Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (774. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.349
Cevap
73
Favori
1.659.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman_calis

Arkadaşlar Teybi söktüm basmayan düğmeleri hallettim birkaç yol oksitlenme yapmış kopmuş hallettim fakat yollardan biri lcd ekranın altına giriyordu lcd ekranı soketinden çıkarıp oarayada müdahale ettim herşey iyi çalıştı ekranı yerine takıp çalıştırdığımda ekran görüntüsü gitmiş zaten arada silinik gösteriyodu şimdi tamamen gitmiş. Aranızda orjinal teybin ekranı silinen varmı varsa nasıl bir çözüm uyguladı yada bu teybin ekranını nerden bulabilirim fikri olan varmı? Tşk.

Şase almıyor olabilir mi hocam ?
    kopan kablo veya yaralanan kablo varmıydı ?
    Yoldan kasıt pbc kart üzerindeki yollar mı ?
    Foto atma şansınız var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut.25

quote:

Arkadaşlar Teybi söktüm basmayan düğmeleri hallettim birkaç yol oksitlenme yapmış kopmuş hallettim fakat yollardan biri lcd ekranın altına giriyordu lcd ekranı soketinden çıkarıp oarayada müdahale ettim herşey iyi çalıştı ekranı yerine takıp çalıştırdığımda ekran görüntüsü gitmiş zaten arada silinik gösteriyodu şimdi tamamen gitmiş. Aranızda orjinal teybin ekranı silinen varmı varsa nasıl bir çözüm uyguladı yada bu teybin ekranını nerden bulabilirim fikri olan varmı? Tşk.

Kopan yol vardı onuda kablo ile yaptım tuşlar çalıştı
    evet yol dediğim devre üzerindeki yollar
    kopan kablo derken tek kablo var oda tuş takımı ve ekran olduğu plaket ile (resimde atacağım) teyp anakartı birleştiren soketli kablo var onuda ölçtüm bütün pinleri sağlam. Radyo normal çalışıyor tuşlar basıyor ama ekran yok malesef.
    Şimdi işten geldim ve tekrar söküp önce yaptığım kabloyu söküp yerini temizleyip deneyeceğim olmazsa başka oksitlenen yer soğuk lehim gibi şeyler varmı ona bakacağım bakalım ne oluyor?
    Lcd ekranı test etme şansımız varmı acaba onu bilmiyorum ben ekrandan şüpheleniyorum ama bilmiyorum deneme yapacağım. Birde arkadaşlar fiat öğrendiğim kadarıyla araçlarında 2 çeşit teyp kullanıyormuş biri blaupuknt diğeri çinde yapılan bir teyp diye duydum ne kadar doğru bilemiyorum şimdi teybi sökünce bakıcam kenarına köşesine marka filan üretim yeri vs. ne yazıyor desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar

• arkadaşlar albeaya alarm taktırmak istiyorum.mesela alarm taktırdığımda düğmeye bastığımda ön 2 camın otomatik kapanabilme gibi birşey yapılabilirmi.ayrıca kapıları kilitleyip açma işini alarm kumandasıyla yapılabilirmi.kullandığınız marka ve modeller varsa örnek gösterebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malt1

arkadaşlar albeaya alarm taktırmak istiyorum.mesela alarm taktırdığımda düğmeye bastığımda ön 2 camın otomatik kapanabilme gibi birşey yapılabilirmi.ayrıca kapıları kilitleyip açma işini alarm kumandasıyla yapılabilirmi.kullandığınız marka ve modeller varsa örnek gösterebilirmisiniz.

Bizim araçta alarm yok ama dediğiniz iki özellikte yapılabilir...
  • hqngi marka alarm hangi model almalıyım bunun için.cyclone düşünüyorum ben nasıldır o marka kullanan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malt1 -- 13 Eylül 2011; 10:52:41 >
  • quote:

hqngi marka alarm hangi model almalıyım bunun için.cyclone düşünüyorum ben nasıldır o marka kullanan var mı

Model olarak bişey diyemem ama tavsiyem 3-5 fazla verin iyi bir şey taktırın.Marka olarakta DESİ,CYCLONE,CENMAX bunlar iyi markalar.İşinizi görür,diğer markalara nazaranda kalitelilerdir.İstediğinz özelliklerde de bu markalarda bulursunuz.Otomatik cam kapatma vs.
  • kullanan arkadaşlar varsa önerilerini yazarlarsa daha iyi olur.uzaktan kumanda ile araç bulma yazıyor bu ne demek oluyor ve nasıl kullanılıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Umut.25

quote:

Kopan yol vardı onuda kablo ile yaptım tuşlar çalıştı
    evet yol dediğim devre üzerindeki yollar
    kopan kablo derken tek kablo var oda tuş takımı ve ekran olduğu plaket ile (resimde atacağım) teyp anakartı birleştiren soketli kablo var onuda ölçtüm bütün pinleri sağlam. Radyo normal çalışıyor tuşlar basıyor ama ekran yok malesef.
    Şimdi işten geldim ve tekrar söküp önce yaptığım kabloyu söküp yerini temizleyip deneyeceğim olmazsa başka oksitlenen yer soğuk lehim gibi şeyler varmı ona bakacağım bakalım ne oluyor?
    Lcd ekranı test etme şansımız varmı acaba onu bilmiyorum ben ekrandan şüpheleniyorum ama bilmiyorum deneme yapacağım. Birde arkadaşlar fiat öğrendiğim kadarıyla araçlarında 2 çeşit teyp kullanıyormuş biri blaupuknt diğeri çinde yapılan bir teyp diye duydum ne kadar doğru bilemiyorum şimdi teybi sökünce bakıcam kenarına köşesine marka filan üretim yeri vs. ne yazıyor desteğiniz için teşekkürler arkadaşlar

köprü attığınız tel kablonun gövdesi izolesiz karta temas ederse kısa devre yapabilir zil teli kullanın fakat yalıtkan kabuğu(dışındaki plastiği)de kalsın temas etmesin yollara basmayan butonların olduğu yolları ufak pamuk + aseton ile silin ayrıca butonların smd lehim yerlerini ısıtın

