Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (918. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
Giriş
    3 ay önce 2010 model 1.3 multijet albea alarak albea kulübüne giriş yapmış bulunuyorum. 5 ay önce de anneme 2007 palio multijet aldık.

şuan üzerinde durduğum bir takım teknik bilgi ihtiyacım bulunmakta tecrübelerini den bilgi almak istiyorum.

ilk derdim şu sekilde:
    aracıma antifiriz eklemek istiyorum, hem palio ya hem albeama. antifriz seçimi çok kafamı kurcalıyor. mavi mi kırmızı mı. yeni araçlara kırmızı organik ürünler tercih edilmesi gerektiği söyleniyor.
    mavi antifiriz ise organik olmadığı için daha az çözücü, asinmalara karşı daha iyi koruyucu olduğu iddiası mevcut.
    arabanın kitapciginda paraflu antifiriz öneriliyor. paraflu nun da kırmızısı ve mavisi mevcut. hangisi aracıma zarar vermeyecek olan?
    albeanın suyunda paslı bir görüntü yok ama palio su borularının içinde pas tortulari mevcut.
    bu durumda mavi antifiriz daha mantıklı gibi geliyor. yanlış is yapmak istemiyorum.

arabaların suyunu motor suyunu boşaltmak istiyorum. bunun için radyatör de bir vana vida varmış vursan açıp boşaltmak mi gerekiyor?

diger kafa karıştıran bir durum. motor yağı konusu.
    aracımın motor koduna karşılık gelen motor yağı seçeneğini buldum.
    9555... M2 fiat motor versiyonlarını karşılık motor yağ seçeneği M2 olarak buluyorum. birde s2 ler var. (farklı versiyonlar da mevcut)
    burda söyle bir husus var. orijinal motor yağı selenia yağlar içerisinde bir kaç seçenek var. selenia wr 5w40 - 5-30 birde 955...m2 ye karşılık gelen selenia K serisi 5w30 var.
    yani albea euro4 motor tipi için selenia K motor yağı karşılık geliyor.
    selenia wr ile selenia K arasında wiskozite değerleri farklı.
    bu nokta da selenia wr albea için uygun gelmiyor!
    sanayideki ustalar da orijinali selenia diyip selenia wr basıp geçiyor!
    bir çok yağ firması ile telefon görüşmesi yaptım. net bilgiye sahip biri çıkmadı.
    fiat servisi 5w30 5w40 ne koyarsan koy dedi.... mantıklı değil.
    selenia wr wizkozitesi selenia K ya göre daha düşük. yani ikisinde 5w40 olmasına rağmen aslında farklı özelliklerde yağlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• soruna gelirsek kırmızı antifiriz koymalısın dediğin vida radyatörün alt kısmında elle çevrilebiliyor

ayrıca yağı 5w40 selenia kullanabilirsin ama(ben 5w40 selenia kullanıyorum)
    https://www.akakce.com/siparis/?p=669304014&ref=844&gclid=CjwKCAjwkPX0BRBKEiwA7THxiIfq-2xW4gKQoUU4anBK3orAT6F2TM_Zp8RrqMkEKf9EvlRbJcCQhRoC1nQQAvD_BwE

5w30 seleniada kullanabilirsin erzurum van gibi sert kış şartları yoksa 5w40 üretimi çok azaldığından linea fiorino doblo gibi 1.3mjetlerde kullanılan 5w30dan kullanabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsami -- 20 Nisan 2020; 12:59:32 >

• https://forum.donanimhaber.com/havalandirma-motorunu-degistirdim-700-yerine-1200-tl-odedim--143000224

albea havalandırma motoru degısım cok sıkıltılı ıs vede yaptırsanda dıger parcalarda bozulma ıhtımalı var sonucta ya yaptırmayın ya parayı umursamayın yada satın
  •  dђ ғіат аlвeа такımı

hava veren dugme calısmıyorsa heryerı sokuluyor ıscılık artı motor fıyatı artı ek masraflar

ek masraflar soyle antıfırız bosalıyor sıcak hava veren petek sokuluyor,borular yapısmıssa kesılıyor yenı boru alınıyor conta vs

klıma sokuluyor ve petek temızlenıyor vede gaz bastırılıyor

sonucta epey ek masraf cıkıyor,yaptırmayın satın gıtsın

• Aracımda virajlarda sıkıntı yaşıyorum bildiğin yol tutmuyor virajda saga sola geziyor. Rot ayarı yapıldı. Sorun hala devam ediyor. Kaza yapacağım diye korukuyorum valla sizce neyden kaynaklı olabilir bu sorun.
  • Selamun aleykum herkese Fiat albea 2003 1.2 16 valf
    4 lü flaşör kumanda takımı arıyorum bulabilir miyim? Yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın acil lazım çıkma da olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu başlık öldü mü?

• Merhaba arkadaşlar. Albea 1.2 16v almayı düşünüyorum. Bu model hakkındaki yorumlarınız nedir? Diğer motor seçenekleri olan 1.2 8v, 1.4 8v Fire, 1.6 16v bu motorlar nasıldır?

• Arkadaşlar Merhaba,

2005 model 1.2 8v manuel aracımca gaza basınca bir sürtünme sesi geliyor. Sanki pervaneye bir şey takılmış gibi bir ses. Gaza basınca ses geliyor, ayağı gazdan çekince ses kesiliyor. Servis motoru söküp bakmamız lazım dedi, sesi dinlettim tanı koyamadılar. Sanayi ustaları da bulamadı. Başına gelen varsa destek olabilir mi ?

• 
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.