Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (865. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 1.3 mj dinamic albea sı olanlar arka hoparlör yuvası kac cm. Kac cm hoparlör almalıyım bilen varsa söylerse sevinirim.
    DÜn bir tesisatcıya gittim. soundlife 13. cm hoparlöre 80 tl istedi 13cm olur onlara 16 cm fazla gelir dedi. baska bi tesisatcıya gittim ona da dedim olur mu öyle şey 16 cm olacak dedi oda 16cm soundlife 100 tl istedi. hoparlörü kendim alayım diyorum bende bağlarım ama kablo olayını nasıl yaparım bilmiyorum
  • dreaman kullanıcısına yanıt
    ön arka 16 cm ben taktım çünkü
  • otomatik albea kullanan varmı arkadaşlar.tüpte yakması nasıldır alınırmı ? otmatik araba düşünüyorum

tavsiye edermisiniz ? 1.2 motor tüpte performansı nasıldır ?
  • kartvel08 kullanıcısına yanıt
    Eşim için çooooooook aradım ama temiz bir araç bulamadım,
    en son yakın bir yerde çok temiz bir 2006 model lpgli manuel 1.2 80BG palio dynamic buldum ve aldım.
    Yakıt tüketimi olarak ş.içi-ş.dışı karma bir kullanımda 8-8,5 litre lpg tüketiyor. Genelde pompada 8,2 çıkıyor.
    Ş.dışı olarakta güzergah Giresun-Trabzon-Giresun toplam 289 km. Yaklaşık olarak 20 km si ş.içi gerisi ş.dışı. Toplamda 30 kere trafik lambasında dur kalk yapmışımdır. 289 km yol için 17.4 litre lpg aldı.(Aynı benzinlik,aynı pompa) Yakıt tüketimi 100km de 6.02 litre çıkıyor.
    Sanırım otomatiği için bu verilere 1-1,5 litre daha koymalısın.
    Performans olarak maalesef uzun yolculukta rampaları 5.vites çıkamıyorsun, vites küçültmen gerekiyor yada rampaya gelmeden iyice devirlendirmen, devir habire düşüyor.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi av_avi -- 25 Eylül 2013; 18:07:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: av_avi

Eşim için çooooooook aradım ama temiz bir araç bulamadım,
    en son yakın bir yerde çok temiz bir 2006 model lpgli manuel 1.2 80BG palio dynamic buldum ve aldım.
    Yakıt tüketimi olarak ş.içi-ş.dışı karma bir kullanımda 8-8,5 litre lpg tüketiyor. Genelde pompada 8,2 çıkıyor.
    Ş.dışı olarakta güzergah Giresun-Trabzon-Giresun toplam 289 km. Yaklaşık olarak 20 km si ş.içi gerisi ş.dışı. Toplamda 30 kere trafik lambasında dur kalk yapmışımdır. 289 km yol için 17.4 litre lpg aldı.(Aynı benzinlik,aynı pompa) Yakıt tüketimi 100km de 6.02 litre çıkıyor.
    Sanırım otomatiği için bu verilere 1-1,5 litre daha koymalısın.
    Performans olarak maalesef uzun yolculukta rampaları 5.vites çıkamıyorsun, vites küçültmen gerekiyor yada rampaya gelmeden iyice devirlendirmen, devir habire düşüyor.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

palio ile albea da aşağı yukarı aynıdır.bende 1.25 benzinli 98 fiesta vardı yokuşları 4 le bile zor çıkardın.

tüplü albeayla 4 le yokuş çıksam iyi.18-20 bin liralık otomatik araba istiyorum.

albeanın speedgear otomatik vitesi japon malı çok iyiymiş o yüzdende kafama yattı.

• Arkadaşlar aracın aküsü değişti. Teyp kodunu bilmiyorum. Araç 2005 model 1.2 16v. Bazı sitelerde kodlarla çözülebiliyormuş ama ben kodlara nasıl ulaşacağımı bilmiyorum. Teybi sökmeyi beceremem.

Edit: Teybi söktüm numaraları buldum

BP-Nr : 7 642 378 316

Prod. Nr. Fiat : 735 351 792

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Mustafa -- 27 Eylül 2013; 17:51:31 >
    Aracın rampalarda vites düşürme olayını biraz daha açmak istiyorum, yoksa araca haksızlık etmiş olucam..
    Eğer bagaj yoksa ve 2 kişiyseniz herhangi bir sorun yok. Ama 2 kişi artı bagajda varsa o zaman 5 te çıkmam diyor, mecburen araç 4.vitesi istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: av_avi

Aracın rampalarda vites düşürme olayını biraz daha açmak istiyorum, yoksa araca haksızlık etmiş olucam..
    Eğer bagaj yoksa ve 2 kişiyseniz herhangi bir sorun yok. Ama 2 kişi artı bagajda varsa o zaman 5 te çıkmam diyor, mecburen araç 4.vitesi istiyor.

