Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (776. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.659.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 774775776777778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

Orijinalden alıntı: odrin34

1,3 multijet motorlar 1248 cc dir.

vergi aralıgı nedir?

En düşük vergi dilimindedidir. 1300 cc ye kadar yani.
  • arkadaşlar ben albea veya palio bakıyorum
    1,2 16 v veya multıjet arıyorum
    max 14bıne ne alabılırım?

birde dızel aldıgım taktırde agır bakımmı konusunda bır bılgılendırme yapabılırmısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 23 Eylül 2011; 16:36:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malt1

ben daha yeni araba sürmeye başladım.babam arabayı çok düşük devirde kullanıyor.ve 2500 deviri üstüne şehir içinde kolay kolay çıkmıyor.hep düşük devirde kullanıyor.(2000-2500 arası)banada aynısını yapmamı söylüyor.eğer 3000 devire gelmişse araba direk bana vites büyüt diyor.ama bence 3000 3500 normal değerler ama ona göre değil.çok yakar diyor.ama mesela ben düşük devirde mesela 2000 devirdeki arabayı hızlandırırken çok zor hızlanıyor.çünkü devir çok düşük.hem düşük devirde çok güçsüz kalıyor ve hızlanması için haddinden fazla gaza basman gerekiyor.bu şekilde babamın yaptığı daha fazla yakıt sarfiyatına yol açmaz mı.yakıt sarfiyatının artması 2500 devirden sonramı olur yoksa 3000 den felan sonra mı

Kardeş öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Araç en az yakıt tükettiği durum şu: yüksek vites düşük devir. yani babanın kullandığı devirde muhtemelen yüksek viteste. bu gibi durumda ani hızlanma istiyorsan vites küçültüp devir yükseltirsin.. örnek verecek olursak otobanda 5. viteste 2500 devirde gidiyosun mesela.. önüne bi araç çıktı sen sollamak istedin 5. viteste senin hızlanman için gaza basman sadece yakıtı artırır hemde çok artırır.naparsın 4. vitese çekersin araç otomatik olarak devir yükseltir senin eksradan fazla gaz vermene gerek kalmaz.. birde şunu belirteyim gaza ne kadar basarsan ona göre yakıt püskürtülür... devir arttıkça yani sen gaza bastıkça yakıt artar

• quote:

Orijinalden alıntı: Yerel Extremum

quote:

Orijinalden alıntı: selman3460

hepsiburadadan tam 12 gün önce xenon far filan sipariş ettim haaaalaaaaa gelmedi ben bunlara sövseem haklımıyım. Neymiş efendim sadece bir rüzgarlık kaldı oda tedarık sürecindeymiş onu beklıyorlarmış anasını satıyım dealexterem bile daha çabuk gönderiyo üstelik çinden göndermesine rağmen ...sövüyim mi

senin gene 12 gün olmuş hocam.ben 1 ay civarı beklemiştim xenon farı hb'den

arıyorum açmıyorlar 15 dk kadar bekledım açmadılar açsalar ana avrat sövecem bak yarın getirmıyo mu da şerefsizler açmıyoda

• quote:

arkadaşlar ben albea veya palio bakıyorum

birde dızel aldıgım taktırde agır bakımmı konusunda bır bılgılendırme yapabılırmısınız?

kardeş sana bilgilendirmede pek açıklayıcı olamamda bende 1,2 benzinlı var bana sorarsan çok yakıyo bence sana ne derlerse desınler mesela vay efendim dizel masraf açınca pahallı oluyomuş zart oluyomuş zurt oluyomuş hiiiiç dinleme alabiliyosan dizel al benımkı biraz fazla yakıyo ( hızlıda gidiyom allah için ) sen dizel al derim dizel benzıne oranla püskürtme olayı olduğu için az yakar. Arabayı alıncada en önemlımolay budur ben 4 ayda sadece gezerek 7,500 km. yaptım eğer ben araba sürecem diyosan benım gbı benzınlı alıpda fazla paran gıtmesın al dizeli doya doya gez ...

