Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (775. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: malt1

arkadaşlar arabayı 3000 devir üstünde kullanan var mı sürekli.ya da genel olarak istisnalar dışında hangi devirler arası kullanıyorsunuz.

Genelde 2000-3000 arası ama yapıştırmak lazım olduğunda 6500e kadar yolu var :D
  • ben sahsen uzun yol harıcı 2500 3000 kullanıyorum sehır dısı arkadaslarında dedıgı gıbı 4000 5000 e cıkıyor
  • Arkadaslar merhaba. 2009 Model Albea aracımı satmak istiyorum ama piyasası ne kadar bir fikrim yok :S Araç 53000 km de bütün bakımları zamanın da yaptırıldı. 1.3 multijet Dizel Full klima Vs.. Cevaplarınızı bekliyorum.
  • ben daha yeni araba sürmeye başladım.babam arabayı çok düşük devirde kullanıyor.ve 2500 deviri üstüne şehir içinde kolay kolay çıkmıyor.hep düşük devirde kullanıyor.(2000-2500 arası)banada aynısını yapmamı söylüyor.eğer 3000 devire gelmişse araba direk bana vites büyüt diyor.ama bence 3000 3500 normal değerler ama ona göre değil.çok yakar diyor.ama mesela ben düşük devirde mesela 2000 devirdeki arabayı hızlandırırken çok zor hızlanıyor.çünkü devir çok düşük.hem düşük devirde çok güçsüz kalıyor ve hızlanması için haddinden fazla gaza basman gerekiyor.bu şekilde babamın yaptığı daha fazla yakıt sarfiyatına yol açmaz mı.yakıt sarfiyatının artması 2500 devirden sonramı olur yoksa 3000 den felan sonra mı
  • 2 gün oldu hala cevap yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: malt1

ben daha yeni araba sürmeye başladım.babam arabayı çok düşük devirde kullanıyor.ve 2500 deviri üstüne şehir içinde kolay kolay çıkmıyor.hep düşük devirde kullanıyor.(2000-2500 arası)banada aynısını yapmamı söylüyor.eğer 3000 devire gelmişse araba direk bana vites büyüt diyor.ama bence 3000 3500 normal değerler ama ona göre değil.çok yakar diyor.ama mesela ben düşük devirde mesela 2000 devirdeki arabayı hızlandırırken çok zor hızlanıyor.çünkü devir çok düşük.hem düşük devirde çok güçsüz kalıyor ve hızlanması için haddinden fazla gaza basman gerekiyor.bu şekilde babamın yaptığı daha fazla yakıt sarfiyatına yol açmaz mı.yakıt sarfiyatının artması 2500 devirden sonramı olur yoksa 3000 den felan sonra mı

babanızın söylediği devir aralıkları normal, özellikle de şehir içi kullanımda. ancak seri bir şekilde hızlanmanız gerekiyorsa biraz daha yüksek devirlerde değiştirebilirsiniz.

• yukarıdaki yakıtla ilgili konuya cevabı olan var mı
  • Arkadaşlar yeni aldığım 107 binde 1,3 multijet motorlu ALBEA 270 km şehir içi-şehir dışı karışık ama çoğunlukla şehirdışı olmak üzere 100km 'de 6,3 litre yakıt tüketti. Bana baya fazla geldi. Sizce bunun sebebleri ne olabilir?

Hava filtresi değiştirdim , yağ değişti, debriyaj baskı balata değişti, enjektörlerde sorun vardı yapıldı. mazot pompası kaçırıyormuş yapıldı. elektiriksel teste sokuldu ve hiçbir sorun çıkmadı. Tüm bunlardan sonra 6,2 lt çok geldi bana. Bunların dışında ne gibi sorunlar olabilir?