kronik sorunları varmı albeanın ? otomatik şanzıman speedgear ve speedgear olmayan diye ikiyemi ayrılıyor ?
    Şuan 2006 1.2 80bg dynamic paliomuz var. Daha önce yaklaşık bir sene 2011 palio premio dizel kullandım. Dizel aracımda tespit ettiğim iki sorun vardı. 1.si çok nadirde olsa bazen durmak üzereyken araç birden sessiz sedasız stop ediyordu, mesela trafik lambası yandı duracaksın, tam durmaya yakın hooop motorun sesi kesiliyor. Aynı sorunu başkalarınında yaşadığını yine forumlardan öğrendim. Bu olay 2-3 ayda bir iki defa anca oluyordu. 2. problem ise ş.dışı yolculuklarda fakrettiğim bir sorun. Sabit bir hızda 90-100 giderken klima açıksa klima kompresöründen 15-20 saniye aralıklarla bilye sesi gibi çok hafif bir ses geliyor 5-10 saniye sürüp kesiliyor. Başka paliolarada bindiğimde aynı sorunu onlarda da gördüm. Bu sesi duymak için birazcık dikkat etmen lazım, dediğim gibi düşük bir ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi av_avi -- 28 Eylül 2013; 11:34:41 >
  • *Mustafa * kullanıcısına yanıt
    Eğer çözümü bulursanız lütfen paylaşın, ilerde bizede lazım olabilir..
  • Forumda lebu adlı kullanıcı teybin nasıl söküleceğini göstermiş. Kendisine teşekkür ederim bu arada.

quote:

Orijinalden alıntı: lebu

benimkini göstereyim
    resme eklediğim kırmızı çizgi içindeki siyahlar paneli tutan tırnakları gözteriyor. yeşil halka içindeki yerleri alttan sola doğru düz -ince - geniş ağızlı bir tornavida ile nazikçe kanırtacaksın, sonra üst tarafı soldan sağa aynı şekilde.

teyp altındaki kırmız kare içinde teybi tutan vidaların yerini kırmızı daire içinde gösterdim. paneli sökünce buna ulaşabilirsin.

vidaları çıkardıktan sonra yine teybi tutan tırnaklar var . onu da nazikçe teybi aşağı ve kendine doğru çekerek yerinden çıkarabilirsin.

ÖNEMLİ UYARI: 1- bu tırnaklar hassas yapılar , sökerken plastik üzerine geçirilmiş bu tokamsı metal tutucular düşebilir , çıkabilir , eksiksiz geri takılmalı
    2- teyp elektirk beslemesi sökülüp takılınca teyp korumaya geçiyor ,açılış kodunu soracaktır ,kod yoksa uğraşırsınız.
    3- kendi imkanlarımızla yaptığımız bu sök- tak işinden sonra tırnakların yalama olması , gevşemesi gibi durumlar yüzünden ön panelden ,araba giderken çıtırtı, tıkırtı gibi sesler duyarsanız şaşırmayın. serviste bunu sökecek özel aparatları varmış diye duydum . ben bir düz bir yıldız tornavida ile kendi imkanlarımla halletmiştim.

hazır sökmüşken , teyp cd changer için uygunsa , arkadaki cd changer yuvasına da uygun bir soket taktırırsanız bir daha sök tak işi olmadan , CD changer yada MP3 player kullanma şansınız olur..

dђ ғіат аlвeа такımı

Bu yönergeye göre teybi söktüm. Teybin üstünde Bp nr numarası ve Prod nr numarası var. Teybin yanında barkod ve 815 BP ile başlayan bir kod var. Bu kod kullanılıyormuş diğerleri işe yaramıyormuş. İnternette bir çok kod çözücü program var ama ben uygun programı bulamadım. Fiat müşteri hizmetlerini aradım beni servise yönlendirdi. Bulunduğum yerin yakınında fiat servisi yok dedim. Servise gelme durumum yok dedim. En yakındaki servisin telefonunu verdi. Servisi aradım. Servis çalışanı benden 815BP ile başlayan kodu istedi. Birkaç dakika sonra geri dönüş yaparak şifreyi verdi. Servis para alıyormuş sanırım ama ben telefonla hallettim.

• arkadaşlar herkese selam.

bir sorunum var ve bu konuda yorum yada deneyımlerınıze cok ıhtıyacım var.

aracım 2005 albea 1.2

aracımda yol bilgisayarı menulerinin değişimini sağlayan trip tuşu çalışmamaya başladı. kimi gun çalışıyor, kimi gun çalışmıyor.

