Şimdi Ara

Cübbeli'den Mercedes açıklaması: Sahabe-i kram en iyi deveyi almıyor muydu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
1
Favori
5.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu zamanda okadar boş beleş insan varki milyon euroluk arabaya binen ama siz dinimizi yaymaya çalışan herkese güzel ahlakı öğreten, iyi bir müslüman olmayı öğreten bizlere Allah'a laik bir kul gibi yaşamamızı öğreten kişilerin eski model mercedeslerine takıcak kadar alçalmışsınız gerçekten islam düşmanlığı yapmak için elinizden gelen hertürlü kötülüğü esirgemiyorsunuz. Hepinizin öteki tarafta gideceği yer bellidir bu dünyada yapabileceğiniz kadar kötülük yapın şüphesiz Allah zalimlerin cezasını ahirette kesecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YalamaYapanVida -- 13 Ağustos 2018; 3:7:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsana kulluk eden Emeviler doluşmuş konuya.

• quote:

Orijinalden alıntı: YalamaYapanVida

Bu zamanda okadar boş beleş insan varki milyon euroluk arabaya binen ama siz dinimizi yaymaya çalışan herkese güzel ahlakı öğreten, iyi bir müslüman olmayı öğreten bizlere Allah'a laik bir kul gibi yaşamamızı öğreten kişilerin eski model mercedeslerine takıcak kadar alçalmışsınız gerçekten islam düşmanlığı yapmak için elinizden gelen hertürlü kötülüğü esirgemiyorsunuz. Hepinizin öteki tarafta gideceği yer bellidir bu dünyada yapabileceğiniz kadar kötülük yapın şüphesiz Allah zalimlerin cezasını ahirette kesecektir.
    Bende jetskiye binip, jet fadıl projelerinden avanta kapıp paralı, lüks içinde yaşayan biri olmak istiyorum.
    Övdüğün adamı bilmesek neyse Kendi lafını bile yiyen biri. Konuştu konuştu cezaevine girdi çıktı aynı sorular soruldu başımı belaya sokmayın dedi.

• furandor kullanıcısına yanıt
    Akpliysen akplsin. Akp li olmak şu adamın sözlerini savunmayı mı gerektirir? Nesini savunuyorsun şeyh bozuntusunun onlarca mersedes ile korunmasına? Nesini savunuyorsun bu lüks yaşamın?

Lüs israftır ayrıca. Hele ki mütevazilikten bahseden hacı hoca kısmı için çok daha lükstür.

• Menzil yeni FETÖ'dür. Devlet el atmazsa devlete sızmaya devam edeceklerdir.
  • Günümüzde islam oldu sana dolarislam : )

Bunların taptığı dolar ve karşılığı olan maddesel şeyler : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: NumberOfPi

Din israfı, gösterişi ayıplıyor, tabii hoca olduğu için kendisi daha iyi bilecektir...
    Ayiplamiyor hocam, kitaplarında ayipliyor fakat gerçekte ister Hristiyanlık olsun İster Müslümanlık; Din dünyada çok buyuk paraları çeviriyor.

Dünyanın para kaynakları dindarlarin kurduğu bir sistem içerisinde işliyor, Ve dünyanın tüm ülkelerinde tüm dini kurumlarında, paraya bitmek tükenmek bilmeyen bir ihtiyaç var. Don dünyada bizim bilmediğimiz birşeylere aşırı para harcıyor gibi görünüyor. Öte yandan dinler milyardolarlarla oynarken halka da tasavvufi bir tarz anlatarak, lux un ve gereginden fazla zenginliğin me derece kotu olduğunu anlatıyor.

Sanki dinler büyük bir global yönetimin insanları idare yöntemlerinin bir kurumu gibi duruyor.

• İNGİLİZ MÜSLÜMANLIĞI, ÜLKEYİ BÖYLE DUVARA TOSLATIR, İŞTE!

