Şimdi Ara

D segmentinde premium harici VAG grubundan araç aldırtacaklar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • D sedanlar premium almadıktan sonra çok fazla bir şey ifade etmiyor. Passat hariç.
    Yani dolu dolu bir C sedan ile orta halli bir D sedanı kıyaslayınca fazladan ne alıyorum bu aradaki farka diye düşünüyorsun.
    Kalite hissiyatı haricinde çok bir değişen olmuyor. Ki C sedanı en full alırsanız gayet şık ve kaliteli bir aracınız oluyor.
    Yani sonuç şuna gidiyor. D alacaksam Passat alırım. Bilinirliği var. Belli kullanıcı kitlesi var.

Ama insignia alacaksam, acaba Octavia'nın full olanına mı baksam.
    Bakınca 30 - 40 bin farkı görünce bu farkı neye veriyorum, ikinci eli mi iyi, bagaj mı büyük, içi mi geniş. Yoo hiç biri.
    E o zaman neden.
    İlla opel alacaksam Astra sedan var.

Talisman desen Megan var. Tipleri de boyutları da çok benziyor.
    Sitenin bahçesinde bir talisman var. Her sabah

Ama Volkswagende işler karışık. Passatın yerine Jetta olmuyor. Dizeli yok en başta. Bundan dolayı dizel sedan VW'in karşılığı Passat oldu.
    Bu durum piyasada Passat'ın iyice oturmasını sağladı.

• Passat tabi satar. Bence tek sorun, tek sorun fiyatlandırma. Artı olar bir de imaj var tabi. Ama bence en önemlisi fiyat politikası.

1) Wag grubunun imajı.

2) Fiyat politikası (Wag grubunu tebrik etmek lazım) insanlar baz paket bile olsa Passat diye gidip "onu" alacağıma Passat alırım diyor.

Allah aşkına Wag grubu hariç hangi markanın D segment aracı 100 bin TL'nin altında fiyatı var. Bir tek Toyota var. İnsanlar aynı fiyata Avensis mi alır Passat mı? C segmentlerinin geldiği fiyatlar ortadayken baz paketi 98 bin TL olan hatta belki indirimle biraz daha aşağı olan bir fiyata Passat. (Halkın gözündeki imajı böyleyken)

Baz Fiyatlar

Passat: 98.600 TL

Avensis: 98.050 TL

Talisman: 123.100 TL

Mondeo: 119.595 TL

508: 121.500 TL

İnsignia: 118.900 TL

Bu markaların başlangıç fiyatına Wag, 1.4 TSI ACT 150 PS Manuel Comfortline Passat veriyor. ( 122.800 TL )

Dizel Manuel Giriş Fiyatlar

Passat: 118.600 TL

Avensis: 119.170 TL

İnsignia: 136.500 TL

Herkese iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dymmt

arkadaş vag grubu araç almak istiyorsan bu kadar uzun uzadıya diğer markaların kusurlarını bulmana gerek yoktu
    birinin satıcısını beğenmiyorsun diğerinin fiyat politikasını vs....
    3 adet vag grubu araç

skoda rapid spaceback
    vw passat 2.0 tdi dsg
    ww passat cc 1.4 tsi dsg kullandım

son vag grubu aracım cc idi

bir daha bedava deseler almam .hepsinde dgs sorunu yaşadım

içinden geleni yap ve kendine bir passat/superb al ama dsg olsun

şuan fiat freemont kullanıyorum
    yakında volvo xc70 almayı düşünüyorum

15 -20 civarında araç kullandım hiç birisi mükemmel değildi hepsinin bir kusuru vardı yada bizim ülkemiz yollarına uymuyordu

Hocam şu yazdığını ispatlar mısın bize ?
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    - 100 binden başlıyor olması ve motor şanzuman seçeneğinin çok olması sadece Passat değil hangi araç olursa onu cazip kılar .

- Benzinde a - b markası çok önemli ( yukarda yazmıştım , mondeo ve insignia yakıt tüketimlerine bakın lütfen )

- İnsignia dizel otomatikle tutuldu evet , kendinizde söylemişsiniz full dizel otomatik insignia 120 bin . O paraya o donanımda golf alamazsın . Doğal olarak tutuldu .

- Talisman konusunda katılıyorum , tasarım , motor gibi bir çok açıdan iyi . Hatta meganla ayırdedilmediği için megan satışları ortada .. Oyak a rağmen hak ettiği yerde değil ...

- Bence de en mantıklı seçenek eski insignia dizel alınacaksa . Yeni kasanın Talisman gibi olacağını düşünüyorum. ( fiyatlar bu şekilde olursa )

- Superb 87 binlik active paket , bayiiye her gittiğimde bitek o olur . Style ve prestij bulmak imkansıza yakın . Ancak active 2-3 bişey ekleyerek getirdikleri için hiç bi zaman 87 bin olmaz o konuda haklısınız ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mojaverok -- 6 Haziran 2017; 14:37:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Etzel_

Passat tabi satar. Bence tek sorun, tek sorun fiyatlandırma. Artı olar bir de imaj var tabi. Ama bence en önemlisi fiyat politikası.

1) Wag grubunun imajı.

2) Fiyat politikası (Wag grubunu tebrik etmek lazım) insanlar baz paket bile olsa Passat diye gidip "onu" alacağıma Passat alırım diyor.