• quote:

quote:

kardeş sana bilgilendirmede pek açıklayıcı olamamda bende 1,2 benzinlı var bana sorarsan çok yakıyo bence sana ne derlerse desınler mesela vay efendim dizel masraf açınca pahallı oluyomuş zart oluyomuş zurt oluyomuş hiiiiç dinleme alabiliyosan dizel al benımkı biraz fazla yakıyo ( hızlıda gidiyom allah için ) sen dizel al derim dizel benzıne oranla püskürtme olayı olduğu için az yakar. Arabayı alıncada en önemlımolay budur ben 4 ayda sadece gezerek 7,500 km. yaptım eğer ben araba sürecem diyosan benım gbı benzınlı alıpda fazla paran gıtmesın al dizeli doya doya gez ...

sızın araçtan bahsedın bıraz
    kullanıcı gözüyle

• quote:

quote:

quote:

kullanıcı gözüyle

yukarıda da dediğim gibi biraz fazla yakıyo ama şimdi sanayiden geldim bu enjekterün emme boru gibi bişey var o kırıldı parçacıya gittim 250 çekti saolsun usta tornacıda filan yaptırdı da 50 liraya hallettik yaptırması ıyı oldu plastikdi o parça demir oldu. bunların dışında albea bnilecek güzel araç hız konusuna gelince 170 den sonra kontrol biraz zor benden sana bi öneri daha diyebilirm albea alırsan makaslardan aldır biraz yuksek araç olduğundan virajda pek ıyı olmuyo ama multijet alabiliyosan al benzinden daha ıyıdr...

• quote:

quote:

quote:

quote:

kullanıcı gözüyle

yukarıda da dediğim gibi biraz fazla yakıyo ama şimdi sanayiden geldim bu enjekterün emme boru gibi bişey var o kırıldı parçacıya gittim 250 çekti saolsun usta tornacıda filan yaptırdı da 50 liraya hallettik yaptırması ıyı oldu plastikdi o parça demir oldu. bunların dışında albea bnilecek güzel araç hız konusuna gelince 170 den sonra kontrol biraz zor benden sana bi öneri daha diyebilirm albea alırsan makaslardan aldır biraz yuksek araç olduğundan virajda pek ıyı olmuyo ama multijet alabiliyosan al benzinden daha ıyıdr...

Albea'da makas yok helezon yay var.Orjinalinin bozulmasını önermem.Spor yay tercih edilebilir belki.

Multijet motor sağlamdır.(normal şartlarda kullanılırsa ve bakımları düzgün yapılırsa)
    Genelde şehir içi 100kmde/6litre civarında tüketir...

1.2 16V 80Hp motor kalkışlarda multijetlere göre daha ataktır.Fakat multijetlerde turbo olduğundan yüksek hızlarda rampayı çıksanız benzinli kadar düşüş olmaz.

benzinliler 20bin kmde bir yağ değiştirir.bakımları 20bin kmde bir yapılır.
    Dizellerde 10bin kmde bir yağ değişir.Periyodik Bakımları 20bin kmde yapılır.

Yetkili Servisde standart yağ bakımlarını fazla tutmaz.
    Periyodik bakımlar işçilikten dolayı artar fakat 2yıl parça ve işçilik garantisi vardır.
    Senin 14binliraya düşük km dizel bulman zor,bulsanda kmsi yüksek olacaktır.Düzgün bakımlı ve hor kullanılmışsa dizel masraf açar en basitinden mazot pompası dünya kadar para.Temiz 1.2 bulunabilir.Nasip işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Susta Kazım -- 24 Eylül 2011; 20:55:31 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

kullanıcı gözüyle

mnr980 bak işte ustaların hepsi burda yakalamışken aklına ne geliyosa sor bende sordum saolsunlar hepsi ilgilenıyo

• teşekkürler arkadaşlarkonu takınımde
  • Bursa dan herkaze merhaba,
    2004 Albea 12.16v aracımla aranıza katıldım.inşallah bilgi ve tecrübelerinizden faydalanacağım,
    Bende daha önce Palıo vardı Team palıo sitesinde konu arama daha rahat gelmişfi.Burada konu aramayı bir türlü kullanamadım.bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı,Ayrıca Albea ile ilgili bilgi paylaşımı yapılan başka sitelerde varmı,
    Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum
  • arkadaşlar 2004 albeada sol yan aynada kör noktayı görmek için çizgi çizgi bir bölme var ama nedense sağ aynaya böyle bir şey yapmamışlar
    bu ne saçmalıktır,sol tarafta kör noktada araba olurda sağda olmazmı,biz hiç sağa doğru gitmicekmiyiz,albeada bir kaç tasarım hatası var,ön camın yanındadi çıta açısı hatası,bagajdaki kilidin çok çıkıntılı olup kafaya çarpması vs..
    şimdide sağ ayna kör nokta çizgisi olmaması sorun olmaya başladı,zaten trafik berbat,arabalar dipdibe gidiyor,sağ kısımda kör noktada arabayı görmek zor oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 26 Eylül 2011; 19:06:58 >
  • 16_metin aramıza hoşgeldin benim araçta aynı bi de BRC sıralı sistem lpg taktırdım.Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
  • Selamun Aleykum

Arkadaşlar yeni kasa albea ile yeni kasa sole albea arasında ne fark var??

