Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 Performans Arttırma ve Sorun Çözümü (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
41
Favori
43.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hicks

Hadi git bi PS5 al oyna da görelim, sonra gelip buraya yaz ama yaşadıklarını.

Boş yapıyor 8000 lira ver sonra eşşek yüküyle para verip oyun al. Millet ne meraklı 400-500 liraya oyun almaya.

• ayarlari yapmadim fakat yeni güncellemeden sonra bariz performans artişi oldu.

grafik ayarlarini lowdan mediuma çekebildim  40-50 fps aliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19B1EB24B -- 16 Aralık 2020; 18:50:32 >
  • quote:

Aşağıdaki modu denediniz mi, ayarların bir çoğunu otomatik yapıyor:

Cyber Engine Tweaks at Cyberpunk 2077 Nexus - Mods and community

Siz hangilerini yapmıştınız? Sizin sisteminzide işe yaraması lazım...

Alıntıları Göster
    1-Performans Kilidini Kaldırma Yöntemi
    2-HxD hex düzenleyiciyi
    Yöntemini yaptım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzbey35

o ayarda ben rx580 ile alıyorum hocam sistemde mi problem var sizin. acaba
    Bu oyunda böyle oldu,
    Zorrentten indirme versiyon tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .: mds :. -- 16 Aralık 2020; 20:9:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

1-Performans Kilidini Kaldırma Yöntemi
    2-HxD hex düzenleyiciyi
    Yöntemini yaptım.

Alıntıları Göster

Yaptıklarınızı geri alıp verdiğim link'teki mod'u da deneyebilirsiniz. Bir kaç fix daha içeriyor...

• quote:

Yaptıklarınızı geri alıp verdiğim link'teki mod'u da deneyebilirsiniz. Bir kaç fix daha içeriyor...

Alıntıları Göster

İndirdim ama kurulacak bir şey göremedim dostum?

• İ7 3960X

16 GB 1600 MHZ ram

gtx 980 ti

High ayar seçtim en tepeden, ortalama 1080 çözünürlükte 50-55fps alıyorum yetiyor bana

• Nasıl kurulacağını lütfen okuyun, bilmeden ezbere bir şey yapmayın...

Dosyayı indirip içindekileri "<cyberpunk install path>/bin/x64/" klasörüne kopyalamanız yeterli. Oyunu açtığınızda otomatik olarak tüm düzeltmeler devreye girecek. Aşağıda kendi log'undan bir örnek var, log dosyası yolu: "<cyberpunk install path>/bin/x64/plugins/cyber_engine_tweaks/cyber_engine_tweaks.log"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 16 Aralık 2020; 20:37:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

Bu oyunda böyle oldu,
    Zorrentten indirme versiyon tabi.

Alıntıları Göster

Aman onu deme direk ceza veriyor yöneticiler

• selam arkadaşlar,

elimde monster Abra A7 V12.2 17,3" laptop var. linkten özelliklerini görebilirsiniz;

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v12-2//

bir türlü oyunu güzel bir şekilde oynuyamıyorum. ayarları da karman çorman yaptım.

bu laptop için ayarları yazabilecek biri var mı? ya da bir websitesi falan var mı laptopun özelliklerini girince bize en uygun ayarları söyleyebilecek?

teşekkürler.

• Aşağıdaki DF'in optimize edilmiş görüntü ayarları, ben sadece ilk 6 seçeneği (Basic olarak yazdığım) ekledim ve imzamdaki sistemle %40 civarı FPS artışı sağladı. Şu ana kadar en fazla işime yarayan değişiklikler bunlar oldu, ilk 6 seçeneği kapatmak da ciddi anlamda netlik kazandırdı, kumlu görünüm ve bulanıklık büyük ölçüde gitti...

Basic

Field of View: 100

Film Grain: Off

Chromatic Aberration: Off

Depth of Field: Off

Lens Flare: Off

Motion Blur: Off

Standard Optimised Settings

Contact Shadows: On

Improved Facial Lighting Geometry: On

Local Shadow Mesh Quality: High

Local Shadow Quality High

Cascaded Shadows Range: High

Cascaded Shadows Resolution: Medium

Distant Shadows Resolution: High

Volumetric Fog Resolution: Ultra

Volumetric Cloud Quality: Medium

Max Dynamic Decals: Ultra

Screen Space Reflections Quality: High

Subsurface Scattering Quality: High

Ambient Occlusion: Low

Colour Precision: Medium

Mirror Quality: High

Level of Detail: High

Recommended Ray Tracing Settings

Ray Traced Reflections: On

Ray Traced Shadows: Off

Ray Traced Lighting: Medium

Image Quality Recommendations: DLSS Quality

Seçeneklerin detayları, karşılaştırması ve görsel farkları için tıkla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 16 Aralık 2020; 21:10:39 >

• Arkadaşlar selam r5 3600 ve 5700xt kullanıyorum. Youtubeden izlediğim testlerde diğer insanların kartları 1950-2000 mhz civarında çalışırken benimki 1800-1790 mhz civarında çalışıyor sebebi nedir acaba. Full ultrada oyunun en başındaki en kalabalık yerde 50fps civarı alıyorum 1080p de. Bu değer normal midir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. İlk sayfada anlatılanları uyguladıktan sonra görüntüler ilginç biçimde değişti. Sanki her yere kırağı düşmüş (sabaha karşı soğuktan oluşan sulu görüntü), araçların üstü, yollar vs. Ekran kartı Vram'ini arttırdığımız için mi böyle oldu acaba ? Ayrıca önerilen grafik ayarlarını da tarif edildiği gibi yaptım. Performans anlamında değişiklik göremedim pek.

