Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Tek Başına Özerk Bölge İlan Edebilir! ( MHP li Ümit Özdağ Açıkladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
6
Favori
6.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Bu değişiklik bile hayır demek için yeterli bence ama ben şunu da düşünmüyor değilim. Mesela şu an AKP tek başına iktidar. Mecliste zaten ezici bir çoğunlukları var. Bunu isteseler başkanlık sistemi olmadan da yaparlar. Yani zaten şu an bile adı başkanlık olmayan bir başkanlık sistemi var.

Benimde kafamı bu kurcalıyor.

AKP zaten anayasa degisikligini referanduma MHPnin destegi ile getirdi. Eyalet, özerklik veya konfederasyon için de anayasada değişiklik yapmaları lazım . MHP zaten şu halde bile çok kötü bölünmüş durumda. AKP Kürtlere özerklik getirmek için MHPden mecliste destek alamayacağına göre neden suan yapamadiklari anlaşılıyor hocam.

Sizce amaç bunun aksi olsaydi neden boyle bir degisiklik yaparlardi?

Bu referandum konusunda kafam o kadar karışık ki gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. İki tarafı da dinliyorum. Hayır'cılar diyor ki evet dersek ülke bölünür. Evet'çiler diyor ki hayır dersek ülke bölünür.

Olaylara bakıyorum. Taraflara bakıyorum. Özellikle taraflara baktığımda evet oyunu basmak gerek diye düşünüyorum. Ama bir yandan da anayasada değişenlere ve her şeyin tek elde kalacak olmasına bakıyorum bu seferde hayır diyesim geliyor.

Hayırcıların taraf olduğu ve omuz omuza durduğu insanlar çok yanlış insanlar. Beni kıllandıran ve şüpheye düşüren bu. Yoksa sadece anayasa açısından bakarsak tabii ki hayırı basmamız gerekiyor.

Sırf HDP var diye bir yöne kaymayın adamların başkanlığa karşı olmadığı ezelden beri biliniyor. Mecliste MHP'nin yarısı hala daha hayırcı. Hayır veren partiler arasında Saadet Partisi de mevcut, HEPAR da mevcut. Yani sağ sol olayı değil bu anlayacağın üzere. Ülkenin geleceği meselesi. Bu yetkiler bir adama verilmez ve verilmemeli. Bu işin dönüşü yok. Ciddi ciddi yok. Hani kürt açılımı vardı bitirdin, Fetöyle ilişkin vardı bitirdin ancak bu verilen hakları erdoğandan geri alabilecek bir güç yok malesef. O gittikten sonra da onun yerine gelecek kişi de o hakları geri vermez benden söylemesi. Yani bu olayın geri dönüşü yok. Lütfen biraz mantıklı kapsamlı olarak düşünün doğru yolu bulacağınıza eminim.

• quote:

Bu değişiklik bile hayır demek için yeterli bence ama ben şunu da düşünmüyor değilim. Mesela şu an AKP tek başına iktidar. Mecliste zaten ezici bir çoğunlukları var. Bunu isteseler başkanlık sistemi olmadan da yaparlar. Yani zaten şu an bile adı başkanlık olmayan bir başkanlık sistemi var.

367 yi saglamalari lazim o dedigini meclisten gecirebilmeleri icin. Anayasa maddesi degistirmek kolay degil yani. Su referandumdan evet cikaraa bu madde dw degismis olcak. Hadi onceden 367 kisinin elindeydi ozerk bolge kurmak. Simdi tek kisinin elinde olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

AKP zaten anayasa degisikligini referanduma MHPnin destegi ile getirdi. Eyalet, özerklik veya konfederasyon için de anayasada değişiklik yapmaları lazım . MHP zaten şu halde bile çok kötü bölünmüş durumda. AKP Kürtlere özerklik getirmek için MHPden mecliste destek alamayacağına göre neden suan yapamadiklari anlaşılıyor hocam.

Bu referandum konusunda kafam o kadar karışık ki gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. İki tarafı da dinliyorum. Hayır'cılar diyor ki evet dersek ülke bölünür. Evet'çiler diyor ki hayır dersek ülke bölünür.

Olaylara bakıyorum. Taraflara bakıyorum. Özellikle taraflara baktığımda evet oyunu basmak gerek diye düşünüyorum. Ama bir yandan da anayasada değişenlere ve her şeyin tek elde kalacak olmasına bakıyorum bu seferde hayır diyesim geliyor.

Hayırcıların taraf olduğu ve omuz omuza durduğu insanlar çok yanlış insanlar. Beni kıllandıran ve şüpheye düşüren bu. Yoksa sadece anayasa açısından bakarsak tabii ki hayırı basmamız gerekiyor.

Taraflara bakacagina kendin maddeleri acip okusana dostum. Neden aklini birilerine emanet ediyorsun?

• Eyalet sisteminin Türkiye'ye faydası olur ama sırf Kürdistanı çıkarıp batıyı sevindirmek için olmamalı bu. Yapcaksanız bölgeleri eyaletlere dönüştürün sonuçta Türkiye çok büyük bir ülke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThrustingPower

öle bişey olmaz asıl diğer zihniyetler başa geçerse olabilir öyle şeyler ki geçmişte önemli kişilerim açıklamaları varı izmir bağımsız olsun yunanistana bağlansın diye hatırlatırız !!!

