Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 Performans Arttırma ve Sorun Çözümü (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
41
Favori
43.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Syn7ax

Selamlar. İlk sayfada anlatılanları uyguladıktan sonra görüntüler ilginç biçimde değişti. Sanki her yere kırağı düşmüş (sabaha karşı soğuktan oluşan sulu görüntü), araçların üstü, yollar vs. Ekran kartı Vram'ini arttırdığımız için mi böyle oldu acaba ? Ayrıca önerilen grafik ayarlarını da tarif edildiği gibi yaptım. Performans anlamında değişiklik göremedim pek.

Farklı bir durum yaşıyorum. i5 8400 cpu'm var, ve bu ayarlardan sonra 85-87 derecelere ulaşıyor sıcaklık. Ekran kartı (rtx 2060) 60 derece onda problem yok ama cpu kullanımı 95-98'lerde ve sıcaklık belirttiğim gibi. Böyle olmazdı hiç bir oyunda bir şeyi yanlış mı yaptık acaba ? Fikri olanlar aydınlatabilirse müteşekkir olurum.

yetersiz kalıyordur o işlemci 6/6 çünkü.ondan full kullanıyordur

• quote:

Orijinalden alıntı: Cengavers

İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows 10 Pro

Sürüm 10.0.19042 Yapı 19042

Alt kısımda şöyle bir şey dikkatimi çekti '' Çakışmalar'' diye ve

G/Ç Bağlantı Noktası 0x000003C0-0x000003DF Intel(R) Xeon(R) E3 - 1200/1500 v5/6th Gen Intel(R) Core(TM) PCIe Controller (x16) - 1901

G/Ç Bağlantı Noktası 0x000003C0-0x000003DF NVIDIA GeForce GTX 1070

benim işlemcim i5 6600k oc

Alıntıları Göster

Aygıt yöneticisiden "Intel(R) Xeon(R) E3 - 1200/1500 v5/6th Gen Intel(R) Core(TM) PCIe Controller (x16) - 1901" olarak görünen aygıtı kaldırın bakalım bir...

• İntel de HT açık kapalı denedim diğer oyunların aksine HT açık daha iyi min. fps değeri aldım 14 çekirdek işlemcide. Aynı güzergahda araç sürerek test yaptım çünkü bazı mekanlarda fırlıyor kullanımlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayva kullanıcısına yanıt

Zaten Reddit’te de herkes ‘ne alaka ya’ diye konuşuyordu ilk ama hem pek çok yapan kişi hem de ben sonuçtan memnun kaldım diyebilirim. Bu ayardan önce özellikle combat tuhaf geliyorken şimdi çok daha rahat bir oynanış elde ettim. Yani zaten benimki de dahil buradaki hiçbir çözüm herkeste garanti işe yarayacak diye bir şey yok, mesela ilk mesajda ve yine Reddit’te sıkça bahsedilen config dosyası editleme (memory pool) işlemi de pek çok insanda işe yaramışken bende zerre bir fark yaratmadı

• Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar, dediğiniz gibi Screen Space Reflection (Ekran Alanı Yansıma Kalitesi) ayarını kapatınca sorun çözüldü. Cyberpunk 2077 Performans Arttırma ve Sorun Çözümü @sin goat @Samorz @Lwernull @yamaci1771

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Peaky kullanıcısına yanıt
    perseyuz kullanıcısına yanıt

@perseyuz @Peaky Aynı dertten muzdarip olan sayın arkadaşlar, çözüm üstteki arkadaşlarımız sayesinde bulundu;

Ayarlar menüsünden Ekran Alanı Yansıma Kalitesi (Screen Space Reflection) ayarını ya tamamen kapatın ya da en üst kademeye getiriniz.

Cyberpunk 2077 Performans Arttırma ve Sorun Çözümü

• HaciTTOR kullanıcısına yanıt

SMT'yi neden kapalı kullanıyorsunuz? Cyberpunk 2077 Performans Arttırma ve Sorun Çözümü (Benim SMT diye bahsettiğim Ryzen'in Simultaneous multithreading özelliği)

• helll_599 kullanıcısına yanıt

Digital Foundy'in en iyi ayarlarını deneyebilirsin:

Alıntı

metni:
    Standard Optimised Settings- Contact Shadows: On- Improved Facial Lighting Geometry: On- Local Shadow Mesh Quality: High- Local Shadow Quality High- Cascaded Shadows Range: High- Cascaded Shadows Resolution: Medium- Distant Shadows Resolution: High- Volumetric Fog Resolution: 1080p Ultra, 1440p High, 4K Medium- Volumetric Cloud Quality: Medium- Max Dynamic Decals: Ultra- Screen Space Reflections Quality: Low but High if you find the amount of grain distracting.- Subsurface Scattering Quality: High- Ambient Occlusion: Low (there is barely a difference)- Colour Precision: Medium- Mirror Quality: 1080p High. 1440p High, 4K Medium- Level of Detail: High
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

radeon ayarlarında manuel yapın.core clocku 30 mhz civarı düşürün 1950 verir

Alıntıları Göster

Fps de artış olur mu ? Ve herhangi bir zarar vermez değil mi hiç bilgim yok bu konularda.

• Hicks kullanıcısına yanıt

Böyle de keskinlik açılmış gibi görünüyor. Rahatsız eder sanki. Siz böyle mi oynuyorsunuz?