Bugün moda tabirle hepimiz birer SÜSLÜMANIZ. Kişiliğimizi, değerimizi Otomobilimizin, telefonumuzun markasına endeksledik. Eğer en pahalısını -bu arada yabancı marka olmalı tabi- alıp kullanmazsak kendimizi eksik hissediyoruz. Hani Allah katında en üstünü takva sahibi olandı? Hayır, bugün müslümanın gözünde en üstün olan İPHONE, SAMSUNG telefona sahip olan, Arabası MERCEDES, BMW, AUDİ ve PASSAT marka olan. Takvayı nasıl olsa namazla, hacla elde ediyoruz. Hele bir de hacca gidip bütün günahları sildirmiyor muyuz?.. Bizden daha faziletlisi kim olabilir? Ötesine kafa yormaya ne gerek kalıyor ki?

Ben bu konuya uzun zamadır dikkat çekiyorum ve bu yüzden konuştuğum her ortamda dışlandım. En son da bir yalakanın yüzünden BASIN TURU isimli bir gruptan atıldım. Suçum da neymiş? Meclise ferrarisi ile gelen milletvekili SOFUOĞLU'nun o otomobili satıp yerli bir otomobil alarak halka örnek olması gerektiğini söylememmiş. Neymiş, adamın helal kazancı imiş; adamın malda, mülkte, parada gözü yokmuş. Bugün bizim sürdüğümüz müslümanlık -dediğim gibi, aslında SÜSLÜMANlık- hayatın gerçeklerinden kopuk, Hayata sırtını dönmüş, hatta resmen hayata pusu kurmuş durumda. Biz çocuklarımıza hayatı öğretmek yerine din adına nakaratlar öğrettik yıllarda. Çocuklarımız- bizim nesil de çoğunluğu itibarı ile buna dahildir- hayatın gerçekleri ile yüzleşip zorluklarla cedelleşmek yerine bu kelimelerin tılsımlarından medet umdular, onlarla mutmain oldular. Bizim yeğen yeni öğretmen oldu. Telefonla konuşuruz, iki lafın biri "elhemdülillah", "inşallah", "maşallah". Her cümlesine o kelimelerden birini sokuşturmasa Allahın lanetine maruz kalmaktan korkuyor sanki. Öyle ya kalpler ancak Allah’ı zikretmekle mutmain olurdu. Bu kelimelerin her birinde de Allah lafzı geçtiğine göre… Nakarat gibi tekrarla, her cümlenin arasına sokuştur. Senden mutmaini kim ola ki? Ötesi mi? Ötesine ne gerek var ki? Takma kafanı ötesine. Geçenlerde baktım, bizim yeğen tam 4500 lira vermiş, SAMSUNG'un yeni çıkan son model telefonunu almış. Kızdığımı görünce “Kendi maaşımla aldığım ilk telefon.” bahanesine sığındı. Liseyi bitiren başka bir yeğen de babasına aynı telefondan aldırmış. Eğer o telefon olmazsa şanları yere serilecek, Allah katında makbul insan olamayacaklar. Geçenlerde bir komşu bana tv almaya gidelim dedi, birlikte teknoloji marketine gittik. Adam belediye'den düzenli gıda yardımı alarak geçimini sürdürüyor.. Orada bütün ısrarlarıma rağmen yabancı marka tv aldı. Hemen yanındaki yerlisi hem bir kaç üst modeli idi hem de daha ucuzdu. Bir seferinde bir markettin kasasında süslü püslü mesture bir bayana rastladım. Filanca marka un soruyordu. Niye o markada ısrar ettiğini sorunca bana ne dese beğenirsiniz: "O markanın helal sertifikası var." Yahu un bu! Unun helali haramı mı olurmuş? Biraz sonra çıktık dışarı, bir baktım bizim süslüman son model bir GOLF'e biniyor. Vardım yanına, “Otomobilinizin de helal sertifikası var mı?" dedim, afalladı. Esas helalin, savurmadan -ülkenin dövizi de dahil her türlü kaynağı - harcamak olduğu öğretilmemiş ki? Diğer bir seferinde son model BMW'ye kurulmuş bir hacıya rastladım. Niye böyle yapıyorsun, dediğimde bana kazancının her kuruşunun helalliğinden, Müslüman’ın-süslüman demek daha doğru olur aslında- sahip olması gereken izzetten, Müslüman'ın her şeyin en iyisine layık olduğundan bahsedip "Ne yani, BMW'ye binmeyecektik de EGEA'ya mı binecektik?" dedikten sonra ekledi: "BMW'de müslüman bir kadın başörtüsü ile çalışabilir; ama KOÇ'un fabrikalarında çalışamaz. BMW İslam'a daha saygılıdır.” dedi. Oysa neredeyse zındıktan saydığı KOÇ ailesi bu ülkenin üretiminin belki çeyreğini üstleniyor. Mustafa Koç'un cenazesini tv'ler canlı veriyorlardı. Tören sonrası bir baktım, Türkiye'nin sanayi imparatoru Rahmi Koç, 80-90 BİN lira değerinde türk malı bir LİNEA'ya bindi gitti. Siz o lineaya binmeyi menzil şeyhine teklif edin de görün başınıza neler geliyor. Bugüm bir paylaşımda gördüm, şeyh hazretlerinin bindiği mercedesin fiatı 3 trilyon lira imiş. Rolmodeli böyleleri olan bir toplumdan siz nasıl davranmasını bekleyebilirsiniz ki? Boşuna dememişler, imam..... ederse cemaat de .....ar diye.