Farklı bir durum yaşıyorum. i5 8400 cpu'm var, ve bu ayarlardan sonra 85-87 derecelere ulaşıyor sıcaklık. Ekran kartı (rtx 2060) 60 derece onda problem yok ama cpu kullanımı 95-98'lerde ve sıcaklık belirttiğim gibi. Böyle olmazdı hiç bir oyunda bir şeyi yanlış mı yaptık acaba ? Fikri olanlar aydınlatabilirse müteşekkir olurum.

• psycho90 kullanıcısına yanıt

3. kişi kamera için gamepad ayarının fareye neden etkisi olsun? Yine de denedim ve tabi ki hiç bir etkisi olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Film greni ayarı kapalı ama her nokta prüzlü / tırtıklı gibi görünüyor, yakınına gidip tepeden bakınca düzgünleşiyor. Örneğin yollar, duvarlar, arabanın çatısı vb. Arabanın üzerine çıkıp baktığımda gayet prüzsüz görünürken aracı sürerken araç ve yollar hep bu görüntüye dönüşüyor. Bu "kumlanma" sorununu nasıl çözebilirim? (Film greni zaten kapalı, AMD kart kullanıyorum ve güncel driver kurulu, sistemim imzamda)

Fotoğraf 1 | Fotoğraf 2

Edit. çözüm:

https://forum.donanimhaber.com/cyberpunk-2077-performans-arttirma-ve-sorun-cozumu--146985959-10#147023632

AMD ile alakalı bir şey değil. Nvidia kullanıyorum aynı sorun bende de var. Ekran yansıması ile alakalı, kapatınca veya saykoya alınca kayboluyor bu sorun. Bu sorun bir kaç oyunda daha vardı (mesela MK11) sonradan çözdüler. Problem oyunda yani.

• Yok arkadaş 7 gündür oyuna giremiyorum nette yazılan her şeyi yaptım konuda ki ayarları denedim olmuyor. gpu api dx12 diye bi crash alıyorum. Ekran kartı güncelledim yok windows guncelledim yok avx iptal ettim yok konudaki settings ayarlarını yaptım yok 6 saat oyun sürem oldu ama 10dk oyun oynayamadım aynı sistemde 60fps alıyor millet

• quote:

Orijinalden alıntı: Cengavers

Yok arkadaş 7 gündür oyuna giremiyorum nette yazılan her şeyi yaptım konuda ki ayarları denedim olmuyor. gpu api dx12 diye bi crash alıyorum. Ekran kartı güncelledim yok windows guncelledim yok avx iptal ettim yok konudaki settings ayarlarını yaptım yok 6 saat oyun sürem oldu ama 10dk oyun oynayamadım aynı sistemde 60fps alıyor millet

Şu an kullandığınız Windows'un tam versiyonu nedir?

Start'a MSINFO32 yazın, gelen penceredeki ilk iki satırı kopyalayın buraya...

• quote:

Şu an kullandığınız Windows'un tam versiyonu nedir?

Start'a MSINFO32 yazın, gelen penceredeki ilk iki satırı kopyalayın buraya...

Alıntıları Göster

İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows 10 Pro

Sürüm 10.0.19042 Yapı 19042

Alt kısımda şöyle bir şey dikkatimi çekti '' Çakışmalar'' diye ve

G/Ç Bağlantı Noktası 0x000003C0-0x000003DF Intel(R) Xeon(R) E3 - 1200/1500 v5/6th Gen Intel(R) Core(TM) PCIe Controller (x16) - 1901

G/Ç Bağlantı Noktası 0x000003C0-0x000003DF NVIDIA GeForce GTX 1070

benim işlemcim i5 6600k oc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengavers -- 17 Aralık 2020; 1:6:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fevziuzun11

Arkadaşlar selam r5 3600 ve 5700xt kullanıyorum. Youtubeden izlediğim testlerde diğer insanların kartları 1950-2000 mhz civarında çalışırken benimki 1800-1790 mhz civarında çalışıyor sebebi nedir acaba. Full ultrada oyunun en başındaki en kalabalık yerde 50fps civarı alıyorum 1080p de. Bu değer normal midir.

radeon ayarlarında manuel yapın.core clocku 30 mhz civarı düşürün 1950 verir

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.