Anla işte. Demek ki onu diyen ilerde cumhurbaşkanı olsa İzmir'i özerk bölge yapacak. Ona bu imkanı verecek olanlar da bu referandumda evet diyenler olacak.

• Olay cok ciddi ve kimsenin haberi yok bir up daha

• Up

• Up bu particilik degil, Turkiyenin geleceği

• Konu yukarıda dursun

• “Kamu hizmetlerinin görülmesinde verim ve uyum sağlamak amacıyla, birden çok ili içine alan merkezi idare teşkilâtı kurulabilir. Merkezi idare kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşlarının; kuruluş, görev ve yetki ve sorumlulukları Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile düzenlenir.”

Bu maddelere evet diyeceklere saygı ve sevgilerimi gönderirim....Adamlar kelime oyunu ile özerk ölge oluşturulmanın önünü açıyor...
  • quote:

quote:

quote:

Yasaya bakarak hayir demek lazim diyorsun ama boyle yapanlara da baskalari da hayir diyor, cok yanlis kisilerin yaninda duruyorsunuz diyorsun.

Degisen maddeleri istememene ragmen sirf birileri hayir diyecek diye evet demeyi dusunuyorsan evet de zaten. Demekki anayasa, maddeler falan senin icin o kadar onemli degil.

Mesela Ataturk ve Cumhuriyet dusmani kisiler de evet diyor. Yani evet dersen de bu kisilerle omuz omuza durmus olmayacak misin sana gore?

• Taşlar yerine oturuyor. Hdp oylamaya katılmadı. Hayır vermedi. Yetmez ama evetçi gibi takıldı. Bunlar sandığı protesto edip yetmez ama evet diyecekler. Sandığa gitmeyin proparagandası yapacaklar her yerde.

Bahçeli ülkeyi satmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

“Kamu hizmetlerinin görülmesinde verim ve uyum sağlamak amacıyla, birden çok ili içine alan merkezi idare teşkilâtı kurulabilir. Merkezi idare kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşlarının; kuruluş, görev ve yetki ve sorumlulukları Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile düzenlenir.”

Bu maddelere evet diyeceklere saygı ve sevgilerimi gönderirim....Adamlar kelime oyunu ile özerk ölge oluşturulmanın önünü açıyor...

Onu diyorum

Hdp nin hayır propagandası doğu güneydoğu için orada silme hayır oyu çıkması oranın ayrılıkçı politikalarını devam ettirmeleri için şart.

İstanbul Ankara İzmir vs şehirlerde yaşayan nüfus olarak doğu güneydoğudan daha çok olan kürt asıllı vatandaşlar kapitalden yana olduklarından pkk yı sevmez o nedenle tersi evet versin zaten mesajıdır.

Sonumuz iyi olmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uwais

Taşlar yerine oturuyor. Hdp oylamaya katılmadı. Hayır vermedi. Yetmez ama evetçi gibi takıldı. Bunlar sandığı protesto edip yetmez ama evet diyecekler. Sandığa gitmeyin proparagandası yapacaklar her yerde.

Bahçeli ülkeyi satmış.

Dediğin gibi hdp liler muhtemelen ya boykot edecekler ya da eveet verecekler içlerinde evet veren büyük bir kısım da vardır. Bu maddeden çoğu kişinin haberi yok bahçeli bunu neye dayanarak kabul etmiş acaba? Yakın zamanda bahçeli den de kandırıldık naraları gelecektir de bazı şeyler için geç olacak. Lütfen düşünerek oy verin bu işin bir de erdoğan sonrası dönemi var ülkeyi bölmek isteyen bir cumhurbaşkanının gelmesi halinde iki dudağına bakar kurdistanın kurulması...
  • up
  • Ümit Özdağ gerçekten vatanını, insanını ve askerini seven gerçek bir milliyetçidir.

• evet demek serv anlaşmasını kabul etmek demektir. özerk bölge demek bop'un başarılı olması demektir. 1 kere kandırılan niye bir daha kandırılmasın böyle düşünün.
  • Büyük Ortadoğu projesi itiraf videolarını, haritalarını da konuya eklersen daha fazla insanın düşüncesi değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AshtonKutcher

Büyük Ortadoğu projesi itiraf videolarını, haritalarını da konuya eklersen daha fazla insanın düşüncesi değişir.

Kaynak önerin varsa yazabirlisen sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Orijinalden alıntı: AshtonKutcher

Büyük Ortadoğu projesi itiraf videolarını, haritalarını da konuya eklersen daha fazla insanın düşüncesi değişir.

Kaynak önerin varsa yazabirlisen sevinirim.

Eski siyahi amerika dışişleri bakanı condelezza rice ne demişti zamanında hatırlayalım:

Büyük ortadoğu projesi ile kuzey afrika ve ortadoğuda bulunan devletlerin ve onlara komşu olan ülkelerin yönetimleri ve sınırları değişecektir.

Yıllardır kendi bacaklarımıza sıktık durduk

Müstehak mıyız gençler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 29 Ocak 2017; 14:40:53 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.