Adam kıytırık bir müteahhit, birkaç apartman dikmiş, cebi biraz para görmüş, ya BMW’ye biniyor, ya MERCEDES’e? Şunun yerlisi yok mu, diyorsun; “Kalitelisini yapsınlar, alalım.” diyor. Peki araban kaliteli de sen de kaliteli misin, be adam. Yaptığın binaya giriyorsun, bodrum katın retubet ve küf kokusundan burnunu tıkamak zorunda kalıyorsun. Büyükşehirde, Avrupa’nın orta büyüklükte bir kasabasına denk İlçenin hacı olan belediye başkanına bakıyorsunuz, VOLVO’nun 500-600 milyar lira değerinde modeli makam aracına biniyor. Şunun yerlisi seni korutmuyor mu, kardeşim? Belediye başkanı olamadan önce binsen binsen corollaya binebilirdin? Senin samimiyet dediğin bu mu? Tv yorumcusu proğrama çıkmış, millete gazı veriyor. Yok tek başına liderin gayreti yetmezmiş, halkın da lükse kaçmaması, yerlisini kullanması gerekiyormuş; yok Avrupa’da üst sınıf ve yeni model otomobil görmek mümkün değilmiş, çünkü onlar halkı bilinçlendirmişlermiş. Adama arabasını soruyorlar, “Benim aracımın muadilini Türkiye’de üretsinler, alayım.” diye pişkinliğe vuruyor.

Eğer İngilizler "Biz bu müslümanları nasıl mankurtlaştırabiliriz?" diye proje üretseler ancak bugün bizim yaşadığımız gibi bir müslümanlık tasarlarlardı.

Alıntıdır

Bu mesaj sadece müslümanlar için değil sözde sosyalist yada emperyalist karşıtları içinde geçerlidir.
    Kimse iPhone dan mesaj atıp başkasını eleştirmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kugutex -- 13 Ağustos 2018; 7:41:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Hz Allah diyor ki kutsi hadis de nimetlerimi kullarim da görmek isterim ..sadece müslüman degil tüm insanlar nimetlerin en güzellerinden faydalanmalı .Allah lux nimetleri degil israfı haram kıldı çok verilen nimetlerin hakkını vermemeyi yasak kıldı.
    Sizin hz ebubekr in zenginligin den haberiniz var mı ?

Muslüman mercedese biniyormuş binecek tabi villa da oturuyormuş oturacak tabi ki bunun icin yasak mı var ? Sizler lux kullanırken birsey yok ama musluman olunca ooouvvv ..sebep ?
    arkadaş tekneye kadınları atıp parti yapan ben değilim. bilgin olsun.

benim hakkımı yediği gibi böyleleri , senin hakkınıda gasp ediyor. bilesin.
  • Bulmuş kendine özgü kitleyi kandıriyor. Yıllardır bir hırka bir lokma dediniz Peygamberimiz ve sahabe aç yasadi deyip her ramazan anlatıp durdunuz da şimdi mi sahabe en iyi deveye binerdi oldu.

Daha ileri gidip peygamberimiz Zengindi diyecekler.