Bu motorlar ve araçlarla ilgili tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum, zira sanayiye bi kez daha gittiğimde ne yapmaları gerektiğini söylemezsem resmen kazık sokuyorlar. Bıktım valla masraf etmekten.
  • Bizim dizel motorlar maksimum torku 1750 devirde veriyor. aracınız dizelse şehir içi veya dışı farketmez 2100-2400 devir; yani maksimum torkun 300-500 devir üstü en ideal devirdir. vites değişimi için ise vites değişiminden sonra kaybedilen yaklaşık 1000 devirin maksimum tork deviri olan 1750 nin altına inmemesi için çoğu zaman 2700-2900 devir yeterlidir. yokuş veya araç geçme gibi özel durumlar hariç. aracınız elbette 3000 devir dede giderr ama yakıtınız artar. dizelin devirli kullanılmasının espiriside maksimum torkun elde edildiği devirin altında kullanılmaması gerektiğidir. bütün dizel araçlar için bu geçerlidir. düşük devirde araç kullanılırsa yeni nesil dizel motorların en önemli parçası olan mazot pompası zorlanır, uzun vadede verimi düşer ve arıza verir.
  • arkadaşlar virajı keskin olan köprüden geçiyordum,yavaşta gitsem yinede viraj işte kaçma şansı yok,tam dönülen yerde yere 1 poşet dolusu kireç atmışlar,araba ister istemez poşetin üstünden geçti
    sol lastik ve sol çamurluk,arabanın sol kısım kapı altları kireç sıçramış 1 saat sonra farkettim ve elimde sünger ve su ile,sonrada fırça ve su ile o kısımları temizledim,lastiği silsemde beyaz iz kalmış lastik önemli değil asıl kaportaya bir şey olmasın
    sorun olmaz değilmi temizlenmiş görünüyor yinede sorayım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

arkadaşlar virajı keskin olan köprüden geçiyordum,yavaşta gitsem yinede viraj işte kaçma şansı yok,tam dönülen yerde yere 1 poşet dolusu kireç atmışlar,araba ister istemez poşetin üstünden geçti
    sol lastik ve sol çamurluk,arabanın sol kısım kapı altları kireç sıçramış 1 saat sonra farkettim ve elimde sünger ve su ile,sonrada fırça ve su ile o kısımları temizledim,lastiği silsemde beyaz iz kalmış lastik önemli değil asıl kaportaya bir şey olmasın
    sorun olmaz değilmi temizlenmiş görünüyor yinede sorayım dedim

gecmıs olsun zannetmıyorum sorun olacagını
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

Arkadaşlar yeni aldığım 107 binde 1,3 multijet motorlu ALBEA 270 km şehir içi-şehir dışı karışık ama çoğunlukla şehirdışı olmak üzere 100km 'de 6,3 litre yakıt tüketti. Bana baya fazla geldi. Sizce bunun sebebleri ne olabilir?

Hava filtresi değiştirdim , yağ değişti, debriyaj baskı balata değişti, enjektörlerde sorun vardı yapıldı. mazot pompası kaçırıyormuş yapıldı. elektiriksel teste sokuldu ve hiçbir sorun çıkmadı. Tüm bunlardan sonra 6,2 lt çok geldi bana. Bunların dışında ne gibi sorunlar olabilir?

Bu motorlar ve araçlarla ilgili tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum, zira sanayiye bi kez daha gittiğimde ne yapmaları gerektiğini söylemezsem resmen kazık sokuyorlar. Bıktım valla masraf etmekten.

Kimse yokmu acaba yardımcı olabilecek???

• arkadaşlar 2006 model 1.3 multijet albea baktım internette.
    bu aracın donanımlarına göre fiyatı gayet iyi.
    araç kaç beygir ve çekişi, rampa çıkışı nasıl?
    bu konuda biraz bilgi verir misiniz?

bende 1.4 polo comfort var, lpg li. araç hatchback olduğu için artık ufak geliyor (malum 2 çocuk oldu artık )
  • quote:

quote:

Arkadaşlar yeni aldığım 107 binde 1,3 multijet motorlu ALBEA 270 km şehir içi-şehir dışı karışık ama çoğunlukla şehirdışı olmak üzere 100km 'de 6,3 litre yakıt tüketti. Bana baya fazla geldi. Sizce bunun sebebleri ne olabilir?