Fiatın sitesine girip kullanıcı kitaplarını filan incelemedim, fakat işin içinden çıkamadım.
    bende ki araba albea 1,4 dinamic yazıyor. ben bunun sole mi yoksa normal mi olduğunu nasıl tespit edeceğim????
  • albeaların hepsinde sağ yan aynada kör nokta gösteren çizgi varmı
  • benimkinde soldada sağdada varmı yokmu bilmiyorum.dediğinizi biraz daha açıklayabilirmisiniz çizgi çizgi derken.arabaya bindiğimde bende bir bakim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malt1 -- 27 Eylül 2011; 21:36:16 >
  • quote:

hepsiburadadan tam 12 gün önce xenon far filan sipariş ettim haaaalaaaaa gelmedi ben bunlara sövseem haklımıyım. Neymiş efendim sadece bir rüzgarlık kaldı oda tedarık sürecindeymiş onu beklıyorlarmış anasını satıyım dealexterem bile daha çabuk gönderiyo üstelik çinden göndermesine rağmen ...sövüyim mi

Forumda dolaşırken denk geldi Albea bölümü ve sizde benim gibi mağdur edilmişsiniz hepsiburada.com dan.Sayın selman 3460 hepsiburada ile ilgili size şöyle söyleyeyim.Temmuz ayının 13 ünde verdiğim siparişim daha yeni geldi Eylül ayında siz hesabını yapın artık kendi siparişinizin 3 ayda gönderdiler 3 aydır kutulanıyormuş öyle göründü sipariş .Neden göndermiyorsunuz diyorum bana verdikleri cevap alternatif yollardan temin ediyoruz bekleyin diyorlar öyle bir cevap ki bu sanki çalıp göderiyorlar bastırın ben 21 tane mail günlerce telefon baskısı faks ve şikayet sitelerine yazmam sonucunda aylar sonra ürün geldi gelmesine fakat gerekte kalmadı.Telefon ediyorum açmıyor uyanıklar mail attım şikayet yazıyorum cevap kimi zaman yazıyorlar kimi zaman yazmıyorlar.Ben oradan milyarlık ürünler alıyordum fakat kalite bozuldu eski hepsiburada yok artık bakınız D&R ve hepsiburada aynı kişinin şirketi D&R dan alıyorum kitap vb..en geç 3 günde evde..hakkınızı arayın gönderirler diye beklemeyin sakın depo değiştiriyoruz diyorlar sıkışırlarsa depo değişti ise değiştirdiniz ey hepsiburada.com ben müşteriyim müşteri bana ne sizin depo değişiminizden parayı alırken alıyorsunuz
    mail faks telefon ve şikayet sitelerine yazın olmadı tüketici mahkemesine başvurun.paranızı yedirmeyin
    Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: malt1

benimkinde soldada sağdada varmı yokmu bilmiyorum.dediğinizi biraz daha açıklayabilirmisiniz çizgi çizgi derken.arabaya bindiğimde bende bir bakim

solda var ama sağda yok sanırım,buda ara sıra probleme neden oluyor
  • (Soldaki ayna gibi çizgi) sağ aynayı değiştirsek olmaz mı acaba?Zaten benim her iki ayna içerideki ayarlama çubuğundan ayarlanmıyor problem ne anlayamadım değiştirsem mi acaba her ikisini de diye düşünüyorum.
  • arkadaşlar bu durumu ciddiye alın bir kaç kez başıma geldi,bizim burada aşırı yoğun trafiğin olduğu anlar oluyor,iş gidişi ve dönüşü,heleki kavşaklar dönüşler karınca yuvası gibi,trafik lambaların olması fayda etmiyor,arabaların arasında 1 karış boşluk oluyor akrobasi yapar gibi araba kullanıyoruz sağa çarpma sola çarpma olmasın diye dikkat gerekiyor,ama sağ aynada bu çizgi yok vede sağ arka kör nokta denen yerde
    yani sağ arka çarprazda koskoca arabada olsa onu göremiyorsunuz,ancak kafanızı geriye 180 derece çevirip görürsünüz o zamanda öndekine çarparsınız
    sağ taraftaki kör noktadaki araba aynada görünmüyor anlık bir durum,o arada direksiyonu sağa kırınca birde arada 1 karış boşluk varsa pat diye deyersiniz
    bu yüzden dikkate alın
    bu adamlar 3 kuruşluk çizgiyle aynaya neden açı vermezler anlamıyorum,biz sadece sollayarakmı araba kullanıyoruz elbet sağada gidiyoruz bu ne saçmalıktır
    arabaya çarptığınız an suç 8 de 8 sizde olur
    küçük harici ayna takılıyor onlarda orjinal olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 29 Eylül 2011; 18:04:59 >

• 
Sayfa: önceki 774775776777778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.