Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu haftasonu yeni ekipmanlarım geliyor. Artık bunun ilerisine gitmek şart oldu
    https://valid.x86.fr/0pbwt1
  • Arkadaşlar merhaba Sert boru bükmek için 10mm Silikon lazım TR de hiçbir yerde bulamadım, yardımcı olabilecek var mı ? Şimdiden teşekkürler.
  • Sistem bitti sonunda  Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği
  • c3LaL35 kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun. Epey emek harcanissiniz elinize saglik. Aquaero xt6 disinda sistemde baska aqucomputer urunu varmidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Hayirli olsun. Epey emek harcanissiniz elinize saglik. Aquaero xt6 disinda sistemde baska aqucomputer urunu varmidir?
    Teşekkürler evet var flow meter var birde radyatör altında aquacomputer oda.
  • H100i mod yapmak istiyorum. Rezervuar eklemek istiyorum. Pompa bir ucu sıvı giriş. Diğer sıvı çıkış. Pompadan rezervuara hangisini takmam gerekiyor. Bir hortum, rezervuardan radyatöre. Diğer hortum direkt radyatöre. Ama hangisi rezervuara gidecem bilemedim pompadan su çıkışı olan mı, su girişi olan mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c3LaL35

Teşekkürler evet var flow meter var birde radyatör altında aquacomputer oda.

Alıntıları Göster
    Tamamdır. Eger aqua ve mps icin page.file dosyası isterseniz gonderebilirim.
    Birde sorum olacak, kaynak olarak cpu ısısınımı yoksa baska bir yerimi gosteriyorsunuz?

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

• Başka yeri gösteriyorum aynı zamanda kontrolcüdede blok var kendi bloğu.

• Arkadaşlar öncelikle selam.

Bir iki konuda bilgili olan kişilerin tavsiyesine ihtiyacım var, bu konuda yardımcı olmak adına cevaplarsanız sevinirim.

Ben 3d render işi ile uğraşıyorum ve o na göre sistemimi upgrade etmiştim. Sistemimde kullandığım bileşenler aşağıda mevcut.

Mevcut Sistemim:
    İşlemci: AMD Ryzen Threadripper 2950X
    Anakart: Asrock Taichi X399
    Ram: G-Skill TridentZ 4 x 16 = 64GB 3200Mhz
    SSD: Samsung 970 Evo 512gb M2 Ssd x 2
    HDD: Seagate Baracuda 2tb 7200rpm
    Ekran Kartı: GeForce GTX 1070 Ti
    Sıvı Soğutma: Cooler Master ML 240 ( TR4 aparatı ile kullanıyorum, bloğu işlemciyi tam kavramıyor. )
    Power Supply: EVGA 850G2 850w Gold Plus

Lakin AMD Threadripper 2950x işlemcim için önceden kullandığım (Cooler Master Master liquid ML240) sıvı soğutucu işlemciyi render için overclock ederken ya TDP si yetmiyor, ya da ısındığından sistem kitleniyor! ( Yalnız benchmark testi yaparken işlemci sıcaklığı 70 dereceyi görmeden kitleniyor, bu kafamı karıştırdı. )

AMD nin PBO özelliği açık olarak kullanıyorum şuan. Render alırken, sistem yükte iken 68 derecenin üstüne çıkmadım daha. Ama tabi işlemcinin hızı 3.6 ghz de çalışıyor, lakin ben işlemcinin performansını tam kullanmak en azından 4.2ghz lara çıkarmak istiyorum!

Onun için sıvı soğutmamı değiştirip TDP si yüksek olan alttaki iki AIO sıvı soğutucudan birini almayı düşünüyordum. Taki custom sıvı soğutma işi beni daha tatmin edermi düşüncesi kafamı karıştırana kadar.

1- Enermax Liqtech 360 TR4 II
    2- Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB TR4 EDITION

Bu iki AIO sıvı soğutucudan hangisini tavsiye edersiniz ? Bu iki soğutucudan birisini alsam render işlemlerim için overclock yaparken işimi görürmü ?