Kimse yokmu acaba yardımcı olabilecek???

Aslına bakarsanız şehir içi trafikte mazotlu arabaların nerdeyse çoğu aşağı yukarı 6 lt civarı tüketim yapıyor.(çoğu kişi kabul etmesede).Dur-kalk yapıyorsunuz,yeri geliyo ani hızlanıyosunuz,yeri geliyo rampa çıkıyosunuz şehir içinde.Siz çoğu şehir dışı demişsiniz ama olaya öyle bakmayın atıyorum 100 km sabit hızla yol gittiniz.atıyorum tüketiminiz 5 lt sonra şehir içine girdiniz bi dur kalk yaptınız falan hoop tüketim 6-6.5 lt ye sıçradı.Sonuç olarak karışık tüketim değeri elde ettiniz.Bence normal bir değer...Aracınız sadece şehir dışı kaç lt yakıyo ? Uzun yolda denediniz mi hiç ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

arkadaşlar 2006 model 1.3 multijet albea baktım internette.
    bu aracın donanımlarına göre fiyatı gayet iyi.
    araç kaç beygir ve çekişi, rampa çıkışı nasıl?
    bu konuda biraz bilgi verir misiniz?

bende 1.4 polo comfort var, lpg li. araç hatchback olduğu için artık ufak geliyor (malum 2 çocuk oldu artık )

Hocam dizelcilerden daha detaylı bilgi alabilirsiniz ama yinede bildiklerimi aktarayım mjet ile ilgili.

*Araç 1300 cc 75 bg euro 4 motor.
    *Aracın 1300 cc olmasından dolayı ve turbonun 2000 d/d'dan sonra fişeklenmesi düşük devirlerde aracı biraz hantal bırakıyor.Ancak araba devrini aldıktan sonra full bagaj+arkada 3 yetişkin olsun aracın hızlanması,çekişi inanın 1300 cc bir motorun performansından beklenemeyecek kadar fazla.Keza sollamalarda ve rampa çıkışlarındada aynı şekilde.Bunun en canlı örneğini bizzat biz fire(benzinli) motorlar yaşıyoruz.Otobanda multijetler yüzünden sol şeride geçemez olduk...Çok ciddiyim...

• hepsiburadadan tam 12 gün önce xenon far filan sipariş ettim haaaalaaaaa gelmedi ben bunlara sövseem haklımıyım. Neymiş efendim sadece bir rüzgarlık kaldı oda tedarık sürecindeymiş onu beklıyorlarmış anasını satıyım dealexterem bile daha çabuk gönderiyo üstelik çinden göndermesine rağmen ...sövüyim mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: selman3460

hepsiburadadan tam 12 gün önce xenon far filan sipariş ettim haaaalaaaaa gelmedi ben bunlara sövseem haklımıyım. Neymiş efendim sadece bir rüzgarlık kaldı oda tedarık sürecindeymiş onu beklıyorlarmış anasını satıyım dealexterem bile daha çabuk gönderiyo üstelik çinden göndermesine rağmen ...sövüyim mi

kısmi teslimat iste...
    Sipariş menüsünden bakabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selman3460

hepsiburadadan tam 12 gün önce xenon far filan sipariş ettim haaaalaaaaa gelmedi ben bunlara sövseem haklımıyım. Neymiş efendim sadece bir rüzgarlık kaldı oda tedarık sürecindeymiş onu beklıyorlarmış anasını satıyım dealexterem bile daha çabuk gönderiyo üstelik çinden göndermesine rağmen ...sövüyim mi

senin gene 12 gün olmuş hocam.ben 1 ay civarı beklemiştim xenon farı hb'den
  • 1,3 multijet motorlar 1248 cc dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

1,3 multijet motorlar 1248 cc dir.

vergi aralıgı nedir?
  • 
Sayfa: önceki 773774775776777
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.