• İslama ve müslümana alerjisi olan özellikle sol kesimin ciddi bir psikolojik tedaviye ihtiyaçları var. Bunun birazda manevi boşluktan kaynaklandığını düsünüyorum.Bu boşluk, duygularını öfkeye,kine çeviriyor. Kendilerine, cevresine , ülkeye de zarar veriyorlar. Tezlere konu olacak bir durum. Bir yandan durumlarına üzülüyor bir yandan da habere gülüyorum Habere bak : Mercedes'e binmişler.Bir başka versiyonu "hoca jetskiye bindi.

• sissil S kullanıcısına yanıt
    yaşarken kimi yağlı kazığa oturtmuş gibi şimdi yeniden hayat bulunca oturtcak ?

heralde senin çok merakın var... veya bir sıkıntın
  • Adamin savunmasina bak

Lan olm 1 kere lan 1 kere kendi yaptığınız yanlış islere dini kalkan etmeyin cemaatler ve siyasal İslam yuzunden cok onemli bir kesim dinle bagini tamamen kopardi

Türkiyede ateist deist sayisi inanilmaz bir hizla yukseliyor dini degerlerin ici bosaltiliyor yav adam dine inananlari boyle gorunce gidip kitabı mı okur?

Ateisti deisti gectim biz cocuklara laf anlatamaz olduk dini bir sey anlatiyorum cocuk diyor ki aaa ama su Müslüman şöyle yaptı bu Müslüman böyle yapti

Dini ya duzgun temsil edin ya hic etmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maybach yakışır sayın gavs’a, gerçi istese uçarak gider her yere ama canı istemiyor demek ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

İslama ve müslümana alerjisi olan özellikle sol kesimin ciddi bir psikolojik tedaviye ihtiyaçları var. Bunun birazda manevi boşluktan kaynaklandığını düsünüyorum.Bu boşluk, duygularını öfkeye,kine çeviriyor. Kendilerine, cevresine , ülkeye de zarar veriyorlar. Tezlere konu olacak bir durum. Bir yandan durumlarına üzülüyor bir yandan da habere gülüyorum Habere bak : Mercedes'e binmişler.Bir başka versiyonu "hoca jetskiye bindi.
    Hacı kardeş, "Kabir azabından koruyan kefen", "Rüyada peygamberi gösteren terlik" ve tabii ki "Peygamberin ayaklarını yıkadığı derenin şişelenmiş suyu" ürünlerinden birer tane aldım. Sence cennete girer miyim? Ben bu konuda özellikle "Kabir azabından koruyan kefen" ürününe güveniyorum.
    Sen ne dersin? Sorun solcularda mı?

• Balina kasa merso alınca ne oluyor (ya da o devasa Amerikan jiplerini)

1) terör destekçisi diye mangalda kül bırakmadığın gevura milyar dolar gidiyor

2) işletim maliyetleri olarak da yine felaket paralar gidiyor. Lan dikiz aynası kırılsa bunun için gevura bin euro daha veriyorsun.

3) Bu kadar yüksek hacimli motorların doğaya, küresel ısınmaya zararları mütevazi araçlara göre çok yüksek

4) bunların yaktığı benzin de balina kasa tüketimi yani ülke ekonomisine de dünyaya da safi zarar

Lan sahabe gevurdan milyar dolara ümmetin cari açığını katlayan balina kasa teknolojik deve alıyordu da biz mi bilmiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 13 Ağustos 2018; 9:45:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: urkal

Adnan Oktar cennete gider bu adam gitmez.
    Buna Yüce Allah bilir.
  • Tamamen doğru konuşmuş, İslam düşmanları rahatsız olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adamları savunan gerizekalılarda görüyorum. Ulan adamların çalıştığını gördünüz mü? Vaaz vermekle Mercedese nasıl biniyor bu adam? Sen g*tünü yırtıyosun köpek gibi 1600TL için bunlar vaaz vererek lüks hayat sürüyor. Bir düşün neresinde bunun mantık? Bunlar Allah'ın dinini öğretmek/yaymak için mi vaaz veriyor, yoksa para için mi? Valla biz de din adamı olalım otur mindere sabaha kadar hikaye anlat g*tünün altından Mercedes eksik olmasın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.