Allah aşkına Wag grubu hariç hangi markanın D segment aracı 100 bin TL'nin altında fiyatı var. Bir tek Toyota var. İnsanlar aynı fiyata Avensis mi alır Passat mı? C segmentlerinin geldiği fiyatlar ortadayken baz paketi 98 bin TL olan hatta belki indirimle biraz daha aşağı olan bir fiyata Passat. (Halkın gözündeki imajı böyleyken)

Baz Fiyatlar

Bu markaların başlangıç fiyatına Wag, 1.4 TSI ACT 150 PS Manuel Comfortline Passat veriyor. ( 122.800 TL )

Herkese iyi forumlar.

Passatın baz donanımı ile diğerlerinin baz donanımı aynı değil ama.

Örneğin avensis advanced comfortline passattan bile donanımlı ya da o ayarda. İkisi de sözde başlangıç donanım. Hız sabitleme bile yok passatta.

Avensiste hız sabitleme, geri görüş kamerası, dijital klima, kör nokta uyarı, şerit takip, acil durum freni gibi bir ton donanım var comfortline'da bile olmayan.

Aynı durum talisman, mondeo, insignia gibi modeller için de geçerli.

Liste fiyatı üzerinden değerlendirmek de yanlış. 120bin yazan aracı 100bine veren bayiiler var. Liste fiyatında 150bin yazan insignia bayiilerde fırsat aracı 117bin olarak satılıyor. Passat dışındaki birço modeli liste fiyatından uygun fiyata almak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 6 Haziran 2017; 16:37:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Nasıl yani insignia gelir gelmez zam mı yedi ?

Bende anlamadım valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Orijinalden alıntı: _Etzel_

Passat tabi satar. Bence tek sorun, tek sorun fiyatlandırma. Artı olar bir de imaj var tabi. Ama bence en önemlisi fiyat politikası.

1) Wag grubunun imajı.

Baz Fiyatlar

Herkese iyi forumlar.

Passatın baz donanımı ile diğerlerinin baz donanımı aynı değil ama.

Örneğin avensis advanced comfortline passattan bile donanımlı ya da o ayarda. İkisi de sözde başlangıç donanım. Hız sabitleme bile yok passatta.

Avensiste hız sabitleme, geri görüş kamerası, dijital klima, kör nokta uyarı, şerit takip, acil durum freni gibi bir ton donanım var comfortline'da bile olmayan.

Aynı durum talisman, mondeo, insignia gibi modeller için de geçerli.

Liste fiyatı üzerinden değerlendirmek de yanlış. 120bin yazan aracı 100bine veren bayiiler var. Liste fiyatında 150bin yazan insignia bayiilerde fırsat aracı 117bin olarak satılıyor. Passat dışındaki birço modeli liste fiyatından uygun fiyata almak mümkün.

Sayın Abim millet bakmıyor ona. İşte diğer firmalar burdan kaybediyor.

Avensisde istersen Otonom sürüş olsun , istersen altın kaplama olsun.

Örneğin Passat 90

Avensis 100 ise

Konu kapanmıştır.

Diğer firmalarda D segmentini boş getirsin 85-90 dan başlasın görelim rekabeti.

• Birazdan gelir mitsubishi attrage önerenler

• Yazdıklarınıza katılıyor, 4-5 sene önceleri vw fiyatları gerçekten yüksekti ve herkes haklı olarak eleştiriyordu. Ama diğer markalar ulan vw sürekli zam yapıyorsa biz de yaparız hem kalitemiz artmış imajı yaratırız diye başladılar zamma. Buna ilk renault başladı, sonra peugeot ve ford devam etti. Honda da katıldı. Bakın bizzat söylüyorum servis müdür olan yakın arkadaşımız söyledi, honda genel merkez toplantısında alınan karar şöyle

"vw sürekli zam yapıyor, araç satarken de indirim yapmıyor satışları düşmüyor, bundan sonra bizde araç satarken indirim yapmayacağız"

gerçekten o toplantıdan sonra jazzda bile 500lira bile inmiyordu herifler. Şimdi artık hepsi aşırı pahalı. Megane dizel, focus dizel, 308 dizel hepsi absürd fiyatlarda.

Şu durumda bence passat dahil mantıklı d sınıfı kalmadı bu fiyatlara, c sınıfları daha beter. B ler de çok pahalı. Şu anda bence en mantıklı seçenek ikinci ele yönelmek. İkinci elde de en mantıklı d sınıfı bence dizel otm 508ler. Piyasaları olmadığı için çok uygun fiyata kocaman kaliteli dizel motorlu d sınıfı araç alıyorsun ki 508in malzem eişçilik kalitesi tam bir passat seviyesinde olmasa da hiç de fena değil. Avensiz, c5 gibi sırıtmıyor. İnsigniadan da iyiydi yeni insigniayı incelemedim bilemem tabi.Benim 70-80 aralığı param olsa ilk aklıma gelecek temiz bir dizel otm 508 olurdu şu piyasada.

• xnoname kullanıcısına yanıt
    katibiadil huzurunda mı istersiniz kanıtları ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dymmt

katibiadil huzurunda mı istersiniz kanıtları ?

valla hocam yıllardır dsg li araçlar kullanırım abartıldığı da malum 3 araba alıp da üçünde de dsg problemi yaşanacağına ben şahsen ihtimal vermiyorum hayırlı forumlar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.