Ya da bu iki AIO soutucu işini görmez custom sıvı soğutma yapmak daha iyi olacaktır derseniz bana hangi custom sıvı soğutma sistemini, parçalarını tavsiye edersiniz ?

NOT: Sadece işlemciyi soğutma düşüncesindeyim, ekran kartına gerek yok. Ve kasa içinde görsel olsun, ışıklı olsun, renkli sıvı olsun, sert boru ile şekil görünsün gibi bir düşüncem yok. Benim için en önemli olan düşük maliyet ile performans elde etmek. Bunu dikkate alırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperci -- 9 Nisan 2019; 2:16:52 >

• alperci kullanıcısına yanıt
    Kasanizin marka ve modelini yazarmisiniz.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Selam.

Corsair Carbide 270R kasa modelim.
  • Yokmu bilgi verebilecek birisi ?
  • Guzel konu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cls ler nasol

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FIREWALL kullanıcısına yanıt
    Herkes Enermax için 3-5 ay sonra bozuluyor yazmış. II ci nesil ile düzelttiklerini söyleselerde sorun hala devam ediyormuş.

Youtube da bütün test yapanlar, overclock yapanlar tabi hemen bir test yapıp sonuçlar bu diyorlar. Ama bir uzun kullanım testi yok! Ve nedense herkes de oyun odaklı düşünüyor. Yahu işlemci oyun da bir yere kadar önemli fazlası oyunlarda etki etmez.

Uzun süreli bir 3D render işlemi yapın, video render işlemleri yapın vs.. ondan sonra diyin şu soğutucu bu kadar iyi bu soğutucu bu kadar iyi.

Neyse CM Masterliquid ML360 TR4 Edition aldım. Extrada kendi fanından 3 adet aldım. 6 adet fan ile Push&Pull olarak kullanıcam bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperci -- 16 Nisan 2019; 10:43:32 >
  • alperci kullanıcısına yanıt
    Bende alsam coolermaster alirdim. Gule gule kullanin..

• Elimde extreme set var hala alıcı çıkmadı piyasa fena
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperci

Herkes Enermax için 3-5 ay sonra bozuluyor yazmış. II ci nesil ile düzelttiklerini söyleselerde sorun hala devam ediyormuş.

Youtube da bütün test yapanlar, overclock yapanlar tabi hemen bir test yapıp sonuçlar bu diyorlar. Ama bir uzun kullanım testi yok! Ve nedense herkes de oyun odaklı düşünüyor. Yahu işlemci oyun da bir yere kadar önemli fazlası oyunlarda etki etmez.

Uzun süreli bir 3D render işlemi yapın, video render işlemleri yapın vs.. ondan sonra diyin şu soğutucu bu kadar iyi bu soğutucu bu kadar iyi.

Neyse CM Masterliquid ML360 TR4 Edition aldım. Extrada kendi fanından 3 adet aldım. 6 adet fan ile Push&Pull olarak kullanıcam bakalım.
    Hayırlı olsun hocam. Umarım aradiginiz stabiliteyi yakalarsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: alperci

son durum nedir
    ben de bununla custom arasında gidip geliyorum.

işlemciniz nedir nasıl performans aldınız

nereden kaç tl ye aldınız :)

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Valla ne yalan söyliyim ürün yanımda kutusunda öyle duruyor, daha açıp takamadım üşengeçlikten :) Yarın öbürgün takıp yazarım sonucu.

Ürünü cimri com dan, filan baktım en uygun neresi diye aradığımda en uygun netteonline sitesinde gördüm ordan aldım 1.050 TL ye, diğer sitelerde 1.300 TL civarlarındaydı. Ama şimdi dolar çıktı fiyat artmış olabilir.

İşlemcim AMD Ryzen Threadripper 2950X

Açıkcası benim gibi render vs.. gibi işlemler ile uğraşmıyorsanız şuan pc imde takılı olan 240lık olan modeller gayet yetiyor. PBO açıkken bile.
  • 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.