak istiyorsan bu kadar uzun uzadıya diğer markaların kusurlarını bulmana gerek yoktu
    birinin satıcısını beğenmiyorsun diğerinin fiyat politikasını vs....
    3 adet vag grubu araç

skoda rapid spaceback
    vw passat 2.0 tdi dsg
    ww passat cc 1.4 tsi dsg kullandım

son vag grubu aracım cc idi

bir daha bedava deseler almam .hepsinde dgs sorunu yaşadım

içinden geleni yap ve kendine bir passat/superb al ama dsg olsun

şuan fiat freemont kullanıyorum
    yakında volvo xc70 almayı düşünüyorum

15 -20 civarında araç kullandım hiç birisi mükemmel değildi hepsinin bir kusuru vardı yada bizim ülkemiz yollarına uymuyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymmt -- 5 Haziran 2017; 22:22:43 >
  • İyi diyosun da passat bunların hepsinden daha pahalı.

• Konu sahibinin tespitleri yerinde ancak bir de şu var ki; D segmenti sedanlar ölüyor ve yerini crossover ve SUV'lere bırakıyor bu nedenle de çoğu firma bu sınıfa yatırım yapmıyor.

• Kampanya veya sene sonu indirimi ya da başka bir sebeple liste fiyatının çok altına alınmadığı taktirde Passat harici D segmenti almak mantıklı değil. Ha binicisi gider alır 7-8 sene neyse biner o zaman sıkıntı yok. Ama aklında ufacık da olsa ikinci el kaygısı olan insan hiç düşünmeden o segmentte Passat almalı.

Fakat biniciler için gerçekten çok iyi fırsatlar da olabiliyor. Misal S60 T3'ü 125 bin liraya veriyorlar şu an. Dolu dolu bi Golf alamıyorsunuz o paraya.
  • Bu fiyatlarda sifir araba almak mantikli degil.105 hplik gitmeyen arabaya o kadar para versem hergun dusunurum.1-2 yasinda dusuk kmli bmw ve mercedesler var

• Nike Tyson kullanıcısına yanıt
    105 lik araba kalmadı zaten sıfır.

D segmentine 120 C ye 110 hp koyuyorlar ueuro normlarından dolayı...

• şimdi opelin sitesinden baktım otomatik dizel ve benzinlilerin tüketimi aynı.bu nasıl oluyor?
  • Passatın hiç olumsuz yanı yok mu?

Fiyata donanıma bakıyorsun, rakiplerinden 20 30k pahalı.

Şanzımana bakıyorsun, piyasadaki en sabıkalı şanzıman.

Almak istiyorsun, 3 ay sonra araç gelecek.

Garantiye bakıyorsun 2 sene, ekstra garanti kazık fiyat.

Opsiyon ekletecek oluyorsun, kazık.

Rakiplerinden bir üstün yanı var mı tutulması dışında? O da yok.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Passatın çok bi üstünlüğü yok , sorun rakiplerde . Konu açan arkadaşın dediği gibi diğer firmalar git Passat - Superb al diyor .

İnsignia ile başlıyım , 2009 da çıktığında yılın otomobili seçil , yıllarca dizel otomatik getirme . Yüzün eskidikten sonra getir . Araç çok ağır , doğal olarkta hantal ve yakıt benzinde uçuktu . O estetik yapıya rağmen 2. eli yerlerde sürünüyordu .

Mondeo , yeni kasa çıktı , bize gelene kadar yıllar geçti :) . dizel otomatik yok ( hala yok ) . Benzinli yakıt tüketimi Damperli kamyonlardan biraz az .

508 dizel otomatik kombinasyonu en iyi benim gözümde ama eat6 koydumu uçuyo fiyatlar . Saçma sapan fiyat politikası yüzünden 2 . eli rezalet . 2. el D segment tavsiyelerine hep 508 al derim . 0km alınacak bir araç değil .

Renault zaten efsane , laguna , latitute şimdi talisman , 2 sene sonra adı ne olur kimbilir . Senin tarihe karıştıracağın arabaya 160 bin kim niye gömsün ?

Passat : 100 bin liraya da passat var 300 bin (tüm opsiyonlarla ) liraya da . Farklı motor şanzuman ve fiyat seçenekleri sunan sıradan bir araç . (Yakıt benzinde ideal )

Superb : 87 binden başlayan fiyatlarla diye reklamı dönüyor , 70 bin liraya benzinli i20 konusunu okumuşsunuzdur . Başka bişey demiyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Passatın hiç olumsuz yanı yok mu?

