Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Tek Başına Özerk Bölge İlan Edebilir! ( MHP li Ümit Özdağ Açıkladı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
6
Favori
6.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dün bugün yarın tüm bölücüler kahrolsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Bu değişiklik bile hayır demek için yeterli bence ama ben şunu da düşünmüyor değilim. Mesela şu an AKP tek başına iktidar. Mecliste zaten ezici bir çoğunlukları var. Bunu isteseler başkanlık sistemi olmadan da yaparlar. Yani zaten şu an bile adı başkanlık olmayan bir başkanlık sistemi var.

Benimde kafamı bu kurcalıyor.

AKP zaten anayasa degisikligini referanduma MHPnin destegi ile getirdi. Eyalet, özerklik veya konfederasyon için de anayasada değişiklik yapmaları lazım . MHP zaten şu halde bile çok kötü bölünmüş durumda. AKP Kürtlere özerklik getirmek için MHPden mecliste destek alamayacağına göre neden suan yapamadiklari anlaşılıyor hocam.

Sizce amaç bunun aksi olsaydi neden boyle bir degisiklik yaparlardi?

Bu referandum konusunda kafam o kadar karışık ki gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. İki tarafı da dinliyorum. Hayır'cılar diyor ki evet dersek ülke bölünür. Evet'çiler diyor ki hayır dersek ülke bölünür.

Olaylara bakıyorum. Taraflara bakıyorum. Özellikle taraflara baktığımda evet oyunu basmak gerek diye düşünüyorum. Ama bir yandan da anayasada değişenlere ve her şeyin tek elde kalacak olmasına bakıyorum bu seferde hayır diyesim geliyor.

Hayırcıların taraf olduğu ve omuz omuza durduğu insanlar çok yanlış insanlar. Beni kıllandıran ve şüpheye düşüren bu. Yoksa sadece anayasa açısından bakarsak tabii ki hayırı basmamız gerekiyor.

Taraflara bakacagina kendin maddeleri acip okusana dostum. Neden aklini birilerine emanet ediyorsun?

Taraflara bakacağım tabii ki. Bu aklımı başkalarına emanet etmek değil. Bu her iki tarafı da dinleyerek hareket etmeye çalışmaktır.

Yok kardeşin senin yaptığın işin kolayına kaçmaktır. Yanlış iş yapıyorsrun sana kararında başarılar.

Aslında işin zoru bu, okusan 1 saat sürmez. Tarafları dinlemeye başladığında yalandan, dolandan dolayı bir şey anlamayacağın gibi kafan da karışır. Günlerce tarafları dinlerken boşa bir sürü zaman harcarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reahax

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Bu değişiklik bile hayır demek için yeterli bence ama ben şunu da düşünmüyor değilim. Mesela şu an AKP tek başına iktidar. Mecliste zaten ezici bir çoğunlukları var. Bunu isteseler başkanlık sistemi olmadan da yaparlar. Yani zaten şu an bile adı başkanlık olmayan bir başkanlık sistemi var.

Benimde kafamı bu kurcalıyor.

AKP zaten anayasa degisikligini referanduma MHPnin destegi ile getirdi. Eyalet, özerklik veya konfederasyon için de anayasada değişiklik yapmaları lazım . MHP zaten şu halde bile çok kötü bölünmüş durumda. AKP Kürtlere özerklik getirmek için MHPden mecliste destek alamayacağına göre neden suan yapamadiklari anlaşılıyor hocam.

Sizce amaç bunun aksi olsaydi neden boyle bir degisiklik yaparlardi?

Bu referandum konusunda kafam o kadar karışık ki gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. İki tarafı da dinliyorum. Hayır'cılar diyor ki evet dersek ülke bölünür. Evet'çiler diyor ki hayır dersek ülke bölünür.

Olaylara bakıyorum. Taraflara bakıyorum. Özellikle taraflara baktığımda evet oyunu basmak gerek diye düşünüyorum. Ama bir yandan da anayasada değişenlere ve her şeyin tek elde kalacak olmasına bakıyorum bu seferde hayır diyesim geliyor.

