Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    :).

Yahu uzuldugun seye bak. Eger kullanilmis istersen bende var. Hediye kabul edersen bir sekilde ulastiririm sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim , olay alamamak yada finanse edememek degil , tamamen icinde bulundugumz krizden dolayi fiyatlarin/urunlerin TL bazinda ucuk bir maliyeti olmasi . Beni sinirlendiren bu .

Yoksa her haft yurtdisina giden arkadaslar var , onlarada sparis verebilirim .
  • Ooo desene benim bazanin icinde ufak bir servet var

•  Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği
     Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

• nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    Gule gule kullan Tunc. Wiev 71 resmen ben burdayim demis.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    abim eyw :)
  • Geç oldu ama ben de aranıza katılmaya geldim. Sistemi satıp satmama arasınıda kaldım ama abi accık oyna benimle diyor...

https://forum.donanimhaber.com/tek-pcdesk--130078857

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği
     Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

• 1 Aydır uğraşıyorum ama yinede çok eksik var tamamlanınca bir şeylere benzeyecek galiba.

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

• Arkadaşlar barrow marka pompa ve CPU şu bloğu tavsiye eder misiniz?

• Merhabalar abilerim kardeşlerim ben thermaltake p5 bi kasam var sadece işlemciyi sıvı soğutmak istiyorum türkiyede günlerce araştırma yaptım ama çok sağlıklı şeylere raslamadım istediğim şu 480lik radyötör //rgb 4x fan su rezervuarı ve kabloları rekorları gibi şeyler içinizde kullanıpta satıcak olan veya sıfır alabileceğim türkiyeden biliyorsanız ve bunun montajını yapabilecek bana lütfen yardımcı olun şimdiden çok teşekkür ederim sürçü lisan ettiysek affola
  • Arkadaşlar kullanmakta olduğum Silverstone Tundra TD02-LITE(240mm) sıvı soğutucunun pompası tıkanmış. İşlemci üzerine gelen bakır bloğu söküp temizledim ancak içerisindeki sıvıyı yenilemedim. Sorun çözüldü fakat sıvıyı yenilememde fayda var diye düşünüyorum. Sıvı olarak ne önerebilirsiniz. Kapalı sistem olduğu için renkli sıvılara gerek yok. Antifirizli saf su kullanılabilir deniyor ancak korozyonu önleyen birşey koymam istiyorum. Birde sıvı miktarı nekadar olmalı 900ml yeterli olur mu?

Linkte arkadaşın biri sorunu gösterip antifiriz koymuş.

https://www.youtube.com/watch?v=cTemIJKS-4U&feature=player_embedded

• arkadaşlar bir konuda yardım lazım. petg sert boru 14/10 bulamıyorum .çinden sipariş çok gecikecek nereden bulabilirim bilgisi olan varmı acil... teşekkürler.
  • Selam sulu soğutmacılar

2 adet jetta radyatörü aldım devasa birşey
    675x322x34 mm boyutlarında

2 adet 240L/H gücünde su motorum var 4.2W elektrik tüketimi

1 adet 800L/H su pompası var 22W yazıyor çok değil mi bu tüketim?

Bunları devir ayarlı çalıştırmak mümkün mü?

240L/H olan 1 radyatör için yeterli olur mu

60 dereceye kadar kullanım öneriliyor üstünde yazdığına göre,
    60 dereceyi geçmez değil mi?

İnşaallah Öncelikle eski Pentium 4 3.0 GHZ pc de denemek istiyorum
    Duruma göre yeni pc de deneyebiliriz

Fansız yeterli soğutma yapacağını tahmin ediyorum

Küçük su motorundan 2 tane kullanıp her
    Bir radyatöre 1 motor da olabilir
    2. Olan Ekran kartı için düşünüyorum

İşlemci soğutma plakasına karar veremedim
    hazır mı alsam
    20 tl bişe alüminyum olan
    Bakırla çok fark var mı acaba?

Hortum olarak saydam silikon hortum düşünüyorum. Duş hortumu başlığı da 800L olan pompaya uyuyor iyi bir contayla sızdırmazlık sağlanabilir.