Fiyata donanıma bakıyorsun, rakiplerinden 20 30k pahalı.

Şanzımana bakıyorsun, piyasadaki en sabıkalı şanzıman.

Almak istiyorsun, 3 ay sonra araç gelecek.

Garantiye bakıyorsun 2 sene, ekstra garanti kazık fiyat.

Opsiyon ekletecek oluyorsun, kazık.

Rakiplerinden bir üstün yanı var mı tutulması dışında? O da yok.

VAG grubunun kötü yanı kuru kavrama dsg 1.0. 1.2 1.4 1.6 fındık motorları gelişmiş ülkeler kullanmadığı için onların ıslak kavrama sağlam DSG 2.0 TDi 2.0 Tsi 3.0 Tdi 4.2 Tfsi

VAG GRUBU OTOMATİK (DSG) TERCİH EDENLER 2000 MOTORDAN AŞAĞI ALMAYIN ALACAKSANIZ MANUEL ALIN ÜZÜLÜRSÜNÜZ...

• Ben pasta alacağıma süper b alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojaverok

Passatın çok bi üstünlüğü yok , sorun rakiplerde . Konu açan arkadaşın dediği gibi diğer firmalar git Passat - Superb al diyor .

İnsignia ile başlıyım , 2009 da çıktığında yılın otomobili seçil , yıllarca dizel otomatik getirme . Yüzün eskidikten sonra getir . Araç çok ağır , doğal olarkta hantal ve yakıt benzinde uçuktu . O estetik yapıya rağmen 2. eli yerlerde sürünüyordu .

Mondeo , yeni kasa çıktı , bize gelene kadar yıllar geçti :) . dizel otomatik yok ( hala yok ) . Benzinli yakıt tüketimi Damperli kamyonlardan biraz az .

508 dizel otomatik kombinasyonu en iyi benim gözümde ama eat6 koydumu uçuyo fiyatlar . Saçma sapan fiyat politikası yüzünden 2 . eli rezalet . 2. el D segment tavsiyelerine hep 508 al derim . 0km alınacak bir araç değil .

Renault zaten efsane , laguna , latitute şimdi talisman , 2 sene sonra adı ne olur kimbilir . Senin tarihe karıştıracağın arabaya 160 bin kim niye gömsün ?

Passat : 100 bin liraya da passat var 300 bin (tüm opsiyonlarla ) liraya da . Farklı motor şanzuman ve fiyat seçenekleri sunan sıradan bir araç . (Yakıt benzinde ideal )

Superb : 87 binden başlayan fiyatlarla diye reklamı dönüyor , 70 bin liraya benzinli i20 konusunu okumuşsunuzdur . Başka bişey demiyorum ...

100bin liradan başlıyor olması, motor şanzuman seçeneğinin çok olması passatı mantıklı yapmaz. Aynı fiyat bandında birçok açıdan daha mantıklı seçenekler var.

Benzinli manuel baz donanım da baksan, dizel manuel baz da baksan farklı markalarda olsa da daha fazlasını sunan araç var.

Benzinli otomatikte a olur manuelde b markası önemli değil.

İnsignia konusuna katılmıyorum. Dizel otomatik ile gayet tutulmaya başlandı kasası eskimesine rağmen. Bireysel satışta passat ile arasında fazla fark yoktur.

Talisman pahalı olsa da passattan daha iyi, konforlu bir araç. Daha iyi motoru, tasarımı var. Fiyatı da 20-30bin kadar daha uygun.

Passat bireysel değil, filo için mantıklı. Senin 180bine aldığın passatı 140bine alır, 1 sene kiralar ertesi sene 150bine kolayca satar. Ama sen 180 bine passat alıp bir avantajını göremezsin. Şu an mesela en mantıklı seçenek eski kasa insignia. 120binlere donanımlı dizel otomatikleri veriyorlar. Passattan her türlü daha avantajlı. Yeni kasa 160 170binlere satılınca 120bine alınan insignia ikinci elde daha değerli olur.

Superb 87bin diyor ama bayiilerde yok 87binlik olan, getirmiyorlar. Diğer donanımları da kazık fiyatlı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.