Hayırcıların taraf olduğu ve omuz omuza durduğu insanlar çok yanlış insanlar. Beni kıllandıran ve şüpheye düşüren bu. Yoksa sadece anayasa açısından bakarsak tabii ki hayırı basmamız gerekiyor.

Taraflara bakacagina kendin maddeleri acip okusana dostum. Neden aklini birilerine emanet ediyorsun?

Taraflara bakacağım tabii ki. Bu aklımı başkalarına emanet etmek değil. Bu her iki tarafı da dinleyerek hareket etmeye çalışmaktır.

Yok kardeşin senin yaptığın işin kolayına kaçmaktır. Yanlış iş yapıyorsrun sana kararında başarılar.

Aslında işin zoru bu, okusan 1 saat sürmez. Tarafları dinlemeye başladığında yalandan, dolandan dolayı bir şey anlamayacağın gibi kafan da karışır. Günlerce tarafları dinlerken boşa bir sürü zaman harcarsın.

AKLI çalışan bir insan tarafları incelediğinde de doğruyu bulabilir....

bir taraf inşaat projelerini överken maddeleri anlatamıyor

öbür taraf maddeleri anlatıp çekinceleri ve tehlikelerini anlatıyor...

hala kararsız kalıyorsan; anlama, kavrama, muhakeme etme , değerlendirme , ölçme-biçme gibi temel beyinsel işlevlerinde bir bozukluk var demektir...doktor a görünmeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 15 Nisan 2017; 3:42:56 >

• Türk milletciysiyim ben evet veripte ülkenin göz göre göre uçuruma gitmesinin vebali altına giremem bu yüzden hayır diyorum Allah Türkü korusun ve yüceltsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haşin_ErKeK -- 15 Nisan 2017; 6:37:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam 2017 nin başından beri yırtındı her yerde söyledi. Eyalet yetkisi tek kişnin eline geçiyor istediği gibi eyalet kurabilir diye. Adamı büyük televizyon kanalları yayına bile çıkarmadı. Şuan ne kadar haklı olduğu bir kez daha anlaşıldı. Büyüksün Ümit Hoca.
  • guvenkab kullanıcısına yanıt
    Amin.
  • Başdanışman CNN Türk'te anayasanın 3. maddesini gerekçe göstererek eyalet sistemi açıklamasının yanlış anlaşıldığını böyle bir sistemin 3. madde varken kurulmasının zaten imkansız olacağını söyledi.

MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. ........

Şimdi bu ifadeye rağmen CB kararnamesiyle böyle bir şey hayata geçirilebilir mi bunu merak ediyorum. (ne yönde oy kullanacağıma hala karar veremedim bazen evet diyorum sonra aklıma bu mesele geliyor kesinlikle hayır diyorum)
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suprémacy -- 16 Nisan 2017; 1:17:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitoScaletta

Başdanışman CNN Türk'te anayasanın 3. maddesini gerekçe göstererek eyalet sistemi açıklamasının yanlış anlaşıldığını böyle bir sistemin 3. madde varken kurulmasının zaten imkansız olacağını söyledi.

MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. ........

Şimdi bu ifadeye rağmen CB kararnamesiyle böyle bir şey hayata geçirilebilir mi bunu merak ediyorum. (ne yönde oy kullanacağıma hala karar veremedim bazen evet diyorum sonra aklıma bu mesele geliyor kesinlikle hayır diyorum)

Geçirirler kardeş bu zamana kadar kanunlara mı uydular ki bu yasaya uysunlar adamların bahanesi o kadar basit ki e biz doğuda eyalet oluştursak bile Türkiye Devleti yine bölünmez olacak bunun anayasanın 3. maddesiyle ilgisi yok diyecekler yine istediklerini yapacaklar. Tüm devletin yetkisini tek bir kişiye vermeyin yarın tayyip gider başka biri gelir ülkeyi felakete götürür. Ülkenin yönetim kararlarının mecliste iyice elenip değerlendirilmesi her zaman çok daha iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.