• Syn7ax S kullanıcısına yanıt

Merhaba, muhtelemen benimkiyle aynı sorun, bir bakın: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/147008763 eğer probleminiz bu ise grafik ayarları menüsünden "Ekran Alanı Yansıma Kalitesi (Screen Space Reflection)" ayarını ya tamamen kapatın ya da en üst kademeye getirin düzelir.

• Böyle bi konu ve verilen emek için teşekkürler fakat oyun yapımcısı bile zaten kabul etti optimizasyon ve bug olarak oyun çöp şuan büyük bir yama hazırlıyoruz ve hepsini düzelticez dediler. Şubat gibi gelecek yanlış hatırlamıyorsam. Bunları yapıp diğer oyunlar içinde oynanmış bu ayarlarla oynamak ne kadar sağlıklı bilemeyeceğim

Zaten oyunu iyiki almamışım 3-4 ay sonra tam oynanıcak kıvama gelicek bence o zaman alınır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Keskin hali güzel olmuş aslında ama acaba taa yı komple kapatmak yerine kısmak mümkün olurmu bu ayarla mesela sıfır değerini 1 yaparak, belki orjinali 2 yada 3 dü.

Edit: Denedim 4 yada 1 farketmiyor alttaki değer 1 ise zaten üsteki değeri etkisiz kılıyor 3 fps artış oluyor TAA kapatınca.

Bu arada Fling Trainer a Movement Speed özelliği gelmiş karakterin hızlı yürümesinden rahatsız olanlar için ben 0.7 yaptım tam kıvamında oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 17 Aralık 2020; 3:16:19 >

Kapalı olarak yaptım hocam bende düzeldi. Sayko ayarda aynı olay devam ediyor. Kapalı olarak kullanılmasını tavsiye ederim.

• perseyuz kullanıcısına yanıt

Sayko ayarı ciddi FPS kaybettiriyor zaten.

• Eğildiğimizde oluşan vignette efektini kapatmanın bir yolu bulundumu acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: The dark side of the Wall

İ7 3960X

16 GB 1600 MHZ ram

gtx 980 ti

High ayar seçtim en tepeden, ortalama 1080 çözünürlükte 50-55fps alıyorum yetiyor bana

Nasıl ya? Ben 1070 + R5 3600 + 16 GB 3600 mhz ramle texture en yüksek, diğer çoğu ayar low-med 1080pde benzer fps alıyorum. Highda nasıl açık alanlar dahil ortalama 50-55 veriyor?

• Bu oyun gerçekten çok garip, dün 40 FPS aldığım save'de DF'in optimizasyonlarını yapınca 60 FPS alıyordum bugün 50 FPS alıyorum, 10 FPS uçtu gitti, yaptığım bütün değişiklikleri de geri aldım, yok arkadaş... Artık şuna kanaat getirdim oyun her gün yeni bir FPS değeri belirliyor.

Yaptıklarımı adım adım hatırladığım kadarı ile yazayım, belki bir fikir veren çıkar:

• Sokakta kalabalık bir alanda save aldım, default "Ultra/RT On" ayarlarla 40 FPS alıyordum.
    • DF'in optimizasyonlarını yaptım, 60 FPS almaya başladım.
    • nVidia driver'ını update ettim, 60 FPS almaya devam ettim.
    • Nexus'taki "Cyber Engine Tweaks" 0.7.0 versiyonunu etkinleştirdim, 60 FPS almaya devam ettim.
    • "Cyber Engine Tweaks" 0.7.0 versiyonunu devre dışı bıraktım, 60 FPS almaya devam ettim.
    • "Cyber Engine Tweaks" 0.7.0 versiyonununda bir kaç özelliği ayrı ayrı açıp kapattım, FPS değişmedi.
    • "Cyber Engine Tweaks" 0.7.2, 0.8.0, 0.8.1 versiyonlarını denedim, 60 FPS almaya devam ettim.
    • "Cyber Engine Tweaks" devre dışı bıraktım, 60 FPS almaya devam ettim.
    • Oyun grafik ayarlarından bazı seçenekleri denedim DLSS farklarını görmek için, o sırada 50 FPS olduğunu farkettim.
    • DF'in ayarlarına geri döndüm hala 50 FPS devam etti.
    • Oyunun default ayarlarına döndüm 40 FPS geri döndü.
    • DF'in ayarlarını yeniden yaptım 50 FPS aldım.
    • O sırada "Cyber Engine Tweaks" 0.10.0 versiyonu çıktı, onu denedim, 50 FPS almaya devam ettim.
    • Devre dışı bıraktım, herhangi bir şey değişmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 17 Aralık 2020; 9:53:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Nasıl ya? Ben 1070 + R5 3600 + 16 GB 3600 mhz ramle texture en yüksek, diğer çoğu ayar low-med 1080pde benzer fps alıyorum. Highda nasıl açık alanlar dahil ortalama 50-55 veriyor?

Alıntıları Göster

Büyük ihtimalle şehir dışı alanlarda alınan fpslerden bahsediyor. Şehir içinde durum farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Alıntıları Göster

Belki çoklu çekirdek veya tekli performansı ile alakalıdır. Ek olarak 1550 mhz de çalışan 980ti performansı 1070 ile karşılaştırılmamalı kanımca

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.