Kablolu termometre ile su sıcaklığı hassas şekilde ölçülebilir

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 11 Aralık 2018; 11:52:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih5533

arkadaşlar bir konuda yardım lazım. petg sert boru 14/10 bulamıyorum .çinden sipariş çok gecikecek nereden bulabilirim bilgisi olan varmı acil... teşekkürler.
    Kaç tane lazım Sn.fatih5533
    2 yada 3 Tane gerkli ise bende var.8li paket paket almıştım.
    P.M.le ulaşabilirsiniz.
    Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apple59 -- 11 Aralık 2018; 21:21:58 >

• kardeş 2 tane bana yetiyor. yardımcı olursan sevinirim.ücreti ne ise yollarım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese Merhaba,

Bende kendi çağımda aklım erdiğince birşeyler yaptım.
    Sistem komple çin.
    Sormak istediğim ekran kartıma blok alsam 240mm radyatör yeterli olurmu?
    Biraz araştırma yaptım fakat net bir cevap bulamadım.
    Egsoz a ilave 120mm mi taksam?
    Veya öndeki 240mm yerine tek bir 360mm radyatör işimi görürmü...

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperMert -- 13 Şubat 2019; 22:1:13 >
  • SuperMert kullanıcısına yanıt
    Selamlar arkadaşım,

Bana işlemci modelini ve kaç GHZ de kullanacağını
    Radyatör marka modelini
    Ekran kartı marka modelini
    Fanlarının modelini
    Kasa marka modelini

Yazarsan yardımcı olabilirim.

Sevgiler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidarkstone -- 14 Şubat 2019; 20:39:54 >
  • alidarkstone kullanıcısına yanıt
    Ryzen 5 1600 3,95ghz
    standart aliminyum 360mm
    Asus strix gtx 1070
    Ek vardar FF5 120mm Fan
    Phanteks p400s

İlgi ve alakanız için teşekkürler
  • SuperMert kullanıcısına yanıt
    Merhaba Mert,

Öncelikle Sıvı Soğutma set içeriğinde bakır hariç bir ekipman (alüminyum) kullanılmamalı ki korozyon olmasın.

*Bilgisayar kasanı incelediğimde, ısınan hava yükselir mantığı ile kasa üzerindeki fanlar sıcak havayı dışarı atacak şekilde konumlandırılmalı.
    *Kasa önüne Evga CLC280 AIO Set alırsan çok daha verimli olur.
    *Custom set kullanacağım diyorsan da 280mm'lik "EK" Marka veya "Hardwarelabs 280mm GTX" serisi bakır radyatör kullanabilirsin. 140mm 2 adet Coolermaster ML140 Pro LED (100cfm) serisi ile. RGB serisi alma static basıncı daha iyi LED Serisinin.
    *360'lık Radyatör üzerinde 120'lik fanlar ile kafa şişireceğine 280MM lik radyatör ve 140mm 2 adet kaliteli fan ile sessiz ve çok serin sistemi koşturabilirsin.

Önemli not : Evga CLC280 şuan üretilmiş en iyi AIO settir. Test ettim ve arkadaşlarıma da aldırdım uğraşmak istemiyorum diyenler için harika bir set. Amazon.com üzerinden kargo yu sildirerek 700TL civarında maal edebilirsin. 1 seferlik kargo siliyorlar uğraşman lazım.

Sevgiler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidarkstone -- 17 Şubat 2019; 14:15:51 >

• alidarkstone kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Kasa üzerinden hava çıkışı şu an sağlanıyor.
    Fakat custom soğutma ile görsel olarak ta bir şeyler yapmak isteğimden aio kullanmak istemiyorum açıkçası. Araştırmalarım da bakır ile alüminyum arasında çok fark olmadığını öğrendim. Ama bu konu da çok net bir şey göremedim.
    280mm lik ürünler hem zor temin ediliyor hemde fiyatları çok yüksek.
    360mm ile Corsair Ml120x3 deneyimledim açıkçası masaüstü sesi duyulmuyor. Oyunlarda ise kulaklık ile oynadığımdan sorun olacağını zannetmiyorum. Ki sistemi de performans için de yapıyoruz bir bakıma.

Yakın zamanda olmasa da bir kaç fotoğraf paylaşacağım...
  • 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.