Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gidermek icin bi yol varmi? Ve tekrar olusmasini engelleyecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FIREWALL kullanıcısına yanıt
    Önerebileceğiniz bi modeli varmi gaming x 1080ti icin hocam? Ek nin üretmedigi kadar iyilerinide yapiyo demissiniz ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kılıncarslan -- 7 Haziran 2018; 23:0:14 >
  • kılıncarslan K kullanıcısına yanıt
    kullanacağın sıvıyı ii araştır tortu bırakıyorsa kullanma
  • İzmir içi bu işlerle ilgilnenler var mı ? Bükme kesme vs işlerinden anlamıyorumda
  • Merhaba,
    Durum aşağıda mevcut. Bu halinden memnunum fakat geliştirmelere açığım.
    Önerilerde bulunursanız sevinirim.

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği
  • Squadd kullanıcısına yanıt
    Pleksi isi kolay ancak bir arkadas rekor deliklerinde sorun yasariz gibi bir sey soylemis ancak oda kolay rekorlarin dis caplarini suanda hatirlayamiyorum ancak bu dislere dore klavuzlar var internetten satin alabilirsiniz pleksiyi hazirlamadan once en ust katmana acilacak deliklere dis cekersiniz

• Squadd kullanıcısına yanıt
    Pleksi isi kolay ancak bir arkadas rekor deliklerinde sorun yasariz gibi bir sey soylemis ancak oda kolay rekorlarin dis caplarini suanda hatirlayamiyorum ancak bu dislere dore klavuzlar var internetten satin alabilirsiniz pleksiyi hazirlamadan once en ust katmana acilacak deliklere dis cekersiniz

• Arkadaşlar gaz destekli sıvı soğutmaya kullandığım evga 1080 ftw yi satıyorum. Bilginize:

https://forum.donanimhaber.com/gaz-destekli-sivi-sogutma-ile-kullanilmis-sivi-sogutma-bloklu-garantili-15-aylik-evga-1080-ftw--133740779#133740779

• Arkadaşlar custom sıvı soğutma sistemin'de saf su kullanıyorum.Sistemi yeni kurdum,sistemim'de gpu ve cpu'u soğutuyorum 360'lık 60mm radyatorum var.Sistemi kuralı 1 ay oldu su seviyesini tank'a yarım olarak doldurdum bu gün su eklemek istedim biraz malum sıcaklar yüzünden.Baktım rezarvuar'a neredeyse 4-5 cm lik su kalmış bayağı 3 çeyrek kadar fulledim.Bu şey normalmidir arkadaşlar ?
  • Sıvı soğutmamda sıcaklık sorunu yaşamıyorum fakat pompanın gücünün yetersiz olduğunu düşünüyorum aldığım pervaneli zimbirtilarin içinden su geçiyor fakat pervaneler dönmüyor aldığım pervaneler v.s sağlam elimde 3-4 tane var sök tak yaparak hepsini denedim olmadı hatta thermaltake in flow diye birşeyi var dalga gibi oda olmadı sanırım pompa yetersiz Max güç de bile dönmüyor yardımcı olabilicek varmi

• ababtemas1 kullanıcısına yanıt
    Cpu bloğunun jeti tıkanmıştır.

Nr zaman bakım yaptınız bilmiyorum ama belli zaman aralığında blokları ve radyatörleri temizlemeniz lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: vdtkc

Cpu bloğunun jeti tıkanmıştır.

Nr zaman bakım yaptınız bilmiyorum ama belli zaman aralığında blokları ve radyatörleri temizlemeniz lazım...
    Bendeki sistem yeni
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byrad

Bendeki sistem yeni

Alıntıları Göster
    pervaneyi söküp üfledinmi hava ile dönüp dönmediğine bir bak bende aynı sorun vardı pervane dönmüyordu üzerindeki somunları fazla sıkınca veya problemlidir dısarı alıp bir üfle somunarı elllemeden
  • quote:

Orijinalden alıntı: black100

pervaneyi söküp üfledinmi hava ile dönüp dönmediğine bir bak bende aynı sorun vardı pervane dönmüyordu üzerindeki somunları fazla sıkınca veya problemlidir dısarı alıp bir üfle somunarı elllemeden

Alıntıları Göster
    Hayır benim problemim o değil bir önceki yazdığım post'da belirttim.
  • Byrad kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Pompa yeterli seviyede debi uretiyormu? Marka ve modeli nedir?

• O kullandiginiz pompa yetersiz geliyordur. Birde radyator ve islemci bloğunu iyice bir temizlemenizi oneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Byrad

Hayır benim problemim o değil bir önceki yazdığım post'da belirttim.

Alıntıları Göster
    Ne tur bir pompa kullandiginizi bilmiyorum, ama propellerin dönmemesi pompanin rpm hizinin dusuk oldugu olasiligini guclendiriyor. Bir diger sorun da sistemi yeterince duzenli bir sekilde planlamamaniz'dan kaynaklaniyor da olabilir. Bence su-akim indikatörunu sokup baska bir tarafa monte edip öyle denemenizi tavsiye ederim. Ayrica pompaniz ddc veya d5 midir?
  • ababtemas1 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Pompanız SC600 sanırım. Her ne kadar kağıt üstünde MaxHead 3M dese de bu pompanın bu değeri verdiği biraz şüpheli.
    500L/H bir değeri var ve sisteminizdeki bu kadar köşe dönüşüne yetmeyecektir. Ayrıca motorunda bir sorun da çıkmış olabilir. Çin malı bu pompalardan uzak durmakta yarar var.
    Bir karşılaştırma yapacak olursak EKWB D5 bir pompa MaxHead 3.9M ve 1500L/H değerindedir.
    Sizin yapmanız gereken köşeleri azaltmak ve pompaya engel olacak her türlü bağlantıyı değiştirmek olmalı.
    Bir adet EKWB D5 pompa ile yapılmış sistemimin resmini aşağıya veriyorum.

• soqo kullanıcısına yanıt
    Sistem gayet güzel olmuş aslında hard tubing ile daha hoş olabilirdi bana göre. Güle güle kullanın
  • efemelih kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. İlk kurduğum water cooling sistem. Deneyim kazanıyorum ve benimde aklımda farklı fikirler oluşmaya başladı.
    Aslında "Lian Li 011" kasa almak istiyorum ama Türkiye'de yok. Yurt dışı pahallı.
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.