• quote:

kullanan arkadaşlar varsa önerilerini yazarlarsa daha iyi olur.uzaktan kumanda ile araç bulma yazıyor bu ne demek oluyor ve nasıl kullanılıyor

sımdı 2 senedır cenmax kullanıyorum daha 1 kez bıle pıl degıstırmedım kesınlıkle cenmax derım uzaktan kumanda ıle arac bulma dedıgı alarm aletının uzerınde bı tus var ona basınca arabanın ısıkları yanıp sonuyor bır kendıne ozgu bır sesı var onu cıkarıyor ama benımkınde servıs cam kaldırma modulunu yapmadı cok kolay bır sey ama arıza lambası yakıyor dedıler o yuzden benımkınde o ozellık yok
  • cenmaxın hangi modelini kullanıyorsun.albeaların koltuk yükseklik ayarı yapılıyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malt1 -- 13 Eylül 2011; 17:30:53 >
  • Umut.25 yaptığım kablo zaten dışı izoleli olan kablodur. Yaptığım bağlantıyıda söküp denedim bugün sonuç yine aynı teyp ile tuşalrın olduğu bordu bağlayan soketin kablolarını ölçtüm sorun yok başka yerlerde kopuk vs baktım göremedim. Arabanın içerisi sıcakken Lcd silik gösteriyodu soğukken net gösteriyodu ekranı söküncede gitti acaba ekranın kendinde olabilirmi bu ekranı nasıl test edebilirim onu düşünüyorum çünkü başka müdahale yok söküp taktım ekran gitti sıcakta silik gösteriyor olmasıda lcd üzerinde şüphelenmemi sağlıyor görüşün nedir hocam?
  • quote:

Umut.25 yaptığım kablo zaten dışı izoleli olan kablodur. Yaptığım bağlantıyıda söküp denedim bugün sonuç yine aynı teyp ile tuşalrın olduğu bordu bağlayan soketin kablolarını ölçtüm sorun yok başka yerlerde kopuk vs baktım göremedim. Arabanın içerisi sıcakken Lcd silik gösteriyodu soğukken net gösteriyodu ekranı söküncede gitti acaba ekranın kendinde olabilirmi bu ekranı nasıl test edebilirim onu düşünüyorum çünkü başka müdahale yok söküp taktım ekran gitti sıcakta silik gösteriyor olmasıda lcd üzerinde şüphelenmemi sağlıyor görüşün nedir hocam?

Hocam kablo izoleliyse sorun yoktur burdan bakınca öyle gözüküyor...
    Belkide lcd önceden arızalıydı hepten gitti...
    Lcdnin karta bağlandığı lehimleri kontrol edebilirmisin bacaklarına filan...
    Lcd ters voltajda ve darbede bozulur...
    Edit:
    D10xx le başlayan diyotları kontrol edebilirmisin. Avometre diyot kademesinde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susta Kazım -- 13 Eylül 2011; 17:52:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Xenon da cok takili kalmayin.. %90 i made in chinia. İlla orjinal derseniz philips oneririm ama oda suankilerin 2-3 kati.. 6000 k en uygun isigi veren kittir tabi marka marka degisir.. Farinizda mercek yoksa karsi tarafin gozunu alacaksiniz. Ben bu gun oyle En az 15 araba gordum ve sadece gozlerimi kisip bir an evvel gecmesini bekledim.. Hic birine sellektor yapmadim yoruldum artik.. Eger corluya yakinsaniz size mercekli ve merceksiz fardaki xenonu gostermek isterim gece tabi... Hem tanisiriz bir kahvemi icer hemde arabaniza elektrik aksesuar isi varsa yardimci olurum..

valla hocam tanışmak isterdım ama istanbuldayım ama ılgılendığın ve davetin için teşekkürler...
  • quote:

cenmaxın hangi modelini kullanıyorsun.albeaların koltuk yükseklik ayarı yapılıyor mu

vallaha modelını hatırlamıyorum benım koltuk ayarı yapılıyor ama bazı modellerde yok koltuk ayarı
  • Ankarada gidebileceğimiz uygun özel servis arıyorum. Yardımlarınız için teşekkürler
    2007 Albea 1,2 16v
  • eski kasa 2005 model benimki.bunda koltuk yükseklik ayarı var mı
  • quote:

eski kasa 2005 model benimki.bunda koltuk yükseklik ayarı var mı

sımdı anlamanın en kolay yolu oturdugun surucu koltugunun solunda bı kol olması gerekıyor sende var mı bak eger varsa o kol yukseklık ayarı ama yoksa uzgunum
  • arkadaşlar arabayı 3000 devir üstünde kullanan var mı sürekli.ya da genel olarak istisnalar dışında hangi devirler arası kullanıyorsunuz.
  • quote:

arkadaşlar arabayı 3000 devir üstünde kullanan var mı sürekli.ya da genel olarak istisnalar dışında hangi devirler arası kullanıyorsunuz.

Şehir dışı 5000-6000 d/d'ya kadar yolu var.Yolun durumuna göre...

Şehir içinde ise genelde 2750-4000 arası.Duruma göre(vites büyütmek için) 4500 d/d gibi...
  • 
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.