Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (867. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 865866867868869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sançi

quote:

Orijinalden alıntı: sançi

arkadaşlar size bir sorum var ... albeaya yenı hoparlor aldım kendim değiştiricem ama resimde gözüken arka kolonlar nasıl cıkıyor??koruma kapağını sökemedim
     dђ ғіат аlвeа такımı

yok mu arkadaşlar bana yardımcı olabilecek biri... yardımlarınızı bekliyorum.....

Kardes Bagajdan görünmüyorsa koltugu yatir alttan bak, mandal yada vida bisey muhakkak vardir.

• 2006 Model 137 Binde Gümüş Gri Albea sahibiyim. Motor ve diğer aksamlarla ilgili sorularınızı elimden geldiğince cevaplarım. Mesajımı alıntı yaparak sorarsanız haberdar olurum. Teşekkürler.
  • Multijet sahiplerine bir sorum var. Geçen hafta yağ değiştirdim.Gittiğim servis multijet albealarada bakım yapan bir yer ve ordaki usta bu arabalara eksik yağ konur yoksa turboyu bozar dedi. Değişimden sonra baktım yağ çubuğu en üst seviyeden bir tık aşağıda.Doğrumu bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

Multijet sahiplerine bir sorum var. Geçen hafta yağ değiştirdim.Gittiğim servis multijet albealarada bakım yapan bir yer ve ordaki usta bu arabalara eksik yağ konur yoksa turboyu bozar dedi. Değişimden sonra baktım yağ çubuğu en üst seviyeden bir tık aşağıda.Doğrumu bu.
    Yol bilgisayarıyla ilgili hala bi cevap alamadım arkadaşlar bu konu benim için önemli. İkitelli ve civarında önerebileceğiniz bi yer yok mu ??
  • quote:

Multijet sahiplerine bir sorum var. Geçen hafta yağ değiştirdim.Gittiğim servis multijet albealarada bakım yapan bir yer ve ordaki usta bu arabalara eksik yağ konur yoksa turboyu bozar dedi. Değişimden sonra baktım yağ çubuğu en üst seviyeden bir tık aşağıda.Doğrumu bu.

İki nokta arasında ise yağ seviyesi idealdir ama yağ az konur diye bir şey duymadım hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cileli_sofor

Yol bilgisayarıyla ilgili hala bi cevap alamadım arkadaşlar bu konu benim için önemli. İkitelli ve civarında önerebileceğiniz bi yer yok mu ??

Arkadaşlar bu soruma hala bi cevap bulamadım lütfen yardımcı olun. Neden yol bilgisayarım yüksek gösteriyor. Ortalama 18.5 anlık 50 Lt gibi
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bu soruma hala bi cevap bulamadım lütfen yardımcı olun. Neden yol bilgisayarım yüksek gösteriyor. Ortalama 18.5 anlık 50 Lt gibi

sorunuzun bir çok cevabı olabilir. En önemlisi araç gerçekte ne kadar yakıt tüketiyor.Onu ölçün önce. Depoyu fulleyip en az 100 km gidip tekrar fulleyin. Yol bil. ile ne kadar fark var onu görmek lazım. Tüketim uyuşmuyorsa ya sensörde bir sıkıntı vardır. İyi bir oto elektrik servisinin bakması lazım.Tercihen mesela bosch car service gidebilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

sorunuzun bir çok cevabı olabilir. En önemlisi araç gerçekte ne kadar yakıt tüketiyor.Onu ölçün önce. Depoyu fulleyip en az 100 km gidip tekrar fulleyin. Yol bil. ile ne kadar fark var onu görmek lazım. Tüketim uyuşmuyorsa ya sensörde bir sıkıntı vardır. İyi bir oto elektrik servisinin bakması lazım.Tercihen mesela bosch car service gidebilirsiniz.

Alıntıları Göster

Yakıta baktım. Fulledim Shellden 107 Km. sonra yine aynı istasyon aynı pompadan tekrar fulledim 26,36 TL yakıt aldı. Yakıtım çok iyi ama tek sorunum yol bilgisayarının 1 litre olarak göstermesi. Yani verdiği bilgiler 100 km de ne kadar yakacağı değil de 1 litreyle ne kadar gideceğim.
    Örneğin; Yol bilgisayarım sizlerde Ortalama tüketim olan yerde 18.1 gösteriyor.
    4.46/18.1=0,246 Krş (Km de harcanan tüketim)
    0,246x100=24,64 (100 Km deki tüketim.)
    24,64/4,46=5,52 (100 Km de ortalama tüketimim litre cinsinden)
    Şimdi her seferinde bu kadar uzun hesaba kitaba gerek kalmaması için yol bilgisayarımı 100/litre cinsine çevirtmek istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cileli_sofor -- 14 Kasım 2013; 8:12:19 >

• cileli_sofor C kullanıcısına yanıt
    O modellerde öyle bir seçenek yok, km/lt gösterir sadece.Benim aracım da sizinki gibi ama bir süre sonra bu hesapları yaparak ekrandaki km'nin aşağı yukarı kaç litreye denk getireceğini tahmin ediyorum.O kadar uzun hesap yerine 100'ü ekranda gördüğünüz km'ye bölün yeter.100/18.1=5.52 LT
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERT237

O modellerde öyle bir seçenek yok, km/lt gösterir sadece.Benim aracım da sizinki gibi ama bir süre sonra bu hesapları yaparak ekrandaki km'nin aşağı yukarı kaç litreye denk getireceğini tahmin ediyorum.O kadar uzun hesap yerine 100'ü ekranda gördüğünüz km'ye bölün yeter.100/18.1=5.52 LT

Uzun hesabı herseyi bulmak için yapmıştım. Yine de teşekkür ederim. Bu albealarla fazla yakanları anlamıyorum. Bugünde yol bilgisayarım 18.5 gösterdi.
    Üstelik yakıtı düşürmek için de ayrıca bi çaba sarfetmiyorum.
  • quote:

quote:

Uzun hesabı herseyi bulmak için yapmıştım. Yine de teşekkür ederim. Bu albealarla fazla yakanları anlamıyorum. Bugünde yol bilgisayarım 18.5 gösterdi.