çalıştıgı zaman hep çalışyor, çalışmaıdıgı zaman hiç çalışmıyor. yanı tuşun basmama gibi bir soruınu yok sanırım.

mesela bugun tuş çalışmadı, yol bilgisayarı anlık tuketımde kaldı. menu değişmedı ama anlık tuketım degerlerını gosterdı.

sorun neyden kaynaklanıyor olabilir
  • telepati kullanıcısına yanıt
    Gerçekten ucuz gitmiş araba

Hayırlı olsun elbette. Yenisini de güle güle kullanın.
  • Selamun aleyküm delikanlılar.

Her Albea'nın başına gelecek olan şey bizim de başımıza geldi ve araba kalorifer peteğinden gaz pedalına su damlattı.

Soluğu sanayide aldık elbette. Elektrikçi arkadaş bakınca iki borudan birinin kaçırdığını gördü, göğüsten herhangi bir sökme yapmadan yerlerde sürünerek sorunlu boruyu söktü ve oringini değiştirdi.

Petek sistemini hiç beğenmedim. Gogıl görsellerde aratırsanız siz de görürsünüz. Petek üzerinde bağlantı yerini çıkıntılı bi şekilde yapsalardı su borusu gelir ve kelepçeyle sıkıca bağlanırdı. Bu haliyle sağlam olmuyor malesef.

Ufacık oring denen malzemenin orijinali 15 tl, yan sanayisi 50 kuruş.

Değiştirdik ve arabanın içine gazete serip bıraktık. İnşallah damlama kesilmiştir.
  • ercinsahin E kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede oldu. bir gün fanın sıcak ayarını kullandım, sabaha şöför tarafında damala vardı. Neyseki sadece bağlantı yeri gevşemiş, sıkınca düzeldi.
    2006 palio 1.2 16v. Araç rölantide 800-1000 devir aralığında stabil bir şekilde çalışıyor.
    Gaz verip devri 3000-4000 yapıp gazı bırakınca devir 1400 devire kadar inip orda kısa süreli duruyor, sonra 800-1000 aralığına düşüyor.
    Benzinde de lpgde de aynı durum var. Sizce bunun sebebi ne olabilir. Bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • Benimkini de önce sıktık, düzelmedi, damlatmaya devam etti, ondan sonra değiştirdik oringi.

Rolanti konusu normal. Hatırladığım kadarıyla geçmişte forumun kıdemli yazarlarından -üstat seviyesinde- havnitekin abimiz rolanti ayarının öyle olması gerektiğini yazmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercinsahin

Benimkini de önce sıktık, düzelmedi, damlatmaya devam etti, ondan sonra değiştirdik oringi.

Rolanti konusu normal. Hatırladığım kadarıyla geçmişte forumun kıdemli yazarlarından -üstat seviyesinde- havnitekin abimiz rolanti ayarının öyle olması gerektiğini yazmıştı.
    Öncelikle S.a. Yıl başında da Albea almaya niyetlenmiş daha sonra daha düşük bi araç alıp satmış bulunmaktayım.
    Şimdi yeniden Albea bakıyorum ve kesin kararlıyım. Fakat aklıma takılan şeyler de yok değil.
    Bütcem 15.000 16.000 TL arası. Bu fiyatlara temiz en az 2007 model bulmam gerekiyor.
    1: 2008 üstü klimalı dizel bakıyorum fiyatları çok değişken nedeni nedir ?
    2: 2007 2008 model dizellerin ederi ne kadardır ?
    3: Almakla iyi bir iş yapmış olur muyum ? (Daha önce yine 1.3 Doblo 2006 model kullandım fakat o arabayı 34.000 de alıp 62.000 de satmıştım motorundan ve yakıtından çok memnundum)
    4: Kaç km ye kadar almalıyım. Genelde çamurluklardan biri değişmiş oluyor büyük sorun mudur ? Tavan hariç boyalı satarken sıkıntı olur mu ?
    5: Bi de Hyudai Era aklımı çeliyor. Ne dersiniz ??
    En kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum. Cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.
    Bu özelliklerde olup aracını satan arkadaşım varsa ilgilenebilirim.

• Albea aracına geri görüş kamerası taktıran varmı?
    Av girişli navigasyon aldım. Kamerayı kendim alıp takmak istiyorum. Tamponu delmeden plaka üstüne koyucam.Bagaj kapağından geçirip gövdeye kadar getiririm kabloyu o sorun değilde ondan sonrası kapı kenarlarından geçirip ön konsola uzatmak zormudur. Arabanın sağını solunu çokda dağıtmak istemiyorumda.
  • de[erl' arkadaslar
    selenia yag 'ile syntum yag ayni galiba syntum yag kullanan var midir aranizda iyi midir nasildir
  • selam arkadaşlar ... benım size bir sorum var... 2005 makyajlı kasa bir albea sahibiyim... vites topuzunu değiştirmek istiyorum...nasıl cıkar bu topuz.... cevirmeye calıştım oynamadı ... korktum sanzımana bişey olcak diye.... yardım edermısınız?????
  • 
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.