Benim 18 şu an, otoban ve şehir içi.Uzun yolda 110'nun altına pek düşmeden ve araçta 5 kişi iken 22.5 görebiliyorum, üstelik zaman zaman gaza gereğinden fazla basarak.

• quote:

quote:

quote:

Benim 18 şu an, otoban ve şehir içi.Uzun yolda 110'nun altına pek düşmeden ve araçta 5 kişi iken 22.5 görebiliyorum, üstelik zaman zaman gaza gereğinden fazla basarak.

Alıntıları Göster

Anlaşılan yakıt değerlerim normal ve bana göre çok iyi. İnş. bi aksilik çıkarmaz da uzun süre kullanırım.
    Yanlız nedendir bilmiyorum kimseler gelip gitmiyor forma.

• cileli_sofor C kullanıcısına yanıt
    110 yazmışım, 100-110 arası diyelim ona, bazen 110 fazla olabiliyor.Dediğinz gibi pek aktif değil Albea bölümü.Hava filtresine giden büyük hortumu kontrol edin isterseniz, ben onu yan taraftan söktürüp ön ızgaraya doğru aldırdım ama zaman zaman titreşimden aşağı kayıp önü kapanabiliyor sizin de böyle bir durum varsa sarfiyatı yükseltebilir.Benim de size sorum 120km/h hızla giderken devir saatiniz kaç RPM gösteriyor ? Benim sanki biraz gereğinden fazla devirleniyor gibi.
  • bugün dikiz aynasının camı çatladı. sadece camı değişirmi bunun. manuel ve ısıtmasız. camcımı yapar bunu?
  • quote:

110 yazmışım, 100-110 arası diyelim ona, bazen 110 fazla olabiliyor.Dediğinz gibi pek aktif değil Albea bölümü.Hava filtresine giden büyük hortumu kontrol edin isterseniz, ben onu yan taraftan söktürüp ön ızgaraya doğru aldırdım ama zaman zaman titreşimden aşağı kayıp önü kapanabiliyor sizin de böyle bir durum varsa sarfiyatı yükseltebilir.Benim de size sorum 120km/h hızla giderken devir saatiniz kaç RPM gösteriyor ? Benim sanki biraz gereğinden fazla devirleniyor gibi.

Arabamın sarfiyatı beklediğimden, hatta aldığım vatandaşa sormuştum (30 Krş yakıyo demişti ki bende 24 krş yakıyo) ondan bile çok iyi. dikkat etmedim devir saatine ama 3000 devir civarı olması lazım. Hatta tam 3000 değil de 2800 olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speed6716

Merhaba arkadaşlar.Floryada lpg ci metin ustayla tanıştım aradım.Albea 1.2 16v arabama atiker lpg taktırmaya karar verdim.Sıkıntı olmadığını memnun kalacağımı söyledi fikirlerinizi bekliyorum.teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar arabamı sattım.Arabamdan çok memnundum ama lpg taktırdıktan sonra memnun kalmadım maalesef.metin usta abi olarak iyi biri allah razı olsun ama benim arabamdanmı bilmiyorum ben memnun kalmadım ve en son arabamı sattım.albea arabanız varsa atiker taktırmanızı tavsiye etmem belki birine fikir olarak yardımcı olmak amacıyla yazıyorum.
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.Floryada lpg ci metin ustayla tanıştım aradım.Albea 1.2 16v arabama atiker lpg taktırmaya karar verdim.Sıkıntı olmadığını memnun kalacağımı söyledi fikirlerinizi bekliyorum.teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar arabamı sattım.Arabamdan çok memnundum ama lpg taktırdıktan sonra memnun kalmadım maalesef.metin usta abi olarak iyi biri allah razı olsun ama benim arabamdanmı bilmiyorum ben memnun kalmadım ve en son arabamı sattım.albea arabanız varsa atiker taktırmanızı tavsiye etmem belki birine fikir olarak yardımcı olmak amacıyla yazıyorum.

Alıntıları Göster
    İlk sayfaya baktım ama imzayı bulamadım yok mu varsa şöyle yeni kasa sahra bejinin imzası süper olur.

• Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    Sanayide alışmışlar her araca 4 litre yağ koyuyorlar ama bizim multijet araçlara 3,2 lt koymak gerekiyor, onu söylemiştir servis.

Fiat dizel araçlara özel 3,2 lt'lik yağ satılıyor parçacılarda.
  • Arkadaşlar bizim araclarda lastik hava basinclari kac olmasi gerekiyor kullanim kitapciginda bulamadim ben onleri 30 arkalari 30 yapiyorum ama dogru mu bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  dђ ғіат аlвeа такımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Mustafa -- 2 Aralık 2013; 19:41:29 >
  • 
Sayfa: önceki 865866867868869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.